» »

Instalacija XP brez disketarja

Instalacija XP brez disketarja

zamorc ::

Imam nov računalnik ki nima disketarja. V štacuni so mi iz ne vem kakšnega vzroka namestili win xp - ker jih nisem naročil niti plačal seveda pridem le do kode. Potem lahko računalnik le ugasnem.
Kako naj pridem do dos ukazne vrstice? Da lahko zaženem setup win 98? In potem nadgradim na XP?

iro ::

Kaj bi sploh rad ?
Ne prides do kaksne kode v biosu ?
Win xp se instalirajo brez diskete.>:D
Uporabi iskanje.

cryptozaver ::

Mislim da bo dobro poklicat stacuno in se pomenit v cem je trik. Potem lahko svetujemo naprej.

dwinxp ::

Pejdi do kakega frenda pa naredi si Boot CD in pac zazeni racunalnik s tem.:D

zamorc ::

Win xp se instalirajo brez diskete - imam cd od xp pa se ne - sploh se ne bootnejo. Vtaknem pa noter linux pa ga bootne?
Zato nisem ziher da ga ne zafrkavajo ti na pol naloženi XPji. Pa jih ne morem pobrisat če ne pridem v mašino, ker takoj ko vklopimračunalnik fre že v XP. Ampak pol hoče seveda ključ, ki ga pa nimam, ker nisem naročil windowsov. Ne vem pa za koji .... so jih šli nalagat.

iro ::

Kaj sploh prides v bios ?

zamorc ::

Pridem. In tam sem nastavil boot na cd - sem probal celo na cf pa ne gre - no linux se pa zboota.

iro ::

Probaj dug cd.Mas na kisti nalepko?

zamorc ::

Nimam nalepke - saj nisem plačal windowsov.

marsovcek ::

Ko se ti bo računalo zagnalo, začni veselo stiskat F8. Pred zagonom Windowsov bi ti moralo dati seznam možnosti, kako zagnati Win. Izberi command prompt, pa bo. (če sem prav razumel problem)

zamorc ::

Razumel si prav ampak comand prompt ki ga iščem ga enostavno ni.
Je samo save mood, pa last known nofig ..... pa vsee ostale običajne ampak command ne.

Je pa Safe mode wizh command prompt ampak to ni nič - gre v winse in .............

marsovcek ::

Maš prav, v XP je ta command prompt nekam izginil... V 98 je še bil;) Najenostavnejša možnost je, da od nekod dobiš boot CD za XP (ni vsak bootable) in z njega štartaš rač.,...

Drugo pa: a zašteka se ti pri reg key za windowse? Lahko dobiš tudi samo tega, ga vpišeš in veselo uporabljaš novo kišto:D

lopov ::

Hmm ... Ne stekm.

Ce bos nadgrajeval iz Win98 na XP enostavno nalozi Win98 in bo zadeva OK -- povozila bo boot sektor in imel bos Win98.

Za nadgradnjo pa ravno tako rabis serijsko, tko da si ne delat utvar da bos na lahek nacin prisel do XP -- in ta serijska je drugacna kot pri full install.

zamorc ::

Lahko dobiš tudi samo tega, ga vpišeš in veselo uporabljaš novo kišto


Kje naj dobim to cifro?

Da ne bo pomote - imam originalne winse ampak 95 potem pa naprej upgrade. In ne bi rad naložil 95 pol pa celo proceduro. Če vtaknem XP cd v en drug računalnik se cd lepo zažene in ponudi namestitev ampak butne se pa ne. A je možno ta cd skopirati v neko boot obliko?

mihec87 ::

Torej koker te jst razumem se teb winsi zazenejo pol ti pa da screen z uporabniki in ti mas na voljo sam administrator ki pa je pod kodo ce je to problem potem poklici v servis pa jih vprasi za to kodo.

zamorc ::

Ne. Instalirani so kot vsi winsi iz šzacune - pridem samo do cd ključa, ali šifre ......

lopov ::

Ce sem te pravilno razumel zelis imeti XP.

Kupljene imas Win95 in si nato nadgradil na Win98, zdaj pa bi rad imel XP, a ne tiste, ki so jih nalozili v stacuni, pac pa bi nadgradil iz Win98?

--> Ne bo slo!

1. Win95 --> upgrade Win98 = nova serijska, ki ustreza "upgrade" razlicici
2. Win98 --> upgrade WinXP = nova serijska, ki ustreza "upgrade" razlicici

V stacuni so ti nalozili WinXP, ki pa niso aktivirani, ker nisi kupil licence. Zdi se mi cudno, da so ti sploh nalozili.

Resitev:

1. dobis licenco in aktiviras ze nalozene Windows
2. cisto na sveze nalozis OEM razlicico WinXP, a tudi za to rabis licenco

========================

Kar se pa tice tvojega prvotnega vrasanja ...
... Kako naj pridem do dos ukazne vrstice? Da lahko zaženem setup win 98? In potem nadgradim na XP?


Resitev je preprosta -- v racunalo vstavis Win98 CD, v biosu nastavis zagon s CD in se ti bo pognala instalacija Win98.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

pivmik ::

Inštalacija Windows98 na nove računalnike je KRIMINAL!

Nabavi se kulturni Cd z Windows XP, ki je BOOTABLE.
Pol pa v BIOSu nastavi, da se zažene računalnik najprej iz CD/DVD pogona.
Ko se računarlik zaganja iz CDja moraš pritisniti presledek, kadar piše:
"Press a key to boot from CD ..." al neki takega.
LP, Gregor GRE^

zee ::

amen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jakka ::

Mogoče ne bi bilo napak pomisliti na win2k. 8-)

mescaline9 ::

Mogoče bi pa bilo:P

zee ::

Če srček računala tiktaka pri >1GHz, potem XPji. Kar je manj, se pa bolj obnesejo Windows 2000. Odvisno seveda od tega, če se bojo na računalu špilale tudi igrice.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

zamorc ::

NO sedaj sem prišel do ukazne vrstice in ugotovil, da je cel disk seveda NTFS. Kako naj zadevo sformatiram v fat?

marsovcek ::

Samo nekaj: prej si omenil, da maš en cd z XP. Zakaj ne uporabiš kode, ki je na tistem cdju?

pviran3 ::

Daj v cd win98 in se ti bo zagnal meni:
Ne izberi instalacije, ampak drugo - zazeni s cd-ja al neki tazga in lepo prideš v dos.

Greš v na CD - d:win98 (to je mapa od windows setup in napišeš v vrstico fdisk. Tal lepo zrihtaš particije (najprej lepo vse pobriši, ker če so particije ntfs, ti bo ful na velko prbijou errore, v glavnem, pal se pozabavej in ko vse lepo sestimaš, resetiraš računalnik, senkrat se ti odpre meni v katerem izbereš win98 setup in si na konju!


Če sm te jest prou razumel je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

zamorc ::

Ja si in točno tako sem naredil le da tam nima programa format - vse je bilo v ntfs in je bilo treba pobrisati particije pa spet formatirati. No nazadnje sem našel tudi format ga zapekel na cd in se že formatira... Hvala vsem.


zakaj nisem uporabil serijske z mojega cd-ja

Ja pa menda ne boste rekli da kar vsaka serijska paše na vsak cd?

Dead_Eye ::

Če je ista verzija winsov ja:D >:D
The one and only

pviran3 ::

UFF, sedaj si pa lahko vsi skupaj oddahnemo in gremo na krajši počitek8-) 8-) , ker smo|O

Easy D ::

Jaz mam pa drug problem. Na 600 Mhz sem instaliral xp-je. No - in ker je zadeva 'pooooočasna' sem bil mislil, da bi pač še enkrat zadevo formatiral, pol pa gor dal al win98 al pa winME.
Pa mi nekako ne rata (ne dovoli), da bi instaliral kaj drugega kot (le) XP.
Help s kakšnim predlogom kakšen bi bil učinkovit postopek - in kater OS mi bolj priporočate (98, ME)?8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win_Xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
6817 (697) ill_nino
»

deinstalacija windowsov xp na notebooku

Oddelek: Pomoč in nasveti
111270 (1141) Imagination
»

kako formatirat C: in f:

Oddelek: Pomoč in nasveti
171604 (1372) DrSergioDJ
»

Boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
71221 (1138) TheHijacker
»

Odstanitev WinMe v Win2k bootu?

Oddelek: Operacijski sistemi
51142 (1066) bastadu

Več podobnih tem