» »

Kako najceneje poklicati slovenca v tujini?

Kako najceneje poklicati slovenca v tujini?

smash ::

zanima me če obstaja kaksna storitev ali kaj podobnega, s katero bi me najceneje prišel klic iz mobilnega omrezja v sloveniji v mobilno omrezje slovenije, vendar bi klicoči bil v tujini

imate kaksne predloge

bluefish ::

kot je bilo omenjeno v eni od tem na forumu, je možno v tujini zakleniti svoj telefon na domače omrežje v Sloveniji.

5er--> ::

Glede mobitelov je ceneje, če kličeš Ti iz naše države njega.
Če ima tisti kje pri roki stacionarni telefon in njegovo številko (mogoče številka tel. govorilnice?)
pa se lahko pogovarjata zastonj preko VoIP Discounta s funkcijo Phone2Phone.
Napišeš svojo tel. številko in številko telefona na katerega kličeš. Sistem pokliče tebe, nato pa še drugo osebo.

Če ti zmanjka brezplačnih creditov, (300 minut na teden) se na novo free registriraš in telefoniraš dalje.

Tilen ::

Tako kot je povedal 5er-->, preverjeno deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

smash ::

seveda govorim o primeru ko imata oba mobilni telefon našega mobitela...torej...zanima me kaj narediti v tem primeru...je sploh kaj možno

smash ::

bluefish..kako bi ti zaklenil mobitel na naše omrežje recimo v vietnamu? razloži to prosim 8-O

bluefish ::

govoril sem za bližnje države, kjer je še možno dobiti slab signal domačega omrežja.

Ales ::

Ja, kilometer od meje :D :\

5er--> ::

Lahko bi od operaterja zahteval evropsko tarifo, samo ti jo npr. pri Simobilu vklopijo šele čez mesec.
Takoj se lahko vklopi npr. Vodafone Eurocall, ki nekoliko zbije cene.
Za več info poglej kaj ti ponujajo različni operaterji na njihovih spletnih straneh.

IceIceBaby ::

Če gre za redno komunikacijo s tujino je mogoče tole dobra varjanta.

http://www.domex.si/mobigater/

V to zadevo daš sim kartico potem pa plačaš telefon le do tega gatewaya, naprej pa pošilja klice preko skypa.

5er--> ::

...ampak na drugi strani bi moral imet tisti, ki ga kličeš enako urejeno, sicer prišparaš samo ti.
(Pa še za to bi moral imeti kakšno posebno opcijo klicanja svojih številk ceneje kot ostale, da bi se ti splačalo.)



PS:Klicanje nekoga, ki je v tujini preko roaminga (jaz "ne vem", da je v tujini) stane isto kot, da bi klical kogarkoli drugega iz istega omrežja ali ne? (Seveda pa tisti v tujini ne sprejme klica zastonj in ga mora tudi on plačat.)

IceIceBaby ::

Kličeš iz mobitela na mobigater in iz mobigaterja preko skype out na mobilni telefon.

smash ::

no seveda to ni res..ker ko s skypeout poklices mobitel, še vedno nardi klic iz slovenije v vietnam preko mobitel omrezja..ali pac ne?

5er--> ::

Meni se tudi zdi, da more v tem primeru tisti, ki je v tujini preko roaminga vseeno plačat kot ponavadi.
V bistvu je isto kot če bi naredil navaden Skypeout, le da si tukaj bolj komot in kličeš z mobitela.
To in sam Skype se ti bi splačala le, če si tisti v tujini dobi SIM tamkajšnjega operaterja.
Am I wrong?

Barakuda1 ::

Kako najceneje poklicati slovenca v tujini?


Če je ta slovenec tik za državno mejo, sam bolj glasno vpiješ, pa je >:D

smash ::

seveda sem s tujino mislil prav to...da je slovenec par metrov za mejo..:\

PINki ::

ce je glih par metrov samo precka mejo in te poklice>:D

5er--> ::

Tik za državno mejo ponavadi še vedno lovi naša GSM omrežja tako, da ni panike.:P

finpol1 ::

5er--> je izjavil:

Če ima tisti kje pri roki stacionarni telefon in njegovo številko (mogoče številka tel. govorilnice?)
pa se lahko pogovarjata zastonj preko VoIP Discounta s funkcijo Phone2Phone.
Napišeš svojo tel. številko in številko telefona na katerega kličeš. Sistem pokliče tebe, nato pa še drugo osebo.

Če ti zmanjka brezplačnih creditov, (300 minut na teden) se na novo free registriraš in telefoniraš dalje.


To še velja?

FTad ::

ce imas ti v Sloveniji slov. omrezje in vklopljen prenos podatkov (ali wi-fi) in ima klicoca oseba v tujini tudi vklopljen prenos podatkov (ali wi-fi), potem te najceneje pride, da poklices prek viber-ja ali npr whatsappa

finpol1 ::

finpol1 je izjavil:

5er--> je izjavil:

Če ima tisti kje pri roki stacionarni telefon in njegovo številko (mogoče številka tel. govorilnice?)
pa se lahko pogovarjata zastonj preko VoIP Discounta s funkcijo Phone2Phone.
Napišeš svojo tel. številko in številko telefona na katerega kličeš. Sistem pokliče tebe, nato pa še drugo osebo.

Če ti zmanjka brezplačnih creditov, (300 minut na teden) se na novo free registriraš in telefoniraš dalje.


To še velja?

nimam prenosa podatkov

Gama ::

Danes imajo večinoma skoraj vsi pametne telefona, tako da najbolje da greš nekam na WI-FI in uporabis skype.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poceni telefonirati v tujino

Oddelek: Omrežja in internet
71702 (1487) NazgulRR
»

Detelfone - zamenjava za Skype? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7616025 (9323) N-E-O
»

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721582 (12437) madmitch
»

telefoniranje prek interneta

Oddelek: Omrežja in internet
103837 (3665) mte
»

Ta stara reglja(tastara tastara)

Oddelek: Strojna oprema
92175 (2073) rookie

Več podobnih tem