» »

Metro: Last Light

Metro: Last Light

«
1
2

miraldi ::

Pozdrav.

Ker o tej igri še ni teme, evo jo sedaj.

Zanima me. če kdo kaj ve kaj je sedaj z Metro: Last Light. Nobenih pametnih informacij ni. Tudi približno
kako močne komponente želi igra za max nastavitve.
Izšla naj bi v petek 1.3.2013 pa ni o igri še nič oprimeljivega. Se mi zdi, da bodo prestavli datum izzida.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Good Guy ::

COMING
MARCH 2013


tko da, še mal počak
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

dronyx ::

Izdajatelj igre šel v stečaj. Igra je verjetno postala del stečajne mase. :)

def0r ::

Kakor vem so odkupil samo pravice za zaloznistvo Metro Last Light. Odkupil pa jih je Koch Media, 4A Games ima IP se kar pod njihovo kontrolo kakor sem razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

miraldi ::

To bo sedaj trajalo vprašanje kako dolgo predenj bo izšel novi Metro. Jaz sem se ga pa že veselil, ker 2033 mi je bila res kul špila. Apokalipsa pa to..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

galu ::

Meni je knjiga dosti boljša od igre.:)
Tako to gre.

Good Guy ::

Release date za rest of the world 17 maj
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dua'L ::

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

oo7 ::

10 Minutes In The Swamp With Metro: Last Light

[D]emon ::

Ze prvi Metro je bil relativno crappy, tako da za drugega nimam nekih pricakovanj. Ce ga dobim zastonj kje, utegnem sprobat, to je pa to.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: def0r ()

def0r ::

[D]emon je izjavil:

Ze prvi Metro je bil relativno crappy, tako da za drugega nimam nekih pricakovanj. Ce ga dobim zastonj kje, utegnem sprobat, to je pa to.


Odvisno od okusa. Metro 2033 mi je bil eden najboljsih spilov, samo sem ga bolj pozno opazil ko sem ga kupil za 5 eur na steamu. Novega bom najbrz kupil ob releasu (se edini spil letos ki ga nameravam kupit ob release).

miraldi ::

Še mal pa bo pc švical :))





i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

galu ::

Mi je pa všeč, da gre zgodba vstran od Glukhovskijevega romana Metro 2034, ker jim zgodbe v Metro 2033 res ni uspelo spravit na nivo knjige (ki jo priporočam!) in bojo tako lahko delali po svoje, ne pa mešali zgodbo iz knjige in svoje ideje, kar je bilo, kot rečeno, malce sfalirano.

Pa upam da ne bo stutterja kot v 2033, sploh ko si se pelal na kakem "vagonu" in gledal pravokotno na zid. That was horrible. ;((


Fingers crossed za še en epičen pack soundtrackov.
Tako to gre.

oo7 ::

D3m ::

Dobre ocene :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sssaga ::

Men je blo pr Metro 2033 všeč, k sm se u kakih scenah počutu, kt da bi Deus Ex špilu. Fantasticus! :)

yayo ::

yayo ::

miraldi ::

Evo sranje od optimatizacije:

i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

vaščan ::

miraldi je izjavil:

Še mal pa bo pc švical :))



Seveda pc švica če pa neznajo špila nrdit tko kot je treba kako me to razjezi ko naredijo igro cpu omejeno sploh pa fps shooter.
Spacajo igro leta 2013 da na low nastavitvah nemorš konstantno na 60 fps igrat je pa sramota. Ta njihov engin ni vreden da ga ps poščije sej vrjamem da bo pri atiju z novimi driverji malo bolje samo revolucije pač ne pričakujem. Tukej ti tud titan ne pomaga če ti cpu bremza na 40-50fps še na low nastavitvah ko mi grafična dobesedno počiva zraven. Počakam na driver update če ne bo porihtano se sploh ne lotim.

[D]emon ::

Naj izpostavim dejstvo, da gre za ekipo, ki je bila vcasih del GSC GameWorld-a (STALKER serija) in so ocitno prevzeli navado pisanja zanic engine-ov. Tudi GSC-jev Xray engine 1.6 smrdi do nebes.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

oo7 ::

Da ne bo pomote sem igro prednaročil tako,da jo dobim kmalu.Ampak sem bil neučakan in sem z travnika že včeraj potegnil igro in sprobal.Na mojem q9550 in gtx 470 igra dela normalno na High nastavitvah te nastavitve mi je tudi sama igra ponudila.
Tako,da lahko rečem,da je igra odlično optimizirana in lepa grafika vsaj za moje pogoje:)).
Sem pa zasledil nekje na forumu,da imajo probleme več ali manj tisti,ki uporabljajo AMD Radeon grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

mjolnir ::

Sam je pa imo najlepši engine do sedaj.

yayo ::

Če imaš Nvidio verjetno dela kot mora, z AMDjem je žalost, HD 7950 pa je na medium skoraj preslaba, upam na nove driverje...

[D]emon je izjavil:

Naj izpostavim dejstvo, da gre za ekipo, ki je bila vcasih del GSC GameWorld-a (STALKER serija) in so ocitno prevzeli navado pisanja zanic engine-ov. Tudi GSC-jev Xray engine 1.6 smrdi do nebes.


4A Games dismisses Metro 2033 engine rumours

vaščan ::

Če že gledamo benchmark recimo pri meni
Options: Resolution: 1680 x 1050; DirectX: DirectX 11; Quality: Very High; Texture filtering: AF 16X; Advanced PhysX: Disabled; Tesselation: Not supported; Motion Blur: Normal; SSAA: OFF;
Run 0 (D6 )

Average Framerate: 47.14
Max. Framerate: 102.57
Min. Framerate: 14.53

Teselacija je na normal sicer piše not supported samo baje je to nek bug.
Sem spremljal gpu load med benchmarkom je okrog 90% nevem v čem je fora ostale igre gpu komot zabijejo na 99% na max nastavitvah to so še porodne težave v driverjih predvidevam tako da nekaj rezerve še je.
Sem našel en video testirano na navidia titanu ko gledam benchmark mu isto zabija fpsje na 40-50 tko da engin res ni prou dobro porihtan.
Pa še video xbox360 vs pc mislim če na pretpotopnem xboxu360 ki ima grafično švohnej kot en APU dela normalno lool. Škoda da špile za pc umetno napumpajo z raznimi neoptimiziranimi grafičnimi nastavitvami da nam ubijajo računalnike na račun nekaj komaj vidnih izboljšav je bedno. Čas je že za nove konzole da se tole mal premakne.

Klemzz ::

Sam sm biu PC gamer in to velik, s časom se mi ni dal več menjavat komponent in sm enostavno konzolo kupu. Požreš grafiko in gamepad, so pa usaj bol optimizirani špili.

medenko ::

kupuješ originale, klemzz? ;((

Primoz78 ::

Klemzz je izjavil:

Sam sm biu PC gamer in to velik, s časom se mi ni dal več menjavat komponent in sm enostavno konzolo kupu. Požreš grafiko in gamepad, so pa usaj bol optimizirani špili.


Sem isto naredu pred casom, pa kar hitro spet saltal na PC....FPS in kontroler...nonsens za old school gamerje FPS-jev....

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Klemzz ::

Staram se in nekak za tiste 2-3h na tedn je tut to ok :)

yayo ::

Jason Rubin: Metro: Last Light is the "triumph of an underdog"

Rubin je bil zadnji direktor THQja pred stečajem, pa mu ne gre v glavo kako so Ukrajinci lahko igro naredili brez bazena, masažnih stolov in jacuzzija v pisarnah. ;)

vaščan ::

Lool mogoče sem malo preveč skritiziral engin res sem bil togotn ko sem videl kako švoh dela sem rekel evo spet so mi zajebal igro no ko sem naložil patch za amd zadeva sedaj deluje in se bom lotil igrat na ranger mode. Tud gpu load pride do 99% hehe.

Na 7950 oc se da komot igrat na vry high teselation normal z vklopljenim vsynicom ne gre pod 60fps če pa teselacijo pojačamo na high ali very high pa je nakaj zatikanja in fpsji padajo ampak vizualno razen temnih odtenkov in nekaj malega izboklin ki jih ne porajtaš razlik ni.
Za primerjavo recimo.

notr

Very High


normal


Še zunaj

very high


normal


veryhigh


normal


Zunaj je težko primerjat ker se skoz dim vali in se vse nekaj premika se slika preveč giba.
Na slikah ne gre čez 60fps ker mam vsynic vklopljen
Fletn špil.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

miraldi ::

vaščan je izjavil:

Lool mogoče sem malo preveč skritiziral engin res sem bil togotn ko sem videl kako švoh dela sem rekel evo spet so mi zajebal igro no ko sem naložil patch za amd zadeva sedaj deluje in se bom lotil igrat na ranger mode. Tud gpu load pride do 99% hehe.

Na 7950 oc se da komot igrat na vry high teselation normal z vklopljenim vsynicom ne gre pod 60fps če pa teselacijo pojačamo na high ali very high pa je nakaj zatikanja in fpsji padajo ampak vizualno razen temnih odtenkov in nekaj malega izboklin ki jih ne porajtaš razlik ni.
Za primerjavo recimo.

notr
 Very High

Very High


 normal

normal


Še zunaj
 very high

very high


 normal

normal


 veryhigh

veryhigh


 normal

normal


Zunaj je težko primerjat ker se skoz dim vali in se vse nekaj premika se slika preveč giba.
Na slikah ne gre čez 60fps ker mam vsynic vklopljen
Fletn špil.


Tale Patch je res močno zboljšal kvaliteto igranja in popravil grafične težave AMD kartic saj ni več fps dropov.
Tudi jaz igram na 1920x1080 Very High, Teselation Norma/High pa se mi fspji držijo na 60 z vklopljenim v-syncom. Vse skupaj kar lepo izgleda:





i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

galu ::

Špilam na Very High settingih + Very High teselacija. Dobivam okoli 60 frejmov. Mam pa 7950 na 1225MHz.

Ta patch je res naredil gromozansko razliko. Prej sem mel v začetni sceni (ko te Kahn zbudi) 21 FPS-jev, zej pa 71.:))
Tako to gre.

miraldi ::

Kdo ve kok poglavji je?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

yayo ::

Je kdo posskusil zvišati FOV sedaj po patchu? Kako se obnese? In, glede, da še nisem zače igrati: ranger mode takoj iz prve, se splača?

nofaith ::

amm jst mam gtx460 in mi na medium čist lepo dela (40-60fps). Mam pa najnovejše driverje za svojo kartico. Igrca je pa drugače na nivoju. Res da je zelo linearna in to, ampak detajli levelov in zgodba to odpačata.
Pa če kdo hoče igrat tole pa ni igral metro: 2033 priporočam da najprej obrne 2033 nato pa igra last light
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

yayo ::

Pa knjigo Metro 2033 se seveda splača prebrat, btw, nadaljevanje, Metro 2034 (ki za razliko od prve knjige nima nič skupnega z igro Metro LL) se dobi v srbohrvaščini, tudi v e-book verziji.

vaščan ::

yayo je izjavil:

Je kdo posskusil zvišati FOV sedaj po patchu? Kako se obnese? In, glede, da še nisem zače igrati: ranger mode takoj iz prve, se splača?



Jaz sem fov prestavil na 90 pa je smešen sem ga potem dal na 65 mi nekako najbolje ustreza za moj monitor 1680-1050 16:10 razmerje original je pa 50fov.
Igram ranger mode čisto ok nobene posebne težavnosti zankrat da bi blo res nekaj full zajeban pač nimaš križca pa pomagal pa v configu sem aim assist izklopil lep pozdrav.

Berserker ::

Grafika je na čase prav ugabna na čase. Dokaj dobro izpadejo objekti pa notranjost metroja , zelo slabo pa flora ter pokrajina. Nekje do polovice je špil povprečn ampak mi v zadnji tretjini postane pravi dokaj kul. Res si bi si želel en tak survivor free špil po moskvi v stilu Fallout3 samo brez pošasti.

yayo ::

vaščan je izjavil:



Jaz sem fov prestavil na 90 pa je smešen sem ga potem dal na 65 mi nekako najbolje ustreza za moj monitor 1680-1050 16:10 razmerje original je pa 50fov.
Igram ranger mode čisto ok nobene posebne težavnosti zankrat da bi blo res nekaj full zajeban pač nimaš križca pa pomagal pa v configu sem aim assist izklopil lep pozdrav.


ja, pri Metro LL je merodaven vertikalni fov in ne horizontalni. Tule je en FOV kalkulator, ki pomaga izračunati vrednost vertikanega pri zaželjenemu horizontalnemu. Za mojo 1920x1200 resolucijo, če želim imeti horizontalni FOV 90, moram vertikalnega spremeniti v 65.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

69charger ::

Torej sem pri koncu špila. Igra na splošno super. Me pa moti nekaj stvari. Notranja okolja npr v Metroju so dodelana odlično medtem ko zunaj svet zgleda ogabno (trip back to 2001). Znotraj metroja je tudi igralnost precej nezahtevna medtem ko se potem težavnost zunaj zelo poveča. Znotraj sem si nabral orožja in vse predelal v silent orožja da sem lahko vse opravil potihem, zunaj pa potem z temi orožji nimaš šans (npr. demoni in močvirske spake). Proti koncu pa poberejo vso municijo nato pa ti vržejo v glavo še en kup mutantov. Na splošno zgodba in igralnost zanimiva, žal malce premalo free exploringa.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

yayo ::

In berem, da če hočeš dobiti ta dober konec ne smeš preveč pobijati, še ena stealth igra torej, ajoj...

galu ::

Evo, končal z bad endingom. :D

Zej pa bom probal še good ending dobiti na Ranger mode.

Vsekakor pa dober špil!
Tako to gre.

Sssaga ::

yayo je izjavil:

Pa knjigo Metro 2033 se seveda splača prebrat, btw, nadaljevanje, Metro 2034 (ki za razliko od prve knjige nima nič skupnega z igro Metro LL) se dobi v srbohrvaščini, tudi v e-book verziji.


A se da to knjigo - Metro 2033 - kje kupiti. Tud v eng. jeziku. Bi pa rad tiskano verzijo mel. To pa itak :)

oo7 ::

Sssaga je izjavil:

yayo je izjavil:

Pa knjigo Metro 2033 se seveda splača prebrat, btw, nadaljevanje, Metro 2034 (ki za razliko od prve knjige nima nič skupnega z igro Metro LL) se dobi v srbohrvaščini, tudi v e-book verziji.


A se da to knjigo - Metro 2033 - kje kupiti. Tud v eng. jeziku. Bi pa rad tiskano verzijo mel. To pa itak :)



Mogoče tole?

http://www.bukla.si/?action=books&book_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Tukaj je pa še ena cenejša knjiga Metro 2033.

http://www.bukla.si/?action=books&book_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Sssaga ::

Hvala! Špila ima fantastično zgodbo (2033).
A je kdo bral 2034? A se preci razlikuje od špila Last Light? No, ni treba lih spojlerjev devat ven :D

galu ::

Baje Metro 2034 in Last Light nista povezana v smislu, da bi en temeljil na drugem. Oba pa temeljita na Metro 2033.
Tako to gre.

yayo ::

oo7 je izjavil:

Tukaj je pa še ena cenejša knjiga Metro 2033.

http://www.bukla.si/?action=books&book_...

Celo v slovenščini, pohvalno.

miraldi ::

Končal igro. Meni super zgodba, igralnost, tudi vzdušje je fenomenalno.
Po update za AMD grafične kartice se je stanje z nizkimi fpsji in fps droopi močno izboljšalo tako, da mi je Metro
z vsem na Very High, SSAA Off, 1920x1080 brez problema lavfal na 60fps+.

Kul je, da je zgodba nadaljevanje Metro 2033 in kdor ni igral prvega dela naj raje ne začne igrat Last light.
Nekaterim igra ni všeč vendar bi ji jaz dal oceno 8,5/10(če pozabim začetne probleme z AMD karticami).

Poleti pa DLC za Metro Last Light(dodatno molzenje igralcev):

http://www.ign.com/articles/2013/05/22/...
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746122233 (6311) oo7
»

Metro (2036)

Oddelek: Igre
81820 (496) oo7
»

Metro 2033 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13421863 (5044) oo7
»

PC igre 2013 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5511753 (9594) sesobebo
»

Ali je Physx tehnologija vredna?

Oddelek: Kaj kupiti
265171 (4332) Predator ^^

Več podobnih tem