» »

DVB-T (mpeg4) pri nas

DVB-T (mpeg4) pri nas

Okapi ::

Sploh ni res. Malo je sicer odvisno, v katerem koncu Lj. si, ampak če nisi južno od Rožnika ali Golovca, se vidi 7 avstrijskih digitalnih programov. Vsi v SD.

O.

KoMar- ::

Hja ne vem, jaz sem na Viču in vidim samo slovenske DVB-T...

Okapi ::

Očitno si torej južno od Rožnika, ne?
V Mostah se vidi: ORF1, ORF2K, ORF2T, ATV, Puls4, 3Sat, ORF Sport Plus.

O.

fulgur ::

hvala za odgovore... sam sem za Bežigradom, tako da upam, da se bom končno lahko začel učiti nemščino

Tody ::

Jah če jih do zdaj nisi z navadno anteno ujel, jih tud vrjetno v DVB-T ne boš ali pač?

fulgur ::

ne vem nisem probal ker nimam sobne antene. Imamo namrec kabelsko TV. Mi pa lovijo avstrijski radijski programi.

fulgur ::

Zanima me, kaj naj naredim, da mi bo ProgDVB laufal programe... Samo zvok se sliši, slike pa ni... Točno katere (najboljše :)) kodeke nucam in kam jih moram inštalirati, prekopirati?

Hvala

fulgur ::

Mi nihče ne zna pomagati? naložil sem že vse sorte verzij ProgDVB, pa mi slika ne dela... samo če dam cyberlinkov decoder in renderer ProgDVB je slika, a se zelo zatika... če uporabljam elecard mi piše, da ni elecard h264 decoderja (piše filter not founded)... :(

hvala vam za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

Alexius Heristalski ::

V Googla vpiši HD pack 1.7, v katerem boš našel vse dekoderje, ki jih potrebuješ. Jaz najraje uporabljam Arcsoftovega ali Cyberlinkovega PDVD8. Video renderer naj bo VMR7 ali 9.

Kateri ProgDVB uporabljaš?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fulgur ::

Hvala ti za to... uporabljam ProgDVB 5.12.03... bomo stestirali to... jupi

fulgur ::

kljub temu packu se mi zadeva po 5 sekundah začenja zatikat... mi kdo predlaga kateri ProgDVB naj uporabljam?

Okapi ::

Mimogrede, slika (in zvok z njo) se lahko zatika tudi zaradi slabega sprejema.

O.

Alexius Heristalski ::

Ali pa prešibkega računalnika, motenj GSM telefona (če imaš sobno anteno), mimovozečega mopeda (takisto pri sobni anteni), ...

Kolikšna sta level (nivo) in quality (kakovost) signala? Če je kakovost nad 50%, ne bi smelo biti težav, razen zaradi zgoraj omenjenih razlogov.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

fulgur ::

Ni kriv slab sprejem, saj sta tako level kot quality 100 odstotna... DVB viewer zelo lepo dela, ProgDVB pa ne... Prvi pa mi nagaja zato, ker snema zgolj par sekund, nato se sesuje ter vsake toliko časa zmanjka slike, kar mi je moteče, zato bi uporabljal ProgdvB, ki pa se zatika... torej motnje ne bi smele biti problem... Mogoče se kaj tepe v ozadju... Se mi je pa včeraj ko sem inštaliral DVB dream iz neznanega razloga sesul zvok... čeprav imam integrirano zvočno in driverje naložene, mi v control panelu pod zvočne nastavitve piše, da ni avdio naprave... pod upraviteljem naprav je vse lepo nameščeno (tako hardware kot driverji), procesor ves čas laufa na 70 procentov, ko zalaufam bilo kateri video, avdio program, mi javi da ni avdio naprave ali da ta dela narobe ali da jo nek drug program uporablja... če zalaufam DVB viewer mi javi da avdio toka ni mogoče predvajati... nič ne dela :( ne vem ali je to virus, obnovitev sistema mi dvakrat ni uspela... windows defender se ni mogel odpreti (0x800106ba error), zato sem ga deinštaliral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

cekr ::

Kako se pa obnaša originalni Pinnaclov program?
Iz prakse povem, da še najmanj obremenjuje sistem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fulgur ::

Meni zmrzuje...

bbenci2 ::

Meni tudi. Zlasti TV3. Ostalo še ka gledljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

fulgur ::

meni je čudno, ker nikakor ne morem usposobiti POP TV HD 47. kanala... testni HD RTV pa lovim... kje bi bil lahko razlog?

HP89 ::

jst prodajam DVB-t PC TV kartico če kdo hoče. Je od pinnacle (Nanostick), je pa okol 70€ nova sm jst jo dam za 40 lahk se pa še kej pogajamo za ceno...

Kontakt: uros89.piletic@gmail.com

fulgur ::

baje sta POP TV in KANAL A že v multipleksu A... oddajati začnejo 1.9. :P

Hardstyle ::

Moram pogruntat kak na uporabit dvb-t tuner :S

Alexius Heristalski ::

meni je čudno, ker nikakor ne morem usposobiti POP TV HD 47. kanala... testni HD RTV pa lovim... kje bi bil lahko razlog?

Ne dela več, izklopili so ga.

baje sta POP TV in KANAL A že v multipleksu A... oddajati začnejo 1.9. :P

Res je, že oddajajo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

U ja... POP in Akanal sta že v akciji :)

Zdej sam še HBO, discovery pa eurosport manjkajo :D

BTW, a kdo ve ali pri nas oddajajo EPG? Ker v TotalMedia playerju mi ga ne odpre...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

cekr ::

EPG oddaja samo RTVSLO, vendar še ta le za trenutno in sledečo oddajo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Alexius Heristalski ::

Ja, res samo na TVS (enki in dvojki, trojka ga nima) in to zelo čuden. Ime oddaje sem zazdaj videl le s ProgDVB 5 Pro, DVBDream prikaže samo čas začetka in trajanja. Mogoče imajo nastavljeno kakšno čudno kodiranje znakov? Opisa tudi ni, skratka, to ni to.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

fulgur ::

Ime oddaje in trajanje pokaže tudi DVB viewer...

Alexius Heristalski ::

Proplus testira Kanal A v MPEG-2 na K47 (oddajnik Lj. Šance).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tody ::

A ni kanal A že v multipleksu in čemu na mpeg2???

cekr ::

A ni kanal A že v multipleksu in čemu na mpeg2???


Mogoče je pa nekdo nakupil ali pa nekje dobil na odpadu na kontejnerje neuporabnih sprejemnikov. Sedaj pa upa, da mu bo nova oblast popustila in sprejela "modernejši" - mpeg2 način kodiranja.

V naši državi je vse mogoče.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Alexius Heristalski ::

Da, Kanal A je v muxu A, ampak nima zveze s tem. Gre za testni multipleks, ki ga oddajajo na K47 samo z Ljubljanskega gradu.

Najbrž testirajo preklapljanje med 4:3 in 16:9 razmerjem slike. Prejšnje dni so to počeli s programom POPtv v formatu MPEG-4 AVC, zdaj pač s Kanalom A v MPEG-2. Ve se, kje vse se ta dva formata uporabljata.

Pa le niso testirali preklapljanja, Svingerji so šli v letterboxu.

^edit
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Dobra novica za Štajerce in Prleke: hrvaški mux A so začeli oddajati z Ivanščice na K44 vertikalno (anteno je treba obrniti za 90°). Vsebuje HRT1, HRT2, RTL TV in Novo TV, vse v MPEG-2.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

vice boy ::

Jaz imam tv anteno usmerjeno proti Krimu, imam tudi LCD tv ki je brez dekoderja, vendar mi zmeraj preklaplja na 19:9 format, kadar pač oddajajo na POP tv ali pa Kanal A? ali jaz to lovim signal iz Ljubljane? Doma sem iz Škofljice.

In še nekaj, kako naj pogledam na katerem kanalu je recimo pop tv. ker jaz v tv ju so samo mHz za iskanje postaj.

LP
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Alexius Heristalski ::

Če je brez dekoderja, gledaš analogno in tu oni pošiljajo signal za preklop. Ampak slika je še vedno v razmerju 4:3 s črnimi robovi (letterbox), TV ti jo le pozooma.

UHF kanali so 21-69, K21 je 474MHz, razmak je 8MHz, zdaj pa računaj. Kolikor vem, je na Krimu Kanal A na K55, POPtv K62.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fulgur ::

Malo bom zapisal o temle DVB-T-ju, ki ga lovim preko sobne antene s Pinnaclovim Nanostickom... Iz iste sobe, kjer sem do pred kratkim lovil z isto sobno anteno, ne lovim zgolj petih slov. programov iz 1. multipleksa (SLO 1, SLO 2, SLO 3, POP TV, KANAL A in črno sliko TV 3.... in HD test RTVSLO), ampak naenkrat še kar 3 avstrijske (ATV, ORF 1, ORF 2 K in T).... Kupil sem namreč nov računalnik in nanj sem naložil priloženi program Pinnacle TVCenter Pro, ki mi je na prejšnjem kompu zmrzoval (tudi na tem računalniku ne dela popolnoma optimalno).... poskeniral sem programe in našlo se jih je kar 17.... sobna antena na istem mestu.... nič mi ni jasno.... tako da sedaj komot gledam tudi avstrijske programe.... živim pa za Bežigradom....

Programi, ki jih lovim:
- ATV http://home.amis.net/habmir/spletnastra...
- HD test
- KANAL A
- ORF 1 (16:9 in 4:3) http://home.amis.net/habmir/spletnastra...
- ORF 2 K (16:9 in 4:3)
- ORF 2 T (16:9 in 4:3) http://home.amis.net/habmir/spletnastra...
- POP TV
- SLO 1
- SLO 2 http://home.amis.net/habmir/spletnastra...
- SLO 3
- TV 3

moram pa reči, da avstrijski programi delajo v vrhunski kvaliteti, naši pa bolj tako tako... POP TV in KANAL A sta še kar v redu, SLO 2 je katastrofa.... kriv je pa gotovo kodek h264, ki je bil priložen programski opremi TV Center, saj slabo dekodira... ves čas neki čudni kvadratki... ko pa posneto gledam v VLC playerju z njegovim kodekom, pa je slika veliko boljša.... zato lahko zgornje posnetke .TS gledate z VLC-jem....

ima mogoče kdo razlago, zakaj kar naenkrat lepo lovim avstrijske programe? in če mi lahko kdo razloži kaj pomeni letterbox?

Tody ::

Prevšoh računalo si vrjetno imel...

fulgur ::

Ja, prej sem imel Intel Pentium Mobile 4 GHz, sedaj imam pa Intel Core 2 Quad Q8200... hehe tisto prej je bil prenosnik.... čeprav sam mislim, da je mogoče tudi program TV center "kriv"... prej sem uporabljal DVB viewer in ProgDVB....

kampdany ::

Pozdravljeni!

Mene zanima kaj pomeni "Vgrajen digitalni DVB-T sprejemnik" na momejem philips TV. Nikjer pa ne piše da podpira recimo mpeg4 format.
Ali zaradi tega ne sprejemam nobenega digitalnega kanala.
Ali bi mogoče moral še kaj dokupit?

Omenjeni TV: http://www.consumer.philips.com/consume...
dany

blackmack ::

Kupi model H. Ti imajo vgrajen dvb-t mpeg 4 sprejemnik. Drugače pa povsod če podpira mpeg-2 piše samo dvb-t, če pa še mpeg-4 pa dvb-t mpeg-4 ali pa dvb-t h.264 .

kampdany ::

Aha, to se pravi, če obrnem prav anteno bi kakšen program moralo dobit (sem iz Kopra, kakšen italijanski program)?

Hvala
dany

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kampdany ()

cekr ::

Italijanske in hrvaške programe bi ti moralo potegnit. Za naše bi bila pa rešitev dodatna kartica, ki pretvarja MPEG4 v MPEG2. Če pa ni nuja, raje še malo počakaj, da se pojavi HD kartica.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kampdany ::

To kartico se samo vstavi, v tisto režo ki je pri strani TV-ja? Koliko stane taka kartica?

Lp
dany

Alexius Heristalski ::

Tako je. Stane okrog 65 evrov, pogooglaj za Neotion NP4.

TV Pika je danes zapolnila prosto mesto v 1. multipleksu, ki je ostalo po odhodu TV3 konec avgusta.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

TV Pika je danes zapolnila prosto mesto v 1. multipleksu, ki je ostalo po odhodu TV3 konec avgusta.

edit: Aha, zdaj pa je naredilo nov post. Zgleda sem premalo napisal. Kaj morem, če se kratko in jedrnato izražam.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

bili_39 ::

Kaj res nimamo kaj boljšega v kuri, kot takšne pike??

Alexius, glede na komentar ti bodo že admini popravili post ;-)

Alexius Heristalski ::

Zgleda so pri Pro Plusu izračunali, da se jim s TV Piko ne splača čakanje na 2. multipleks in so pohiteli ter si kupili mesto v prvem. Dovoljenje za digitalno prizemno oddajanje je TV Pika dobila pred dobrimi 10 dnevi, tako da so se očitno res podvizali.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Saj je še prostor za 2 programa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bbenci2 ::

Sramota za TV3 !!!!!!

cekr ::

Tu ni nobene sramote. Pri TV3 delajo po čisti finančni računici. Le zakaj bi zapravljali za nekaj, kar bo potem spremljalo 200 ljudi. No, mogoče kakšen več ali manj. Na državni ravni bi morali sprejeti, da se na področjih, kjer je DVB-T že prisoten od 1.1.2009 zmanjša moč analognih oddajnikov. Zelo hitro bi se pojavilo več gledalcev. Sploh pa kaj večji odziv sploh ne moreš pričakovat, saj ljudje sploh ne vejo za to. Šele odklop signala jim bo dal vedeti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krho ::

Američane bo streznil čez 1 mesec...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bbenci2 ::

Ne vem zakaj je potem TV3 zapravljal denar v času, ko je prenašal EURO 2008. Zaradi 200 ljudi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232867 (2603) ...:TOMI:...
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564885 (22593) k4vz0024
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399369 (6277) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494495 (3133) Alexius Heristalski
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475807 (4007) Hardstyle

Več podobnih tem