» »

SK7 in adapter 80-120mm

SK7 in adapter 80-120mm

burkiburke ::

Za vse neverne Tomaže tukaj so slikice o preprosti uporabi adapterja za 120 na 80mm ventilatorje in njegove montaže na SK7.
lp, Burki



  • zavaroval slike: Predator ()

Buggy ::

Kje pa se dobi ta adapter? Koliko pridobis z povecanjem pretoka zraka zaradi vecjega ventilatorja in koliko zgubis zaradi vrtincenja zraka v adapterju in odmaknjenosti venta od reber. Verjetno gre ta adapter na vsa rebra ki so dizajnirana za uporabo 80mm ventov ali se motim?

burkiburke ::

Po moje samo pridobiš. Večji pretok zraka pri tišjem delu. Vrtincenje zraka/odmaknjenost = usmerjanje zraka proti najpomembnejšem delu- središču hladilnika, kjer drugače navaden vent sploh ne piha:\ .
Adapter se lahko pritrdi na katerikoli hladilnik kateri že ima 80mm vent privijačen gori. Pri SK7 je bilo vprašanje če se to sploh da naredit zato kaj nima pritrditev na klasičen način.
Ta adapter se dobi v tej štacuni.
lp

kihc ::

uf, uf, uf that's it>:D

tudi sam imam da hladilnik in čezenj 80mm Smart Fan II, in imam nekam čudne probleme z temperaturo in na koncu sem prišel do zaključka da je problem v tem da je heatsink ravno toliko premajhen da del ventiča gleda čezenj in zato ne piha skozi njega temveč mimo. Pa še ta vent ima zelo veliko "bunko" kjer je motorček tako da ima po mojem mnenju zelo veliko mrtvo točko ;(

Najbrž bom v kratkem tudi sam poskrbel za podobno modifikacijo.

/edit ups, vidim da je titan :8)

tnx za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

zvitorepec ::

Hja, takole na ravnem ze stoji. Pa tole vzdrzi, ce vent zasukas za 90 stop. tako kot stoji v ohisju (se pravi pokoncno)? Potem je pa tu se problem pri midi ohisjih, ker je tam v blizini napajalnik... ne vem, ce je tole res ok.
HOWGH!

OZZY ::

jaz sem to naredu že zdavnaj. Pritrditev je bila preko žice, samo je problem ko je blo treba to nardit ko je bil montiran. Tko da ni blo čisto praktično. So bli pa rezultati malenkost boljši. Sem pa sprobal še eno varjanto. Adapter iz 60 na 80. Kar je zlo zanimivo so bli rezultati ki so bili tud boljši kot brez adapterja. Vrjetno zato, ker je bil zrak usmerjen bolj na center hladilnika in ga ni šlo nič mimo.
Go with the flow.

Odpadnik ::

Kako pa je pri vsej zadevi s težo? Že pri 80mm ventu opozarjajo na težo, tle maš pa adapter + večji vent.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Dr_M ::

uceri sm kupu doticni hladilnik (+ zalman f1 na normal obratih), pa me ni prevec navdusu. prej sm meu superorba (ceu Al) pa sm meu 1-2°C mn pod istimi pogoji. je pa res da je zdej comp za ene 50dB tisji :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kihc ::

Dr_M, za tvoje nenavdušenje nad sk-7 je kriv ventilator.
Kolikor jaz vem je zalman f1 ni nikoli bil mišljen za hlajenje procesorja.

Dr_M ::

no ja...glede na to da se vrti z 3500rpm bi mogu neki nardit. sicer pa mam enga 5 let starga sunona k se vrti k pr norcih :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Sam se tepem po glavi, ker mi 12cm vent ne gre na SK-7, ker nimam prostora (napajalnik). Pa sem si ravno govoril, kako fajn bo tole hladilo.

Sem dal potem 8cm vent gor na 7V (zamenjal črno in rdečo žičko na molexu - link). NE TEGA DELAT!!!

Po drastičnem porastu T v primerjavi s prejšnjim Al coolerjem sem moral za normalno delovanje znižati frekvenco, nakar ugotovim, da ventilator sploh ni delal, in je SK-7 sposoben odvest dovolj toplote, da Barton dela na 1587 MHz s pasivnim hlajenjem z 60C pri F@Hu.

Sem danes nazaj preuredil molex, da je vent na 12V in se toplota odvaja MNOGO bolje! Zaenkrat je na 200x10, pri 50C, isto F@H. Sistem 33C, je pa res, da mi iz ohišja piha samo PSU vent.

Moram pogledat po kakšnem novem ohišju.

Odpadnik ::

Mater, jest ne vem pol kaj je to ...
BOX Cooler - 63°C
SK7 + YS-Tech80 - 54°C (F@H po ene 6 urah)
Računal sem na to, da mi z SK7 temp. ne bo presegla 50°C, zdej pa tkole .... doh :(
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

boštjan ::

odpadnik,a furaš pune obrate na ys-tech ventu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292229 (1549) WinsuckeR
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351828 (1269) Grimlord
»

Hladilnik za athlon 2500+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331914 (1236) TribesMan
»

ThermalRight ALX 800

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462541 (1436) boštjan
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492699 (1824) profii

Več podobnih tem