» »

star pc kot HD player

star pc kot HD player

skico ::

pozdravljeni

doma imam eno staro kišto ki bi jo prerihtal v multimedijski pc, pa me zanima ali ima kdo izkušnje s tem ali bi lahko celeron 1.2ghz, 512MB ram z dodatno grafiko npr kak radeon 2600pro ali pa teti novi radeoni 3450 (al kolk so ze) predvajal filme v 720p resoluciji? Za divx in xvid vem da ne bo problemov..

poleg tega bi še vprašal, kakšen software uporabljate za takšne multimedijske pcje? verjetno ni najbolj optimalna rešitev XPji z mediacentrom, ali pač?


lp, Boštjan

KoMar- ::

Problem je v procesorju. Grafično kartico imaš lahko tudi integrirano, če želiš. Poglej si na CoreAVC strani minimalne zahteve, pa ti bo takoj jasno, kaj potrebuješ.

Jan987 ::

Procesor bo (skoraj sigurno) vsaj za 1080p filme prešibak. 720p boš mogoče s kakšnim dobrim codecom spravil v pogon.
lahko pa poizkusiš tudi Mythbuntu.

KoMar- ::

1.2 GHz Celeron še za 720p ne bo. Drugače pa ti pojmi zajemajo širok spekter - od 720p XviDov do 1080p BluRayev, tako da ne velja presplošno pisat, ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

strictom ::

HD2600XT mabavi in en DVD predvajalnik, ki omogoča Strojno pospeševanje filmov.

En tak predvajalnik dobiš legit zraven Club 3Djeve HD2600XT.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

KoMar- ::

Lej, večine H.264 HD filmov se ne da dekodirat z grafično kartico, ker niso kodirani v pravem profilu. Pred kratkim so koderji na HDBits začeli z novim profilom, ki bo to omogočal, ampak večina scenskih releasov še vedno ne dela. Tako da nimaš kej denarja stran za grafično kartico metat.

skico ::

misleno je bilo 720p divx/xvid..

drugače vem da iz winsow bo vse malo težje.. mislil, sem če kdo pozna kak namenski linux ali pa kak drug OS ki je namenjen samo za predvajanje filmov in musk itd.. ala media center, ampak res samo media center brez odvečnih traparij..

a za win2k obstaja media center? (za XP in Visto vem da obstaja)

lp

Jan987 ::

Mythbuntu je nekakšen media center na Ubuntu osnovi, tako da poizkusi.

skico ::

bom poskusil.

Mogoče še kakšna ideja kako bi lahko "pohitril" ta računalnik..


lp

Jan987 ::

Za dvd-je in divx bi moral računalnik poganjat brez problema.

KoMar- ::

720p XviD-ov ni ravno veliko na "trgu", tako da boš kmalu potreboval nekaj, kar bo prebavilo 720p H.264...

skico ::

heh, očitno nisem bil dovolj natančen. mislil sem 720p xvid v h.264

Jan987 ::

Drugače pa če imaš namen investirat za manj kot 300€ dobiš nov računalnik, ki ti predvaja praktično vse. Pa tudi xp-ji gor laufajo bp. Potem ga lahko povežeš v mrežo z drugimi računalniki in čez 100mbit-no brežo boš bp gledal HD1080p filme. Nekaj takega si lastim tudi sam in moram reči da če enkrat pač že investiraš malo več v full hd oz. vsaj hd redy tv se ti vsekakor splača vzet še nekaj takega zraven.

Vitamin_G ::

Tudi jaz imam en (niti ne tako zelo star) PC (HP DX 2200) z 3.06Ghz Celeronom, 512Mb Ram, 80 Gb HDD, ki bi ga rad uporabil za predvajanje 1080p H.264 filmov na FullHD LCD TV.

Ker mi takšna konfiguracija FullHD filme predvaja ZELO slabo, sem imel namen kupiti HD3450 ali HD3650 s pasivnim hlajenjem in uporabiti prednost HDMI povezave in strojnega dekodiranja H.264.

Ali bo to delovalo? Zgoraj sem nareč prebral, da naj ne bi bilo nič kaj dosti od tega, ker 1080p H.264 relisi po večini niso kodirani v pravem profilu?

Še dobro da sem šel tole brat pred nakupom nove grafične...

jest10 ::

Navijanje procesorja ne pomaga? Na kake 3,5GHz bi ga brez skrbi lahko spravil

bluefish ::

kot že rečeno, strojno dekodiranje ti ne bo delovalo. Lahko pa recimo uporabiš CoreAVC.

Vitamin_G ::

S CoreAVC 1.6.5.0 Pro zadeva ne deluje v redu - tudi pri 720p ima prevec ociten frame drop.

Moram pogledat, ce je ze od prej kak codec gor s katerim bi bil v konfliktu, navijat ga pa se nisem probal. Bom poskusil ce bo slo, vendar so obicajno teli HP bios-i bolj oskubljeni in niso ravno "Overclock-Friendly".

Sem pa hvalezen za nasvet glede graficnih kartic ATI HD2XXX in HD3XXX serije.

KoMar- ::

Lej, rabiš predvsem boljši procesor in nujno vsaj dual core.

bluefish ::

če ti tudi CoreAVC ne pomaga, potem sledi le še nakup novega procesorja/računalnika. Lahko poskusiš še z KMPlayer-jem, ki ima nek lasten kodek, to pa je načeloma tudi vse.

LexLuthor ::

Nabavi Popcorna. Stane 180€ in stvar je rešena!

jest10 ::

S CoreAVC 1.6.5.0 Pro zadeva ne deluje v redu - tudi pri 720p ima prevec ociten frame drop.

Moram pogledat, ce je ze od prej kak codec gor s katerim bi bil v konfliktu, navijat ga pa se nisem probal. Bom poskusil ce bo slo, vendar so obicajno teli HP bios-i bolj oskubljeni in niso ravno "Overclock-Friendly".

Verjetno imaš res kakšen konflikt, ker 720P mi je gladko poganjal Duron na 1980MHz.

Frgazor ::

In kakšni so ti konflikti? Meni namreč p4 2.4 ne špila 720p niti v sanjah. Mašina je pa dedicated htpc, brez kakršnekoli solate, samo nujno potreben softver in kodeki. Je pa zanimivo tudi HP oz. compaq :)

js ::

bom kar sem napisal, da ne bom odpiral nove teme.
namen mam sestavit računalnik, ki bo služil kot HD predvajalnik. zanima me glede grafične kartice. bi bla Radeon 3450 ok? a se pol HDMI prklopi preko DVIja? Ma tist vmesnik kartica zraven al je treba kupit kabel DVI - HDMI?

bluefish ::

če boš ta računalnik uporabljal le kot HD predvajalnik, potem vzemi neko čisto osnovno pasivno hlajeno kartico (verjetno želiš imeti tudi tišino), ki ima ustrezne izhode (vsaj DVI).

Jan987 ::

Če je HD verzija ima že HDMI izhod, v nasprotnem primeru pa kupiš DVI-HDMI kabel in deluje ok. Kartica bi bila OK, bolj važen je v takem PC-ju procesor.

js ::

verjetno bom vzel tole:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...
sam mal me moti da ni zraven tistega pretvornika za HDMI, ki ga ima recimo tale:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

sam verjetno itak ni nobene razlike če maš povezano s DVI - HDMI kablom. al je? :)

bluefish ::

preko HDMI lahko prenašaš še zvok.

Andreos1 ::

Jst priporočam tole plato od Gigabyte GA-MA-78GM-S2H. Stvarca je mATX in preverjeno laufa.Kup si še en AM2+ procesor pa daš za vse skupi 150€ in maš super osnovo za HTPC.
Evo še link do testa....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andreos1 ()

Repminister ::

Pozdrav,
a obsaja kje na tem forumu spisana kakšna konfiguracija računalnika, ki bi ga lahko uporabil za multimedijski PC (tok da bi FULL HD filme normalno predvajal), pa da ne bi potreboval preveč aktivnega hlajenja (ventilatorji => hrup => no good); za moj primer bi bil PC lahko brez ohišja saj, bi bil v omari (pretok zraka bi bil), pa na internet bi bil priklopljen da bi lahko doluleku HD filme.

na CoreAVC.com sm našel tole:
* 2.8 GHz Pentium 4 or faster processor
* At least 1GB of RAM
* 256MB or greater video card
* Windows 98, 2000 or XP
Kar se mi zdi malo pretirano, ko sem gledal HD filme na svojem računalniku v BSplayerju nisem zaznal težav pa mam konfiguracijo:
* AMD Athlon 64 3500+ (2,2GHz)
* 1GB RAMa
* Gigabyte GeForce 7600GT 256MB
* Windows XP
Samo mam glasen napajalnik in pa ta procesor potrebuje kar nekaj hlajenja. Pasivni hladilniki na grafični so pa odlični (heat pipe 2 od gigabyta dela 120 na uro!). Kateri procesor in katera matična plata bi bila najbolša tej nalogi? gledam kakšne dual core proce, sam se ne spoznam tok na prednosti le teh.

Upam na čimtemelitejši odgovor :D
LP, Rep.

bluefish ::

Če ne boš uporabil raznih kodekov za pomoč pri predvajanju HD, potem je obvezen en 2-jedrni procesor, zadošča pa že integrirana grafična kartica.
Ob uporabi CoreAVC pa zadostuje tudi 1-jedrni procesor. Seveda pa se lahko 1080p lahko potem rahlo zatika ob premikanju po filmu.

Repminister ::

Samo kateri dual core procesor pa ?
Athlon dual core ali
Celeron dual core (sam so mal prešvoh tile) al kakšen
Intel Core2 Duo ??
oz. kaj svetujete? PC naj bi na koncu prišel čim ceneje seveda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456052 (3225) zavajon
»

minimum za hd playback?

Oddelek: Zvok in slika
332229 (1545) _Sajmon_
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117081 (9966) GrimReaper
»

(ne)predvajanje HD 1080p mkv z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152597 (2206) gujo14
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293306 (2898) Golden eye

Več podobnih tem