» »

Vodno hlajen napajalnik (-z slikami)

Vodno hlajen napajalnik (-z slikami)

WinsuckeR ::

Torej.. nekje sem zvohal starega digitalca (ki mimogrede cilja u p.m.), zatorej bodo slike temu primerne.

No pa začnimo:



Hladilni elementi so narejeni iz Cu-ja (bakra), zanje sem potreboval štiri cevi premera 7mm in dolžine 7 in 6 cm. Cevi sem potem obrusil tako da so v njih lepo sedli tranzistorji še malo pobrusi tam, kjer sem moral nanesti cin in se lotil spajkanja dveh cevi v ,,blok". (slike vam nažalost ne moram pokazati)

Pritrjevanje tranzistorjev:

Potem ko zacinemo cevi skupaj (približno tako kot kaže skica) odlotamo tranzistorje iz napajalnika in jih položimo v utore(, ki smo jih prej izpilili).





Ko se prepričamo da bo stvar imel dovolj veliko stično mesto, cevi malo pobrusimo, dodamo toplotno prevodno pasto (vmes med tranzistorjem in cevmi naj bo toplotno prevoden trak- če ne se da zgoditi da vas bo trslo) in stvar privijemo skupaj tako, da bodo vijaki med prostori ki smo jih postili med cevmi.



Tukaj ne bom preveč dolgovezil: meni najbolj smiselna vezava se zdi-

Pumpa->> CPU->>Napajalnik (->> Spodna cev1 -->Spodna cev2-->Zgorna cev2-->Zgorna cev1)->>Radijator

Stvar je v tem da se vrjetno zgorna cev ne bo preveč stikala z tranzistorji in bo zato hladnejša- kar bo bolše za temp vode.

Zaključek:

Na koncu samo še izrežemo nekaj kovine na zadnji strani napajalnika kjer bodo cevi (stvar se da lepi urediti z modelarsko žago in žagicami za kovino).



Toplotne spremembe:

Stvar ki vrjetno večina zanima je kakšne so razlike pri temp. vode pa si poglejmo grafe, ki stvar dokaj nazorno pokaže:



Naj vas samo opozorim da sem imel med testom radijator velik in zmogljiv NE!

mere:8x8cm

Ps: na moji domači strani -še več modifikacij (nova porcija pride do konca počitnic) Klikni!
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Phoebus ::

Good, nice, samo dve stvari me motita :)

- ni cinkanje/cink, ampak cinjenje/cin ;)
....a ni boljše, da je radiator ZA pumpo, ker ima pumpa boljši potisk kot vleko? enkrat je blo v enmu topicu o tem neki...

Sicer pa good work ;)

WinsuckeR ::

Bolše?:)
Glede pumpe niti ne vem točno - napisal sem način ki ga uporablam sam.
(JE PA SEVEDA MOŽNO)

WinsuckeR ::

Še nekaj podatkov:

Cevi: 5-7mm nujno silikonske!!!
Moč: 250W
Čas testa: 2tedna
(namenjen je za pomaganje 1. napajalniku)

možna menjava za kakšen AMDjev procesor - pišite na zasebna sporočila-seveda dobita zraven še pokrov:P

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

slikic ni

WinsuckeR ::

Misliš bolših slikc iz večih zornih kotov al linki ne delajo?!:O

VASkO ::

ne nalozi mi slikic
mogoce mam timeout, ker mi laufa torrent v ozadju, kaj pa vem

boštjan ::

slikice se naložijo v redu

WinsuckeR ::

Aja če sliko zlo dobr pogledate boste vidl moj mod grafične (Zalman) - na začetko še brez ventilatorja.:|

Phoebus ::

Zdaj je minil že kakšen dan...a se zadeva obnese 100% in bp uspe hladit? ;)

Yacksy ::

Poštena zadeva.

Matr, moram jes enkrat svojga v red spravt. Mam pa podono idejo kot ti.


A nimaš nobenih problemo s prebijanjem napetosti (ker na sedanjih hladilnih rebrih je napetost gor! )

Mene to najbolj skrbi. Ker če je napetost na bloku ide proc u pi.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

Phoebus ::

Yacksy: Saj voda ne prevaja dovolj da bi bil CPU blok na nekem bajnem potencialu.

TESKAn ::

Daš med čipe in blok mica shim, pa je...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Yacksy ::

Ne vem kolk ne zaupam štromu na napačni strani proca. Shit could happen, jest pa brez compa ostal:D .

Med tranzistor in baker se itak da sluidno podložko, sam še zmeri vprašam, če je mel tip kaj problemov s tem.

WinsuckeR ::

Zacksy-nimam ker je zaščiten z toplotno prevodnim trakom (še enkrat preber gor:)) )
Phoebsus- O ja vrjem- ZADOST PRAVAJA;((

Drugač nism meu problemov (nism- ker sem ga dal vn -ker sem kupu novga mal bolšiga (Enhancea) ki še čaka na obdelavo>:D ).
Po izdelavi pa sem na netu vidu veliko bolši način:
stran na www.digital-explosion.co.uk


[popravil povezavo - moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

DimmniBurek ::

Kaj tu pomeni da maš ti dva napajalca? Ker gor si napisu: to je zato da pomaga 1. napajalcu
???
There Is No Stronger Drug Than Reality

mazy ::

ka je to ko je tip dal med blok in tranzistorje. na strani piše da so to Mica shims - lahk kdo pove ka je to?

sicer mi je pa ideja od tega všeč in mogoč tut sam nardim kej podobnega v prihodnosti..

WinsuckeR ::

Dimni- Meu sem dva napajlnika (en za diske pa FANe-drug pa za plato)če te zanima kako sem to naredu pejt na moj home page (www.winsucker.tk).
Mazy- to je toplotno prevodni trak(kj podobnga maš tut ponavad pr kkšnih kulerjih ka jih kupš)

mazy ::

to je toplotno prevodni trak(kj podobnga maš tut ponavad pr kkšnih kulerjih ka jih kupš)
toplotno ja, elektricity ne?

WinsuckeR ::

Jp (vseeno prej preizkusi z Ampermetrom)

(Po uspešni zakuritvi CPUja-spet v akciji)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tečajček uporabe Mozilla Composer

Oddelek: Novice / Brskalniki
92344 (2344) CaqKa
»

kam uploadat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251728 (1416) Brilko
»

webhosting 60MB za mp3

Oddelek: Izdelava spletišč
91123 (890) City
»

1024/ 256kb = cca 12K

Oddelek: Omrežja in internet
351929 (924) pivmik
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231847 (1449) EX-B

Več podobnih tem