» »

Izdelava - dropdown menu + prikaz tudi v drugem frejmu

Izdelava - dropdown menu + prikaz tudi v drugem frejmu

Klemenn ::

Torej, delam stran...domačo

rad bi mel drop down menu...da razložim kakega;

ubistvu na tak način ko na slotechu...da ko klikneš da se nekej razširi pa se spustijo opcije pol....tisto ko se menu dol spusti pa prekrije druge gumbe, mi ni ušeč...rad bi da je vse skoz vidno...

druga stvar je ta...stran imam razdeljeno na več frejmov...menuje mi od prehodu v nov frejm preprosto poreže...se da to sploh kako naredit, da ne bi? da bi jih tut v drugem frejmu prikazalo?

tretja stvar....menu mora podpirat opcijo target...da odpre link v drugem frejmu..

torej, kje dobiti tak menu oz katerega in rešitve? lp

LapD ::

Hm na kak način poreže? Predlagam ubistvu da se znebiš frameov pa mogoče iframe uporabi. Drgač pa poglej ta link

Klemenn ::

ja menu se v frejmu konča...ubistvu ga ne poreže, ampak dobiš drsnik in moraš pol tm se iskat...

kaj je iframe?

Klemenn ::

aja, s čim lahk delam gumbke?
sej sem probal kr tho..shrani kot...pa ni dobr k ostane rob druge barve okol njih pa pol niso lepi :\

LapD ::

hočš rečt da maš ovalne gumbe ki so modri pri robovih pa je ostala bela barva? naredi te robove v taki barvi kot je ozadje menija ker transparenca v IE ne bo delala zaradi nepodpore .png

Klemenn ::



zakaj pa to potem dela? meni v javaskriptu? :\

pa je meni čist naključno narejen, ni v kakem DW narejen, da bi mu kdo nastavu ozadje :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

root987 ::

"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Klemenn ::

torej....

obujam temo

probau že ene 3 programe za delanje menujev...kul superp rogrami in vse to...

ampak, noben menu se ne prikaže tako kot bi jaz hotel

prikaže se le do tam, kolikor je frame v katerem je menu velik...

kak nej to rešim..oz kak se to rešuje? jz ne mislm met frame za menu tolk velik, da bo lahk odprl vse submenuje...torej?

aVToV|S|On ::

Misliš na takšnega kot je naprimer na http://www.css-oblikovanje.com pod storitve?

pri izdelavi le tega ti bp pomagam :8)
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

Klemenn ::

tut ta bi biu kul....

sm narava strani ki jo delam (za šolo) je taka da bi bolj uporaben prišel horizontalni menu...

takega(podobnega) kot je tam mam zdej gor..pa to ni to :\

ko sem pa delau enga horizontalnega v svojem frejmu...se pa nardi to kar se naredi...submenuje prikaže samo v velikosti frejma..drugu se pa ne vid..:(

McAjvar ::

ja, tudi cross frame menuje se da naredit. ampak te bo zelo bolela glava. pred davnimi casi sem nekje moral uporabljati "sothink dhtml menu" urejevalnik, ki je sluzil ravno v ta namen. ampak tu je en problem: ali se menu izrise v enem okvirju in se odreze, ko gre preko roba ali se celoten menu izrise v ciljnem drugem okvirju. nekaj se bos moral odlocit, poskusi pa z zgoraj omenjenim programom ali najdi kaj podobnega. vsekakor pa tudi iz tega razloga odsvetujem uporabo okvirjev. samo zdi se namrec, da olajsajo delo. kasneje imas zaradi njih dela mnogo vec...
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Klemenn ::

sem probal tudi ta program...


isti problem..odreže ,menu...

torej kako naj rešim..s čim ...da mi frame ne bo porezal menuja? ;((

McAjvar ::

ponavljam:
* ali se menu izrise v enem okvirju in se odreze, ko gre preko roba
* ali se celoten menu izrise v ciljnem drugem okvirju

po tvojem komentarju sodec bi dejal, da si preizkusil le prvo moznost. omenjeni program zna oboje. ne vem pa vec na pamet, kje se nastavi cross-frame prikaz menujev, sem pozabil. sicer pa program ima, kot se spomnim, nekega wizarda za izvoz menija. ta ti nato generira potrebne datoteke, ki jih vkljucis v obeh okvirjih (v onem, kjer imas povezave in v drugem, kjer se menu dejansko odpre).

dodal bi le se to, da nikakor ne propagiram tega programa. mocno sem ga namrec zasovrazil, ko sem moral delati z njim. je pa edini, ki ga poznam in s katerim sem delal in preverjeno zna to, kar ti isces.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Klemenn ::

*ali se celoten menu izrise v ciljnem drugem okvirju

sicer tega ne razumem najbolj...kaj se pa zgodi z menujem..?moram še mau probat..

čakam še na druge rešitve :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Catalyst Control Center popolnoma prenovljen

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
247310 (6213) bf4ed
»

Nasvet pred izdelavo

Oddelek: Programiranje
162844 (2188) Gandalfar

[ocena] Spletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
785593 (4521) Myth
»

css vs frames

Oddelek: Izdelava spletišč
231782 (1477) b0B3k
»

Nekaj vprašanj v zvezi s web designom

Oddelek: Izdelava spletišč
231461 (1035) Netrunner

Več podobnih tem