» »

3 zaslon ter display port adapter

3 zaslon ter display port adapter

M-XXXX ::

Imam 2x24" zaslone in že dolgo me mika tretji 24 colar>:D

Zdaj imam priklopljeno 2xDVI, na ATI grafah pa rabi biti 3 zaslon preko display porta. Ker nimam takega zaslona, kaj pametnega pa tudi nisem našel na slovenskem trgu (za linke prosim, če ima kdo kaj). Že dolgo nazaj sem gledal za adapter (rabi se AKTIVEN adapter) pa je bila njihova cena blizu še ene grafe, zdaj pa sem enega našel že konkretno poceni: http://www.bolha.com/ati-graficne-karti... je pa sicer VGA. Ima kdo link do takih adapterjev v HDMI ali DVI izvedbi? Jaz sem našel tole sicer: http://accessories.us.dell.com/sna/prod... sam ni slo, niti EU.
  • spremenil: M-XXXX ()

matonson ::

M-XXXX ::

Hvala za tole...

Kaj pa Displayport pretvorniki?

Nwanko ::

Bilokateri DP to VGA adapter nej bi normalno delaval za eyefinity.

M-XXXX ::

Nwanko je izjavil:

Bilokateri DP to VGA adapter nej bi normalno delaval za eyefinity.

Za 3 ekrane je potreben AKTIVEN adapter. Pa nekako bolj pogledujem za DP to DVI če bi se le dalo?

Nwanko ::

Vsi dp v vga adaptri so AVTIVNI vsaj kolko sem jaz gledal. še pa še je tega na netu!

matonson ::

M-XXXX ::

Vsi dp v vga adaptri so AVTIVNI vsaj kolko sem jaz gledal.

Nažalost ni tako, jih je pa veliko več kot jih je bilo. Je bilo pa pred enim letom skora nemogoče aktivnega dobit, oziroma je bila cena več kot 100€:|

Matanson hvala ti, sem na Amazon.uk najdu tole: http://www.amazon.co.uk/Sapphire-44000-...

Dr_M ::

Na zalost vecina prodajalcev na amazonu ne posilja v Slo. :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

http://www.pixmania.si/si/uk/6990956/ar...

Sicer zadeva pride skoraj 30€ skupaj s poštnino pa dobro, rečmo da je vredno :)

Dr_M ::

Sporoci, ce dela :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Bilokateri DP to VGA adapter nej bi normalno delaval za eyefinity.

Sem še enkrat prečekiral in imaš prav... Tole kar spremeni situacijo... Potem ubistvu rabim dobit le še en 24" zaslon z 1920x1200 resulucijo in sem zmagal. Bom še malo počakal z nabavo vsega skupaj.

frudi ::

M-XXXX je izjavil:

http://www.pixmania.si/si/uk/6990956/ar...

Sicer zadeva pride skoraj 30€ skupaj s poštnino pa dobro, rečmo da je vredno :)

Točno tega imam jaz, naročenega pravtako preko pixmanie, tako da lahko potrdim, da preverjeno dela za Eyefinity. Lahko ga še kombiniraš z drugimi adapterji - za test sem preizkusil verigo miniDP-v-DP + tale Sapphire + DVI-v-HDMI (priložen grafični) in je delalo brez problema, tudi zvok je prišel skozi.
Vsekakor vreden teh 30€, sploh če je alternativa priklapljati 24" preko VGA.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Desty ::

Nabavi en adapter na DealExtreme.com. Boš dobil za nek minimalen denar, deluje pa ok tudi s FullHD. Sicer traja 3 tedne, da dobiš, ampak je pa poceni.

Dr_M ::

Bi bilo fino, ce bi to delal, ampak ce imas dva monitorja na dvi, potrebujes aktivni pretvornik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

No danes sem šel po tretji 24" monitor, zabavilo pa se je pri adapterju (prodajalec ga je založil???). No uglavnem sem naredu 100km ovinek iz Celja proti domu, da sem 10minut pred LJ zvedel, da ga ne najde:'(. Zdaj uglavnem rabim čim prej dobit nek primeren adapter. Naj bi HP-jev DP to VGA 100% delal, gre pa se za: AS615AA

No se gremo eno igrico: poiščite mi čim več linkov kjer je zadeva na ZALOGI, ali pa bo čim prej dobavljena :)

Desty ::

Ti adapterji so vsi AKTIVNI. Nevem, zakaj je potrebno kupovati nek brand adapter in zanj odšteti "premoženje", ko pa imaš cenejše variante, ki pravtako dobro služijo svojemu namenu.

M-XXXX ::

Desty je izjavil:

Ti adapterji so vsi AKTIVNI. Nevem, zakaj je potrebno kupovati nek brand adapter in zanj odšteti "premoženje", ko pa imaš cenejše variante, ki pravtako dobro služijo svojemu namenu.

Glavni problem je to, da je adapter skoraj nemogoče dobit (nikjer ni zaloge)... Sem na koncu našel enega v mobi komunikacijah: http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_C...

Zadevo sem tudi kupil, zdaj pa je obupen problem z utripanjem zaslona (vsake 2-3 sekunde slika zgine za cca 4 sekunde)... Zdaj rešujem tole. Sem že probal flashat bios z nekim drugim, ki naj bi imel višjo napetost display porta pa nič ne pomaga. Še kakšna rešitev?

Desty ::

Najprej probaj z zmanjšanjem resolucije, če imaš na 1080p. Če ne bo pomagalo pa drug adapter, druge rešitve ni.

Yoda Master ::

Jaz sem učeri tegale dobil (naročil v soboto), zadeva špila tko kokr more :)
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

M-XXXX ::

Desty je izjavil:

Najprej probaj z zmanjšanjem resolucije, če imaš na 1080p. Če ne bo pomagalo pa drug adapter, druge rešitve ni.

Dela samo na 800x600, karkoli višje ne... Bo res treba drugega kot kaže.

Yoda Master hvala, bom tudi jaz naročil...

M-XXXX ::

Pa sem dobil adapter in zadeva špila kot more:

Kforge ::

Imam kartico 5770,na njej pa bi rad uporabil 3 monitorje. Seveda je za uporabo eyefinity potrebna uporaba enega monitorja na displayportu,zanima pa me če je potrebna uporaba zgolj za kloniranje namizja? Sepravi da bi ob uporabi 2h monitorjev(extended desktop) na DVI izhodih uporabil še TV na hdmi izhodu vendar pa bi bila slika vedno klon primarnega monitorja? Bi to šlo ali se nemorem izogniti uporabi displayporta?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup 2x monitorja 24" VESA 100x100

Oddelek: Kaj kupiti
61057 (954) Vanadium
»

Kateri 24" ali več monitor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7810043 (7532) kmetek
»

DisplayPort to DVI-D ali VGA

Oddelek: Strojna oprema
262824 (2246) Janac
»

(poceni) monitor 24" 16:10

Oddelek: Kaj kupiti
165212 (4950) sasoe
»

Nakup monitorja!

Oddelek: Kaj kupiti
101793 (1526) snela

Več podobnih tem