» »

wiki > pdf

wiki > pdf

CaqKa ::

Zanima me kakšne so možnosti spravit stvari iz wikipedie v neko printer friendly obliko. recimo tudi latex ali pa html bi bil zelo zadovoljn.

[ Ni ravno operacijski sistem... :) -- BigW ]
  • spremenil: BigWhale ()

kopernik ::

Mogoče tole ?

Drugače pa ima vsak članek povezavo "printable version", če imaš samo par stvari za sprintati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

CaqKa ::

jaz ne vidim linka na printable version.

gre se za to da bomo namreč na faksu spet meli epoučevanje, pa razmišljam o tem da bi članke pisal sem gor, še bolje da bi jih kar cel klas. samo nima vica jih sem gor pisat če si potem tistega ne moremo kvalitetno sprintat.

wiiii

Why not just retrieve data from wikipedia.org at runtime?
Suppose you are building a piece of software that at certain points displays information that came from wikipedia. If you want your program to display the information in a different way than can be seen in the live version, you'll probably need the wikicode that is used to enter it, instead of the finished HTML.

Also if you want to get all of the data, you'll probably want to transfer it in the most efficient way that's possible. The wikipedia.org servers need to do quite a bit of work to convert the wikicode into html. That's time consuming both for you and for the wikipedia.org servers, so simply spidering all pages is not the way to go.

To access any article in XML, one at a time, access:

Special:Export/Title of the article @ Wikipedia

zdaj bi se še samo parser potreboval :)

ok nek tomeraider format še obstaja za katerega sem prvič slišal.. morem preverit stvari..
sicer pa.. dela kdo na kakšnem parserju ki bo ti pretvoril v lepe pdfje? (tele xmle)

kopernik ::

Kako ne vidiš ?

Pojdi na www.wikipedia.org, klikna na "Random article" in levo je okvirček toolbox, v njem pa povezava "Printable version".

CaqKa ::

na http://www.wikipedia.org/ ni 'random article'
poleg tega bi jaz printal iz sl.wikipedia.org

ok sem našel med pripomočki na levi strani. 'različica za tisk'
samo bo potrebno malo css za one zunanje linke pošlihtat zdaj se kr prekriva.

kopernik ::

Ja, sem pozabil dodati, da moraš klikniti na English in nato dobiš random article ... matr si pikolovski :-)

CaqKa ::

mislim da bo najboljša varianta tole printing verzijo vzet, vsilit svoj css in potem naredit html>pdf

CaqKa ::

yes tole sem iskal
http://www.plog4u.org/index.php/Using_E...

treba inštalirat po potestirat.
program za lokalno urejanje wikija, pozna pa hml in pdf export. (baje)

CaqKa ::

export s pomočjo tega plog4u plugina je zelo ubog. slik ni (tudi pri exportu v html), podnaslovi pa imajo manjšo velikost kot je velikost osnovnega teksta. glavni naslovi za posamezne članke pa vsakič generirajo skoraj prazno stran (samo naslov članka).

verjetno bi blo treba default nastavitve malo pregledat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestilo za Adobe Creative Cloud (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11933355 (994) opeter
»

Če je v Wikipediji, potem mora držati

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
227642 (5076) Pyr0Beast
»

Google išče tudi med zadetki

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
85107 (3631) smihael
»

Največkrat citirani članki Wikipedije

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
275601 (4726) CaqKa
»

connecting own dialling router to siol adsl

Oddelek: Omrežja in internet
92172 (2068) enis

Več podobnih tem