» »

Računalniške komponente - nakup

Računalniške komponente - nakup

zaaaz89 ::

Pozdravljeni, mene pa zanima če mi lahko kdo pove ali naslednje komponente pašejo lepo skupaj ali so lahko kakšni problemi, ter ali bi bilo potrebno kakšno zamenjati.

DISK
MATIČNA PLOŠČA
OHIŠJE + PROCESOR
RAM
GRAFIČNA KARTICA

MED PROCESORJI ŠE IZBIRAM:
PRVI PROCESOR
DRUGI PROCESOR

Hvala za pomoč :)

lp

hojnikb ::

Kulk €€€ maš na voljo in za ka misliš met komp ?
#brezpodpisa

mtosev ::

Nakup AMDja je trenutno slaba ideja, tudi Hddja se sedaj ne kupuje ko so takšne cene. Kupi en SSD 60/80GB za 90E in potem še kakšen disk ko bo cena padla. za CPU pa kak i5 2400 kateri je neprimerno boljši od AMDja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

In eno spodobno grafično, če misliš gejmat.
Sicer pa budget bi prav pršu, drgač ti ne mormo pomagat.
#brezpodpisa

TOP ::

Kupi Intel 2500K

Voluhar88 ::

Komponente, ki si jih naštel pašejo skupaj brez problema.

Med procesorjema bi izbral izbral Phenoma, ker je cenejši in ni bistveno slabši od FX-a, pa mislim, da pri FX-u zraven ne dobiš hladilnika, kar je razumljivo, saj je namenjem konkretnemu navijanju.

Zdej glede na to kako si komponente skupaj izbral se mi zdi malo čudna kombinacija, edino če misliš imet računalnik v glavnem za obdelavo HD videa in podobno.

Če misliš imet primarno za gejmanje se osredotoči na nekaj osnovnih nasvetov:
1. napomembnejša je zmogljiva Grafična kartica: min. Radeon HD6850
2. dovolj zmogljiv procesor, tukaj večina folka pretirava pri zmogljivosti: kak i3 bo tu več kot dovolj oz. za večji budget vzameš i5 2500K
3. 8Gb RAMa je več kot dovolj za vse kar se tiče gaminga (dejanko je trenutno doovolj 4GB, ampak so rami tako poceni da se splača vzet kar 8GB). Za intel je dovolj 1333HMz, za AMD pa 1600 al pa še bolš 1860MHz
4. SSD diski so nepotrebni pri igrah!
5. Napajalnik ko ima primerne priključke za napajanje grafične kartice, pri moči se ne rabi pretiravat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voluhar88 ()

zaaaz89 ::

Hvala vsem za odgovore.

Budget je recimo 550€

Gre pa se mi za to, da računalnika nekaj časa nebo potrebno menjati/nadgrajevati.

Igric ne igram dosti vendar, ko pa mi zapaše pa nebi rad da šteka :)

Lahko mi tudi predlagate druge komponente v rangu tega budgeta..?

Hvala še 1x :)

Voluhar88 ::

Za 430€ evrov dobiš soliden računalnik brez trdega diska (katerega ti priporočam, da si za 50-70€ kupiš rabljenega preko bolhe). Ta sestava pokrije vse tvoje potrebe po vsakdanji rabi, multimediji in igricah. Če si pa želiš več poudarka na igricah, pa priporočam še zmoglivejšo grafično npr. Radeon HD 6850.

Sestava:
Procesor: Intel Core i3 2130 3,4GHz
Matična plošča: ASRock H67M ali podobna
Pomnilnik: 2x Corsair XMS3 4GB DDR3 1333MHz
Grafična kartica: Asus Radeon HD6770 1GB DDR5
ali Radeon HD6850 če bo več poudarka na igricah
Trdi disk: kupiš rabljeno
Ohišje z napajalnikom: LC ATX MIDI PRO933B LC600H-12 600W
Optični pogon: IHAS122-18 DVD-RW

Skupaj dobiš za pod 500€. Z dodatnimi € si lahko kupiš boljši procesor ali pa dodatni SSD disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voluhar88 ()

zaaaz89 ::

Pa je intel res toliko boljši od AMDja?

Sprašujem ker sem laik in me zanima zakaj je bolje intel če pri AMDju za ta denar dobim več... :)

Voluhar88 ::

A je boljši? Odvisno kako gledaš. Če primerjaš procesorja AMD Phenom II X6 1055T (pribl. 150EUR) in Intel Core i3 2100 (pribl. 110EUR), lahko vidiš, da je v določenih testih AMD zmoglivejši od Intela, v drugih pa Intel prevlada. Npr. Intel je zmoglivejši pri večini iger, prav tako pri aplikacijah/programih ki ne znajo koristiti vseh jeder procesorja (kar je danes večino programov). AMD pa zmaga v tako imenovanih večnitnih procesih in aplikacjah(multithread), kot je obdelava in kodiranje videa itd...
Skratka za nekoga, ki ima računalnik za vsakdanjo rabo in igrice, je trenutno boljša izbira v razmerju zmogljivost/cena po mojem mnenju Intel.
Link do enega izmed takšnih testov:link
Torej izjava da pri AMD-ju za ta denar dobiš več je čisto subjektivna. Kaj dobiš več? Več jeder. Kar pa ne pomeni, da je to bolje. Resnica je, da razvoj software-a trenutno ne dohaja razvoju hardware-a. Ko bodo vsi programi znali koristit recimo 6 jeder hkrati, potem bo pa AMD zmagal.

zaaaz89 ::

Voluhar88 ::

Dobra vsestranska sestava.

Js bi mogoče vzel malo cenejši procesor npr. i5 2400 3,1GHz, ker razlike neboš opazil. Tvoja izbira(i5 2500K) je namenjen navijanju. Torej, če imaš ambicije da boš v prihodnosti navijal procesor, je to dobra izbira, drugače se pa po mojem mnenju ne splača. Raje malo prišparaj na procesorju in investiraj v malo močnejšo grafično kartico.

Aja, a DVD pogona neboš rabil?

Drugače pa dobra sestava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voluhar88 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljam Računalnik, prosim za pomoč !

Oddelek: Pomoč in nasveti
472853 (1603) barocco
»

Računalnik med 600-700€

Oddelek: Kaj kupiti
141246 (895) trackerman
»

Pomoč pri nakupu novega pcja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1176494 (5630) Šmexguy
»

Nova desktop za max. 600eur

Oddelek: Kaj kupiti
162886 (2694) Dejk0
»

Računalnik do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
102361 (2155) fr4nc

Več podobnih tem