» »

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki

timtim ::

Svaka čast stari svaka čast:)

LexLuthor ::

@Frame:

Kako ti je uspelo centrirati podnapise? Si s Hex editorjem spremenil kako nastavitev v kodi (katero) ali si samo cepil stvari i z drugih FW-jev? Kateri del to kontrolira? Mi lahko malo več razložiš, lahko tudi zasebno.


Hvala in LP!

Valentin ::

@Frame

Se pridružujem čestitkam...

Kaj pa funkcija izbiranja podnapisov, ki ime nimajo enako imenu filma ?
Misliš, da je kaj takega možno dodati v 335-ko ?

Frame ::

Hvala vsem!!!:D

Ampak potreboval bi BETA TESTERJE ker enostavno mi primankuje časa!
Seveda na lastno odgovornost,ampak prvo tak vedno sam naložim fw in ga sprobam.

mogoče bi pa kdo kaj opazil kar jaz ne.

@LEX

do teh razultatov sem prišel samo z primerjavo fw in cepljenjem kode!
Primerjava katero servo kodo ima kateri player,pa sub verzijo itd...

IN seveda KABEL!!!>:D

@Valentin

Hm mislim da to na Mediatek chipsetu NI možno!Saj jaz ne poznam takega playerja,verjami pa da jih verjetno poznam vsaj 95% če ne 100%.


Frame
May The Force Be With You!!!!

e-marko ::

Frame: kako kaj kaže s kakšno sliko!?

Pa ne mi reči, da nimaš digitalca... Imaš pa sigurno fotiča na mobilcu? :P V glavnem, da se vsaj malo vidi... :D

LP
...somebody, somewhere...

Frame ::

Evo mene spet!

Fotič dobim jutri tak da slike bodo.Se pravi slike iz beta 1 fw kjer so centrirani podnapisi...itd.

Zdaj pa novo!!!>:D

Firmware beta 2:Špila ko majka,PAZI ZDAJ:ŠUMNIKI!!!!:D KONČNO!!!

Lepi beli s črno obrobo na prozorni podlagi!!Da pa nebi bilo vse lepo in prav so podnapisi poravnani v levo:( in podpora trnutno samo .srt.

V obeh primerih pa XVID+AC3 podnapisi NE izginejo!Branje pogona v obeh primerih zboljšano.

Trenutno sem player zaflešal tak da sledi jutri obujanje!kakor tudi slike iz obeh verzij!

Frame
May The Force Be With You!!!!

Valentin ::

@Frame
> Hm mislim da to na Mediatek chipsetu NI možno!

Lahko da ne. Ne vem. Je pa zanimivo, da naprimer KISS DP-1000 zna predvajati edino podnapise, ki so popolnoma identični z imenom filma. Celo ne dovoli dodatnih končnic kot so SLO, ENG, CRO...
Po drugi strani imamo pa Yamakawo 375, ki ji je praktično vseeno za ime ali format.
Imata pa oba isti procesor. Iz tega sledi, da se z ustreznim softverom lahko marsikaj poštima.

Sicer pa, kar tako naprej, odlično napreduješ !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

nega3 ::

Vsi zainteresirani si lahko snamete uradni firmware za Yamakawo DVD-335 .
Spremembe:
-NI več modre podloge na podnapisih ampak transparentna
-Spremenjeni FONTI - beli z črno obrobo
-Izboljšano delovanje pogona
-SLO menu
Žal še ni šumnikov.

Snamete ga na: www.gigaklik.com
www.gigaklik.com

e-marko ::

Frame pobegnil? ;)
Nekaj je bilo govora o slikah... Kako kaže?

LP
...somebody, somewhere...

Frame ::

@e-marko

Kje pa!Slike so ta vikend tukaj:D

Delam na 3 firmwerih tak da nekaj bo>:D

Frame
May The Force Be With You!!!!

LexLuthor ::

@Frame, e-marko

Koliko znakov pri podnapisih sedaj podpira 335-ka? Kaj več kot 60?
Kaj pa centriranje podnapisov? Frame, prosim sporoči, če ti bo uspelo narediti kak stabilen FW, kjer podnapisi ne bodo izginjali, bodo centrirani in bo vsaj 88 znakov v dveh vrsticah. Narediti črne obrobe in večje fonte pa itak ni več problem.

Frame ::

@Lex

Oj!Pravkar delam na takšnem fw,se pravi centrirani podnapisi,mislim da je 88 znakov,podnapisov malo morje srt.sub.idx/sub,smi,ssa..črne obrobe pa itq majo zdaj vsi.
Podnapisi pa ne izginjajo v nobenem fw!

Mam pa težave z:Analogni del zvoka
-pa spet šumniki:D

Frame
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frame ()

LexLuthor ::

Držim pesti!

kako pa je na 335-ki z zatikanjem filmov? Na Amstradu se zadnje čase najde kar nekaj filmov, ki se zatikajo in jih je potrebno popraviti z MPEG4 modifierjem. Baje pa na nekaterih MTK mašinah tega problem ni. kako je na Yamakawi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

itak37 ::

A je mogoce ze komu uspelo nalozit nov firmware s strani gigaklik?
Ne uspe mi ga zapeci kot image z nobenim programom (Nero, Alcohol,...), sem poskusal ze z vecimi, pa mi zmeraj javi napako... Je samo ena datoteka Target.bin, vsi programi pa mi javijo, da je nekaj narobe z njo, sem poskusil tudi posnet CD ISO 9660 s to datoteko na njem, pa mi je DVD ni prepoznal.

Sicer sem pa reklamiral mojo Yamakawo 335 zaradi glasnega predvajanja in ker mi ni dobro bral CD-jev in DVD-jev, sem dobil novo masino in zdaj mi dela vse v redu. Na gigakliku so bili zelo prijazni in niso nic komplicirali. Jih moram pohvalit:D

LP

nega3 ::

Preverim jutri pri dobavitelju, na kaksen nacin je potrebno zapeci firmware.
LP
Bostjan
gigaklik
www.gigaklik.com

nega3 ::

A ja pa se to. Do sedaj smo imeli 2 reklamaciji Yamakaw 335. Pri obeh je slo za banalno mehansko okvaro, ko se je najverjetneje pri transportu premaknil eden izmed kablov v sami napravi in zaradi tega struzil po vrtecih medijih v notranjosti. Kljub temu sta napravi bili brez vsakih tezav zamenjani. (Tu gre hvala PREDVSEM dobavitelju :) )Lepo je slisati, da so te okvare posledica nakljucja ne pa same kvalitete izdelave. Produkt je upraviceno najbolj prodajani artikel pri nas.
www.gigaklik.com

Frame ::

@itak

Naredi dobesedno to:

Ne peči kot image ali bilo katero drugo obliko pečenja!!!

Na CD zapeči datoteko TARGET.BIN!!! In to je to!

Vse črke morajo biti napisane z VELIKO!!!

Frame
May The Force Be With You!!!!

itak37 ::

Hvala Frame,
mi je uspelo, sem preimenoval v TARGET.BIN in posnel na CD-RW.

Spremenili se je font, je dosti ozji in v menijih se vidi vec crk pri imenih datotek.
Podnapisi so res transparentni in uporabljajo iste fonte kot v menijih.
Sumnikov naj ne bi bilo(nisem sprobal).

Se ena slikca, moram pa rect, da je slika na TV-ju odlicna, dosti boljsa kot zgleda na fotki.

LP itak

Tusem ::

Imam yamakawo 335 in pri gledanju filma v Xvid zapisu mi je malo ponagajala. Z GSpot-om ne najdem vrste Xvid zapisa. Temo Xvid sem pogledal in tam še ni nič o tem. Film sem posnel z manj kot 4-kratno hitrostjo.(GSpot:XVID/yv12 ,MP3-1). Za kakšen trud se zahvaljujem.
lp

Frame ::

@Tusem

A lahko malo bolše opišeš napako in kateri film?

Frame
May The Force Be With You!!!!

LexLuthor ::

@Frame

Kako je na 335-ki kaj z zatikanjem določenih filmov. Je zgodba podobna kot na večini ostalih predvajalnikov ali kaj boljša?

LP A

Frame ::

@Lex

Hm težko ti rečem,zdaj glede na to da je chipset EE bi moral igrati filme pač najboljše.
Se pravi nekje isto kot vsi EE chipset predvajalniki(Phillips 720SA,Pioneer,pa ostali).


Zdaj jaz osebno sem naletel na zatikanje pri filmu TROY na 2 CD,ostalo pa mi je predvajal
vredu.

Frame
May The Force Be With You!!!!

Stepni Volk ::

mAsA ::

Rad bi kupil Dvd/Divx/Xvid predvajalnik in me zanima ali tudi na Yamakawi 335 filmi tako "štekajo" (poskakujejo) ? Vse lastnike zgoraj omenjene naprave prosim povejte kako ste zadovoljni z njo.

P.S. Sem videl pri sosedu ki ima Philips DVP762 DVD Predvajalnik in mu določeni filmi (White Chicks) tak štekajo da ne morš gledat.


Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
LP , mAsA
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAsA ()

Frame ::

Pozdrav vsem!!!

Evo mene spet z mojim updatom!Mislim da je to to>:D !!!

Novi BETA Fw in sicer:

-Podnapisi CENTRIRANI:D
-ŠUMNIKI>:D
-Beli črna obroba
-vrste podnapisov: .srt,.sub,.ssa,.smi,idx/sub
-mislim da 88 znakov
-nova servo coda-mislim da boljša!!!

Edini problem je ker ne vem če deluje analogni del za zvok!Digitalni(Coax ali optika)delujeta prfect!!!

Jutri še sprobam analogni del!

Kar se pa tiče štekanja sem že napisal zgoraj ampak to so moje izkušnje.

V glavnem TOTALNO zadovoljen!!!:D

BLUE LIGHT ROX8-O

Frame
May The Force Be With You!!!!

drotek ::

Čestitke

Jaz sem po enem tednu obupal ,pa še služba je trpela.
Ali je možno kje D.L. beta verzijo?

Lep pozdrav
DROTEK

itak37 ::

@mAsA: Nekateri fillmi trzajo (npr. Colateral 2CD, Troy 2CD), vendar so vseeno pogojno gledljivi. Priblizno 10 do 15 % filmov mi trza meni. Drugace je pa kakovost slike spica, podnapisi so postimani zdaj, dosti funkcij in vhodo izhodov ima, tako da ti zadevo priporocam.

@Frame: kje se pa dobi tvoj FW, pa se me zanima, ce je mozno tako pokvarit enoto, da se ne bi dalo vec nalozit starega FW gor.
Pa se dosti delovnih zmag Frame8-)

LP

Frame ::

Hja enostavno Droetk daj mail pa pošljem!

@Itak ne ni mogoče sem predvidel kak ga spraviš nazaj na stari fw!!
Malo drugačen postopek dela pa!

Frame
May The Force Be With You!!!!

e-marko ::

Zdaj se pa lahko nadejamo kakšne slike, a ne?:P
:D
LP
...somebody, somewhere...

drotek ::

Živjo
Moj naslo gma@siol.net ali drotek@email.si
p.s.
daj zraven kakšno tvojo mobi tel. številko
FW sprobam takoj in ti javim za analogni del

Frame ::

@drotek

Analogni del dela ampak bol po tiho!

Če želiš ti ga lahko še vedno pošljem!

@e-marko fotke jutri obljubim!!>:D


Frame
May The Force Be With You!!!!

drotek ::

@Frame

Prosim pošlji,če se da še danes

Frame ::

@drotek

Počakaj še malo še nekaj spremeb pa pošljem!!

Rad bi se zahvalo za pomoč,za ideje,linke itd..in sicer:

PIKI64 ROX!!!!>:D

S katerim bom vsaj upam še v bodoče sodeloval!!!!


Frame
May The Force Be With You!!!!

nega3 ::

Nov firmware za Yamakawo DVD-335
Izboljšave:
-Podpora šumnikom !
-Beli fonti z črno obrobo,kot na televiziji
-Podpora sedmim formatom podnapisov (srt,.sub,.ssa.,smi,.idx/sub,itd..)
-CENTRIRANI podnapisi
-prikaz najverjetneje 88 znakov
-SLO OSD Menu
- težave z analognim zvokom

Link za dolpoteg na Gigakliku: TUKAJ !(1037 KB)
Seveda, na lastno odgovornost ! Več si lahko preberete na Gigakliku
www.gigaklik.com

synt ::

Lp vsem na Yamakawa forumu. Danes sem dobil 335-ko in naložil nov FW.
Vse je res OK razen zvoka, ki ga skoraj ni.(povezava na TV s SCARD).
Zanima me ali se bo to dalo kaj porihtat oz. ali je možno stvar spraviti
v prejšnje stanje in kako?

Frame ::

@Synt

Frame to the rescue!!!!!:D

No problemo!!Kam ti lahko pošljem fw z obrazložitvijo?

Frame
May The Force Be With You!!!!

synt ::

Frame thanks. Prosim pošlji na mail dino69@email.si.
Lp
krneki

Frame ::

@synt

Poslano!Ampak ena usluga če je mogoče?

Če imaš digitalca prosim poslikaj par slik pa jih daj tukaj gor!In sicer tako da se bodo videli podnapisi kako zgledajo v tej verziji!

Namreč obljubljam E-Markotu to že celo večnost!!!

Ali pa morda nekdo drug naredi tole,če ma kdo možnost poslikat vas prosim dajte par fotk gor da lahko folk vidi!

BLUE LIGHT ROX!!!8-O

Frame
May The Force Be With You!!!!

drotek ::

@FRAME

Frame ali si opazil,če previjaš film naprej nazaj zginejo podnapisi.
Ali je kaj upanja,da se v bljižni prihodnosti rešijo težave z zvokom?

Lep pozdrav Drotek

Frame ::

@drotek

Seveda se bo zvok porihtal 100%!Namreč nekje med vikendom ali drugi teden bom zmazal še eden drugi fw skupaj ki pa bo verjetno imel druge lastnosti pol bomo pa videli kateri nam bolj odgovarja!

Tisti ki bo bolši pa bomo tistega furali!

Drotek maš fotič? Daj poslikaj ta fw ki ima centrirane podnapise pa to pa ga pokni tukaj gor!

Frame
May The Force Be With You!!!!

drotek ::

@FRAME

povej kako obesim fotke na forum?

Ali lahko poveš s katerim programom preurejaš FW,tudi sam bi kaj prispeval k boljšemu
delovanju naših Yamakaw.
Lahko pod zasebno

L.P.
DROTEK

synt ::

Sorry Frame, ampak nič nisem dobil na mail.
Ali lahko preveriš? Fotiča na žalost nimam, bom pa poslal
podroben opis!
Hvala v naprej!
synt
krneki

Frame ::

@synt

je poslano samo preko yahoo mail pa včasih malo traja!

@Drotek

Ma isti software kot vsi ostali mtkremeker,mtktool,font creator,malo hex editor,pa še enih par majnših programčkov!Pa seveda pomoč ostalih tukaj na forumu recimo Piki64 pa zdaj ti in tako naprej.Saj veš več glav več ve!
Kar se pa tiče fotk pa lepo prosim kak se pa gor spravi pa nevem:D

Nisem še nikoli probaval!


Frame
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frame ()

Stepni Volk ::

Frame - in ostali - ki bi želeli dodati fotografije na slo-tech... kontaktirajete CaqKa na ZS, da vam jih pripne v to temo. Najbolje v prvi prispevek.

synt ::

Frame ti si car. Hvala! Je porihtano in je tako kot
je bilo na začetku. Zvok OK pa brez šumnikov, leva poravnava
podnapisov.Glede na tvoje dosedanje uspehe sem prepričan,
da boš tudi tvoj zadnji FW še sfriziral. Veliko uspeha in še enkrat
hvala.
syntl
krneki

Frame ::

@synt

hvala hvala!!!:D

Dajte fantje spet nisem dobil fotiča!!Eden naj zalima par fotk.

Frame
May The Force Be With You!!!!

CaqKa ::

popravljam stepnega volka
če ima kdo kake slike za pripet mi jih naj pošlje na moj imejl (iz profila) in zraven prilima link do teme v kateri jih želi videt.

preko zs namreč ni mogoče pošiljat slik.

do mojega profila pridete tako da kliknete moj vzdevek tu nekje bolj levo zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

evo slike, ki mi jih je poslal drotek:

centrirani podnapisi:



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

uros65 ::

Tudi jaz sem pred dvema dnevoma postal nesrečni lastnik Yamakawe DVD335. Že prvi film, ki sem ga želel pogledati se je zatikal ( vsake nekaj sekund en frejm). To je bil Collateral (Stranski učinki). Ok, gremo na naslednji film, Aleien vs. Predator. Tudi tu se je zatikala slika, vendar se je dalo nekako film pogledati do konca. Ali mi lahko kdo svetuje, kaj lahko naredim s atekim filmom (prekodirom, popravim FOURCC koda, ali kaj drugega?). Najbolj sem pa razočaran nad podnapisi:
1. Nekje je bilo omenjeno, da ponuja možnost izbire podnapisov, kar je lep nateg. NE ponuja tega. OK, za vsak slučaj sem posnel podnapise z enakim imenom kot film in jih dal v \Subtitles direktorij. Glej ga zlomka, tudi pogledal ni v ta direktorij, kaj šele da bi jih predvajal.
2. Če slučajni najde kakšne podnapise, jih poravna levo ( zelo nenavadno, tega še v Romuniji nisem videl), da o kakšnik ČŽŠ-jih ne govorim.
3. Edini podnapisi, ki jih je predvajal inso normalno sinhronizirani s filmom (sevada na PCju), so tu zamaknjeni in neuporabni.
4. Prve črke za ČŽŠji ne pokaže, kot tudi prve črke v drugi vrstici (ne ni slika čez rob, ker v prvi vrsti je prva črka) ne pokaže.
5. Vesel sem bil, da nisem slučajno imel pri sebi TARGET.BIN na CDju, ker bi lahko po pomoti posodobil firmware, in bi ne imel stare verzije, ki je seveda ni za dobit nikjer na netu (vsaj tam, kjer bi jih pričakoval - proizvajalec, zastopnik).
6. Da ne govorim o priloženih navodilih. Ko bi bili vsaj na mehkejšem papirju natisnjeni, bi jih še za kaj uporabil. Za prevod navodil, bi nekomu z slabim znanjem angleščine vzelo morda 5ur, sicer pa mojster vešč angleščine in Adobe Acrobata naredi spodobna navodila v času malice. Razmišljal sem, da bi jih celo jaz prevedel, pa se mi zamalo zdi, da se proizvajalec bolj ne potrudi z programskim delom, če recimo rečemo, da hardware deluje zelo solidno. Da bi nekdo pomislil o odprti kodi, pa je verjetno že preveč. Če npr. Frame popravlja hex kodo, kaj bi šele naredil s source kodo. Verjetno bi lahko naenkrat gledal več filmov in zvok bi imel 5 dimenzij.

++++
1. Slika je sicer odlična.
2. Search funkcija deluje brezhibno, kot tudi prevtavanje in zoom
3. Slovenski meniji poenostavijo uporabo npr. staršem, ki niso vešči tujih jezikov
4. Odličen dizajn.

Upam, da bo Frame kaj kmalu prišel ven z novim firmwarejem, kjer bo zvok delal, do takrat, pa verjetno naprave ne bom imel več, ker take naprave si ne upam dat staršem v dnevno sobo.

Upam tudi, da nisem preveč zagrenil foruma, je pa morda v pomoč tistim, ki se še odločajo za nakup in bodo morda še malce premislili.

lp Uroš
lp Uros

Frame ::

UH zdaj pa kar lepo po vrsti!!

@Drotek

Stari svaka čast in slava!!!Fotke ne da so super ampak so ULTRA super!:D

@Uroš

Zelo mi je žal za tvoje težave ampak da ti raložim par stvari.
-Originalni firmware bere .srt in .sub podnapise.BETA pa bere zraven tega še več vrst.
Also to je zelo dobro saj lahko preveriš pri ostalih playerjih koliko jih ostali podpirajo.
(Yakumo,Elta,Yamada...itd)

-Podnapisi NESMEJO biti v extra MAPI.To je pravilo za vse MEDIATEK chipset playerje.

-Pomaknjeni podnapisi v LEVO?Naštej mi raje kateri player na MEDIATEKU ima podnapise centrirane?Se pravi razen Yamakawa BETA FW in mislim Pioneer plajerjev imajo vsi ostali pomaknjene v LEVO.Se pravi Yakumo,Elta,Yamada..itd.Obstaja sicer program CenterSUB
da daš noter podnapis ga ustrezno predela in imaš na zgoraj omenjenih playerjih centrirane.
Ampak ORIGINAL so pomaknjeni v LEVO!Program je pa delo mojih sotrpinov tukaj na foromu Piki64..itd.Se pravi ko potem uporabiš takšen film na drugem playerju ali PC so podnapisi neuporabni.Sicer pa lahko uporabiš ta program tudi na Yamakawi.

-Kar se tiče Collateral šteka na vseh playerjih ne glede na chipset pač ga je treba ustrezno obdelat pa potem zapečt.AVP pa sledeča verzija od DONE na 1 CD šteka na vseh playerji medtem pa verzija na 2 CD ki ima še AC3 zvok delo mega!To je pač odvisno od tistega ki kodira film kaj ima v mislih!Sicer pa vsi filmi izdani od skupine DONE štekajo na playerjih ker so mišljeni za PC.Lahko preveriš na netu.

-Kar se tiče šumnikov je stvar itq znana.Mislim pa da je BETA fw za tiste ki imajo player priklopljen kot je že omenjeno eden najboljših ta trenutek!Lepo jo to razvidno iz zgoraj priloženih fotk da o funkcijah sploh ne govorim!

-Uradni Fw lahko snameš iz www.chiptrade.si,Beta pa iz www.gigaklik.com

-Še ena stvar zelo pomembna!Od kod misliš da dobivam podatke pa informacije itd?Od Uvoznika se pravi niso takšni kot vsi ostali ki prodajajo Player vse ostalo pa naredimo mi na forumu.

Uf tole pa sem se zdaj razpisal.Uroš ne me narobe razumet ampak hočem da vidiš kako stvari pri nam v Sloveniji stojijo.

V glavnem EE chipset ,pravi dizajn ,res dosti funkcij, dobra cena ,Fw bomo že porihtali (Pričakuje se izid drugaga uradnega FW) je to po moje eden boljših playerjev na tržišču!

Ja pa ne še pozabit 375 model ki je dosegel 2 mesto v PC FORMAT testu!Sicer tak za info lestvica je zgledala takole:
1 pioneer 470
2 Yamakawa 375
3 pioneer 575
4 Yamakawa 335-kiss 1000
5 Liteon LVW-5001
6 kiss 558-1504
7 Yamada 6600
8 Belagio 2020-Yakumo(Dvojčka)

No mislim da tole tudi nekaj pove!Sicer pa dosti za zdaj!

Pa ne pozabit:BLUE LIGHT ROX!!!8-O

Frame
May The Force Be With You!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188485 (25409) gasper6201
»

[DivXviD] Evertone predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
3814096 (5408) Jedi Master Yoda
»

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
315806 (2871) zelek
»

[DivXvid] Grundig predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
53827 (3291) lolek84

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531275 (14528) Stepni Volk

Več podobnih tem