» »

SCSI kartica

SCSI kartica

Mercier ::

Rabim nasvet SCSI fanov.

Odločil sem si olajšati življenje in nabaviti še kakšen disk. V napadu potrošniške mrzlice sem pomislil na SCSI. Torej, dva IBM IC 73LZX 18.2 GB U160 (za dva OS-a in programe in kar že imam, za podatke).

Predlagajte kartico. Nič RAID polj, le dva diska bi se morala gor obesit. Pa brez problemov bi moralo delati z okni in linuxum.


PS
Ni še prepozno, da me spametujete....ampak s temle bi se dalo živeti...

suse80 ::

Kot zaprisežen Linuxovec ti priporočam Adaptec ( sam izberi model).
Zaradi naslednjih razlogov:

1. Imam dva zelo stara kontrolerja in delata že 6 let ok.
2. Adaptec je neke vrste referenčni standard za scsi.
3. V Linuxu je izvrstno podprt
4. Ima svoj BIOS, tako da ga nastavljaš na strojni ravni.
5. Izredno stabilen in konfigurabilen
6. Zelo dobro drži ceno.
7. Izogibaj se TEKRAM ali podobnih kartic.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Mercier ::

Recimo tole se mi je cenovno dopadlo: ADAPTEC AHA 2904 PCI KIT 11.760,00. Za RAID kartice nimam denarja. Diske bi pa dobil nekaj ceneje.

Ampak je problem:

Supported Operating Systems
Microsoft MS-DOS 3.x
Microsoft MS-DOS 4.x
Microsoft MS-DOS 5.x
Microsoft MS-DOS 6.x
Microsoft Windows 95
Microsoft Windows 95a
Microsoft Windows 95b
Microsoft Windows 95c
Microsoft Windows 98
Microsoft Windows 98 Second Edition
Microsoft Windows Millennium Edition
Microsoft Windows NT 3.51
Microsoft Windows NT 4.0 Workstation
Microsoft Windows 2000 Professional
Microsoft Windows XP

Dolga lista, lahko človek zbira. :D

Suse-ji je isto nimajo na listi podprte strojne opreme.


Kakšen konkreten predlog? Pri skaziju sem jaz mrzel.

Han ::

Uf, tale Adaptec 2904 je pa povsem neprimeren za novejše diske. Za skenerje in CD-ROMe je v redu, za kaj več pa res ne. Dober SCSI kontroler, ki podpira vsaj Ultra2Wide priključek, stane 40+ kSIT.

Zakaj sploh razmišljaš o posebnih rešitvah, ki bazirajo na razširitvenih karticah?

Mercier ::

Osnovna ideja je bila, na en disk windows, na drugi linux. Ne rabim velikih diskov, torej ostane nekaj $$$ za kvaliteto (nekaj pa pač še raskiram), diske bi pa dobil po ugodni ceni.

Seveda (žal) nisem razmišljal o tem, ko sem kupoval matično... (takrat sem bil navdušen nad kvalitetnim preskokom). Ampak, če je primerna kartica cca. kot ustrezna plata, potem nima smisla.

Ostajam na ATA 100. Tnx!

suse80 ::

Nič se ne zanašaj na razne "Compatibility lists" pri distribucijah. Edino vodilo so forumi uporabnikov, ki stvar dejansko usposobijo.

Tudi kartica, ki si jo ti predlagal, dela v Linuxu.Meni je nekoč delala z driverjem aic7xxx v Suse Linuxu 6.3 ( sicer je bila verzija 2903-ampak vseeno), tako da mora biti dandanes že podprta povsod.

Je pa res, kot je eden omenil, da ob večjem Loadu ta kartica preprosto ni enakovredna drugim Adaptec SCSI rešitvam. V tem primeru je bolje kak ATA133 disk + kontroler.

Mercier ::

Že kupujem diska - ATA. Plata pa že podpira 4 IDE naprave - trije diski + CD-R, tako da dodatnih zadev ne potrebujem.

Glede CD-karkoli itak nisem občutljiv - ko in če crkne , dam 15 jurijev za novega. (še vedno imam prvega - neki mitsumijev štirikratnik, čeprav ta takrat ni bil 15k SIT :D )


Evo, pa smo prišparali kakga jurja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel brezplačni VMware ESXi Hypervisor

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257422 (4579) BlueRunner
»

printer in notesnik

Oddelek: Kaj kupiti
81385 (1294) Gwanaroth
»

Problem pri zagonu programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
221501 (1214) ToniT
»

kakšen je vaš sanjski comp?

Oddelek: Kaj kupiti
412439 (1777) pilatus9
»

Pomoč z HPT370 UDMA/ATA 100 RAID Controller

Oddelek: Pomoč in nasveti
52190 (2097) Nocko

Več podobnih tem