» »

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

hatch ::

Sem kupil pri mlacomu in mi je DVD-Rje vedno zajebalo pri lead-in.. DVD+Rje je peklo samo na 1x hitrosti.. tudi prepoznava hitrosti medijev ni bla uredu. (probal sem cca 6-7 razlicnih medijev.. povsod isto)

Sem nesel DVD nazaj v mlacom kjer so mi ga tudi zamenjali. (ocitno so imeli enake tezave)

Vendar.. tudi novi dvd pekac je imel tocno isti problem. In ocitno nisem edini s tem problemov. Na netu sem najdu kar nekaj folka s tem problemom...

Nasel sem pa tudi resitev.. TEAC DV-W58G in LITEON LDW-811S sta takorekoc identicna.. tako da sem flashal liteon-ov bios cez in zgleda da sedaj dela ok.. ceprav mi je zmanjkal medijev in moram it kupit. Tako da bom reportal malo kasneje..
Ce kdo rabi utilitye za flashanje naj pove.. (originalni flash od liteona ne dela kar tako)

pajek ::

imam identični snemalnik ...

Pri meni ni nobenih problemu in ga TOPLO priporočam vsem - ker zadeva ČITA in PIŠE takorekoč na vse medije in s hitrosti peke nima nikakeršnih problemu ... z njim narejeni DVD-+R in DVD+RW mi takorekoč delajo povsod BP

Pa še ful poceni se ga že dobi ... mene je stal v italiji celih 120 EUR :D - kaj čmo živim blizu meje

Navem kje je tvoj problem - vsaj pri meni jih ni bilo ...

pa LP .... ( TEAK je še enkrat več zadel s tem pekačem !, kakovostno in pa predvsem CENOVNO)

Dr_M ::

pajek: in kaj je tok boljsega od liteona, ce uporablja liteonov pogon???


edit: liteonovi pogoni so dobri, ampak njihov software je bolj bogi, ampak teacov je pa podn, to so ze dokazal v preteklosti. (s tem ciljam na firmware)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Sumo ::

Ne vem, jst mam tud ta pekač in sm do zdej zapeku 10 DVD-R in enga DVD+RW, pa je vse delal tko kot more. Je pa res da je blo vseh 10 DVD-Rov od Traxdate, tko da ne vem kako se obnese na drugih medijih.

Caligula ::

Zadeva je sledeca-ponavlja se Teacova pa tudi Asusova zgodba iz CD RW arene. Kupujejo dobre pogone, a zaudarjajo podpori pri njih.

ODSVETUJEM NAKUP ASUSA IN TEACA. Namesto Asusa vzemite Pioneerja in namesto Teaca Liteona. Originalna proizvajalca redno posodabljata firmware, Asus in Teac pa pri tem spet zaudarjata, prav kmalu pa bosta enako kot pri CD RWjih povsem zanemarila kupce, ki so pogone ze kupili.

Skratka kupite izdelek od dejanskega proizvajalca, ker bo nudil najboljso podporo po nakupu. Pa obicajno so cenejsi. Pa ne stavite veliko na znamko. Edina, ki se res se celo malenkostno razlikuje je Plextor pa se ta ze nekaj casa ne opravici razlike v ceni pred kakim Liteonom.

Pa se tu ni dvakrat za reci, da teh tudi ne izdeluje ravno Liteon.

hatch ::

Mozno da si dobil novejsi firmware pri teacu ki si ga kupil v italiji...
Lep primer so dvd-r joker baysi.. katere mi je teac z originalnim firmwarom detectal kot 1x speed (in probleme je mel ze pri tej hitrosti)... sedaj mi jih pa lepo detecta kot 2x.

So pa tole identicne enote.. asus, teac, lite-on.. cene so tudi priblizno enake... samo firmware je drug. In dejansko ima lite-on dalec najboljsi firmware...

Dr_M ::

jest mam se na liteonu 411S@811S modificiran firmware da lohk use dvd-r ki so deklarirani za 2x pecem z 4x. :) do zdej sm jih ze ene 5 tko zapeku in nimajo nc vec napak kot pri 2x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hatch ::

enako;)

bear ::

Lep pozdrav vsem in pa Hatch-u, ki upam da mi bo pomagal ....

Imam namreč identični snemalnik(TEAC DV-W58G) , kupljen v SLO in identične probleme, težave - tako da se bom moral odločit za menjavo firmwara - ampak ker sem nov in nimam pojma kako se to naredi, bi te prosil, da mi pošljem firmware ali pa stran in pa postopek kako se to naredi !! - lepo bi blo če bi stvar uspel narediti kar preko XP-jev..kajti zajebancija s disketo mi je tuja, ampak če bo treba bom pač tudi to moral...

Prosil bi te da mi tu napišeš celoten postopek, kere datoteke rabim, kam jih moram dat, kje jih zloudam - baje bom moral dat LITEONOV firmware, ampak keri?...ali pa mi vse skupaj pošlješ na e-mail

hvala ... upam da bo poli v redu, kajti pečka nebismela biti slaba - le firmware je v kurcu ...

v čimprejšnem pričakovanju odgovora....tenx vsem

lp

Sumo ::

Kateri firmware pa imajo teli vaši Teaci? Moj ima H4S2, pa, kot sem ze povedal, deluje normalno.

hatch ::

tukile mas utilitye

hstq.bin
ltnflash
liteon firmware
liteon firmware fix

najprej z lrnflash124.exe backupas svoj trenutni firmware in eeprom... potem flashas hstq.bin cez. Potem pa pozenes HS0K in upgradas firmware na novejso razlicico.. mal bos moral rebootat vmes.

flashfix1002 je za nove firmware ki bojo prisli, da bos lahko upgradal.

bear ::

tenx ...

kaj to vse preko windowsow ali dos pa disketka ?

lp

hatch ::

To je prek windowsov vse...

prek dosa se da pa tudi.. rabis utility imenovan 'mtkflash' searchaj po googlu ce te zanima...

pingo76 ::

Jaz pa nebi rad flashal sploh. Medije mi lepo zazna le izdelek na Fujifilm 2x DVD-R je povsem neuporaben (neberljiv). Na verbatim 4x DVD-R je pa čisto vredu, vsaj tako pravi kprobe.
Imam Firmware H4S2.
Kaj pridobim če zamenjam firmware? Pravilno zaznavo nekaterih medijev ali izboljšano kvaliteto zapisa?

Caligula ::

Oboje.

pingo76 ::

Flešal na HS0K in roko na srce je ista figa na enak medij. Še enega sprobam pa javim.

pingo76 ::

Pravzaprav je slabše. Na "taboljši" medij (verbatim 4x DVD-R pastelne barve) ni naredil verify testa.
Kar teac bo postal nazaj.

pingo76 ::

Če hoče kdo screenshote od kprobe z teacovim in liteonovim firmware-jem na dveh različnih medijih naj se javi.

Kako mi gre na živce to, da mi je liteon smrdel že pred nakupom. Mislil sem (ja vem, bi lahko malo pogooglal) da bo spet pioneer kot prejšnji model.

Dr_M ::

jest bi ti priporocu liteona 851....ja spet liteon :) tej teaci so res ocitno samo skart roba od liteona :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Bom raje pioneerja stestiral. Če dobim pod roke pravovernega liteona ill' give it a shot. Zaenkrat pa se mi je malo zameril, kot dolgo let nazaj ko so vsi vedeli da je jajc.

Dr_M ::

ce hoces 107 bos mogu se mal pocakat se :)

jest sm biu podobnega mnenja...liteon jajc pa to. pol sm pa za fotra uzel combota dvd/cd+rw in se je kr dobr obnesu. pol mi je pa se tale dvd pekac prletu u glavo in sm prov pozitivno presenecen. sej ne recem da je najboljsi, ampak mislm da se bo se kej dal stisnt iz njega, mogoce celo dual layer peko :)
drugac pa je skoda, da so nekateri dobri proizvajalci (kot npr yamaha) nehal izdelovat pogone.
sicer pa ma jest tut s pioneerjem ze zelo slabe izkusnje. po 2 letih obcasne uporabe mi je iz cist lepga miru crknu dvd-rom...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

107-ko sem zasledil pri enemu grosistu in za nameček le jurja dražjo od tega roštilja od TEAC-a. Bom kar to vzel in upal na boljše.

jest sm biu podobnega mnenja...liteon jajc pa to. pol sm pa za fotra uzel combota dvd/cd+rw in se je kr dobr obnesu.


Če nisi hudo zahteven je verjetno dobra enota.

sej ne recem da je najboljsi, ampak mislm da se bo se kej dal stisnt iz njega, mogoce celo dual layer peko


Glede na to kako peče single layer ne upam pomislit kako bi bilo z dualom.:8)

sicer pa ma jest tut s pioneerjem ze zelo slabe izkusnje. po 2 letih obcasne uporabe mi je iz cist lepga miru crknu dvd-rom...


Itak da nisi edini. Prodal sem jih kar nekaj pa je bilo precej jajcanja z njimi. Da o slot-in verziji niti ne govorim. Pravzaprav jih nisem nikoli maral ampak so mi jih stranke vseeno zahtevale.

Prijatelju sem par mesecev nazaj prodal teac-a baziranega na pioneerju in dela ko urca. Upajmo na boljše. Definitivno pa ne taknem več zega Liteon-Teaca.

Izredno sovražim hardver ki ne dela "out of the box".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Caligula ::

No, no, kritiziraj Teaca. Liteoni delajo dobro. Mozno, da so Teaci kalibrirani drugace oz naj bi podpirali medije, ki jih odobrava korporacija Teac ali karkoli.

Mozgani na pekacu so pac dani gor po Teacovem okusu.

Ko pa bos mel probleme z Liteonom pa bo drugace.

Poleg tega noben ni rekel, da si mel kvaliteten medij. Cena p mediju ne pove nic.
Meni na najbolj poceni jajca Liteon odlicno pise.

Tiste za cca 300-360 SIT.

Saj so na CD freaks ali kje ze povedali, da po testih sodec za 80% sranja krivda pade na medije.

Liteona so pa kar fajn hvalili povsod.

Tudi ni dvakrat za rect, da nisi kaj pri flashanju mimo kisnil ali pa da kaj zaserje, ce hoces na Teaca dat Liteonov firmware,..

Skratka prevec je what if faktorjev, da bi lahko tako dokoncne sklepe ven vlekel.

Smo pa eni prav zaradi tipicnega sranja s Teaci pa Asusi predlagali, da raje nabavis Liteona.

Dr_M ::

pingo76: jest sm meu tut na zacetku dost problemov z liteonom. kr ene motnje mi je delu pri zvoku, pa tut pecenje je blo bl bogo, pol me je pa cist razpizdl in sm su kupt nove IDE kable in vse tezave so cudezno izginile. sam so bli res uni stari ide kabli zelo zmatrani :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Kable imam sveže, pa plextor se ne pritožuje nanje tako da ne bo to. Vsekakor pa je ta TEAC (baziran na liteonu 811s) z novim firmwarejeom pekel praktično brez večje razlike.
Klede kritiziranja medijev... Medije mi je dal prijatelj (5kom DVD-R fujifilm, 5kom 4x Verbatim DVD-R) ki se pa na njegovemu teacu (pioneer 106) posnamejo kot bog zapove (poleg tega mu peče spodobno tudi na vsa ostala cheap jajca). Jaz pa imam 3 podstavke za piwo, od 4 pečenih. Imam tudi slike iz Kprobe. Pi max 1270 avg. 700 = neberljivo. Res da je zapis na verbatimu mnooogo boljši, Pi max 250 avg. 70 a kaj ko nero verify javi za nekaj datotek da so neberljive (write complete successfully :\)
To je to.
Liteona direktno ne bom kritiziral (samo posredno) ampak vseeno ni teorije, da ga grem preizkusit.
Pioneer ali pa NEC in to kar pristne, namesto tiste z "nalepko" chiwawa electronics india.

Caligula ::

Edino prav.

Kupi od proizvajalca. Najbolj ziher.

Caligula ::

Mal prej sm zaslediu na nekem tujem forumu, da Liteon ne mara prevec Verbatima pa traxdate.

Jz nebi niti vedu, ker skos pecem zdej na Skymedia DVD-R z4kratno hitrostjo.

Pride 350 SIT en.

Caligula ::

DR M daj mi mailaj na studi@email.si tisti 4 patcher, da sprobam se to zadevo.
PA a obstaja tud kak direkt 401 to 811 patcher tudi?

Dr_M ::

en mejhn problem je...tistga je mal cez 2mb, hotmail lohk sprav pa sam 1mb cez...

edit: dej poglej mail ce je prslo use :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

A mas samo hotmail naslov?

sem ti pod osebno poslal kako lahko posljes z enga mojga accounta prav za take stvari.

Caligula ::

Pa se neki-men kprobe ne pokaze mojga Liteona. WTF???

Hux ::

Hatch: ce se nisi lahko zahtevas nadomestilo za unicene CDje. Jaz vendo zahtevam in tudi zaj bom zahteval novi CD za onega CDRWja ko negre niti zbrisat ga.

N-E-O ::

temo sem sicer bolj na hitro preletel, zasledil pa sem problem, ki se je porajal tudi meni...
in sicer da mi je teac 8x uničil DVD-R pri snemanju. Težava ni strojna, temveč programska!!
Rabite najnovejši Nero Burning Rom, saj vse starejše verzije ne podpirajo v celoti tega pekača oziroma imajo veliko hroščev... Zato vam priporočam, da grete na Aheadovo spletno stran in si dol potegnete
ČISTO NOV NERO (RES ZADNJA VERzIja!!)... IN POTEM bo stvarca delovala tud na 8 kratni ...
lp,
Follow the white rabbit.

Snowboard ::

Ja folk jst mam pa problem pr led-out drgač vseeo ostaloje pa full oki....tk da nevem zaka mi pa noče tam pečt tk ko more;( in to že 6 traxdata dvd speku sm pa 2 tdk tista sta pa oki........nč več jasno zdej...aja pa da nebo pomote vse to so bli -, + peče pa brez frke :D

Snowboard ::

ejte folk probite zamenjat dvd-je eProformanc peče brez blema, z traxdato - ma pa probleme, + pa peče brez blema tk moj problem je rešen :)

Grey ::

Js ne vem folk kaj vam delajo tok probleme teli TEACi. Res da nimam DVD-RW pekača sam si ga mislm nabavt...Zdej mam pa navadn CD-RW pekač 52x od TEACa in mi do zdej ni zafrknu še nobenga CDja(uporabljam pa samo take CDje ki so mal dražji).
Po moje uporabljate tiste LowQuality medije za skoraj zastonj. Kupte kakšno bolj resno firmo kokr Emtec,Sony,Philips,...ne pa neke Smartbuy pa taka jajčka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Caligula ::

Zakaj bi sel kdo kupvat pecko, ki je nesposobna pect na medije, ki ostalim ne delajo tezav?
To je kot bi sel kupovat Golfa, ki stane enako kot normalen Golf samo, da se bencin zanj dobi samo v Spodnji Kungoti, liter je za 50% drazji pa se serviserje boli k.. ,ko si ga enkrat ze kupil.

Trenutno je ze zaradi cene najboljsi nakup NEC 2500. Pece pa PRECEJ bolje kot tale Teac.

Je pa lepo, da ti tvoj CD RW Teac lepo dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

pingo76 ::

Nabavil NEC 2500A in sem presrečen. Sploh pa zato ker sem se rešil tiste smeti ki sliši na ime TEAC DV-W58G (liteon 811S).
Joj kako lepo to dela. Pa še 8x peče na verbatime DVD-R!!! In kako lepo se berejo. Tisti ki hvali liteone mora biti malo čez les ali pa sem jaz dobil defekt, čeprav ni zgledalo.

TribesMan ::

pingo76 naslednjič se prosim probaj vzdržati komentarjev podobnih tvojemu zadnjemu stavku. Tako boš marsikomu prihranil nekaj minut življenja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Tako je.

Pingo, sploh ne bluzi o Liteonu. Ti nisi mel Liteona. Ti si mel Liteonovo ogrodje z Teacovimi mozgani, ki so na zalost zadnje case pac zelo zanemarjeni.

Ta NEC res lepo deluje in marsikaj zapece boljse (tudi rahlo pocasneje a je vredni) kot Liteon je pa dejstvo, da gre za nov pogon. Liteonov je v proizvodnji ze kako leto. To je pri takih izdelkih izjemno dolga doba.

Da ne omenjam, da Liteon v kakih stvareh tega NECa se vedno pelje lulat.
Vem, ker sem imel Liteona in imam sedaj NECa.

Je pa lepo, da ti lepo deluje.

Pa se to-ravno zaradi Liteona si ti NECa dobil tako poceni. So morali zaradi njih drasticno spustiti ceno. Pa cez kako leto bo NECe in Pioneerje zelo verjetno ze izdeloval prav Liteon ali kak Benq.

Tako napovedujejo analitiki.

Skratka brez nabijanja o Liteonovih jajcih,..
:D

Kiteon je eden izmed faktorjev, da so ti pogoni tako poceni.

pingo76 ::

Ok opravičujem se.:8) Vesel sem ker stvar dela kar pa z Teacom (kateri ni pravoverni liteon 811S) ne dela sploh. Sicer sem ga flešal v liteona in načeloma bi moral to bit kar "pravi" liteon, a če vi pravite da ni isto...
Hvala liteon, da imam nec-a tako poceni (resno).

Mimogrede tisti teac mi je zj..... 8 DVD-jev od 9-ih, nec pa 0/7-ih pa še čitljivi so brez problema povsod kjer sem jih vtaknil (namizni DVD sukači, razni dvd-rom, PS2). najbolj bitno pa je to, da bom končno lahko posnel prezentacije in ostalo video kramo tako da bo lahko to nekdo tudi pogledal brez da "išče" enote ki bi ga utegnila brati.

Mogoče (najbrž) je bil moj TEAC DV-W58G defekten. Če pa ne, bog se usmili tistim ki ga imajo (subjektivno mnenje).

Da ne omenjam, da Liteon v kakih stvareh tega NECa se vedno pelje lulat.

Tudi prav. Za tisto kar rabim jaz je NEC 2500A dobra izbira, kar pa nepravoverni liteon (teac) ni bil.

Pingo, sploh ne bluzi o Liteonu. Ti nisi mel Liteona. Ti si mel Liteonovo ogrodje z Teacovimi mozgani, ki so na zalost zadnje case pac zelo zanemarjeni

Sem menjal tudi par možganov a neke bistvene razlike ni bilo. Razen "možganov" sta teac in liteon en in insti pogon z drugo masko odspredaj. Ko možgane zamenjaš je pa razilka le...

Trenutno je ze zaradi cene najboljsi nakup NEC 2500. Pece pa PRECEJ bolje kot tale Teac.

Tudi če bi stal 40.000 bi bil vreden denarja. Poleg tega pa ima še 2 leti garancije. Če dovolite malo sarkazma... Za razliko od mojega teaca, nec vsaj naredi uporaben izdelek. Teac je "izdeloval" podtavke za pivo iz kvalitetnih medijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Sumo ::

No, da ne bomo vsi govorili proti temu TEAC-u, bi rad še enkrat povedal da moj TEAC DV-W58G dela popolnoma normalno. Zapekel sem že 10 Traxdata DVD-R, med drugim tudi dva za Playstation 2, in vsi delujejo brez problemov. Očitno je bil pingov pogon res defekten (ali imam pa samo jaz srečo :) ).
Mimogrede, tale teac ima ravno tako 2 leti garancije.

pingo76 ::

SUmo, v roku tedna bi že moral bit nov firmware za tvoj pekač. Več medijev podprtih pa še kaj... morda bitsetting...
Pa srečno z Teac-om (brez sarkazma!). ČE pa želiš že zdaj bitsetting pa ga flešaj v liteona in uživaj v prednostih novega shekanega firmware-ja. Za vsak slučaj si shrani originalni firmware in NE tikaj EEPROMA pri fleširanju.
Naredi kak kprobe na medije ki si jih posnel, lahko boš presenečen.

Caligula ::

Predvsem si za vsak primer shrani svoj EEPROM, ce kdaj v prihodnosti naredis kako neumnost. Resnicno se ti splaca tiste pol minute vzet za to.
Pa si ga daj na par mest na disku za vsak primer pa se na kak mail. Ziher je ziher :D

LunKi ::

Evo glih sm dubu Teac W58G DVD-+RW in me zanima ce je ze novi firmware. Zajebava pri pecenju inno 8cm rwjev in hasana mi pece samo pri 1x hitrosti ;(( . Bom zlodal se najnovejsga nerota.

Dr_M ::

ce je ze slucajno komu ratal jokerjev dvd zapect pri vec kot 1x, je biu potem to precej drag podstavek za kozarce.

ps: pa moje sozalje ker si kupu teaca...lepo so te na suho nategnil... pa ni se formwarea...pa tut dvomim da bo kej hmal..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

murmur ::

+ liteon 811s z zadnjim firmware-om
+ traxdata dvd-r
+ verbatim dvd-r
+ peceno z 2x hitrostjo
= 150 zanesljivo specenih DVDjev [v obdobju enega tedna] brez najmanjsega problema. Niti enega samega. Vse skupaj kompatibilno z namiznimi DVD playerji.

Torej je mozno [seveda brez experimentiranja] burnat zanesljivo in brez pizdarij.
m
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

boštjan ::

zakaj pa si peko s 2x hitrostjo,4x ni šlo? al si se bal,da bo dvd neberljiv

murmur ::

ja, tocno zato, DVD-r pecen na 4x je bil zelo slabo berljiv na dveh notebookih, sicer pa prebavljen na 4-ih namiznih playerjih. Pecen na 2x pa kompatibilen z vsemi pogoni.

EiYou ::

Nov firmware na nemški strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389896 (7049) reber
»

Kateri DVD pekač naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
231693 (1408) Caligula
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656130 (4746) pingo76
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412352 (1570) Caligula
»

DVD-RW TEAC DV-W58G ?

Oddelek: Kaj kupiti
321569 (1339) Caligula

Več podobnih tem