» »

DirectX 11 - kako ga odstranim?

DirectX 11 - kako ga odstranim?

SkyEye90 ::

Nekatere igre se mi ne zaženejo, pokaže se samo začetni logo in vrže nazaj na namizje. Na spletu sem našel več razlag, ena med njimi je bila tudi, da je vzrok lahko naložen directx 11 v kolikor ga sistem, grafična kartica ne podpira.
Imam Windows 7 64-bit, grafična kartica pa je GeForce GTX 260, katera podpira le directx 10!

Torej, kako odstranim 11-tko in namestim 10-tko?

 screen nvidia control panel system info

screen nvidia control panel system info

galu ::

Na žalost je DX11 integriran v W7 in se ga ne moreš kar tako deinštalirati.
Probaj zagnati igre v združljivostnem načinu za XP (desni klik na igro, lastnosti, združljivost).
Tako to gre.

Good Guy ::

SkyEye90 je izjavil:

Nekatere igre se mi ne zaženejo, pokaže se samo začetni logo in vrže nazaj na namizje. Na spletu sem našel več razlag, ena med njimi je bila tudi, da je vzrok lahko naložen directx 11 v kolikor ga sistem, grafična kartica ne podpira.
Imam Windows 7 64-bit, grafična kartica pa je GeForce GTX 260, katera podpira le directx 10!

Torej, kako odstranim 11-tko in namestim 10-tko?

 screen nvidia control panel system info

screen nvidia control panel system info



če bi imel težave z direct x bi ti to jasno napisalo.
tvoj problem tiči nekje drugje

Bolf3nk ::

Na spletu sem našel več razlag, ena med njimi je bila tudi, da je vzrok lahko naložen directx 11 v kolikor ga sistem, grafična kartica ne podpira.


kje si našel to bedarijo? Če ga igra in grafična ne podpirata, ga enostavno ne uporabita. Simple.

Lahko bi povedal katera igra ti povzroča težave in bi se lahko naprej menimo.


Sam imam w7 in grafično GF560ti in občasno igram recimo kakšno prastaro igro še iz časov win 98 in vse deluje kot mora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

SkyEye90 ::

Dirt3, Operattion Flashpoint Red River (katera mi je lani delala, zdaj ko jo ponovno namestim pa ne več).
Združljivostni način ne pomaga. Ista igra na prenostniku deluje.

Problem mora biti nekje v grafiki, samo ko se joče zagnat vrže ven brez errorjev. Najprej tisti logo na sredini namizja, potem črn zaslon in logo na sredini, nato ekran utripne in v desetinki sekunde sem nazaj na namizju. Če je komu problem znan, lepo prosim za pomoč.

Bolf3nk ::

lol... ti 2 igri bp delujeta.

itak da je problem drugje. si namestil vse popravke?

sicer pa se ne sekiraj preveč. Obe igri sta obupno zanič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

ZaphodBB ::

DirectX je kompatibilen za nazaj. Bolj verjetno so kaki drajverji.

SkyEye90 ::

Vsi driverji so updajtani kar jih obstaja. Celo starejše sem naložil (s katerimi mi je takrat delalo), pa tudi ne pomaga.
Izklopil vse USB naprave, v config fajlu dal force directx9 na true, pa nič od nič.
Obstaja kak simulator PCja na PCju, da bi preko tistega poskusil zagnat..?

Bolf3nk ::

Kaj pa za igre si naložil popravke?

tt2 ::

Probaj zagnati kot admin/administrator. Včasih je to problem.

Killermode ::

To pa to ko piratov ne znaš inštalirat prav. Če bi mel original bi že delal!

SkyEye90 ::

Btw, originalna :) saj pravim, da je težava nekje v hardware-u, nekaj ne štima. Kot admin sem že poskusil, tudi vse popravke sem naložil.
Gledam Windows XP mode, torej navidezni XP sistem na sedmici. Je že kdo poskusil kaj s tem? Se obnaša kot resnično drug PC, ali uporablja iste gonilnike in vse USB naprave..?

Bolf3nk ::

Nima OS veze - razen če imaš kakšno pimpano verzijo wareza :)). Igri sta novi in morata delat.

Killermode ::

1. najprej poiskal na cd-ju vse dodatke od c++ distributable knjizic in directx updatov, ki jih igra potrebuje in jih posnel še enkrat.

če prvo ne dela

2. vse driverje zbrisat od grafične seveda in zbrisat vse igre, ki ne delajo. nato ponovno zagnal računalnik. Poiskal najnovejše driverje, ki so priporočeni za to starejšo grafično kartico. Niso vedno zadnji. In nato nanovo posnel igre, ki niso delale. Poiskal DirectX, ki ga bo igra uporabljala in naredil reinstall.

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

Hvala za nasvete, mogoče bom še kaj poskusil, drugače pa bo igra v predalu, nebo ravno veliko škode. Lp

tt2 ::

a druge igre ti delajo normalno?

SkyEye90 ::

Ja. Ti dve pa sta od Codemasters-a. Na spletu sem našel že kar nekaj pogovorov o enaki težavi, a vse naštete rešitve sem že poskusil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo Crysis 2 omejen le na DirectX 9? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7123185 (21242) korenje3
»

ATI razposlal že 11 milijonov DirectX 11 čipov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3411524 (9937) Senitel
»

supreme commander se noče zagnati

Oddelek: Igre
361345 (1155) Guzzy
»

Directx 10 in 10.1 pri grafični?

Oddelek: Kaj kupiti
381803 (1366) M-XXXX

Več podobnih tem