» »

Dvd authoring

Dvd authoring

Tody ::

Hey!
Neki se ukvarjam z video montažo in to pa sem eno stvar posnel pa zmontiral. Zdej bi pa jest to rad dal na dvd pa opremu zadevo z meniji and stuff pa mam od sonica mydvd pa mi ni všeč k je kr neki program. Me zanima če se kdo s tem ukvarja kaj uporabljate?

Hvala za odgovore!

Ključne besede:

spruce DVDMaestro
adobe encore
reeldvd
VEGAS 4.0
DVD ARCHITECHT 1.0
Subtitle Workshop
  • spremenil: CaqKa ()

TylerDurden ::

DVDMaestro od sprucea. Kontaktiraj na zasebna sporočila za več informacij.
Let\'s make some soap ...

Tr0n ::

Yup, z DVD Maestrom se da baje marsikaj postorit. Recimo dodat slovenske podnapise, editirat menije etc...

TylerDurden ::

Z DVDMaestrom se na naredit vse, ker vsebuje komplet funkcije po DVD standardu. Menije ima vsak program, ko pa hočeš naredit autoplay sekvence raznih ukazov, omejene s časovno limito (npr. da tri minute noben ne pipa DVD predvajalnika), potem se pa ostali programi razbežijo kot veverice v dreamcatcherju :)

Je pa res, da je učna krivulja zelo položna (beri treba je navodila brat).
Let\'s make some soap ...

videofreak ::

sicer malo pozno ampak ce se potrebujes mas 2 programa ki sta odlicna

adobe encore in pa reeldvd

s tem dvema programa se da naresti vse sam se domisljijo moras nekje najdt:)

lp

CaqKa ::

zadnji joker pa ti razloži zadeve, da imaš pač lažjo odločitev katerega uporabit.

Tody ::

Hvala fantje . Sam se sicer dobil VEGAS 4.0 in DVD ARCHITECHT 1.0 ki svoje delo (zadovoljivo) opravita. Za primerjava me zanima iz zmontiranega AVI fileta(18 minut dolgega) do pisanja plošče traja 3 ure !!! Bral sem da majo nekateri programi slab logaritem za stiskanje AVI v MPG2 pa me zanima če kdo ve a ta program uredu to naredi ali ne. Kaj vi uporabljate za kompresijo ?

Tr0n ::

Sem tudi zacel uporabljat Adobe Encore in je super zadevica. Ce kdo rabi Subtitle Workshop skripto, ki bo pretvorila katerkoli tekstovni subtitle format v tistega, ki ga razume Encore, lemme know :).

CaqKa ::

tody:
algoritem, ne pa logaritem!
nadalje nam zaupaj kak močno mašino imaš.
3 ure za 18 minut je 0.1 realtime
moja mašina je približno enako hitra.. imam pa c566

Tody ::

Caqa a se hecaš ane ? Jest mam celerona 2,5 GigaHz, 512 MB DDR !!!! 3,28 giga je stiskal v 1,25 giga malo manj kot 3 ure če odštejmo peko ki traja 10 minut !! Mogoče je krivo ker mam disk na NTFS ?

TylerDurden ::

A rabiš DVD ali je lahko avi, ker če ne lahko uporabiš menije od microDVDja, pa imaš potem divxe, pa ti ni treba prekodiranja delat.
Let\'s make some soap ...

videofreak ::

tedy: sm tut jest probal na
navadni masini p4 1.7 / 512 RAMBUS = 2.5 ur pri 8000 cbr
na video masini p4 3.0 / 1gb ram-a / DV Storm2 (video kartica) = 17:12 minut v maximalni kvaliteti

jest sm dal delat iz AVI v DVD MPG 8000 VBR se pravi je to ze kr u redu kvaliteta dvd ja in mi kaze da bo delal 2.5 ure
sicer sem probal z ulead media studio 7 pro - neprofesionalni program ampak tolk da vidis da nisi edini k moras cakati

na video masini kjer mam pa video kartico plus ostalo saro pa mi je delalo 18:00 minut dolg AVI 17:12 minut in to v najboljsi kvaliteti kar se jo da nastimati

ker ne poznam vegas 4.0 dej probej naresti najprej tukaj mpg file in ga potem povleci v program za dvd je delat in bi ti moglo delati hitreje vsaj upam

jest ponavadi naredim v programu za videomontazo ze mpg file dvd kvalitete 15.000 cbr (constant bit rate) ce je majhen filmcek, ce je daljsi film pac malo manj dam cbr jev ker je od tega precej odvisna velikost samga fijla.... potem povlecem v encora in tam dodam menuje in hopla mi zapece dvd v parih minutah odvisno spet od dolzine filma oz ce pa nardim se motion menuje potem moram valda spet rendrirati v encoreju ki pa ne podpira hardwerske kartice in spet traja nekaj minut oz sekund odvisno kolk zajebane menuje delam

glede diska da je na ntfs to ni nc odvisno od brzine konvertrianja avi to mpg

vsekakor probej najprej naresti mpg file v vegasu

upam da ti bo kj ratalo sporoci

Zgodovina sprememb…

TylerDurden ::

15.000 cbr ??? Česa 15.000

Priporočljivo za DVDje je tam 6 - 7 Mbitov na sekundo, drugače imajo playerji probleme, za DVDje za general use pa še manj oz. odvisno od komponente, ki jo imate.
Let\'s make some soap ...

CaqKa ::

15000 cbr je preveč... če se ne motim je dvd standard do max 10mbps oziroma 1250 kBps

krneki ::

Tako je. 9.8Mbps je maximum bitrate za DVD. Ta cifra 9.8Mbps vključuje video, audio in subpicture streame. Lahko je pa seveda zadeva narejena izven standarda samo ni nujno da ti bodo vsi playerjerji to požrli (že authoring aplikacije včasih nočejo uvoziti assetov s previsokim bitratom)

videofreak ::

oj

jest sm dal itak sam za primer tolk da je vidu kako se da hitro naresti ce mas pac dolocen hardware

drugace je pa tako ze 9MBps mi panasonic komponentna ne prebere kaj sele 9.8 oz 15

povprecno se itak uporablja okol od 6 - 8

me pa zanima na kolk bitratov so pa dvd filmi zapeceni na dvd-je??? .... ker tisto je zmeraj dobra slika pa vsak dvd player ga bere

lp

CaqKa ::

z dvd komponento si posnamem določene zadeve na dvd... sedaj pa bi rad tiste vobe demuxal pa naredil nove menije ker sony komponenta mi naredi neki čist obični meni.. jaz pa bi rad dodal kak smo bli na morju pa čapterje pa itd.. s kerim progom lahko to naredim.. če v adobe encore uvozim mi reče da ni prava resolucija čeprav naštelam pal.
s kerim progom bi še lahko to naredil? kak je dvd maestro?

pivmik ::

Poskusi DVD Maestro
ali Sony DVD Architech
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

dvd maestro mi noče uvozit mojih m2v datotek ki sem jih demuxal direkt iz dvdja na disk...
datoteke so med drugim pal resolucije ter ntsc fpsa... torej 720x576 in 29,97 fps.. kar mi ni jasno...
so pa datoteke direkt iz komponente in špilajo na dvd playerju.. mi ni najbolj jasno v kakem standardu zapisuje ta komponenta.
kakšni predlogi? aja menjava v dvd maestro iz pal na ntsc projekt ni pomagala.

pivmik ::

kdo ti pa je povedal da so 29,97 fps in PAL resolucije?
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

em nevem ktere programe sem uporabil... em no fajle mi odpira program dvd-lab ki pa je skorajda identičen dvd maestru :)
lp

meszaj ::

ker je tema ze malo zastarela bom se enkrat vprasal:

kateri(e) program(e) priporocate za DVD authoring, sem recimo temu, advanced zacetnik, ki se je pripravljen uciti...


hvala

waters ::

Jazt nardim mpg fajle v Pinnaclu studio 9. Za kreiranje DVD pa uporabim Uleadov DVD Workshop 2.

Rezultati so odlični, po dolgih urah zajebancije.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077143 (19279) CaqKa
»

DVD velik 3gb uprašanej

Oddelek: Zvok in slika
141958 (1644) CaqKa
»

DVD - program ?

Oddelek: Zvok in slika
152247 (2040) CaqKa
»

Pretvarjanje avi v DVD

Oddelek: Zvok in slika
151641 (1405) krneki
»

Izdelava Domačega Dvd-ja in Menijev

Oddelek: Zvok in slika
91738 (1533) chato

Več podobnih tem