» »

Samsung SyncMaster LCD 214T 21"

Samsung SyncMaster LCD 214T 21"

Srecko ::

Pozdravljeni forumaši slo-techa.
Že pri svojem prvem postu se javljam z prošnjo, in sicer si nameravam kupiti nov monitor. Lcd, da sem natančnejši. Na začetku sem premišljeval o 19" a ima enako resolucijo kot 17". Zato zdaj resneje razmišljam o 21". Zaenkrat gledam model "Samsung SyncMaster LCD 214T 21", ki stane približno 180 prešernov.
A ima kdo izkušnje s tem monitorjem?
Lep pozdrav

SportsGuy8 ::

Komaj je prišel ven par tednov nazaj. Sam že vse od takrat vsak dan prečekiram, če je na netu že kak review, a na žalost še nič...

Če bo kaj, bom sporočil, a kar malce dvomim, da bo kmalu. Ga skorajda nujno rabim, a gre za kar zajeten kupček denarja, tako da ne mislim ravno na slepo kupovat. (če ga pa samo v trgovini preizkusiš je pa premalo)

Gre pa za nekakšno nadgradnjo 213T modela, ki so ga že umaknili s prodaje. Na tistem modelu je bila slika naravnost fantastična, a je imel precej slab response time (25ms). Ta bi ga naj imel 8ms, samo nisem siguren, če ima ostale karakteristike enake (malce me skrbi kvaliteta slike)...

TribesMan ::

Sicer 214T nisem še videl, je bil pa 213 obupen kar se odzivnih casov tice. Tam je bil ghosting res ociten.

Če ze kupujes tako velik ekran bi bilo mogoce pametno pogledat Dellove 2001FP in 2005FP. Oba sta 20", prvi je standarden 1600*1200 drugi je pa widescreen 1680*1050, oba pa staneta okoli 160kSIT... in sta zelo dobra ekrana.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mlav ::

Tudi sam se oziram za omenjenim modelom 214T. Nikjer mi še ni uspelo zaslediti kakšnega testa. V SLO pa prihaja nekje v začetku novembra. Če že ima kdo kakšne podatke naj javi.

Kako je pa z Dellovim 20"? Malo me skrbi resolucija če jo moja grafična sploh podpira??

Boeing ::

Ozri se po NEC 2080ux+ ali 2170nx... precej razredov višje od raznih samsungov in dellov, a tudi precej dražji.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

MEDENA ::

tale 2170NX je res 1A...www.pcplus.si

SportsGuy8 ::

Samsung 214T ima mislim da ENAK panel kot ta NECov 2170NX. Torej gre za praktično enako kvaliteto, oz. Samsung mislim da ima nekaj funkcij več.

(nisem ziher, a mislim, da imata enak panel)

Zgodovina sprememb…

raceboy ::

...teh 8 ms je odzivni čas med sivinami medtem ko je odzivni čas med belo in črno 16 ms

neo977 ::

Odvisno za kaj bos monitor uporabljal...

Sam imam 213T ze 3 leta in moram rect, da je zelo dober monitor vendar... v sluzbi uporabljam 192T in 193T, ki sta po kvaliteti slike itd... priblizno ista, resolucija pa je neprimerno boljsa... Ce dosti delas (tako kot jaz 12h+ / dan) ti tista mala razlika v velikosti pixla ogromno pomeni.
Igre: Lani sem dosti preigral FarCry in nisem opazil nobenega ghostinga... (ocitno so mlajsi igralci bolj dovzetni za to :p) Ravno tako je velikost monitorja prej moteca kot dobra stran... (ali pa se moras malo odmaknit, ko igras)
S cenovnega stalisca: za 1x 21" dobis 2x 19", ki sta se bolj "eye friendly" (ce si navajen delat z vec monitorji naenkrat).
Prednost: Filmi, s 3m iz kavca :)
Sploh pa, kot je ze raceboy napisal, ni vse v ms, ceprav vsi to povdarjajo... raje si idi ogledat kvaliteto slike. 193P - 20ms je tudi npr. zelo dober monitor, ce pa rabis vec priklopov pa 194T (2x dvi, 1x vga)

raceboy ::

mogoče en koristen link, kjer je opis parametrov in karakteristik lcd-ja: http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/lcd-guide.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raceboy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373990605 (8005) crnski0
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196663 (5427) Zheegec
»

LCD monitor, da ali ne ?

Oddelek: Zvok in slika
211658 (1392) Brane2
»

Acer AL2216W

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
314936 (3558) zcetrt
»

Nakup 19" - 20" inčnega LCDja!

Oddelek: Kaj kupiti
161869 (1491) urkoman

Več podobnih tem