» »

Orglice - ustna harmonika

Orglice - ustna harmonika

dinozaver7 ::

Pozdravljeni!

Rad bi se naučil igrati na orglice, doma imam Hohner Ocean Star, uglašene na D. Se mi zdijo malo preveč zakomplicirane za začetek, imajo namreč kar 48 lukenj. Kaj priporočate?

Kje bi se sploh lahko naučil igranja? Morda kdo pozna kakšno dobro spletno stran ali knjigo?

Hvala za pomoč!
:P

Fave ::

Uuu, tole pa tudi mene zanima! Ne vem zakaj nisem vprašal že sam. Na youtubu lahko najdeš nekaj dobrih napotkov.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

dinozaver7 ::

Evo takole je... Sem malo raziskal zadevo po spletu in ugotovil, da je za začetek najbolje kupiti Hohner Marine Band ali Blues Harp, uglašene na C. Za slednje obstaja namreč na spletu največ "vodičev".

Jutri grem v LJ, zanima me kje so kakšne glasbene trgovine in da prodajajo omenjene orglice?
:P

Fave ::

V Big Bangu jih gotovo imajo.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

BBharp ::

dinozaver7 je izjavil:

Pozdravljeni!

Rad bi se naučil igrati na orglice, doma imam Hohner Ocean Star, uglašene na D. Se mi zdijo malo preveč zakomplicirane za začetek, imajo namreč kar 48 lukenj. Kaj priporočate?

Kje bi se sploh lahko naučil igranja? Morda kdo pozna kakšno dobro spletno stran ali knjigo?

Hvala za pomoč!



Najlažje se boš naučil po posluhu,zažvižgaj ali zamrmraj si melodijo nato poskusi zaigrati,tako nekako sem jaz začel,drugače imaš pa eno fajn stran s tabi za orglice,ni slovenskih melodij imaš pa vse sorte uspešnic od popa do jazza tujih izvajalcev..pojdi na: harptabs.com
drugače pa igraj,pihaj,igraj,.....lp

blueharp ::

Sam igram orglice od leta 1992, bolj aktivno od leta 1999.
Igram blues, country, gospel, stari rock, r'n'b, ljudsko glasbo.
Igram na diatonic orglice ( 10 lukenj enovrsticne )
pa tudi na kromatične ( C, Cis, dosegljiv z gumbom )
igrat pa sem začel s tremolo orglicami na začetku mojega ukvarjanja z orglicami.
za nasvete sem dosegljiv na
blueharp@gmail.com
večinoma sem v LJ.

Avsenik ::

živjo, pri nas v Galeriji Avsenik v Begunjah prodajamo že vrsto let celoten Hohnerjev program orglic. Seveda imamo pri nas tudi tečaje igranja, ravno danes se je spet pričel tečaj pri mentorju Marjanu Urbanija. Če vas zanima karkoli iz naše ponudbe, se nam oglasite na 031 784 555.

franckranc ::

Danes ima Lidl v ponudbi tole:
http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

Je že kdo nabavil in preiskusil?
Je vredno tega denarja?

Evog ::

Živijo,

Tema je že zelo stara. Morda bi pa lahko kdo, ki se je pred 10 leti zečel učiti orglice kaj delil.
Nova stran www.hartabs.com je tudi v slovenščini, pogrešam pa slovenske pesmi.
https://www.hartabs.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kolega za žurat, pijačo..

Oddelek: Loža
256162 (3085) Grizzly
»

Sodobnejša glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5212181 (11149) Jst
»

Največja zvezda westernov

Oddelek: Sedem umetnosti
151598 (1348) dukenukem
»

Učenje frajtonarce

Oddelek: Sedem umetnosti
2022419 (6173) dolenska
»

Akusticna kitara - do 35K ?

Oddelek: Loža
123900 (3737) Ales

Več podobnih tem