» »

Zna kdo rešiti nalogo v C ++ ?

Zna kdo rešiti nalogo v C ++ ?

DUKE4EVER ::

LEP POZDRAV VSEM NA FORUMU ! :))

Zanima me, če bi kdo znal rešiti te dve nalogi v C ++ :

1.a) Sestavite sestavljeni podatkovni tip v c/c++, ki opisuje osebo (ime, priimek, dan, mesec in leto rojstva)

1.b) Sestavite podatkovni tip, ki opisuje datum (dan, mesec in leto).

Kateri C++ compiler pa je najbolje naložiti na PC ?

Hvala vsem ki mi boste kakorkoli pomagali ! 8-)

Vesoljc ::

za editor/compiler:
go google for devcpp

simple primer:

class datum
{
public:
      char   dan;
      char   mesec;
      int    leto;
}

class oseba
{
public:
      std::string ime;
      std::string priimek;
      datum    rojstni;
}

int main
{
oseba vesoljc;
vesoljc.ime = "jaka";
vesoljc.priimek = "lepotec";
vesoljc.rojstni.dan = 1;
vesoljc.rojstni.mesec = 2;
vesoljc.rojstni.leto = 3;
}
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BigWhale ::

struct lame
{
char so[256];
char easy[256];
int that;
int it;
int hurts;
};

nekaj v tem stilu?

DUKE4EVER ::

HVALA LEPA, MOJSTRI !!! :)) :)) :))

A bi znal kdo rešiti katero od teh nalog (bil bi izredno hvaležen):

1.) Dano je zaporedje 1,3,5,7,9 in tako naprej. Napišite program, ki izračuna poljubni člen (n-ti člen) zaporedja.

Primer (vpisa in izpisa) :

n=7

7.člen zaporedja je 13



2.a)Napišite program, ki vrne vsoto elementov v polju. Polje je deklarirano na naslednji način :

Polje je deklarirano na način : float polje [100]



2.b) Polje je deklarirano na nacin : int polje [10]



3.)Napišite program, ki z zankami izpiše tabelo prvih 25 mnogokratnikov števila 5 (po 5 v vrsti). Pazite na urejenost izpisa!



4.) Napišite program, ki z zankami izpiše tabelo prvih 16 mnogokratnikov števila 4 (po 4 v vrsti). Pazite na urejenost izpisa!


5.) Napišite program, ki izračuna vsoto 100 naključnih števil (ali s pomočjo generatorja naključnih števil ali pa jih vnaša uporabnik)



6.) Napišite podprogram, ki vrne koliko števil deljivih s 3 in 4 je vnesel uporabnik. Uporabnik vnese N števil (ta podatek vnese kot prvi).



7.) Napišite program, kjer z uporabo stavka break in continue izračunate vsoto števil deljivih z pet ali s tri, ki se generirajo z generatorjem naključnih števil. Uporabnik vnese koliko števil je potrebno sešteti.



8.) Napišite program, ki v funkciji vsota prebere dve celi števili in izračuna njun produkt, jo vrne v glavni program, slednji pa izpiše.




Če kdo reši te naloge mu obljubim najmanj enih 5 rund "drinksov" :D . Hvala !!!

P.S.
Res je cool videt kako dobri ste nekateri v C++, jaz pa.......uf, zelo, zelo slab:O .....niti začetnik nisem......

Ta forum je res good !

gorjanc ::

Te naloge so tako lahke da ti jih ne bo noben reseval. Namig za 1 nalogo rezultat = (n *2) -1 sedaj moras samo pebrati koliko je n (poglej si funkcji 'getch' ali 'scanf'),ter nato rezultat izpisati na zaslunu (poglej si funkcijo 'printf'). Za funkcije si poglej tole stran http://www.cplusplus.com/.

kopernik ::

Ne vem ... zgleda, da si bolj len. Če kaj ne razumeš, vprašaj. Ne pa zahtevati, da ti drugi rešijo vse naloge. Koliko boš potem znal ?

Vesoljc ::

> Ta forum je res good !

hehe, prvi vtisi, kaj? >:D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

|CyGNUS-x ::

Mi kdo nakaže 1000 € na račun, ko mam ful mavo gnara trenutno?

Hvala
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Vesoljc ::

kar hoce cygnus povedat je to, da ti ne bomo resevali domacih nalog. poizkusi jih resiti sam. ce ne ves kje zaceti, si poglej temo C++ povezave, kjer je velika zbirka vodicev za programski jezik c/c++. ko ti zadeve ne bodo jasne pa ponovno vprasaj...

@cyg
no ja, mogoce pa res hoces 1000 ojrov 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

|CyGNUS-x ::

Se jih res ne bi branu...
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

hatch ::

Za C.. eden boljsih compilerjev...
lcc-win32

Je boljsi od microsoftovega (pa se redno je updatan).. ne zaostaja precej za intelovim...

DUKE4EVER ::

Najprej spet lep pozdrav vsem ! :))

Glejte, jaz sprašujem predvsem zato, ker bi rad imel rešene primere teh nalog, da potem pri samem reševanju vidim kje in kaj naredim narobe........verjamem da so te naloge za večino na tem forumu res otročje lahke, za (trenutno) enega popolnega laika pa so kar "trd oreh".....zato prosim, če mi lahko kakorkoli pomagate.....kot sem že rekel , bil bi zelo hvaležen......prosim.......:O

OwcA ::

Kaj ko bi raje najprej pripopal, kar si že naredil in ti potem svetujemo rešitve glede na to? Sicer tvegaš povsem drugačne pristope od tvojega, ki te bodo le dodatno zmedli.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++] Naloge

Oddelek: Programiranje
273866 (2197) LordiBoy
»

programiranje krožek(pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
442621 (1609) Marat
»

Pomoč pri programiranju z javo

Oddelek: Programiranje
203370 (2297) milc
»

c++ naloge

Oddelek: Programiranje
92795 (2419) l0g1t3ch
»

C++ naloge

Oddelek: Programiranje
163255 (2784) kitarist

Več podobnih tem