» »

Katero orodje potrebujem?

Katero orodje potrebujem?

Rias Gremory ::

Živjo,

Zanima me kakšne klešče potrebujem (ime?), da bom lahko odvil filter pri pipah?
 Pipa

Pipa



Hvala.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Brane22 ::

Za te stvari verjetno rabiš namenski ključ.

jaz to počnem z navadnim viličastim ali pa z nastavljivim ključem:

 Nastavljivi ključ

Nastavljivi ključ

Mesar ::

Ključ 13ko? Al pa je celo 15ka al pa 17ka ne vem več na pamet :)
Your turn to burn!

bluefish ::

Brane22 je izjavil:

Za te stvari verjetno rabiš namenski ključ.
Jap, dobi se namenski ključ, ki je iz umetnega materiala.

Brane22 ::

verjetno lahko tudi s klešči, ampak tu je potem večja verjetnost poškodbe površine.

Nabrž bi šlo tudi s papagajkami, če oviješ zadev z brisačo, nisem pa ziher da vedno brez poškodb.

Kaboom ::

in pa usnjeno krpo (al pa kaj podobnega), da ne poskodujes barve
 Krpa

Krpa

Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Mesar ::

Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Brane22 ::

 Papagajke

Papagajke



Well said, BTW. :D

Mesar ::

Star je tak zanič tako je, da je vseeno če ga uničiš novega pa z roko zategneš pa rešeno, meni še noben ni ven pado :)
Your turn to burn!

gddr85 ::

Jst to vedno z roko odšraufam.

Brane22 ::

Mesar je izjavil:

Star je tak zanič tako je, da je vseeno če ga uničiš novega pa z roko zategneš pa rešeno, meni še noben ni ven pado :)


Zakaj je "zanič" ? Pogreješ malo kisa v skodelici za kavo v mikrovalovki ( pokritega s krožničkom, da ne smrdi preveč), plopneš zadevo not in kis bo razžrl praktično ves kamen v 5 min. Nato ga izpereš, po potrebi ponoviš seanso in ga nazaj priviješ. Po možnosti pred kopanjem snameš gumi dihtungo, če je bila gor.

Mesar ::

Ja no, za 2EUR dobiš 6 kom novih? Pa včasih je plastika noter deformirana, je pa res da lahko, da tega ne opaziš dokler je ne snameš...
Your turn to burn!

Brane22 ::

T&akrat ko jih rabim, se niti pod razno ne spomnim kam sem jih dal in ali sem jih sploh vzel in za katero pipo je to bilo.

Po drugi strani pa s 30 sekund dela pridem s čiščenjem do ekvivalenta, ne da bi mi bil treba iskati okrog in ugibati.

Brane22 ::

Pravzaprav, mogoče bi se dalo stvar za silo izvesti tudi brez mehanike.

Če je varianta pipe s toplo vodo, jo z voročo vodo malo pogreješ, do koder gre, potem pa vzameš poceni gumirokavico ali kondom, naliješ vanjo malo toplega kisa in jo povezneš čez vrh pipe tako, da gre kis not ali da se vsaj začne počasi mešati z zaostalo vročo vodo v pipi.

Čez pol ure ga snameš in malo poplakneš pipo. Nisem probal, lahko bi pa delalo.

BorutK-73 ::

Jaz sem kupil komplet filtrov za pipe (za umivalnike in za tuš/bane pipe) v hoferju ali lidlu in je bil zraven ključ za odvijanje filtrov iz plastike. Se kar dobro odnese, seveda ne smeš preveč zategnat, kar tudi ni priporočljivo. Pa še v lepi prozorni škatli je vse, tako da takoj najdem. Cena je pa bila okoli 10€.

fosil ::

Če nisi prav švohoten lahko kar z roko odšraufaš, za boljši oprijem lahko uporabiš še kakšno cunjo.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osnovno orodje (izvijači)

Oddelek: Kaj kupiti
385877 (3948) noraguta
»

orodje za novo delavnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11034185 (28270) borisk
»

Kje kupiti orodja za pripravo vodov

Oddelek: Loža
61427 (1064) usurp3r
»

iNbus ali iMbus?

Oddelek: Loža
275037 (4107) noraguta
»

Komplet izvijačev

Oddelek: Loža
3511087 (9327) šernk

Več podobnih tem