» »

Kateri router naj kupim?

Kateri router naj kupim?

1
2
»

quartz ::

Sem že čekiral (sicer ne trenutno) vendar spet vsak hvali Buffalo in Linksys, o N-ju in omenjenih pa nič konkretnega;) Je pa kak tuji forum vrjetno res boljša izbira:|

blackbfm ::

Poglej, kvaliteta routerja ni odvisna od tehnologij ki jih podpira ampak večinoma od firmwera. Če hočeš da ti stvar dela tako kot mora si kupi router ki podpira Tomato ali pa DD-WRT..čeprav dd-wrt men ni v redu ampak ok.

Okapi ::

Izbira tehnologije je odvisna tudi od tega, kaj bo v omrežju. Če imaš prenosnik, psp, wii ali karkoli, kar ne podpira N, se nekako nima smisla trudit z njim, ne?

O.

quartz ::

@OKapi
Jap!

@blackclw
Aha, ok! Sam na tem se baje dela?




...se pa takole precej zve, tudi če ne točno tist kar vprašaš;)

#000000 ::

Jest mam pa sledeč problem, rabim router ki bo požrl 10-2 linijo (čez čas 20-20) na keri so
1× download server ki 24/7/365 dela na polno s temi nastavitvami



pol mam še tri mašine za brskanje po internetu vsaj 5 ur dnevno vsaka
in eno ki je tud skor cel dan obešena na internet + prenosnik

zdej so vsi razen prenosnika obešeni preko kabla, za router pa imam PC+m0n0wall z pci-wireless kartico in switch, vse dela super, le račun za elektriko je malo previsok in en kup krame.

Router, mora imet možnost da se nanj priklopi disk ter da downloada torrente brez PCja, da ima tud režo za sim kartico za mobilni internet (ni nujno, bi blo pa fajn), pač če pade t-2 da mam rezervo, dobr wireless in seveda možnost nadgradnje z dd-wrt ali tomato.

Kaj predlagate ?

vorantz ::

@#000000

ti resno? o.0
vprašanje če je kakšna zadeva ki bi to zmogla(predvsem če gledamo zahtevo želenega firmwarea)

drugače pa kašn cisco sounds about right :P

element ::

Mal bolj realno nastavi connectione. Za eno bogo 10/2 linijo zapolnit res ne rabiš 10 mio povezav. Potem bo buffalo in tomato povsem zadostoval.

Dajte lastniki Draytek vigorja 2110n povedat kako se obnese. QoS je nastavil kdo?

Tomi ::

Podobno vprašanje kot črnabarva prej gor. Rabim nekaj, kar mi ne bo upočasnjevalo 20/20 linije. Razlika med tem, ko sem imel računalnika preko enega starega Canyona in sedaj, ko sta direktno na optičnem modemu, je enormna.

Saj sedaj dela, samo problem je, ker je en od računalnikov (oz. bo) HTPC, pa potrebujem wireless, da ga lahko nadziram preko iPoda.
metrodusa.blogspot.com

#000000 ::

Mal bolj realno nastavi connectione. Za eno bogo 10/2 linijo zapolnit res ne rabiš 10 mio povezav. Potem bo buffalo in tomato povsem zadostoval.


Jah jebiga s temi nastavitvami dela m0n0wall brez da je enkrat zmrznu že par let. No na kok povezav naj dam da bo še vedno DL/UL isti kot zdej ?

Ja ker je pa tist pri kermu lahko torente cepaš, brez da bi PC mel prižgan ?

edit: aja pa ker model buffalo ali linksys naj vzamem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

tomaz321 ::

Jaz mam pa že kr lep cajt Belkin pre-N router in morm rečt, da je range dost boljši v primerjavi z 802.11g al pa b, so se mi pa pred kratkim začele pojavljati težave- da mi 1x mesečno freezne - zadostuje soft reset (tok še gre), druga težava pa je, da edino Samsung Omnie nikakor ne morm gor povezat - na servisu od telefona so mi rekl, da je Router kriv, ker na drugih dela, men pa nč jasn, ker se čist vse gor poveže (probu že več kot 10 različnih naprav) razen Omnie!!
Skratka na router sem dal gor že vse original firmware, zdej pa mene zanim, če kdo od vas predlaga za omenjeni router, da poskusim še s kakšnim drugim firmwareon, ki bi bil primeren za Belkin Pre-N???

bluefish ::

Prodaj čimprej.
Imam G belkina, pa se stvar sesuje ob malo večjem številu povezav, in to na 1/256 povezavi. Čim bodo priklopili 10/10 menjam.

tomaz321 ::

Kaj pa naj kupim, da bo imelo vsaj tak range - problem je, ker stanujem v zelo stari hiši, kjer so zidovi iz polnih modularcev in debeli, tko da je bil to do zdej edini router, ki mi je vleku povsod, vse kar je bilo pa 802,11g pa je s težavo pol bajte pokrivalo???

#000000 ::

No dejte predlagat, ker se mi počas že mudi da ga usput ko grem dam kupim kje v Lj.
Buffalo jih je ene par, kero oznako ?
Linksys wrt54g al gl ?

ABX ::

Podobno vprašanje kot črnabarva prej gor. Rabim nekaj, kar mi ne bo upočasnjevalo 20/20 linije. Razlika med tem, ko sem imel računalnika preko enega starega Canyona in sedaj, ko sta direktno na optičnem modemu, je enormna.

Saj sedaj dela, samo problem je, ker je en od računalnikov (oz. bo) HTPC, pa potrebujem wireless, da ga lahko nadziram preko iPoda.


Če malo po kmečko poenostavimo 100mbit linija rabi 100mhz CPU.

Za 20/20 rabiš 50mhz CPU, vendar na to moreš še dodat PPPOE, VNP, NAT, ...
In ne pozabit da 20/20 je od routerja do Interneta, ko še računalnik vleče z 20Mbit iz routerja to še dodatno bremeni CPU.

Ko prenašam file čez Wireless z 10mbit hitrosti, CPU od WRTGL pride na 20%.

Poglej kateri hardware Tomato podpira in potem preveri kakšen CPU je notri.

WRT54GL ima PI 200mhz.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

nejchaf ::

Si bom kar tole temo sposodil
Tudi jaz si kupujem wireless router. Uporabljala bi ga jaz in sosed (oddaljen 30m, 3 stene vmes). Potrebujem sposoben router v smislu range. Kolega ima tegale pa deluje vse ok. Iz hiše kjer mam t-2 10/2 povezavo mi do cilja potegne 6,5/1,5. Zdj me pa zanima ali obstaja kakšen boljši router za podobno vsoto denarja. Potreboval bi tudi sprejemnik. Je boljša kombinacija router+usb ali router+kartica. Kupil sem si d-link za 55€ v kompletu z usb sprejemnikom in mi sploh zaznalo ni routerja pri sosedu. Že vrnil vnazaj v trgovino. Skratka crap. Rabim pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejchaf ()

netanyahu ::

Čez tri stene in 30 metrov ne bo dobro deloval noben router. Za vse ostale z normalnimi pogoji je bilo pa že stokrat povedano: Linksys WRT54GL + Tomato/DD-WRT firmware.

ABX ::

WRT54GL ti omogoča menjat antene.

Kakšne antene pa rabiš in kaj lahko pričakuješ pa vprašaj Wireless mojstre.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

nejchaf ::

Ok hvala. Še nekaj me zanima glede teh routerjev. Koliko se bo poznalo če si kupim 108 Mb/s na long range. Pa še nekaj glede sprejemnikov. Je bolša kartica ali usb? Glede tega Tomato/DD-WRT firmwara me pa zanima ali ti to prekine garancijo? Je ta namestitev firmwera zahtevna?

bluefish ::

kartica.

nejchaf ::

Kako pa je s temi karticami. Verjetno je najbolša kombinacija če kupim v kompletu. Morata biti sprejemnik in oddajnik iste firme?

bluefish ::

ni nujno, da kupiš v kompletu. Je pa dobro, da sta iste znamke.

nejchaf ::

No recimo, da bi se res odločil za Linksys WRT54GL. Glede tega Tomato/DD-WRT firmwara me zanima ali ti to prekine garancijo? Je ta namestitev firmwera zahtevna?

bluefish ::

če slediš navodilom za namestitev ni problema. Da, s tem "zgubiš" garancijo, vendar ni težav, če pred morebitnim uveljavljanjem nazaj naložiš originalen firmware.

quartz ::

Čez tri stene in 30 metrov ne bo dobro deloval noben router. Za vse ostale z normalnimi pogoji je bilo pa že stokrat povedano: Linksys WRT54GL + Tomato/DD-WRT firmware.


Normalnih pogojev v stilu odprt prostor v stanovanjih ni! Tist je pa res že stokrat povedano, vprašanje je le, če je firmware res ključni faktor vs. boljši router z N (MIMO) za med stene?

N standard bi v takih nenormalnih pogojih mogoče bolje delal! Ne vem pa kako je s stabilnostjo in dometom, preber si:
http://www.monitor.si/clanek/brezzicno-...

nejchaf ::

Hvala za te nasvete. Potem ko sem prebrskal večino spletnih trgovin sem se odločil za TP-Link
in ga kupil skupaj v kompletu s kartico (60€). Jutri testiramo. Hvala še enkrat

fosil ::

Za tvoje zahteve verjetno ne bo najboljša izbira.

Najbolj zgovorna je tale slikca
Lahko pa si pogledaš tudi cel test.
Tako je!

Johanus ::

če slediš navodilom za namestitev ni problema. Da, s tem "zgubiš" garancijo, vendar ni težav, če pred morebitnim uveljavljanjem nazaj naložiš originalen firmware.

Mimogrede, kje dobiš originalan firmware za WRT54gl? Sem se kar nekaj ur trudil, a brez uspeha...

bluefish ::

na linksys strani. Je pa potrebno malo brskanja. Ali pa uporabi google.

misek ::

mmatic2 ::

Mene tudi zanima ali se še vedno splača kupiti preverjeno dobrega buffola ali kakšen router iz novejše tehnologije n... pri tem me predvsem zanima ali ta ima ta nova tehnologija res večji domet kot buffalo, ki naj bi imel zelo dober domet iz svoje b tehnologije???

ABX ::

Kako naj ti razložimo da domet, zanesljivost in hitrost Wirelessa ti skoraj nobeden ne more garantirat?


Če pomagaj lahko probam kaj narisat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

blackbfm ::

Nariš:P

war-dog ::

Kaj menite o tem ASUS Wireless RT-N15 Router, ki se ga dobi tudi tukajle?
Se splača? Ali vzeti zgoraj omenjeni Buffalo + DD-WRT?

Thx.

GRRR, meni IPTV ne dela na ASUS RT-N15 ;(
Object reference not set to an instance of an object.

tac ::

Oživljam staro temo, zanimajo me izkušnje iz prve roke in sicer -
kateri modeli omogočajo wlan iptv - tekoče predvajanje iptv preko wlan, imam t2 optiko 10/10.
Seveda čimcenejši model, ampak zanimajo me vsi preverjeni modeli.

BlaY0 ::

Mal bolj realno nastavi connectione. Za eno bogo 10/2 linijo zapolnit res ne rabiš 10 mio povezav. Potem bo buffalo in tomato povsem zadostoval.


#000000 pravi: Jah jebiga s temi nastavitvami dela m0n0wall brez da je enkrat zmrznu že par let. No na kok povezav naj dam da bo še vedno DL/UL isti kot zdej ?

Ja ker je pa tist pri kermu lahko torente cepaš, brez da bi PC mel prižgan ?

edit: aja pa ker model buffalo ali linksys naj vzamem ?


Za connection tracking rabiš predvsem ram. za 5000 konekcij rabiš več kot 32 MB rama. Danes je router z 32 MB ali več rama velika redkost ali pa je zelo drag. Ko zafilaš ram se sistem obesi ane, če pa zafilaš maksimalno število konekcij, ki jih imaš na voljo, ti pa mreža več "ne dela".

Jaz bi za tvoj primer vzel recimo tole + eno Atheros WiFi mini-PCI kartico, potem pa lahko gor stlačiš tudi m0n0wall če želiš...

energetik ::

Nabavljam router, in sicer je prioriteta, da 100% deluje IPTV in 4/1 internet (T-2). Sicer pa bom imel gor žično priklopljena 2 PC, občasno še brezžično laptopa. Domet mi ni neka huda prioriteta.
Katerega mi priporočate, bo WRT54GL v redu?
Še enkrat ponavljam - IPTV mora delati brezhibno (vsaj na žični povezavi), ker TVja nimam in gledam televizijo izključno na PCju.
Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ni nobenega mnenja, glede mojega zgornjega vprašanja?
Sicer imam sedaj mrežo narejeno kar čez VDSL modem, ampak sem nekoliko skeptičen glede varnosti, kljub temu, da imam FW vklopljen na obeh PCjih in sharan samo 1 direktorij.

janezek67 ::

Poglej enako temo na T2 neuradnem forumu pod IPTV. Menda WRT54GL dela, če daš gor Tomato ali pa DD-WRT.
Za ostale routerje v N hitrostnem območju nekako propagirajo Netgear-je. V glavnem - poglej tam.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407850 (5721) OmegaBlue
»

Brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
252505 (1805) ponky
»

nakup WLAN routerja

Oddelek: Kaj kupiti
252908 (2017) BCSman
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254913 (3664) Voip
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435465 (4262) KandazaR

Več podobnih tem