» »

povezava lokalnega omrežja

povezava lokalnega omrežja

bukev ::

sem na optiki v kr. in imam 10/10 internet, dva aminota in tel.
do sedaj sem imel brez problemov konstantno priklopljene na internet tri računalnike v MILAN in so vsi delovali. sedaj se mi dogaja, da prenosnika ne zazna več, razen če ročno prepišem z delujočega compa ip. in dns in ... potem se mi povezava normalno vzpostavi - seveda moram izklopiti comp s katerega sem prepisal ip.
zanima me ali je odpovedal prenosnik (dell latitude D610), ali me zavira t-2,
na helpdesku so me obvestili da imam lahko tri IP, nato ob ponovnem klicu da imam lahko le dva ip.
ugasnil sem tudi oba delujoča compa, tudi v tem primeru se prenosnik ne poveže v internet
pojavijo se le vrednosti ob fizičnen naslovu, IP naslovu in maski podmrežja - ostalo nula
PS: ob prestopu od siola me je zastopnik T-2 prepričeval, da ima modem MILAN 8 portov in karkoli že priključim v katerikoli port bo delovalo, pa čeprav je to OSEM računalnikov

ali mi lahko nekdo konkretno pojasni zadevo.
PS 2: poizkusil bom tudi Jajetovo rešitev,
Hvala!

amigo_no1 ::

modem MILAN ?
8 portov ?

Pomoje gre za switch.

Lahko slikaš MILANa ?

bukev ::

sploh ne znam prilepiti slike v tole sporočilo
res sem bukev
drugače je to standardni t-2 modem?? v katerega pride optični kabel in ima osem enakih izhodov (UTP)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

mitja_i ::

Na T-2 lahko pri dinamičnem IP dodeljevanju naslovov dobiš največ 2 ip naslova. Za več rabiš router. Poglej še tukaj

bukev ::

zadeva za zdaj deluje. trije računalniki na internetu.
iz compa prepisal ip in ostalo na prenosnik,takoj se je vzpostavila povezava, nato na compu preklopil utp na drugo LAN kartico (v compu imam dve - eno na plošči in eno lan kartico) comp je vpostavil povezavo, tako da sedaj normalno vse deluje "po starem".

PS: odkar sem na t-2 (pol leta) imam priklopljene na internet tri računalnike - brez routerja!! - vedno je delovalo, danes pa tole zvem!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

AntiFriz ::

pa ja ne boš v vsako temo napisal isto in še odprl novo.. samo da se smeti :)

butcher ::

no, da ne bom odpiral nove teme...

mam isto v računalniku dve mrežni in bi rad preko tega priklopil na net še notebooka (vem da je switch poceni, ampak za tako mini uporabo...).

sem šel po navodilih iz vodiča na tej strani, pa se mi notebook nikakor ne poveže na net. odkar sem nastavljal te nastavitve pa noben komp ne zazna več en drugega, da bi lahko z drugega diska kaj prenesel.

Če bi bil nekdo prijazen in mi opisal postopek, da mi bo oboje delovalo res hvala (imam pa siol, pa crossover kabel)

amigo_no1 ::

Deljenje internetne povezave
http://www.slo-tech.com/clanki/03020/03020.shtml

//link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

butcher ::

sem šel po navodilih iz vodiča na tej strani, pa se mi notebook nikakor ne poveže na net.

ne štekam kje bi bila lahko napaka... sem pa vsaj 3× že probal po teh navodilih.

Kakšen je siolov DNS? in kako nastaviti IPje na karticah, da bo omogočena še mini mreža med računalnikoma?

amigo_no1 ::

Siolova DNSja sta spremenjena:

http://pomoc.siol.net

//link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

butcher ::

še to bi te prosil če mi poveš: kako nastavim IPje na mrežnih karticah?

192.168.0.1 itd........... kam katero št., da bom lahko dostopal do podatkov drugega računalnika?

butcher ::

hm tole mi še vedno dela preglavice...

s temi IPji sm se mal igrov in sm pruš do tega da en računalnik lahko dostopa do drugega, obratno pa ne...

kako se pa preko sekundarnega računalnika povežeš na net mi je pa še zmeraj povsem megleno...

pliz help


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklop ISDN priljučka pogojuje tudi izklop širokopasovnega interneta?

Oddelek: Omrežja in internet
132306 (1917) smile-
»

T-2 bo pocenil dostop do interneta preko optike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9013601 (8417) afneguncam
»

težave z hitrostjo pri wireless mreži

Oddelek: Omrežja in internet
171484 (1168) teeehaaaceee
»

Povezava na net preko drugega compa

Oddelek: Pomoč in nasveti
7983 (887) Tomson
»

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181320 (1135) _HAL_

Več podobnih tem