» »

Dekoder oz. filter za kabelsko tv (Gold Private)

Dekoder oz. filter za kabelsko tv (Gold Private)

SYNCMASTER ::

Živjo! Se komu kaj sanja kako deluje tako imenovan dekoder oz. filter za kabelsko televizijo, ki se uporablja za spremljanje plačljivih tv programov npr. pri Telemach-u

- link s sliko te zadevice

http://www.telemach.net/files/navodila....

link proizvajalca omenjene zadevice:

http://www.arcomlabs.com

Če ima kdo kakšno idejo v povezavi z omenjenim filtom naj mi sporoči (kako deluje, ali je kaj posebej programiran, kje je možno filter nabaviti ipd.)

Hvala vnaprej in en lep pozdrav vsem skupaj:D
  • zaklenil: Brane2 ()

krneki ::

Ni kaj za programirat ker je analogna naprava :D

Brane2 ::

Kot je videt, gre za malo vec kot posebej po narocilu brusena kristalna sita za tocno dolocene frekvence. Na oddajni strani TV signalu primesajo motnje, ki jih je tezko izfiltrirat, uporabnikom pa posodijo filtre, ki to znajo.

Ne verjemem ,da bos kar tko dobil od proizvajalca tocno tako sito. Ta dela velike serije po narocilu kupcev-kabelskih operaterjev in mu takoj jasno, zakaj stvar rabis, ce bos hotel en filter "tocno tak kot tistih 10.000, ki ste jih prodali Telemahu".

Je pa v tem njihovem prijemu videt eno nedoslednost-luknjo. Tak filter se verjetno da (sicer s precej truda, a vseeno) narediti doma.
In nisem ziher, da bi blo to ilegalno. Ti pac dobis iz kabla signal, ki pac vsebuje motnje. Kaj pocnes z njim, je naceloma tvoja stvar. Ce znas sam izfiltrirat motnje, jih to ne bi smelo
brigat sploh...

link_up ::

kodirane slike na tvju se zaenkrat nisem videl, vendar me vse to zelo spominja na nekdanjo satelitsko analogno kodiranje. Verjetno je zadeva se bolj primitivna, kot nekdanje analog postaje, ki so ponujale dekoderje s karticami.

zelo verjetno je, da se da zadeva odkodirat z navadnim tvtunerjem in programom multidec, ki podpira tudi nekdanjo nagravision in videocrypt dekodiranje. ce ima kdo cas naj proba in sporoci rezultate.

verjetno se da zadevo resit tudi z vivo kartico, le da je potrebno malo vec truda, ker multidec in podobno verjetno ne podpira video in na grafiki, nisem pa zihr...

velik uspehov :)

Brane2 ::

Tista stvar v sebi nosi kakovostno, po meri narejeno kvarcno sito. Takega ne mores naredit sam, niti ga kupit v trgovini. Brez njega bos pa tezko izfiltriral motilni signal.

To je malo drugace od videocrypta itd, pravzaprav verjetno celo neodvisno od njega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

link_up ::

glede na to, da vecina kabelskih operaterjev po evropi ze ponuja dvb-c, so si pri telemachu zamislili filter :) na eni strani siol z njegovo hi-tech adsl-tv ponudbo in na drugi strani telemach se vedno z analognim signalom in jamerjom :)

bitka pa taka

Uporabnik ::

... ki pa je zgleda bolj učinkovit kot kakršnokoli digitalno kodiranje

roscha ::

Eh, stara fora.

LINK


Preizkušeno deluje. Malo motenj v sliki seveda še ostane ampak je stvar povsem gledljiva.

link_up ::

tudi to je resitev ja :)

glede digitalnega kodiranja pa tko: ne gre za digitalno kodiranje, temvec za digitalno tehniko slike. slike so lepse, cistejse, ostrejse...in treba je it v korak s casom se vam ne zdi? se malo pa se bo telemach spomnil in ponudil brezzicno televizijo na vhf antenah?!?

Frgazor ::

kaj je pa s softverskimi dekoderji za tv tunerje, ki so baje vcasih na veliko krozili naokoli?

swar ::

Ce se kak stromar iz lj najde ki bi to naredil dobi za pivo!

miha.kovacic ::

me pa res zanima kako boš to izvedu?

LP Miha

Brane2 ::

roscha:

Tista "stara fora" je navaden notch filter, pa se to ne nevmkako dober. To "foro" je proizvajalec ze predvidel. Ziher dobis precej bedno sliko ven iz tega.

Boljsa fora bi bila vdelava filtra v sam televizor, za frekvenčnim mešanjem. Takrat bi s takim elcheapo filtrom lahko dosegel bistveno, bistveno več...

SYNCMASTER ::

Hvala vsem skupaj za vsa pojasnila in druga modrovanja v zvezi z mojim vprašanjem. :(

Druga faza:
Zdej pa konkretno: je kdo sposoben narediti kaj konkretnega glede tega? (modrovanja so bila del prve faze:D )

Brane2 ::

Hvala tebi za pametna in predvsem skromna vprasanja.
Hvala ti, ker si izboljsal ta forum z obilico dobrih idej, ki jim pac manjka kancek konkretnega tehnicnega znanja in praxe.

Sploh pa, ker ponujas kakovostno in bogato placilo. Res.
Ce je kdo kaj takega naredu, bo zaradi tvoje kiste pira zagotovo zacel blebetati o tem in s tem reskirati da TM spremeni zascito.

Noro. Komaj cakam na Fazo II...

Sploh pa, nisem ziher da je tole legalno. Verjetno je odvisno tudi od podpisane pogodbe za TM kabel, ki je pa jaz nisem videl...
Torej, ne glede da tega ne mislim (zaenkrat) brisat, ne predpostavljajte da so te stvari dovoljene...

slawc ::

konkretno? ce mi das tovornjak poln SAW filtrov (da najdemo pravega oz. vsaj nek priblizek) . Baje se jih da tud kupit v stacunah (tujina) ampak ne me sprasevat kje, ker nevem.
:D

Legalno ... vprasanje res.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

nere ::

torej, je kdo že poizkušal kaj narediti?

kajzer ::

A ma kdo kakšno shemo za ta filter, vendar da bi bil malo boljši, kot tisti od roscha?

Dr_M ::

sicer se verjetn da nardit ksno univerzalno zadevo, ampak nikakor pa ne bo delovala popolno. ce dubis ene 50% kvalitete vn, si lohk vesel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nere ::

zakaj ste tako pesimistični glede morebitnih rezultatov?
a mislite da je una stvar, ki jo prodajajo pri telemachu neka hi-tech zadeva?( no, po ceni bi tudi lahko tako sklepal...)
kakorkoli, vsak napredek je dobrodošel, vsaj da bi delal zvok recimo

mimogrede: če imate na tv fino nastavitev kanalov oz. analogno lahko greste malo "nazaj" in je slika veliko boljša, čeprav črnobela, zvoka pa ni oz. je šumenje

Dr_M ::

lej...sej mal visji je ze brane use napisu. stvar ni nikakor hightech, ampak je pa zelo specificna.
tko kot 17" guma gre samo na 17" feltno na 15" pa ne. pa ni neka hightech zadeva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Na zivce mi gre, ko razvajen folk z vprasanji izsiljuje odgovor, ki bi ga radi slisali.

Pa zato "resitev" ni nic blizje...

nere ::

Brane2: imaš prav glede razvajenosti, samo ne vem zakaj ti gre to na živce. po drugi strani pa sem tudi precej radoveden in bi pač rad, recimo, utemeljen odgovor. z vsem spoštovanjem

Brane2 ::

Saj ne, da bi to prepovedoval. Samo spominja me na tisto "mami, a bos kupila to cokolado ?", ki ga slisis vsak dan od tulecih parletnikov v trgovinah.

Milijonkrat ponavljajo isto vprasanje in upajo da se bo tastara navelicala se preden se odloci da mu eno primaze...

Saj je bilo pojasnjeno. Poglej par postov gor. Ce ti povedano ni vsec in ce drugih odgovorov ni, se pac sam izobrazi v to smer in najdi drugacno resitev...

balocom ::

Kaj pace namesto Kvarca uporabte RC clen?

int47 ::

RC ni primeren za izločanje ozkega frekv. pasu. Že LC nima dovolj strme karakteristike (v primerjavi z v originalu uporabljenim filtrom)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: int47 ()

mat3jc3k ::

CHECK THIS OUT!!
Kaj pa ce se zmenmo, pa kupmo vsi( vsak da cca 1500 SIT)
ta dekoder, pa ga pol nekdo(brane2) razstavi ker je strucko:D in
maher na take stvari. Pa bomo pol ugotovil kako deluje.
KO bomo enkrat ugotovil, lepo objavimo.
(naj vas obvestim da je to le ideja>:D )

Brane2 ::

Tezava je v tem, da se nam priblizno ze sanja kaj je v dekoderju in da o tem govori ze proizvajalec dekoderja na svojih straneh in da catch sploh ni v tem.

Catch je v tem, da je kriticen element dekoderja narejen po meri in se ga ne da kar tako nadomestiti z elementi, ki jih lahko kupis v trgovini.

Edina meni vidna solidna resitev bi bila predelava TVja.

Pa tudi ce bi se spustili v to (brezplodno) pocetje, si boste morali zanj najti koga drugega. Stvar je ze tako nezakonita in koneckoncev tudi butasta.

Kaksen bi bil namen vsega ? Premagati dolocen dostopni sistem, da se boste lahko lazje poneumljali ?

Meni se njihove vsebine sploh ne zdijo vredne truda in preboj takega sistema se zdi kot laskanje lastnikom- kot da imajo nekaj kar je nekaj vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

THX ::

sej ne vem zakaj to pišem..
sam če ste tolk obupani, pejte mal po internetu pogledat...
takih in drugačnih vsebin je internet prepoln...
tkoaltko se pa ni vredno zajebavat...
pejte kdaj pa kdaj mal vn...

Dr_M ::

lepo bi blo ce bi moderator tole temo zaklenu, ker tole ne vodi nikamor in se nekateri ne razumejo, da se tega ne da kr tko nardit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Mah, po eni strani res.

Po drugi strani pa tale tema traja ze ene dvajset postov, pa se noben ni omenu plavih LEDic kot resitev, tko da se mi ni se cisto zagabila in mi se daje upanje da bo enkrat nekdo mogoce zinu kak pameten predlog... :\

Uporabnik ::

Jst bi to rešu z uporabo plavih LEDic. Sam namestiš jih okolk tv-ja in majo otroci že orgzme, sploh ni treba nič dekodirat.

Brane2 ::

O.K. O.K. Zaklepam...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

Oddelek: Pomoč in nasveti
409479 (7080) mat xxl
»

Technisat Cablestar HD2 HDTV DVB-C

Oddelek: Zvok in slika
403331 (1590) Excalibrus
»

Kabelska televizija (3 tv-ji)

Oddelek: Zvok in slika
172593 (2254) fpbs
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418375 (9849) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286876 (5399) robotek87

Več podobnih tem