» »

Kaj bi izbrali? Onkyo ali Harman Kardon?

Kaj bi izbrali? Onkyo ali Harman Kardon?

uroszo ::

Zdravo. Izbiram med kompletoma za hišni kino:

1. http://www.mimovrste.com/artikel/170003...
2. Harman Kardon 115 s kompletom zvočnikov Infinity PRIMUSHCS

Torej, ker sam nisem poznavalec me zanima mnenje koga izkušenejšega. Opazil sem predvsem, da ima Onkyo tudi Dolby HD in druge novejše dekoderje, je razlika v zvoku tukaj očitnejša?

Hvala že vnaprej

TOP ::

Čakaj teh dveh varjant ne moreš primerjati nikakor,ker Onkyo je hišni kino,definitivno je tukaj Harmen Kardon zmagovalec.Primerjaj audio komponente ne tole.

Okapi ::

HK + Infinity je 750 evrov, Onkyo pa 300. Kaj misliš, kaj bo bolje špilalo?

O.

St235 ::

Onkyo je pač paket receiverja in zvočnikov, nikakor pa ne hišni kino (dvd si boš noter bolj težko utaknil).

Se pa strinjam, da je butasto primerjat sistem za 300EURz sistemom za 750EUR.

Vprašaj se koliko si pripravljen dat in kakšne specifikacije potrebuješ, pa ti bomo znali svetovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

damjan1980 ::

prosim ne trosit neumnosti. Dolby HD NI prostorski zvok preko HDMI kabla, kar opravi potrebo po ločeni audio povezavi. ampak je samo dekoder ki dekodira zvočni zapis na blue rayu. tam je zvok posnet v truehd in reciver ga dekodira. po hdmi kablu pa gre glih tak navaden dd 5.1

Če kdo rabi te dekoderje, vzame harman kardon 255 za dodatnih 100EUR in ga ima zraven. rabi pa ga tisti, ki misli blueraye predvajat, drugače nima smisla

Okapi ::

Pri sistemih do jurja evrov je čisto dovolj navaden Dolby Digital ali DTS, ne bo slišati nobene razlike.

O.

Gost ::

2. kombinacija je za 2,4-krat boljša od prve (onkyo) -> (750EUR/310EUR = 2,42x).

Še boljši faktor izboljšanja bo pa s tole kombinacijo:
http://www.mimovrste.com/artikel/120004...
+
http://www.mimovrste.com/artikel/176002...

saj dosežeš kar:
6000EUR/310EUR = 19-kratni faktor izboljšanja glede na prvo opcijo!

uroszo ::

Ok, hvala še enkrat za komentarje, bom kar HK nabavil. Predvsem me je res zanimala razlika v dekoderjih. Bom res verjetno kar dodal 100EUR in kupil HK 255

Ted ::

Sem sam razmišljal o nakupu tega Onkyo kompleta - ima en velik minus - nima subwoofer preouta.
Mah...

Trancedeejay ::

Trenutno je nek optimalen sistem Onkyo 608 in kakšen od Jamo kompletov, pa imaš vse kar potrebuješ.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

mihec87 ::

Ste pa talenti kvaliteto zvočnega sistema kar malo sem pa tja z cenai določate....Po vaše kupim poceni hišni kino zraven dodam sub za 2keur in imam super sistem...

Mislim da je daleč najpomembnejši tvoj sluh oz okus,saj če je nekaj drugemu všeč še ne pomeni da je tebi, prav tako ni rečeno da ti bo sistem za 2keur bolj všeč kot pa eden za 500eur(čeprav nekako je pričakovano da je dražji sistem boljši samo kot pravim vsake oči majo svojega malarja,vsak bik ma svoj štrik tako je pri zvočnikih isto...

Ni mi pa jasen folk ki v vsakem primeru vzame dražji sistem čeprav ne občuti razlike med njima razen cene.

kremenko1 ::

http://www.hifiglobe.com/onkyo-txsr-rec...
Tole mislim ,da je trenutno glede na ceno in ocene best buy med nizkocenovnimi AV sprejemniki.Pri nas stane 280EUR če je koga strah nakupovati iz tujine+cca 300EUR Infiniti BETA in mislim ,da je to za povprečnega poslušalca dovolj.Sem poslušal pri kolegu in kot ne preveč zahteven poslušalec sem bil navdušen. Iz Xtreamerja zvok super in tudi za glazbo OK.

Trancedeejay ::

Seveda, kolikor kdo želi. Sam sem vseeno mnenja, da če se gremo surround, je fajn da podpira HD audio dekodiranje, da recimo ima vsaj tako napajanje, da ojačevalne plate ne počepnejo. Priporočam vam, da HDMI vhode in izhode ne preklapljate kar tako (pri prižganih enotah), saj so občutljivi in lahko pride do okvare (RCA, COAX, OPTICAL in podobno lahko preklapljamo kakor želimo).
Pri zvočniki pa trenutno uredu harajo Jamovi kompleti.
Have a nice Day

Matt
Music is the key


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12231125 (22664) p|X|
»

Nakup 5.1 zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
1810279 (9751) Paramedic
»

Ali je 5.1 sistem res samo za filme in ne za glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
306406 (5848) Arntor
»

Hisni kino 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71289 (1111) c3p0
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634219 (16990) josko674

Več podobnih tem