» »

Kako pogosto na novo inštalirate sistem?

Kako pogosto na novo inštalirate sistem?

accom ::

Zanima me, kako pogosto na novo inštalirate sistem - in seveda, kateri OS uporabljate in kako obremenjen je računalnik (vsaj približno koliko GB fajlov premelje procesor na dan)
Regret is a hope for a better past.

AndrejS ::

Windows XP - tretji računalnik - na vsakem samo prva instalacija >:D

tvich ::

Če bi tok seksal koker inštaliram, pol bi bil moj življenje dost lepši.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

kixs ::

Če bi tok seksal koker inštaliram, pol bi bil moj življenje dost lepši.


A ti kdo brani? :P

Sam na novo instaliram ob kaksni vecji zamenjavi strojne opreme... ali pa celo leto ne... ali pa kar tko iz ljubega miru... Ce pa stejem razna testiranja v VMware... potem je pa tega precej vec :D

mtosev ::

Kake 3 mesece.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Stari službeni računalnik P3-933 z win2000 dela že od 26.09.2002, torej skoraj 4 leta brez prestanka in je mogoče enkrat na mesec resetiran, ko se kak popravek, ki zahteva restart naloži, drugače pa samo logoff in logon.

Novi službeni P4-3.0 dela pa že odkar sem ga dobil - to pa nimam pojma, kdaj je bilo - kaki 2 leti nazaj in tut ni nič problemov.

Domača mašina pa je zadnjič morala biti na novo naložena, ker mi je potekla registracija za 180 dnevni win2k3. Zdaj je na novo naložen original win2k3 registriran na moje ime, in mislim da bo brez inštalacije zdržala do konca dni tega računalnika.

Sami ::

Doma na novo inštaliram vsake pol leta (Win XP Pro), računalnik deluje 24/7, na dan pa premelje povprečno okoli 10GB podatkov ali celo več.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

neres ::

Zakaj bi pa na novo inštaliraval sistem? Na treh računalnikih ki jih uporabljam laufajo XPji že leta, od začetka, brez nobenih problemov. Vsi trije vedno na internetu zgolj z AVG free.

BigFoot ::

Trenutni PC imam že eno leto in zaenkrat mi še ni bilo treba na novo nalagat Windowsov (uporabljam XP). Zadeva je prižgana 24/7/365 premelje pa kar nekaj podatkov (moj mesečni DL in UL sta med 400 in 500GB).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

BigWhale ::

Takrat, ko mi masina crkne.

HellRaiseR ::

Hm, sistema na novo praktično ne nalagam(ne vidim razloga da bi ga), sicer pa uporabljam debiana testing. Sistem pa drugače ni zelo obremenjen(internet, video, muzka, programiranje...)

;-) ::

Ko mi vse skupaj mrkne pol na novo naložim. Včasih (ko še nism sam nalagal) je bil sistem tud po 2-3 leta gor, zdaj se časi sperminjajo:D

Tak na 3,4 mesece se mi pa zdi nuja, kr ga dost zje***
Nazadnje sem zarad tega ker sem kupil legalne winse...

Drugače pa mašinca vsak dan zlovda okoli 2GB, pa če še kaj sam brožam tu pa tam...

Ajvan ::

včasih sm moru vsake pol leta zdaj pa uporabljam olvejs ultra(tune up optimizer) in sem vedno brez skrbi(ne rabm več ponovno nalagat winsov)

win xp,
cca 5 celotnih dni na teden laufa,
po par giga na dan premelje
antivir
Najbl neumn se najbl dere

Tilen ::

(vsaj približno koliko GB fajlov premelje procesor na dan)

Kako pa to preveris ? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pecorin ::

ko menjam racunalnik. to je na priblizno 3, 4 leta...
racunalnik je prizgan vedno. uporabljam pa linux.

Tilen ::

Kateri Linux pa uporabljas ce smem zvedet? 4 leta je kr dolga doba. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

Men win2000 laufajo že 4 leta, tko da dobro skonfiguriran linux bi moral delat še dalj.

Roadkill ::

"sudo apt-get dist-upgrade" vsakih 6 mesecev. :)
Ü

Cinderela ::

Povprecno 1 do 2x na mesec. Instaliram mogoce ni pravi izraz. Samo Reghostam cisti prenastavlen sistem ker je nujno potrebno zato ker vcasih dosti sharewer shita instaliram ki pusti vse razne sledove. In tudi drugi programi znajo unicit obstojece.
Lih vceraj sem mogo ker je iz neznanega razloga zacel PowerDVD lagat procesor 100% ko sem dVD pognal drugic po restartu. Sumim da zaradi Quicktima ki tudi ni deloval prav.
To vse skupaj je samo 2 minuti reghosta tak da ni prav to kaj sprasujes vbistvu. Kolko GB predela hm. To ti pa doben nemore rect razen ce mislis internet. To pa je bilo priblizno poveprecno 4GB uploada na dan. In nekaj majn downloada sledec po enem trejkeru :D

roli ::

Odkar uporabljam Suse linux 10.0 ga nisem še nikoli formatiral.Uporabljam pa ga že eno leto.Večinoma je prižgan 24h na dan.Gor je vse od P2P,interneta,glasbe,filmov... Win XP so pa druga zgodba.
http://www.r00li.com

Tilen ::

Hecno se mi zdi, da se pecorin vec ne javi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bluefish ::

v povprečju Win XP na tri mesece, najdaljša doba pa je bila pol leta.

pecorin ::

tilen, slackware.

nicjasno ::

WinXP v bistvu ce se kaj zalomi. Drugace pri sebi nikoli. Mati ma ze 2 leti instalirane pa se vedno spila vse kot prvi dan, pri meni pa tudi, pa ima moja win instalacija ze 2 nesta za sabo :)

Ce ves kaj delas potem reinstalli niso potrebni, ce pa pocas in ogromno instaliravas neke brezvezne programe in snofiris po cudnih kotickih neta, ter nimas poskrbljeno za zascito, pol pa pac reinstaliravas na 3 mesece.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

roscha ::

Ene 4+ leta sigurno ne. Ni potrebe. Vmes se je seveda zamenjal komplet računalnik, primarni disk in vsake toliko še nekaj malenkosti.

cp -a, grub-install, ter kernel recompile so do sedaj rešili še vse probleme ob menjavi diskov / železnine.


Distribucija: Debian SID

poweroff ::

Samo enkrat, ko sem naredil prehod in Ubuntu Linuxa Breezy na Ubuntu Linux Dapper.

Windowse na isti mašini pa uporabljam morda 1x na mesec za par minut, torej tudi potrebe po reinstallu ni. :))
sudo poweroff

fRiK0 ::

Zakaj nisi naredu samo dist-upgrade?
Hvala

LP Tadej

poweroff ::

En razlog je bil, da Ubuntu priporoča clean install (oz ga je pri prehodu med Hoaryem in Breezyem). Drugi je, da sem na forumih bral o težavah pri prehodu.

Pa še iz Kubuntu na Ubuntu sem šel.
sudo poweroff

fRiK0 ::

Aha, jaz sem z dist-upgrade naredu pa dela BP :))
Hvala

LP Tadej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na koliko časa nanovo naložite operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
536393 (5371) kitara8
»

Nadgradnja starega Debian serverja

Oddelek: Operacijski sistemi
259966 (9564) Poldi112
»

Uradni podatki o Ubuntu 7.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
354373 (2995) MrStein
»

Uradno izšel Ubuntu 5.10 - Breezy Badger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
527411 (5748) 64202
»

Kolikokrat se vam na mesec kaj sesuje?

Oddelek: Loža
201448 (940) gzibret

Več podobnih tem