» »

Formatiranje prenosnika

Formatiranje prenosnika

Navidezni ::

Pozdravljeni!

V avstriji sem kupil prenosni računalnik Fujitsu siemens amilo Pi1536. Naložen je nemški operacijski sistem windows XP home edition SP2. Sedaj pa se pojavi sledeč problem:
Hotel sem zbrisati naložene windowse in naložiti angleške XP proffesional. Ko vsavim CD se sistem boota s cd-ja, naložijo se windowsi do točke kjer imam na voljo 3 izbire (setup windiws, repair windows in esc). Ko pritisnem enter da bi formatiral particijo in inštaliral angleške windowse ali R, da bi popravil naložene windowse, mi siste napiše da trdi disk ni priključen. Če isti postopek ponovim s cd-jem na katerem so zgoraj omenjeni nemški windowsi, se ne pojavi nobena težava in brez problema lahko formatiram particijo ter jih ponovno naložim, vendar sem potem na začetni točki. Poskusil sem tudi formatirati particijo s cd-jem na katerem so nemški winsi in potem vstavil cd z angleškimi, vendar se inštalacija ni izvršila.

Torej kaj naj storim, da bom lahko namestil angleške windowse XP prof.?
  • spremenilo: Navidezni ()

'FireSTORM' ::

ta prenosnik ma že disk preko SATA priključka ali je še ATA?
saj si dal tip računalnika ampak se mi ne da gledat kaj za vraga ma vse ta prenosnik gor
Those penguins.... They sure aint normal....

kuvanasarma ::

če maš original winse ali pa prepečene samo da imajo boot enabled
pejt v bios tam naštimaj 1st boot device CD-ROM
nato pojdi ven iz biosa in daj cd v cd-rom
nato se bo instalacija sama začela

če začneš setup v winsih se datoteke s cd-ja naložijo na to particijo katero hočš formatirat in zato to ni mogoče

ant ::

kaj pa če bi naložil samo slo pack za slovenski jezik in bi bilo.
ali hočešprav angleške winse

Navidezni ::

Firestorm:
Računalnik je tale. Disk je sata.
sasamatosic:
Ravno to kar ti praviš sem naredil, vendar se inštalacija ne izvrši.

Ali je možno da imam prestaro verzijo xpjev (verzija je še brez sp1 in 2, letnik 2002)? Bi moral poskusit z novejšo, ki ima že dodan sp1 in 2?
Radeln macht frei!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Navidezni ()

ant ::

mislim da rabiš nove winse in sata gonilnike za tvoj comp

LP

trost21 ::

Pozdravljeni.
Tudi sam sem kupil 2 dni nazaj Hp-jev prenosnik, s SATA diskom, ki je imel že naložene windovse, pa se hp recovery ki naj bi vzdrževal sistem. Odloču sem se da bom naložil or svoje XP PRO SP2 windowse, a mi se pojavlja isti probelm kot pri uporabniku, ki je odpru to temo. Problem je v tem, da comp ne dobi diskov in tudi javi katere fajle potrebuje za zagon diska, a kaj ko bi fajli biti na disketi, disketnika pa nimam.
A mogoče kdo ve kako se bi lahko ta problem rešlo?
Tvoje težave zagotovo niso povezane s star verzijo windowsu

bbf ::

disk ven pa naložiš winse z desktop mašine. bi šlo?

trost21 ::

Seveda da nebi šlo!!! Če bi to naredu se bi pol na prenosniku vse fuklo zardi druge strojne opreme

zee ::

seveda to velja samo za Windowse.

poskusi s XPji, ki imajo vgrajen SP2. za informacijo tistim, ki sanjate o disketah: včeraj sem sodelavcu na nov računalnik (X2 4200+, Asus A8N AM2, 2GB rama, in SATA disk) namestil Windows XP SP2 brez uporabe kakršnekoli diskete.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zheegec ::

Disejblaj AIHC (nekaj takega, ne vem na pamet) v biosu pod advanced settings in bo zadeva delala. Prva nastavitev pod advanced v glavnem.

Zee: seveda si, ker ima čipset integriran kontroler, tukaj govorimo pa o ločenem kontrolerju, ki rabi driver in DA, WinXP iščejo driver na disketi ne na CDju >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bbf ::

ja, na začetku SATA vmesnikov si še rabu disketo, ker je nek SATA bridge bil ločen, al neki taga, zdejje pa hardver mal drgač narjen pa ni več treba diskete.

za inštal XPjev na drugi mašini pa ni več tak problem, sami najdejo driverje in se porihtajo. to se je že na 2000 dal izvest. do neke mere seveda. je pa res, da verjetn s tem nebi rešil SATA problema ker pač nebi naložil driverja al pa skor gotov napačnega. nič, zmanjkalo mi je idej.

Navidezni ::

Torej, ko pritisnem enter za inštalacijo windowsov ali R za popravitev mi sistem izpiše sledeče sporočilo, citiram:
"Setup did not find any hard disk drives installed in your computer. Make sure any disk drives are powered on and properly connected to your computer and that any disk-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program."

Ali to pomeni, da moram naložit gonilnike za trdi disk? Na priloženih cd-jih jih ni.

Možnost nastavitev pod advanced je le:
"Execute Disable Bit: [Enabled/Disabled]". To sem spremenil v onemogočeno, vendar ni imelo učinka.

Prosil bi za nadaljne nasvete in pomoč.

LP

Navidezni ::

Pravkar sem na uradni FSC strani odkril, da moj model računalnika ne podpira win xp professional. Je to sploh možno? Ali mi zaradi tega inštalacija povzroča težave? povezava
Radeln macht frei!

Zheegec ::

Aja, prej še loadaj setup defaults, pa potem probaj. Torej F12, enter setup, potem load defaults pa potem probaj če najdeš to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Navidezni ::

Rešil sem problem in sicer tako da sem s pomočjo programa xp-iso-builder naredil nov inštalacijski cd za windowse xp professional na katerega sem integriral gonilnike za sata disk.
Navodila

Dodatno vprašanje: Ali je običajno, da med tem ko prenosnik poganja samo baterija včasih za nekaj sekund rahlo potemni zaslon? Je to napaka?
Radeln macht frei!

nx6325 ::

živjo.

mene pa zanima zakaj je po formatiranju prenosnika zmanjkalo nekaj več kot 1G prostora? formatirau sem pa normalno z pomočjo cd-ja xp-jev.

nx6325 ::

živjo.

že zadnič sem pisal glede formatiranja, pa še nisem dobil odgovora, kako da je po formatiranju xp-jev na novo zaznalo manj diska?

hvala

ant ::

mogoče ima tvoj prenosnik kako skrito particijo, kot imajo npr. IBMi. probi pogledat s Partition magic

nx6325 ::

ne bi reku, ker kolega ma podobnega, pa pravi d se pri vsakem formatiranju zgubi nekaj prostora...
sam kokr sm js vidu, ko sem ga zej drugič na novo postavu je zej sam 74,5GB prostora.

Zheegec ::

80GB = 74,5058 GiB (te oznake me malo zmedejo, je mogoče ravno obratno? :> )
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nx6325 ::

Lej, sm šu pod sistem information, pa piše:

Velikost: 74,52GB (80.015.491.072 B)
Nezaseden prostor: 56,72 GB (60.901.822.464 B)

Zej ne vem, a se vam zdi normalno d če maš 80 GB diska d ti pol kaže na lastnostih d ga je ubistvu sam 74,52 GB?
kaj pa ko ga vi formatirate, opazite d s e po vsakem formatiranju zmanjša disk?

Izi ::

Saj ti je že ALIEn3001, razložil.
Nič nisi izgubil, vse je vredu in na tvojem disku je celotnega prostora za 74,52 GiB oz. 80GB

Problem je samo Microsoft, ki v Windows uporablja merski sistem GiB in piše napačne končnice GB, proizvajalci diskov pa uporabljajo merski sistem GB in tudi končnice GB.

Bistvo je, da je na tvojem disku prostora 80.015.491.072 B prostora

Proizvajalec diska (delitelj 1000):
80.015.491.072 B ÷ 1000 = 80.015.491,072 KB ÷ 1000 = 80.015,49 MB ÷ 1000 = 80,02 GB

V računalniških enotah (delitelj 1024):
80.015.491.072 B ÷ 1024 = 78.140.128 KiB ÷ 1024 = 76.308,72 MiB ÷ 1024 = 74,52 GiB

Microsoft Windows (delitelj 1024, z napačnimi končnicami za delitelj 1000):
80.015.491.072 B ÷ 1024 = 78.140.128 KB ÷ 1024 = 76.308,72 MB ÷ 1024 = 74,52 GB

Jasno?
Kolikorkrat boš formatiral vedno boš dobil 74,52 GB, ker več pač ni prostora na tvojem disku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Leks ::

To da ti po novi instalaciji zasede veliko prostora je tudi vzrok PAGEFILE, ki ti zavzame "velikost RAMa" * 1,5 prostora.
Torej ce imas 512 RAMa ti bo zasedlo 1 GB!. Zmanjšaj pagefile pa bos pridobil nekaj prostora.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple: kilo je 1000 in ne več 1024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20517047 (12347) Matevžk
»

formatiranje 1 tb diska? 24gb manjka

Oddelek: Strojna oprema
202714 (2198) BigWhale
»

Disk WD5000AAKS (500GB) + Vista

Oddelek: Strojna oprema
81254 (1129) GrimReaper
»

Poravnava: Seagate lagal! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
727366 (7366) gruntfürmich
»

Je to normalno (velikost diska)

Oddelek: Pomoč in nasveti
131267 (1031) stromar

Več podobnih tem