» »

Search funkcija

Search funkcija

gemini ::

Imam eno vprašanje, verjamem da bo za nekatere smešno lahko ampak sam prav ne uspem najti nikjer nič o tem, mogoče niti ne vem kako iskati. Zanima me kako se vstavi na začetek strani tisto enostavno formo (okence), kamor se pač lahko vpiše beseda ki jo želimo najti na tej strani in bo potem to preiskalo celotno stran in poakzalo zadetke. A bi mi znal kdo to razložit oz. me napotil nekam kamor bi lahko kaj zvedel, mogoče kako free skripto za to stvar v kolikor obstaja... oz. čimpreprostejši način kako to naredit.
Hvala.

BluPhenix ::

Navadno za iskanja potrebuješ dinamično stran. Recimo PHP s podatkovno bazo. Ko vpišeš iskalni niz algoritem preišče bazo za tvojimi besedami.

Ena varjanta zna biti tudi vključitev Google sikalnika v tvojo stran (tako ima veliko preprostejših strani narejeno zadnje čase). Pač ga omejip, da išče le po tvoji strani in to je to.

http://www.google.com/searchcode.html
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gemini ::

Hvala za tole zadevo, se mi zdi da bo kar dobra za svoj namen, sicer pa je moja stran le na pol dinamična, se pravi osnova je v html, albumi, glasba, skratka vsa multimedija, mailing lista, pa še nekaj stvari je v php-ju. A to zdej pomeni, da bi potem iskalo samo po teh bazah in popolnoma ignoriralo vse kar je html?

BluPhenix ::

Mislim da ja.

Ampak zakaj pa nebi dal tudi teksta v bazo in pomembnim tekstom recimo še kakšne search worde?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gemini ::

He he mislim da sem se zgubil, nisem ravno tak majster da bi vse to obvladal, se še malo lovim s temi rečmi...Moram pa rečt da stran ni tako velika in kar dobro pregledna, tako da bi bil ta search bolj tako za fajn videt :) pa vidim da bo treba še malo napredovat za tole.

Tody ::

gemini ta search od googla ni nič drugega kot to da se strn omeji na stvojo domeno z ukazom "site:slo-tech isakni niz" bo zadeva iskala samo po slo-techu. Za svoj lastni iskalnik bo pa treba še kaj pogledat.

klemen22 ::

gemini ta search od googla ni nič drugega kot to da se strn omeji na stvojo domeno z ukazom "site:slo-tech isakni niz" bo zadeva iskala samo po slo-techu. Za svoj lastni iskalnik bo pa treba še kaj pogledat.

Ja samo je zadeva hudo učinkovita. Dostikrat veliko bolje od raznih "homemade" iskalnikov.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BluPhenix ::

Tody, samo če je stran enostavna in nima tekstov v bazi, je to nekako dovolj. Se ti ne zdi?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gemini ::

Samo je pa tudi čudno, mi ni jasno kaj nisem prav naredil, sej konec koncev ni nič kaj za delat razen vstavit scripto. Rezultat je uglavnem tak, da strani www lepo išče, ko pa dam da išče po lastni strani ne najde nikoli nič, karkoli vpišem, sem poskusil vse možne besede, tudi take pogoste, pa tiste ki so pod keywords, karkoli, vedno nobenega zadetka. A sem kaj pozabil?

Tody ::

Če je stran dokaj nova jo vrjetno google boti še niso obiskali torej nima niti reference... ne nazadnje on išče po svoji lastni bazi in ne tvoji.

gemini ::

A če je tako potem pa to ni glih neka uporabna stvar, v bistvu je potem prav brezveze. Jaz sem mislil na nekaj bolj natančnega, da pač preišče po moji strani in ne po svoji bazi, ker je sicer vse skupaj brez veze, kot bi iskal direkt na googlu. Stran pa ni tako nova in tudi relativno dobro obiskana, vendar google ne najde dvakrat enako, enkrat je na prvem mestu z nekimi splošnimi besedami, potem sploh ni zadetkov z zelo specifičnimi, ga ne razumem prav dosti.
No hvala za info o tej zadevi.

Looooooka ::

ce mas staticne strani in bi jih rad iskal...al pa tud dinamicne lahko uporabs mnogosearch.ta ti lepo poindexira strani(na nacin ki ga sam dolocis...) in sprav zadeve v bazo.in pol lahko uporabniki iscejo kar pac ze iscejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
214374 (3716) Primoz
»

Kako približati iskanje po spletu otrokom in manj veščim uporabnikom

Oddelek: Novice / Android
243706 (2908) G-man
»

Neuporaben iskalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
536412 (4479) xabre
»

kdaj bo omogoce zopet iskanje po forumu?

Oddelek: Slo-Tech
362100 (1301) Mercier

Več podobnih tem