» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
38 / 41
»»

Sriple Tix ::

Naprej pa naslednjič :).

Vajenc ::

jype je izjavil:

Jasno kaže objestnost ljudi, zavarovanih z jeklenimi oklepi.

A, zeleno luč sem spregledal.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

ProGo ::

Vsi avtomobili se peljejo čez rdečo; avti na celovški, peška in kolesarja pa pri naši zeleni čakamo, da blagovolijo izprazniti križišče.

jype ::

Vajenc> A, zeleno luč sem spregledal.

Oni pa rdečo ignorirali.

Ker poznam primer, ko je otrok v taki situaciji izgubil življenje, otroke učim, da semaforje ignorirajo. With extreme prejudice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Master_Yoda ::

Bah zdaj pa res ne vem ali sem jaz tak levi... Sem poskusil zamenjati break pade ampak stare grejo ven lepo, nove pa nikakor ne morem noter spravit - ena gre druge pa ne morem mimo prve spraviti (ce dam eno staro noter gre normalno). Preden sem stare dal ven sem z sraufncigerjem potisnil bate kolikor gre nazaj ampak zgleda ni pomagalo.

Sem pa opazil da je razlika v debelini na novih - na eni je gor debelejsi sloj za zaviranje. Je mozno da sem dobil defektne ?

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Ceste popucane, kolesarske steze pa polne kamenja... Se vidi, kje so prioritete cestarjev.

GamerBoy ::

Pesek je sponzoriran iz strani prodajalcev kolesarskih pnevmatik ?

p.s. Tudi na Dolenjski cesti tisti komunalni jaški delujejo kot sponzorstvo od avtomehanikov, ker če ne voziš bolj proti sredini ti garant v nekaj mesecih grejo amortizerji...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

ttommy ::

V Mislinjski dolini je kolesarska steza lepo očiščena, kljub spravilu polomljenih dreves z Rahtela. Komunala Slovenj Gradec zmeraj lepo skrbi za kolesarsko stezo.
Problem je pa v Šentjanžu pri Dravogradu, ko gre kolesarska steza mimo cafe lounge bara Yagababa, kjer prirejajo zabave in je potem polno razbitega stekla od kozarcev in steklenic drug dan. Nazadnje je ležala razbita steklenica od piva cel ponedeljek na stezi, pa je nihče ni odstranil.
Sramota, skratka.
Gamer

Matko ::

ttommy je izjavil:

prirejajo zabave in je potem polno razbitega stekla od kozarcev in steklenic drug dan. Nazadnje je ležala razbita steklenica od piva cel ponedeljek na stezi, pa je nihče ni odstranil.

fotografija > vljuden email upravljavcu kolesarske steze in lastniku bifeja
če so vpleteni normalni, bodo zaposleni zjutraj preverili tistih par deset metrov okolice

ttommy ::

Danes sem pa naletel na "mino"- pa čisto cel se mi je zaril v gumo. Sem potem zaflikal in sem se lahko peljal še 4 km do doma, zdaj je pa spet prazna. Bom moral zračnico zamenjat. Imam pa res srečo- se tam izogibam glaževini, potem pa malo pred semaforjem (sem gledal na semafor) povozim ta ostanek žeblja:

 Moj prvi letošnji gumi-defekt.

Moj prvi letošnji gumi-defekt.

Gamer

jype ::

Jaz sem to dobil v plašč od specjalke :)

Je bil mr1two zraven, mi je pumpo posodu :)

ttommy ::

Ne morem verjet, da sem to spregledal. Kar naenkrat je zaropotalo, pa počasi začelo spuščati. Bom res moral gume s kevlarjem nabavit.
Gamer

mr1two ::

Včasih dobi človek občutek, da te reči prav prežijo nanj, tudi če imaš nevem kakšno zaščito na plaščih, nekako uspe skozi pridet :)

@Jype
Prideš to nedeljo? Obljubim, da bom imel tudi tokrat pumpo s sabo, hihi
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

K0K0 ::

Kevlar ni odporen na ostre predmete. Tud neprebojni jopič bp prebodeš z nožem. Kevlar se uporablja v bočnih stenah namesto jeklenih žic, da je plašč lažji in zložljiv.
Proti predrtju se uporablja polyamid, debelo plast trde gume...
http://www.schwalbe.com/en/pannenschutz...
http://www.vredestein.com/two-wheel-tyr...

jype ::

mr1two> Prideš to nedeljo? Obljubim, da bom imel tudi tokrat pumpo s sabo, hihi

Ne vem še, počasi mi bo zmanjkalo dela in če že to nedeljo, potem pridem, če ne pa še ne.

Aston_11 ::

500 m borbe skozi podrta drevesa in totalno neprehodno pot. Zgubu števc. Bon.

energetik ::

ProGo je izjavil:

Tole se redno dogaja na križišču Tržaške in Aškerčeve. Pa ne da bi avti ostali v križišču zaradi gužve, ampak se z veliko hitrostjo peljejo prečno na zebro, kjer je že zdavnaj zelena. In to ne občasno, ampak pri vsakem ciklu semaforjev vsaj ene 5 avtov pelje skozi čisto rdečo.
Enkrat bo samo počilo, samo vprašanje časa. Upajmo, da ne bo žrtev, ker nastradal bo ali pešec ali kolesar.
Tukaj:
http://tinyurl.com/owmd6de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

GamerBoy ::

Saj to na tej Tržaški jaz prevozim rumeno(ponavadi tega ne delam, ampak je bilo prazno križišče pred mano), da zavijem levo in potem še na sredini križišča čakam skoraj 5 sekund, da se nasprotni ustavijo, ki šibajo čez čisto rdečo... Neverjetni so...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

ahac ::

To, da se fura tudi, ko je že zdavnaj rdeča, je vedno bolj normalno v Sloveniji. Zadnjič sem nekje z avtom zavijal levo, šel lepo v zeleno in čakal, da nehajo furat nasproti... pa niso nehal dokler ni druga stran že imela zelene... jaz sem pa še vedno stal tam sredi križišča. Vedno slabše je...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jype ::

IMO bi moralo biti povsem normalno zapeljat v rdečo, pri čemer mora kdorkoli je to storil, privzeti odgovornost za vse posledice.

sesobebo ::

"kolesarska" pri bajerju

jype ::

A pod tist kup drv si pa bicikl skril, da ti ga neb kdo ukradu :)

ttommy ::

sesobebo je izjavil:

"kolesarska" pri bajerju



Glede na žled, ki je opustošil gozdove je to nekaj čisto normalnega. Ni pa normalno to, da je razbito steklo na kolesarski. Ali pa žeblji. Ali pa sprehajalci, ki hodijo trije eden ob drugem in se nikoli ne ozrejo nazaj, če se slučajno kak kolesar pripelje. Ali pa dva kolesarja, ki frajersko vozita eden ob drugem in ko srečata nasproti vozečega kolesarja, še vedno vozita eden ob drugem. Marsikaj ni normalnega, je pa pa vsakdanje. To spravilo polomljenih vej pa ni vsakdanje, je pa nekaj čisto normalnega.
Gamer

jype ::

Ni pa jasno, čemu ne bi kupa vej stresli raje na sredino cestišča za avtomobile.

Arctander ::

Bom vprašal kar tukaj, če slučajno kdo ve, ali še kakšen proizvajalec ponuja takšen sistem nosilca za kolo za na vlečno kljuko: KLIK. Všeč mi je, ker se zloži in ga lahko pustiš na avtu.

 prtljaznik

prtljaznik



 prtljaznik

prtljaznik



Rad bi ga pred nakupom videl in sprobal v živo, pa konkretno tega od Fabbri nima nihče na zalogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

letmein ::

Thule ima tudi nekaj modelov - npr. http://www.extremevital.com/sl/thule/th... za več, poglej njihovo stran.

Arctander ::

Nope, Thule nima takšnega, ki se zloži navzgor, ko ga ne rabiš.

Sriple Tix ::

Fletna dopoldanska, preden se ulije kakšna ploha :).

echo ::

jype ::

Šokantna predrznost: Nekdo je ponoči skrivaj narisal kolesarsko stezo pod parkirana vozila!

ProGo ::

Umetnost, ne predrznost! Ljubljanski redarji poleg solzivca obvladajo tudi pršilo z barvo.

mr1two ::

Včeraj sva s kolegom po gozdnih makadamih nabirala cveke in trne. Sumim, da so scenarij sestavljali svizci ali veverice, ker drugače nevem kako se je to zgodilo.
Najprej sem slišal tisti neprijetni sikajoči zvok z mojega kolesa, se ustavim in potegnem vn tisto pošast od cveka, nato greva s kolegom naprej še kakih 20 metrov dol s ceste. Dokler sem flikal luknji, ki ju je cvek naredu, pohecam kolega, da bo pri taki sreči še on kaj povozu čez 200 metrov.
No, niti 200m ni bilo potrebno počakati, ker se je v tem času, ko sem pumpal svojo gumo, tudi njemu izpraznila.
Torej 2x predrta zadnja guma v daljavi 100 metrov po isti cesti na istem mestu. En ogromen trn in en ogromn cvek.
Mislim, da ni zaščite za take pesjane :).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

ttommy ::

Ni zaščite, zato pa imamo na srečo zraven pumpe , rezervne zračnice, flike in veliko dobre volje. Se pravi, da lahko kaj takega doživiš tako na asfaltu v mestu, kot v gozdu.
Gamer

ameba ::

Zivjo.

Kot aktiven kolesar delam ponavadi do 100km dolge izlete vcasih vec, pot me pa zwnese tudi v hribe ( Krim ).
Kupujem nov plasc.
Zanima me kaj si mislite o tem plascu.

https://shop.freestyle.si/artikel/12659...


Hvala za odogovor

negotiator ::

@diavolo

Imel sem že continental race king in so bile kar v redu.
All easy problems have already been solved.

mitja73 ::

Meni pa race king ni bila všeč, razlogi pa so bili premalo oprijema - dost mi ga je bilo samo na lepem utrjenem makadamu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Vulk ()

wini ::

Jst sem si pred leti kupil kevlar vložke ki grejo med gumo pa zračnico. Od takrat nisem več nikoli spiškal gum...

mr1two ::

Diavolo

Sem imel ta plašč zadaj, je kr ok, sam ko rata stvar malo bolj tehnična in se kopaš čez kakšne korenine in podobno res hitro zmanjka gripa. Ameri bi rekli, da je ta guma najboljša za hardpack.

Zdej sm jo menjal za x-kinga, ki se mi zdi mal bolj primeren za moje udejstvovanje po poteh in cesticah. V primerjavi z race kingom se mi še vedno zdi precej hitra guma, je pa počasnejša.

Glede na to, da furaš po 100km na rajd, bi ti jo kr predlagal, mogoče je za tvoj stil vožnje tudi za spredaj ok(predvidevam, da furaš res samo po utrjenih poteh in še to je vsaj 70% asvalta), ker pri takih razdaljah je boljše, če imaš čim manjši kotalni upor, ne pa nek über grip.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

negotiator ::

@mitja73 & mr1two

No, jaz sem imel malo bolj grob profil race kinga, za gorsko kolo, tako ta za tole na linku pa ne bi točno vedel.
All easy problems have already been solved.

ttommy ::

Imam slabo vest: ko sem se s kolesom peljal iz službe, sta pred mano po levi strani hodila dva mlada slepa fanta- sem videl, da imata belo palico in psa vodiča, ampak sta hodila skoraj po sredini, zato sem bolj glasno rekel: "Prihajam mimo po desni". A ko sem se čisto približal, mi je eden odvrnil: "Nisva tako kot drugi", meni se je pa full mudilo in sem samo dvakrat pozdravil. Slabo vest pa imam, ker najbrž mislita, da sem rekel hodita po desni, ker me najbrž nista slišala, ker sta imela še neko elektronsko napravo, ki ju najbrž usmerja/ opozarja.
Gamer

jype ::

Jaz pri slepih pogosto ustavim in razjaham, da jih ne bi po nepotrebnem prestrašil.

ttommy ::

Saj, ko je samo eden se zmeraj zelo počasi peljem mimo. Ker pa imajo ponavadi zelo oster sluh, sem glasno rekel, da bi me slišala. Najbrž bi moral biti tiho in peljati mimo ter pozdraviti. Itak sem pa čisto počasi peljal mimo.
Gamer

jype ::

Jaz sem (žal s prazno baterijo kamere) danes prvič preizkusil uporabnost zavor z diski v močnem nalivu. Zaenkrat navdušen, čeprav do kože moker.

In hvaležen, da imajo stolpnice v Ljubljani kvalitetne strelovode.

ttommy ::

In kako se obnesejo diski v dežju? Saj gumice tudi grabijo v dežju, edino cvilijo malo. Jaz sem pa ta mesec imel srečo z vremenom- sem se lahko cel mesec vozil s kolesom v službo. Močno je deževalo, ko sem bil v službi, enih parkrat me je pa namočilo na poti domov, ampak čisto malo.
Gamer

jype ::

ttommy> Saj gumice tudi grabijo v dežju, edino cvilijo malo.

Diski podobno, le da se jim ni treba obrnit cel krog, preden dobro primejo. Škripali so ravno tako, pa prijeli so slabše, a le malenkostno.

mr1two ::

Meni so diski dosti bolj všeč zaradi same modulacije zaviralne sile. Pri obročih je razlika dokler se obroči "osušijo" res velika, možno je kakšno cukanje ipd, kar je lahko nevarno, če gredo stvari proti mejam zmožnosti.
Diski so bolj predvidljivi in zato varnejši.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

bluefish ::

V dežju cvilijo tudi organske ploščice pri diskih?

jype ::

Ne vem, jaz imam verjetno najcenejše, glede na ceno novega bicikla. Niso škripale tako močno, da bi me motilo. Učinkovitost zaviranja je bila glede na suhe razmere zmanjšana za komaj kaj, ampak je bila še vedno konsistentna - nobenega cukanja in čakanja na to, da gumice pobrišejo rob kolesa - primejo praktično takoj (imam pa mehanske zavore, ki niso tako natančne).

Invictus ::

@jype

A imaš diske na specialki? Nisem še videl tega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Ciklokros bajki jih imajo:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()
««
38 / 41
»»