» »

PIC komunikacija

PIC komunikacija

upirna ::

Postvlja se mi vprašanje: kako se komunicira s PIC mikrokontrolerji (kako jih poflešaš)?

Nekaj sem videl komplete vendar to ni tako poceni špas (60 prešernov). Na drugi strani pa ima menda serija 18 USB priključek, pa me zanima če se da preko tega updejtat živalco.


Hvala!
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

16F84 ::

Če je mišljeno programiranje se jih večina programira serijsko. (razen kake prastare izjeme 16C57 - ta pa še kak se programira paralelno) Za serijsko programiranje je potebno SCL, SDA,Vpp ter seveda napajanje pica.

BluPhenix ::

Nisem čisto siguren v to kaj sprašuješ.

Mislim pa da te zanima kako se jih programira. No z PICi nimam veliko izkušenj, ampak mislim da tako kot večino ostalih:
- v programatorju (rabiš programator)
- v vezju (rabiš tudi del programatorja, se najde tudi kakšna enostavnejša rešitev):
  • preko ISP

  • preko JTAG


Tisto kar pa ti gledaš so verjetno razvojni sistemi. Pač pic z nekaj periferije, za lažje učenje/razvijanje.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

upirna ::

->Če je mišljeno programiranje se jih večina programira serijsko. (razen kake prastare izjeme 16C57 - ta pa še kak se programira paralelno) Za serijsko programiranje je potebno SCL, SDA,Vpp ter seveda napajanje pica.

Serijsko? Preko serijskega (COM) porta?

Hm, kaj je SCL, SDA,Vpp?

S kolk pa je treba pica napajat? S 13V?

BluPhenix, ja zanima me kako se sprogramira in predvsem prenese program na pica.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

madviper ::

Programira se ga ponavadi preko programatorja ali pa kr v vezju, ki vsebuje programator, če je to potrebno.

Programira se preko različnih jezikov, ponavadi v C-ju ali pa kakem klonu, ki je prilagojen za PIC-e (npr. Bascom). Obstajajo programi, ki vsebujejo urejevalnik kode, konverter in zapisovalnik v enem (tega je malo morje).

Programatorji se ponavadi priklopijo preko COM-porta, novejši preko USB (cena je temu primerno višja). Za neko osnovno delo, če le imaš malo veselja do elektronike, si lahko narediš sam že za 200 SIT in naprej(za načrte za samogradnjo se lahk zmenma prek ZS).
I'd like to do something crazy!

ql000 ::

Če hočeš imet programator za čim večje število PIC družin ti predlagam ICD 2 programator od microchipa, ki ga lahko kupiš, če pa imaš žilico si ga pa lahko narediš tudi sam. Jaz sem naredil ICD2 klon (shekan original) RS232 verzijo, ki deluje BP. Če pa hočeš eno basic zadevo pa na netu poglej za JDM programatorjem (ki je legenda med programatorji). Poleg strojnega dela za pečt programe na mikrokontrolerje potrebuješ še ustrezen program. Če si boš izbral ICD2 klone potem lahko pečeš programe direktno iz MPLab-a, v drugem primeru pa potrebuješ kak po možnosti freeware program. Osebno ti priporočam IC-Prog ali PicPgm programmer. Slednji ti sam zazna tip programatorja, na ketr port je priklopljen in kater mikrokontroler imaš v programatorju.

madviper ::

@ql000
A še imaš kje načrt za ICD2 klon?
I'd like to do something crazy!

ql000 ::

Seveda! :D >:D Samo ena finta je, ki je meni vzela tri dni! Priloženi bootloader (za pic 16f876a) ne dela. Jaz sem potem nekje na netu staknil informacijo, da je ustrezen bootloader že v MPlabu! Potem sem vzel 16F876 iz zaloge, zapekel bootloader iz mplaba in zadeva šopa!!!

PCB
SCH

Bootloader in BOM lahko pošljem po mailu. shrani.si ne prebavi glih vsega, zip jih pa nekaj zaj****! >:D

P.S.
Obstaja tudi USB verzija samo uporablja en čip od Cypresa, ki ga je prav prekleto težko dobit.

madviper ::

Moj mail!
I'd like to do something crazy!

maticm ::

Lahko še enkrat dodaš načrt za ICD2 klon?


LP

ql000 ::

Evo linka: http://www.icd2clone.com/wiki/Main_Page

P.S.
To je USB verzija ICD2 klona. Jaz sem pač naredil obe verziji, USB ver. obstaja šele od junija letos, vsaj v USB PIC obliki. RS232 verzijo moram pa nekje na računalnikih poiskat. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ql000 ()

maticm ::

lahko prosim dodaš še RS232 verzijo?

ql000 ::

Delano bolj ali manj po tem linku: http://users.picbasic.org/projects/ICD/ICD.htm. Seveda obstaja na netu malo morje RS232 ICD2 klonov. Če hočeš imam jaz narejenega, ki bi se ga rad rešil, dela pa kot se šika, se zmenva za kako pivo. Poskusil sem ga prodat pa narod nima posluha za kapitaliste :D :D!

maticm ::

PM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PIC programator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
255791 (636) MadMax
»

Microchip MPLAB icd 2 (pic16f876a)

Oddelek: Programiranje
111109 (986) Highlag
»

PIC16F87XA - iščem interface oz. vmesnik za priklop na računalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5879 (798) rfmw
»

Lcd od nokie 3310 in pic 18F877

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141683 (1421) Nitro Tech
»

JDM programator - kje kupiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111923 (1736) Brane2

Več podobnih tem