» »

Bios ne zazna sata diska

Bios ne zazna sata diska

BigSexy ::

V glavnem problem je sledeč. Danes sem se odločil za nakup novega diska, Deskstar 7k250 160gb - sata. Vse lepo in prav, zadevo dam v računalnik, priklopim.. in potem nič ? Bios ne zazna diska, poskusil sem tudi z najnovejšim biosom za matično ploščo (nf7-s ver 2.0). Po kratkem potepu po internetu sem zasledil, da pač bootaš s cdja in med inštalacijo (winxp) le-ti zaznajo trdi disk.. Samo vseeno mi je malo čudno, zakaj bios nič ne zazna ? Predlogi, mnenja.. karkoli.

Lp

bosstjann ::

ko bootaš iz cd morš vindosem povedat da morjo še driverje iz diskete prebrat kuj na začetku mislm da je f5 al pa f6 pa nalovdaš driverje pa to je to pol

Jaffa ::

F6, pa v biosu morš met vklopljen SATA controler, pol ti pa SATA controler bios zazna disk. Sam vseeno morš pol F6 stisnit na začetku inštalacije...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

boštjan ::

pa disketo moraš met nonstop v compu med inštalacijo;)

Jaffa ::

Pa F6 morš na začetku inštalacije stisnit... :D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

boštjan ::

to pa pod mus;)

Jaffa ::

Sem omeno F6 ? >:D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

BigSexy ::

Hehe :D ok, F6, sam v biosu ga pa vseen ne zazna.. čeprou mam sata stuff vs vkloplen ;) Bo to vseen ok ? :P

Jakka ::

Priklopi napajanje diska. :D

maljo ::

malo so smetarski tej sata ki mores loadat driverje-ce ne ti jih v dosu zadeva ne prepozna (oziroma med instalacijo).ti samo stisti f6 in zalucaj driverje za drugo boli te kurac:) :D

BigSexy ::

Cool, bomo zdele probal ;)

Jaffa ::

Pa v SATA biosu ti ga zazna ? Ker tam bi ti ga pa moglo...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

BigSexy ::

Evo sm ravnokar probal pa ne dela :P Sej ravno to je problem, ker ga že v samem biosu ne zazna.. :/ Edino če grem v tisti raid config-util ga pokaže, samo tam se u bistvu ne da nič nastavit, ker mam pač samo en sata disk. Bios imam drugače zadnji, ki je available.

Kakšne ideje ?

Jaffa ::

A sam v configu ti pokaže disk ? Tam, ko maš možnost v ta config prit pa ne ? Ko ti napiše device1, pa 2 al kaj že napiše ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Yohan del Sud ::

Viš, to je problem prenovih tehnologij.

SATAna v tvojem primeru kot SATA ne prepoznajo ne BIOS, ne WIN (verjetno pa bo to z WIN XP SP2 rešeno)... Vse kar rabiš je disketka z driverji ob inštalaciji. Stisni f6 in posadi disketko not, ter sledi navodilom. Bios pa nastavi prej na SCSI ali na other devices (ali kaj takega), če še nima SATA možnosti...

Jaffa ::

Ja, sej določene plate že majo to rešeno. Da ti kr v main biosu zazna SATA (ker je vgrajen v chipset) in potem ne rabiš nobene diskete...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

BigSexy ::

No zadevo mi je le uspelo porihtat. Problem je bil, ker je na disketi s sata gonilniki le-teh več, in seveda vsi niso ustrezni :P. Po nekajkratnem preizkušanju, sem le našel pravega ;). Navodila nikjer spljoh ne.

p.s: je pa res malo glupo, da sedaj v biosu zgleda, kot da nimam nobenega diska :P

Hvala za pomoč !

Lp

Jaffa ::

Vem da je 12 na koncu modela čipa, ker ti napiše pri SATA biosu... 8-) No, sam da si zrihtal... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Yohan del Sud ::

A te lahko potolažim, da sem imel sam iste probleme z isto plato... Ampak leto nazaj ko je prišla ven...

Zdaj pa dela ko šus in to s tremi diski v SATARAIDU od tedaj.
(ok z dvema) en je ročen na PATA.

Tilen ::

Ne razumem kako lahko imate probleme s taksnimi stvarmi. Ko ti hoces nalozit winse ti lepo pise tamn blabla pres F6 potem pa ce bi malo pogledal na ploscek bi videl da pise nekaj o Silicon drivers, in valda da nebos tam zbral intel lai cesa podobnega. Je pa res da jih je vec ja. Smesno lahko (IMO) samo oci treba odpret in precitat.

Pa ne zalim nikogar, sam podpirat lenobo - tega pa ne maram.

lp,

Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gpavlo ::

Imam podobe težave kot Xenocide, le da imam namesto Hitachi WD, ko zaženem CD z windowsi kot ste rekli in pritisnem F6 za driverje in s pa XP potem pa napiše:
File\WinXP\fasttx2k.sys caused an unexpected error (18) at line 2108 in d:\xpclient\base\boot\setup\oemdisk.c.

ZAKAJ?

hvala!

To sem že zrihtal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpavlo ()

gpavlo ::

Naredil sem kot je bilo tukaj napisano pa mi še vedno windowsi ne zaznajo SATA diska, v windows setup, ko imaš možnost izbire kam boš windowse namestil je samo navaden IDE disk.

ZAKAJ?
HVALA

Yohan del Sud ::

A si prepričan?

Windowsi ne bodo sami od sebe zaznali SATA diska pa če se postaviš na trepalnice (OK, za SP1 in 2 ne vem). Pa še to lahko spet garantiram (da ga ne prepoznajo) za 1 leto + stare plate. Ostale lahko ali pa ne. Vem da najnovejše nimajo teh problemov, ker je po novem zadeva integrirana severeni most. In še nekaj. SATA ti zazna kot neko povsem eksotično napravo v teh platah (ko ga prepričaš) in ne kot standardni disk.

Gremo še enkrat:

- Nastaviš bios da bere najprej CD-je.
- Vtakneš not CD z win.
- Doličiš, kot ti da 5 sec cajta da bere s CD.
- Takoj ko se pojavi moder zaslon bo spodaj napis - pritisni F6 za nalaganje hudo eksotičnih gonilnikov (bo sicer bolj strokovno pisalo in v tujem jeziku).
- Pritisni F6.
- Vstavi gonilnike obvezno na disketi (ali jih dobiš zdraven matične ali pa dolpovlekni z neta).
- Potem zadeva naj bi delala normalno.

Kje se ti je zaštekalo?

Tilen ::

Mimogrede samo... ce imas AMD plato moras izbrati Silicon drivers.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ghero0 ::

Hellou!

Mam isti problem. Mam od Abita NF7-S ver2 in pa od hitačija 160GB SATA. V biosu sem enablu sata kontroler, sata raid sem disablu, ker pač nimam dveh diskov. Pol sem dal kot first boot device sata, second pa cd-rom.

Dam not windowse prtisnem F6, dam disketo z driverji not, prepozna disk, sformatira in pride do reboota. Tu pa nastopi problem, po rebootu gre spet jovonanovo z inštalacijo windowsev, kot da diska nebi blo (CD-ROM mam kot second boot!!!). Pri bootanju diska sploh ne zazna! Pol sem pa za foro probu dat linux gor (Suse). Ista fora. Vse naloži gor in pol po resetiranju spet ne zazna diska in gre spet na inštalacijo ????

Ima kdo kakšno idejo lepo prosim????

LP
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

TribesMan ::

Boot order moraš prav nastaviti v BIOSu od plate.

Greš v "Advanced BIOS Features" menu v BIOSu in kot "First Boot Device" izbereš "CDROM" Da boš lahko bootal z WinXP instalacijskega CDja, kot "Second Boot Device" pa izbereš "Serial ATA" in ne "HDD-0", ker opcija HDD je namenjena izključno diskom ki so priklopljeni na IDE kanale. In ne SATA diskom... Potem pa pejt še v SATA RAID BIOS, in tam ti more pokazat da je zaznal disk. Ostalo ni važno, nastavitve v SATA RAID BIOSu so važne samo če uporabljaš RAID.

No pol pa začneš z istalacijo Winsow... na začetku pritisneš F6 in daš v disketnik driverje od SATA krmilnika... pol pa nadaljujejš kot pri normalni instalaciji...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Ghero0 ::

Ja pa sej sem dal v biosu od plate first boot device SATA in ne HDD-0!!! First boot device sem dal SATA in ne CDROM prav zarad tega k ti ga vmes med inštalacijo še enkrat zboota, zdej dokler nimaš sistema na disku ti ga pa itak preskoč tko da je CD-ROM čist komot kot second (OK, vsaj v mojem primeru ko delam nov install na prazen disk).
Sem probu met tut SATA RAID ROM (semizdi da je tko napisan v biosu od plate) enablan, sam pol neki windowsi morijo da je neka napaka pri zaganjanju... bom probu še bios updejtat, ker sem se spomnu da bo pol najbrz tu problem, pol pa poročam...

LP
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

Ghero0 ::

Dela!

Nalozu nov bios in pustu obkljukan tist RAID ROM zadevo v biosu in stvar dela. Jupi :D
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

iztok15 ::

Mam jaz tudi tak problem. Plato imam Gigabyte 7VT600P-RZ, disk pa WD 160GB SATA2. Prejsni disk je sel v maloro, tako da imam sedaj nov disk. V biosu mi ga ne najde, sem vse nastimal, tako kot je v prejsnjih postih napisano, ko hocem naloziti XPje nalozim gonilnik za disk z diskete vendar mi ga vseeno ne najde. Nalozim gonilnik z diskete, potem moram pritisniti enter ko je koncal, nato mi pa napise da ne najde nobenega diska.
Prosim za pomoc. Hvala

Lp
Iztok

amigo_no1 ::

Imaš na disketi te driverje ?

http://europe.giga-byte.com/FileList/Dr...

Imaš zadnjo verzijo Bios ?

nonenone ::

plata ti ne spozna diska za to nabavi disk manager na strani proizvajalca diska, seagate in western ga ima, disk manager ti naredi disk viden , če ga ne vidi plata, to je pred leti bilo z velikimi diski v dosu-u, lp

iztok15 ::

Sem resil problem. Na disk sem dal jumper, da sem omejil prenos na 150. Sedaj vse dela.

Lp
Iztok

amigo_no1 ::

Tale VIA KT600 chipset ima težave s problemi pri sata2 diskih (tudi na drugih matičnih, npr : Asus A7V600-X )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diska ne zazna

Oddelek: Pomoč in nasveti
8743 (599) lovro535v2
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191673 (1513) BladE_
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122708 (2585) jELKO
»

Problem z Win XP na SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71924 (1792) Dejancek
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453201 (2225) Blind

Več podobnih tem