» »

Pregrevanje sistema računalnika

Pregrevanje sistema računalnika

xerian ::

Verjamem, da je bilo o tem že precej napisanega, a sem brskal po temah in nič ne najdem. Veliko je napisanega o pregrevanju procesorjev, a le malo o ostalih stvareh.
Na plošči gigabyte GA-MA74GM-S2H imam težavo z temperaturo sistema v računalniku. Predvidevam, da je to North bridge.
Procesor je Phenom II x3 2.8Ghz in mi ni zrasel več kot 50°C. Temperatura v ohišju tudi kaže sprejemljivih 30. A temperatura sistema skače od 38 pa do 50 pri igranju iger (program za merjenje je privzeto nastavil 40).
Skušal sem najti priporočene temperature sistema, a sem našel le, da je za AMD SB 710 priporočena 40°c. A to je southbridge.
Odstranil sem hladilnik iz NB, zamenjal pasto, celo en mali ventilator od PIII hladilnika dal gor, pa ni nič bolje.
Res, da imam v sobi 26°C, a mi je vseeno čudno, saj se prejšnja Asrock plošča ni nikoli tako pregrevala.
Trenutno merim z programom, ki sem ga dobil z CDjem od plošče. Mislim, da je verodostojen. Ne bi hotel čez eno leto plošče menjavat, saj baje Gigabyte ni ravno zanesljiva plošča.
Skratka vprašanja:
Kaj je SYSTEM TEMPERATURE. A je to senzor NBja ali SBja.
Kolikšna je priporočena temperatura sistema?
Kaj predlagate za znižanje temperature?

VelikiTun ::

Je sistem zaradi temperatur nestabilen? Če ne, potem brez smisla, da se obremenjuješ s tem.

BTW, to ni ravno problem človeštva.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cholt45 ()

blackbfm ::

50 stopinj ni nč. Pregrevanje ki resno vpliva na sistem je tam nekje od 90 naprej..plus minus odvisno od komponent..ampak recimo načeloma je tam nekje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Mr Hilter ::

Jaz imam (rev. 1.x) in se mi je pred servisom segrevala do 108C in nato se je comp sesul. Pa ni bil problem v hladilniku ampak ne vem kaj, ker sem se dosti igral s hlajenjem...

Tako da se ne sekiraj.

cholt45 ::

VelikiTun je izjavil:

Je sistem zaradi temperatur nestabilen? Če ne, potem brez smisla, da se obremenjuješ s tem.


Tole.


Sicer pa je tista temperatura 40°C pomojebolj mišljena kot temperatura okolice, lahko se motim. Ker 40° je precej nizko.

amigo_no1 ::

Je sistem zaradi tvojih temperatur nestabilen ?
Ne.

Res, da imam v sobi 26°C, a mi je vseeno čudno, saj se prejšnja Asrock plošča ni nikoli tako pregrevala.
Si imel isti cpu not ?
TDP ni enak za vse cpu-je.


Ne bi hotel čez eno leto plošče menjavat, saj baje Gigabyte ni ravno zanesljiva plošča.

Imaš kake konkretne vire za to razen šank debate ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Siddh ::

jaz sem imel isto ploščo in tvoje temperature so čisto dobre, meni so se ponavadi dvignile čez 65°C


popster ::

če hočeš lahko preveriš če je sistem stabilen pri polni obremenitvi z priključitvijo t.i. mrežnemu računanju.

blackbfm ::

obremenitev lahko na windowsih najhitreje testiraš s prime95

xerian ::

U. Čisto sem pozabil, da sem odprl to temo.
Hvala fantje za odgovore. Res je sistem deluje normalno. Le tisti opaleni program od Gigabajta mi je dal malo strahu, saj mi je po defaultu nastavil max temperaturo 40. Pol mi je pa kar naprej kričal DANGER DANGER. Ok, če so to normalne temperature pol v redu. Amigo no.1: V omari imam 4 ovarjene plošče in vse GIGABYTE. To ti da malo misliti.

huek111 ::

Sicer nimam pripomb proti gigabytu, ampak če bi jaz imel že štiri zanič plate nikakor ne bi kupil še pete!
Glede temperatur pa je 50-65°C čisto normalno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amd athlon 3200+

Oddelek: Navijanje
51117 (976) bamfy
»

PRVO navijanje mašine!!!

Oddelek: Navijanje
181986 (1451) basko
»

Katero grafično kartico naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704815 (3996) ross|e20
»

Pentium III °C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171595 (1364) lakotnyk
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231729 (1356) Bremzi

Več podobnih tem