» »

salterji

salterji

the_unborn ::

Ok. Naredu si bom plato s salterji za vente po kisti.
Zdej pa me pa zanima kaksne diode in upore naj uporabim za 12v napetost. Al pa ce mate kaksne linke, kjer so to ze delal. Tnx

Brane2 ::

Za diode uporabi pac karkoli ti je vsec. Priporocam navadne, ker ultrbright-ke bodejo v oči, ti pa rabiš lampe samo za indikacijo. Tok omej na neko varno vrednost, recimo 10 mA, kar pomeni, da pri 12V rabis cca 1KOhm upore, kak Ohm gor al dol...
Vse skupaj dobis kjerkoli, HTE, IR, IC, DELKO etc...

jRk0 ::

Upor je prblizno 470 Ohm, pr 1k bo bolj slabo svetlo. Sicer pa idi na stran FanBus, pa mas tam polno nacrtov za saltere. Link: http://www.fanbus.com
You fuck up once, you loose two teeth.

msmiha ::

Upor mora biti 470K ohmov (takšne sem izbral jaz in dobro sveti). Priporočam ti pa, da izbereš dvojne diode rdeče in zelene barve(tako sem naredil jaz) in pa šalterje, ki imajo funkcijo vklop-->vklop.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

|ViPeR| ::

Jest sem si naredu šoltarčke to soboto in zadeva zgleda zakon!! Naredu sem si take da lohk preklopiš med 12V in 7V.8-) Načrt najdeš tu. LED dide mam pa take, glede na katero nogico pride tok sveti enkrat rdeče nekrat pa zelen8-) in zgleda full bolš kokr pa dve ločeni LED diodi. Zadevo si more nujno naredit vsak!!>:D

LP
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615496 (10287) T0RN4D0
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511236 (9300) SodVina
»

Diode & Upori

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282553 (2098) T0RN4D0
»

Napaka pri vezanju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151025 (824) HroSCeK
»

MouseMan mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
371783 (1376) burekar

Več podobnih tem