» »

Vent na disku

Vent na disku

_spirit_ ::

Odkar sem zmontiral vodno, mi je radiator onemogočal, da bi imel disk na tisem mestu kjer je bil prej pod disketnikom, tako da sem bil prisiljen ga vstavit v 5,25 režo. Problem je bil, da je stvar ob obremenitvah dosegala tudi 57 stopinj, zato sem se moral zmisliti nekaj drugega in to je nastalo danes:





Temperatura diska ob polni obremenitvi ne preseže več 25 stopinj ;)
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Shark-357 ::

s čem pa preverjaš temperaturo na disku????????

_spirit_ ::

rap3r ::

Sori ker bom skritiziral tole, samo tole je zelo neucinkovito, ubistvu je tko kukr da bi pihal topu zrak v steno. Bistvo ventilatorjev je da mesajo zrak, ta tvoj je pa obrnen proti disku, s tem da nimas nikjer placa, da bi sou zrak vn s tem zelo zmanjsas ucinkovistost venta. Boljš bi blo, da bi postavu vent navpično na disk, isto pod njega in da piha zrak mimo...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Groovy ::

Sej ql zgleda, samo to ni to...:O

1. disk je prišravfan na ohišje, s tem širi vibracije in je glasen.
2. hladiš ga z toplim zrakom , saj je mrzel na dnu kište, oz. ni nobenega dovoda shladnega zraka
3. hladiš ga z napačne strani, saj se mehanski del dosti bolj greje kot čipi in je tudi dosti boj občutljiv na temperaturo.
4. če ga hladiš z 80mm ventom na 12V, ni 25 °C nič waaaaaa...;)

Sam imam na disk obrnjen 40mm vent na 5v (cca 5cm stran) in se mi nikoli ne greje več kot 29°C ;)
I am the captain of my soul

goku :) ::

Sploh ni tako tragično! Če ima model odprto kišto je dovod mrzlega zraka zadosten.




disk je prišravfan na ohišje, s tem širi vibracije in je glasen. --> A tvoj disk pa lebdi?

je pa res da ga hladiš iz napačne smeri. Na tvojem primeru bi bilo genialno, da bi nekako pritrdil ventilator iz desne strani (tako da bi bil pokonci in pihal proti napajalcu)
Navijanje je kamen modrosti

Groovy ::

goku@ nič ni napisal, da ima kišto odprto, glede na vente za odvajanje toplote na zadnji stranici, dvomim...
ja moj disk je od nedavnega na gumicah, za več info na link
I am the captain of my soul

_spirit_ ::

Ma ste smešni :D :D

Mislite da se sekiram če mi piha topel zrak v vent (čeprav ne vem od kje bi ta topel zrak prišel, ker je vse pod vodnim hlajenjem)? Meni je dovolj podatek da sem prišel iz prejšnjih 52 stopinj, na sedanjih max 26. Drugo me sploh ne zanima. Kišta pa je zaprta, vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

goku :) ::

razen ko si slikal :)
Navijanje je kamen modrosti

_spirit_ ::

Ja, to pa imaš praw :D ;)
In za vse tiste ki pravijo da se vibracije prenesejo na ohišje... pa morete bi res strašno občutljivi da to čujete. Jaz razlik nisem ne slišal, ne občutil :D

Groovy ::

si dal notri vodno hlajenje, da boš imel bol tih in hladen sistem, ali samo hladen?

ko bo kišta tiha, mislim rečt TIHA in ne tko, da se sliši ventilatorje, potem boš slišal disk...
Res pa je, da če ti delajo min 3je venti na 12V in še tisti za radiator... potem diska res ne slišiš, saj ga venti preglasijo. :D >:D :\
I am the captain of my soul

_spirit_ ::

Moj namen je bil hladen sistem. Ob prehodu na vodo, je postal pa še tišji kot je bil prej. Saj sem imel prej 12 ventov noter, zdaj imam pa še 3 za ven in 2x120 na radiatorju. Drugače pa sem zdaj vse izklopil in poslušal disk... jaz si ne predstavljam, kako nekatere moti še najmanjši šum, ki je skoraj neslišen in to pri odprti kišti. Pri zaprti se ga pa sploh ne čuje.

Groovy ::

ko boš cele noči DLjal filme, boš slišal prižgan kompjuter... in takrat se ti bo šlo, da bi bil ta "hrup" čimtišji... ko boš utišal ventilatorje na skoraj neslišno, se boš lotil diska, kateri bo v tistem trenutku najglasnejši... preverjeno! :8) 8-)
I am the captain of my soul

_spirit_ ::

Kadar imam, če imam, ponoči vžgan računalnik, dam vse vente na min (controler na Xaserju) in to mi je dovolj. Disk me sploh ne moti, ker ga sploh ne slišim :\

goku :) ::

Če pa bi že slišu disk nebi slišu treslajev.
Navijanje je kamen modrosti

Groovy ::

Ko boste probal boste vidl razliko... that's all ;)
I am the captain of my soul

rap3r ::

Em kdo je reku da se zgorna stran diska bolj greje kot spodnja?
Ah prosm vas, spodnja se bol!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Groovy ::

pri meni že ne, mam pa Maxtorja in Samsunga... preverjeno!
I am the captain of my soul

rap3r ::

No comment:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322437 (21029) Glugy
»

napajlnik in ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262196 (1859) Pyr0Beast
»

Vodno - par vprasanj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241974 (1390) tec
»

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302537 (1630) Dejancek
»

Kako obrniti vantilator na hladilniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222593 (1831) DimmniBurek

Več podobnih tem