» »

LED trakovi

LED trakovi

deadzone ::

Pozdravljeni, kupil sem 3x po 5M Led trakov iz eBaya. Zanima me, kakšen napajalnik potrebujem, da bo poganjalo 15M trakov iz enega vira. LINK Za 5M trak piše, da potrebuje 2A
Power Adapter For 5M:2A(24W)
. Torej za 3 trakove naročim še enega 12v z 6A tokom? Skrbi me da tej led trakovi ne zdržijo toliko toka ali se motim. Če to ni opcija naj torej vsakega posebaj priklopim na omrežje?

Lep pozdrav
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

dvihtelic ::

Jaz sem kupoval tukaj nazadnje in je delovalo vse

http://www.superstrela.com/ustrezen_nap...

mihec87 ::

Napajalnik ima lahko tudi večjo tokovno zmogljivost, napetost pa mora bit predpisana..

St235 ::

Banalno rečeno si bo trak vzel toliko kot rabi. Torej dokler ga napajaš z dovolj močnim napajalnikom pri 12v je ok

Govorimo za 3528 ali 5050?

Čez palec za 3528 lahko računaš, da rabiš 0,4A na meter. Torej 6A za 15m. Osebno bi raje malo predimenzioniral in vzel 8a oziroma 100w.

Za 5050 boš rabil bistveno močnejši napajalnik.

FX6300B ::

najprej povej ali je to točno ta trak kot je na linku če ni je druga zgodba
ja poveš koliko ledic je na meter in katere so ti bomo lahko kaj pomagali drugače bolj težko :D ž
morda poglej na embalaži ponavadi piše koliko wattov na meter ali pa amperov na meter
May the force be with you!

matobeli ::

Ni panike 3528so LED, piše do 0.4A/m, tudi controller gre do 12V/6A, torej ravno dovolj za 15m.

LED trak bo zdržal 6A/12V. Kupi magari malo večji napajalnik kot 6A da bo rezerva. Bo pa tudi na 6A delovalo. Odvisno od barve.

St235 ::

Ni panike 3528so LED, piše do 0.4A/m, tudi controller gre do 12V/6A, torej ravno dovolj za 15m.

kako si prišel do tega zaključka?

matobeli ::

Link je dal do ledic. Notri to piše, če je pa res pa nisem 100%.

edit: predvidevam da se gre za 3528 LED trak, glede na to da piše 2A za 5m

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

St235 ::

5M SMD 3528 5050 RGB White 300LEDs Flexible LED Strip Lights 12V Power Supply, tudi izbran je model 5050, tako da se bo kilavo končalo če bo 15m 5050 ledic priklopil na 6A napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

deadzone ::

Gre za 300 LEDIC model 3528. Nameraval sem 6A 12V, zanima me samo, če lahko takšen napajalnik priklopim na trak. Moje laično razumevanje mi govori, da če dam 6A napajlnik na trak ga bom prežgal (trak). Je v tem kaj resnice ali sem totalno mimo.
Torej, da bolje izrazim vprašanje. Ali lahko za priklop treh 5m LED trakov tipa 300LED 3528 Cool White uporabim napajalnik 12V 6A. To sem šel po logiki, 1x5m potrebuje 2A polnilec * 3trakovi= 12V 6A napajalnik.

LP
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadzone ()

mihec87 ::

Trak lahko priklopiš na 20A napajalnik-ledice oz trak bo vzel toliko toka kot rabi..Pri napetosti pa je zgodba drugačna ta pa more bit toliko kot je predpisano...

Bellzmet ::

Važno je samo, da je 12V in ne premalo A.

St235 ::

Moje laično razumevanje mi govori, da če dam 6A napajlnik na trak ga bom prežgal (trak). Je v tem kaj resnice ali sem totalno mimo.

Večja amperaža (vsaj dokler govorimo o takih številkah) ne bo problem. Pustimo, če bi hotel skozi spusti 200A. Trak nikoli ne bo potegnil več kot rabiš, torej lahko na 5m traka teoretično prilklopiš 100A napajalnik pa bo še vedno trak potegnil samo tolikor kot rabi. Samo podaljševanje traku sicer povečuje količino toka, ki teče skozi ledice in ob zadostni dolžini (kar niti približno ni 15m) bi prišlo do težav, ki jih opisuješ.

Ampak pod črto: Brez težav lahko priklopiš 6A (priporočam sicer 100w, ozrioma dobrih 8A), ker ti kitajski napajalniki niso nujno state of the art in je boljše da so malenskost predimenzionirani, v ceni pa praktično ne bo razlike.

Bellzmet ::

Ima mogoče kdo kakšno priporočilo za LED trak za v kuhinjo, da se jih prilepi na spodnjo stran visečih omaric, da svetijo direkt na pult/šporhet? Seveda morajo biti zelo svetli.

deadzone ::

Okej, hvala vsem za pojasnila. Moja zmeda je izhajala le iz navodil, ki sem jih prejel zraven na katerih piše
Max load current: 2 A each color
. Sicer se to navezuje na RGB trak katerega imam že doma. Tistega Cool White pa sem danes naročil. Skratka, naročil bom 6A 12V napajalnik.

Lep pozdrav
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

St235 ::

Bellzmet je izjavil:

Ima mogoče kdo kakšno priporočilo za LED trak za v kuhinjo, da se jih prilepi na spodnjo stran visečih omaric, da svetijo direkt na pult/šporhet? Seveda morajo biti zelo svetli.


Osebno sem za takšno osvetlitev uporabil 5050 cool white trakove. Nisem jih pa lepil direktno na omarico, ker se mi zdi da si tako hitro delaš senco z rokami (če lepiš na sprednji rob) oziroma ni lepe osvetlitve, če lepiš preveč zadaj. Tako, da sem uporabil kotnike in so nalepljeni v kot med steno in omarico tako, da sijejo nekje na sredino pulta.

Bellzmet ::

Ok. Zanimivo cool white. Pa je to v redu svetloba? Kakor gledam je za stanovanja nekako bolj standard warm white?

dominuspro ::

Bellzmet je izjavil:

Ok. Zanimivo cool white. Pa je to v redu svetloba? Kakor gledam je za stanovanja nekako bolj standard warm white?


Jst imam 5050 ledice v kuhinji. 1 vrsto cold white + 1 vrsto warm white, v alu profilu. Ne ena, ne druga barva nista ničemur podobni, če ju uporabljaš ločeno. 1 vrsta je 5cm od zunanjega roba omarice, druga pa nekje pri sredini. Bolje je, da niso waterproof, zaradi odvajanja toplote. Jst sem ful zadovoljen, delajo mi že skoraj celo leto in to praktično non-stop. Tudi, če crknejo, je zamenjava enostavna in đabe. Sem pa preventivno zapakiral kitajski napajalc v eno zaprto kovinsko škatlo(zazidano v steno za pomivalcem). Zgleda, da se ne pregreva :D

BTW 3528 so po mojem mnenju prešvoh(testiral), tašči pa sem montiral 5060 in ne vidim nekih prednosti napram 5050. Prej slabosti pri gretju in večji porabi.

kozmos ::

Bellzmet je izjavil:

Ima mogoče kdo kakšno priporočilo za LED trak za v kuhinjo, da se jih prilepi na spodnjo stran visečih omaric, da svetijo direkt na pult/šporhet? Seveda morajo biti zelo svetli.



Pred dvema dnevoma sem zmontiral LED trak nad kuhinjski pult in sem zadovoljen.
Vse informacije lahko najdeš tukaj.
Na strani imaš tudi vse informacije in priporočila, glede na namen uporabe. Stran vsebuje tudi kalkulator za izračun moči napajalnika.

Bellzmet ::

OK sem tudi sam razmišljal o 5050 ker mi ustreza, da je pult res svetel.

"Ne ena, ne druga barva nista ničemur podobni, če ju uporabljaš ločeno." Je s tem mišljeno, da oba trakova skupaj prikažeta "lepo" svetlobo?

Še mogoče veš od katerega kitajca si kupil?

dominuspro ::

Bellzmet je izjavil:

OK sem tudi sam razmišljal o 5050 ker mi ustreza, da je pult res svetel.

"Ne ena, ne druga barva nista ničemur podobni, če ju uporabljaš ločeno." Je s tem mišljeno, da oba trakova skupaj prikažeta "lepo" svetlobo?

Še mogoče veš od katerega kitajca si kupil?


Sem ravno preverjal in uporabljam nature white in ne cold. Cold je še bolj mrtvaška.
Točno to sem mislil. Pri obeh skupaj je svetloba lepa in barve žive. Posamezno pa eno sranje, ki si ga ne želiš gledati. Odličen test je košara s sadjem pod lučjo.

Kupil pa sem 25.3.2014 točno tukaj:
ebay

Bellzmet ::

@kozmos: hvala za link. Dosti uporabnih nasvetov.

@dominuspro: kul hvala. Ja tale barvni spekter me najbolj matra. Sem neke LED žarnice iz kitajske nabavil pa je takšna čudna bela svetloba, da je še parket nenarvane barve:) Kljub temu, da so LED, upam da čimprej crknejo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

dominuspro ::

Še to... Poleg 3528 in 5050 nature in warm white testov, sem seveda moral nabaviti tudi RGB 5050 trak. Se mi je zdelo fajn, da lahko nastavljaš barvo po želji. Tudi to sem probal v kuhinji in ni fajn. Svetloba in barve niso nikoli tako polne, kot kombinacija nature + warm.

In še o mat ali prozornem pokrovu led profila. Te direktne informacije nisem nikjer dobil, ko sem jo potreboval. Imel sem možnost spoznat obe varianti, doma imam prozorno, pri tašči mat. Pri prozornem vidiš led trak in posamezne diode, pri mat se svetloba nekako razpotegne(podobno neonkam). Svetloba je pri obeh enakomerna in si motečih senc z rokami ne moreš naredit. Prozorna varianta mogoče sveti malenkost bolje, lahko pa izgled koga moti. Če pogledaš od spodaj se pač vidijo posamezne lučke, ki morda asocirajo na kako vitrino...

Bellzmet ::

Kakor berem nekako priporočajo okoli 3500-4000K oz nature white za kuhinje. Tudi dvojni trakovi (nature+warm) so omenjeni kot dobra opcija.

St235 ::

IMO stvar okusa. Osebno imam za normalno osvetljavo worm white. Na pulstu za direktno osvetlitev mi pa bolj sede cool white. Nikoli pa tega ne bi imel namesto glavne luči, ker izpade kot v klavnici.

Pokrove led profilov sem dal mat, ker se mi zdi da je svetloba bolj enakomerna in tudi lepše zgleda.

matobeli ::

Kakšne LED pokrove oziroma profile pa se uporablja? Kaj takega?

Se dobijo tudi kakšna luštna stikala?

Bellzmet ::

Poglej še un link od kozmosa.

dominuspro ::

Jst sem vse profile kupoval pri digitklik.si.

M-XXXX ::

matobeli je izjavil:

Kakšne LED pokrove oziroma profile pa se uporablja? Kaj takega?

Se dobijo tudi kakšna luštna stikala?

Uuu tole je pa dober ulov, zastonj profili :D Sicer moraš dost več naročit, da potem ko jih pošta zjebe dobiš povrnjeno kupnino, iz zvitih pa potem nažagaš pravo količino ravnih :D

St235 ::

matobeli je izjavil:

Kakšne LED pokrove oziroma profile pa se uporablja? Kaj takega?

Se dobijo tudi kakšna luštna stikala?


jaz imam v tem stilu: http://www.ebay.com/itm/LED-AluProfil-A...

Sem pa vezal na "klasična" stikala v kuhinji.

matobeli ::

ubistvu tale LED.si sploh nima lok hudo nategnjenih cen. Pride cenej kot iz ebaya

Sej so iz ALU? da niso papirnati?:P

kriko07 ::

Zdravo,

imam namen osvetliti kuhinjski pult.

Koliko W ledice mi priporočate?
Mora biti pa dovolj svetlobe.
Gledal sem okoli 14,4W/m.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED TRAK - Nočna osvetlitev prostora

Oddelek: Loža
338243 (375) Invictus
»

Katero podelementno kuhinjsko svetilo?

Oddelek: Loža
473861 (1753) Avenger
»

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6724876 (5904) Machete
»

led osvetlitev stopnišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023561 (19179) Map
»

LED in napetost

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153778 (3635) jest10

Več podobnih tem