» »

Resni problemi z internetom

Resni problemi z internetom

M.B. ::

Imam Kabelski modem preko Arnesa in zadnje čase se pojavlja, da modem enostavno vrže z interneta. Nato se mora še enkrat povezati, to pa včasih traja tudi po več ur. Včasih se ponovno povezovanje pospeši če modem izključim iz elektrike in ga kasneje spet vključim, včasih pa še to ne.

Tukaj je nekaj delov log. datoteke programa wserv, program vsake 4. sec pošlje ping na www.arnes.si zato je takšen log. Boljšega programa nisem našel:

Friday 19 November 2004 10:28:00 - www.arnes.si is alive!
Friday 19 November 2004 10:28:12 - www.arnes.si has died!
Friday 19 November 2004 10:28:19 - www.arnes.si is alive!
Friday 19 November 2004 10:28:40 - www.arnes.si has died!
Friday 19 November 2004 10:40:13 - www.arnes.si is alive!

Friday 19 November 2004 10:51:02 - www.arnes.si has died!
Friday 19 November 2004 10:51:02 - www.arnes.si is alive!

Thursday 18 November 2004 07:57:01 - www.arnes.si has died!
Thursday 18 November 2004 07:57:01 - www.arnes.si is alive!
Thursday 18 November 2004 07:58:17 - www.arnes.si has died!
Thursday 18 November 2004 07:58:18 - www.arnes.si is alive!
Thursday 18 November 2004 08:01:21 - www.arnes.si has died!

Thursday 18 November 2004 08:01:21 - www.arnes.si is alive!
Thursday 18 November 2004 08:01:57 - www.arnes.si has died!

Modem pade z interneta kdajkoli, ne glede na to če se kaj DOwnloada, uploada, brska ali nič ne dela. SMo pa opazili, da večkrat dol pade med vikendi, danes npr. sem prižgal rač. ob 8.00 internet je prišel ob 10:47, čeprav sem vsake toliko časa šel do modema in ga izključil in vključil.

Ve kdo mogoče kaj je narobe?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Tilen ::

Arnes pač.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ethelred ::

Jaz mam tudi kab. net preko arnesa, pa ni problemov. Mogoče je problem v modemu, ali pa ponudniku kab. neta. Zagnjavi, da preverijo kaj je narobe.

Slowenc ::

Če ne znaš poklicat svojega kabelskega ponudnika, pol pa še naprej jokaj da ti ne dela vredu.
Prej pa očisti računalnik raznih črvov in virusov.
Skiny gate.

Tilen ::

Kolegu so zadnic pri Amis-u odklopli net, ces da je mel virus :)

Lol. kako pa oni to vejo? To morjo nekako cekirat in ce to delajo je to delno vdiranje v zasebnost!;((
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M.B. ::

Ni črvov ni virusov na rač. Pregledano z Adadwarom, SPysweeperom, SPyblasterjem, in AV - Avastom. Pač sem na SLo-techu vprašal, če bi mogoče kdo že mel iste težave in jih je že znal odpraviti. Na kabelsko je moja naslednja postaja, ker če plačujemo Kabelski internet bi ga radi tudi imeli, ne pa , da bo internet takrat, ko se modemu sprdne.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Slowenc ::

@Tilen:

Kako so vedeli?
Čisto enostavno se ugotovi. Samo pogledajo njegov promet kakšen je. Verjetno je njegov ip nekdo prijavil na abuse@amis.net in so ga dali na opazovanje. Potem so ugotovili da "serje" po omrežju in ga odlkopili. V pogodbi ki jo je podpisal z amisom in kabelskim operaterjem, mu točno piše da ga lahko v primeru, da dela zgago, odklopijo brez opozoril. In ne, to ni nobeno vdiranje v zasebnost.

M.B. in ostali s podobnimi problemi:

če ti ne dela vredu internet, se pravi da modem izgublja povezavo z omrežjem/serverjem ali da lučke ne gorijo pravilno, kličeš ali ISP ali pa kabelskega operaterja. Povežejo te s tehnikom, poveš kdo si, potem preko sistema pogleda tvoj modem in kakšen signal imaš na njem. In če ne bo kaj vredu bo ustrezno ukrepal. Če se bo dalo bo stvar uredil takoj, drugače bo poslal tehnika k tebi.

Predno pokličeš pa računalnik poskeniraj za virusi, črvi, trojanci. V večini primerov, ko uporabnik kliče , da mu ne dela internet, se ugotovi, da je napaka pri njemu samem.8-)
Skiny gate.

Tilen ::

Ja saj pravim, da ne vem. Nimam Amisa ;) Ce je tako, pol pa kul.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slowenc ::

Vsak ISP, tudi tvoj, ti to lahko naredi. Kar poglej v pogodbo.
Skiny gate.

Tilen ::

Naj kr. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M.B. ::

V tem primeru, ne bi rekel, da je napaka v mojem računalniku, saj uporabljam tudi software firewall in nič sumljivega me sporoča.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

M.B. ::

Če pa bi bil spyware kril, potem pa mi ni jasno, zakaj ne odklopijo mojega prijatelja z inteneta, ki sem mu pregledal rač. in je mel 16444 8-O spyware. Nekatere tudi z oznako High risk.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Slowenc ::

Ja verjetn da ne bojo kr vsazga odklopil. Kje majo pa cajt vsakega uporabnika nadzorovat. Ravno tko kot bi policaje vprašu zakaj ne ustavijo vseh, ki so pijani za volanom.
Skiny gate.

M.B. ::

Samo nekaj bi vprašal. Je možno internet krast, npr. da se nekdo s primerno opremo priključi na mojo linijo in mi otežuje dostop. ALi pa da naši čudni sosedi preveč obremenijo linijo in nam potem nagaja. Ker danes smo opazili, da se modem včasih "ustavi".
Če normalno dela bi morali diodi za PC in Internet link utripati, včasih pa vmes zasvetita dalj časa.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

M.B. ::

SMo poklicali na kabelsko in po treh dneh je prišel tehnik in zamenjal električni adapter za modem, za enkrat pa internet še deluje neprekinjeno že 1 dan.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ping

Oddelek: Omrežja in internet
254219 (3302) Bakunin
»

Tega dokumenta ne morem prikazati v brezpovezavnem načinu

Oddelek: Pomoč in nasveti
22997 (781) c00L3r
»

opera in konczola(cmd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91378 (1226) gigi33
»

Problemi v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
181567 (1414) marS
»

Sesutje celotne mreže ARNES

Oddelek: Omrežja in internet
91218 (923) flipflop

Več podobnih tem