» »

Kofeinske tablete?

Kofeinske tablete?

«
1
2

Dieu ::

Zakaj ne primejo?

No, cela zgodba je takšna, da se nekako poskušam odvaditi kave, ker je pri meni prišlo to čez vse normale. Seveda se po konjski dozi malo pomoči nebi branil (toliko, da pridem vsej čez začetne glavobole in "utrujenost") in sem celo našel kofeinske tablete od Medexa, ker predvidevam, da imam s temi največ sreče, da bo to prava stvar za razliko od raznih fitnes preparatov, kjer praviloma ni nobenih regulacij ali pa so minimalne.

Tole: http://www.medex.si/shop/guarana-natura... imajo v vsakem Šparu.

Problem je, da tudi če zaužijem po 2 na enkrat in uro dve kasneje še 2 (tudi na prazen želodec), ne čutim praktično nič, med tem, ko sem kavo pošteno čutil. Sicer nimam predstave koliko kofeina sem zaužil z kavo in na teh kapsulah piše koliko je noter kofeina ampak sem vseeno malce skeptičen če je to prava stvar.

Če ne druga, fizično ni znakov, imam bolj nizek BodyFat% in običajno sem po dveh, treh čajnih šalcah kave videl komplet ožilje po svojem telesu, roke, noge, prsni koš, ... po dveh oziroma štirih Medexovih tabletah pa je komaj kakšna žila kje vidna (pa še to verjetno, ker mi pritisk od slabe volje dvigne >:D).

Torej, ima kdo izkušnje s tem? Oziroma je kaj na tem? Ker placebo tablet ne rabim... tudi težko pomagajo (in ne pomagajo) ko imam nori glavobol zaradi nizkega pritiska.
I was blind but now I see!

Aston_11 ::

Proti glavobolom je kava ali obisk zdravnika. Nadomeščati kavo s slabšim nadomestkom kave, kaj pa vem, očitno ni efekta. Pij kavo dalje, manjšaj doze.

harvey ::

ne čutim praktično nič, med tem, ko sem kavo pošteno čutil

Zanimivo.

Da pa bi pa postopno zmanjševal količino popite kave pa ne gre?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Machete ::

Kaj pa če bi potrepel tiste dva dni. Kofeinski odtegnitveni sinrdom je en najkrajših, tako da komu ku*cu se splh ubadaš s tableti. Še od čikov te mine po parih dneh, pa te ne bo po kavi..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Smrekar1 ::

Odtegnitev pri kavi je odtegnitev kofeina. S kofeinskimi tabletami se kave tako ne boš odvadil. Potrpi tista 2 dni, naredi to enkrat ko lahko malo več spiš, po potrebi vzami aspirin in je. Vsako leto grem 1-3x skozi to :)

johanblond ::

Pravijo (ker nisem sam nikoli poskusil :-) ), da je ena možnost nadomeščanje z pravim čajem in potem pa prenehanje.
Zjutraj kava, potem pravi čaj (namesto druge kave).
Po nekaj časa, spustiš kavo in imaš zjutraj samo pravi čaj. Potem pa še s tem nehaš.

Stvar je v tem da deluje kava precej hitro, čaj pa počasneje. In ti pomaga če imaš prehud odtegnitveni sindrom.

PS: Pri takšnih temah je primerno napisati še starostni okvir.

Jst ::

Jaz sem spil več kot liter kave svoj čas. Nekaj časa sem prakticiral tudi po 4+ Red Bulle ali Sharke na dan. Ko sem redno pil kavo, sem popil po 2dcl na šalco in do 12ih sem ponavadi spil dve, včasih tri. Potem pa še popoldne vsaj 2x.

Potem pa sploh ne vem kdaj, niti nisem imel namena, sem kavo nehal piti. Sedaj jo spijem enkrat na teden ali pa še to ne. Če gremo s kolegi na pijačo in je jutro, potem ponavadi naročim kavo, drugače pa samo kak sok.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dieu ::

26 let, 190cm, 95kg, nekadilec, kavo pa "zlorabljam" zdaj že cca. 5 let mogoče 6 let, pred tem pa so bila še 3 leta, 4 leta redbullov in podobnih svinjarij.

Machete je izjavil:

Kaj pa če bi potrepel tiste dva dni. Kofeinski odtegnitveni sinrdom je en najkrajših, tako da komu ku*cu se splh ubadaš s tableti. Še od čikov te mine po parih dneh, pa te ne bo po kavi..


Počasi bo 1 teden mimo.

Smrekar1 je izjavil:

Odtegnitev pri kavi je odtegnitev kofeina. S kofeinskimi tabletami se kave tako ne boš odvadil. Potrpi tista 2 dni, naredi to enkrat ko lahko malo več spiš, po potrebi vzami aspirin in je. Vsako leto grem 1-3x skozi to :)


Sej v prvi vrsti ni to cilj, ampak zadevo spravit nazaj pod kontrolo in jo lažje regulirat in predvsem bolj striktno - je razlika če zaužiješ točno 1 tableto ali pa hodiš po "sestankih" in kafetaš, že ko sam kuhaš ni vedno isto.
I was blind but now I see!

Smrekar1 ::

Dieu je izjavil:


Sej v prvi vrsti ni to cilj, ampak zadevo spravit nazaj pod kontrolo in jo lažje regulirat in predvsem bolj striktno - je razlika če zaužiješ točno 1 tableto ali pa hodiš po "sestankih" in kafetaš, že ko sam kuhaš ni vedno isto.


No, to je pri meni razlog, da se 1-3x na leto detoksificiram :)
Enkart ko boš imel dopust ali bodo kakšni prazniki in boš lahko malo več spal ali boš zbolel ali kaj podobnega je ne pij, po potrebi vzami aspirin in bo to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Dieu ::

Rešitve, ki to niso. :)

V bistvu sem kar 24/7 v pogonu, tako da bo težka in praviloma tudi brez kofeina ne funkcioniram tako slabo mogoče celo boljše kot z (spanje je 100% boljše). V bistvu so glavoboli in bolečina v vratu (kot, da bi bil zategnjen) najbolj moteča zadeva. Ni to moj prvi "poskus" in najhujši del je tak al tak za menoj, tako da mislim, da bo kar peljal to naprej - no al to ali pa infarkt čez par let.

Vseeno pa mislim, da je vprašanje o delovanju teh kofeinskih kapsul na mestu. Razen če imam že tako veliko toleranco.
I was blind but now I see!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dieu ()

next3steps ::

Ne piješ kave, glavobole lajšaš z Nalgesinom? Tistih, ki dobiš v lekarni mimo recepta, komot poješ po 6 na dan.

Smrekar1 ::

Dieu je izjavil:


Vseeno pa mislim, da je vprašanje o delovanju teh kofeinskih kapsul na mestu. Razen če imam že tako veliko toleranco.


Vsekakor. Morda je dobršen del učinka kave pri tebi tudi placebo, ki ga pri tabletah v tvojem primeru (še) ni.
Lahko poskusiš tudi z brezkofeinsko kavo, ki bi morala imeti močan placebo učinek in minimalen dejanski učinek :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

...:TOMI:... ::

1 teden traja odvajanje od kave. Je pa tisti teden brez kave peklenaki, vsaj sodelavec je bil kot cunja. Po enem tednu brez kave je bil buden, kot da spet pije kavo. Sedaj sem ter tja kaksno kratko spije, vendar ga zadane kar fino.
Tomi

tikitoki ::

harvey je izjavil:

ne čutim praktično nič, med tem, ko sem kavo pošteno čutil

Zanimivo.

Da pa bi pa postopno zmanjševal količino popite kave pa ne gre?


My thoughts exactly:)

imagodei ::

Jaz v povprečnem dnevu popijem po 3 veliki šalici kave. Lahko instant, lahko prave. Pri povečani intenzivnosti dela, če delam do 3h zjutraj, lahko količino podvojim. Včasih kak kofe nadomestim z Red Bullom ali sorodnimi pijačami. Je pa res, da pri tako visokih dozah kofein nima več pravega učinka, poveča pa se napetost, notranji nemir, vzkipljivost. Takrat je fino nekaj skodelic kave nadomestit s črnim čajem, ki poleg kofeina vsebuje še L-teanin.

Kljub temu nimam nobene potrebe po kavi, če se orenk naspim in če mi ni treba početi ničesar. Ko gremo na dopust, lahko cel teden preživim brez ene same skodelice kofeta. Nobene odtegnitvene reakcije, glavobolov, pomanjkanja energije. Če se dobro naspim, ni nobenega problema.
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Kaj pa če bi potrepel tiste dva dni. Kofeinski odtegnitveni sinrdom je en najkrajših, tako da komu ku*cu se splh ubadaš s tableti. Še od čikov te mine po parih dneh, pa te ne bo po kavi..


Spet nekaj bluzis? S podnejga se lepo vidi, da malce dlje traja.

Studies have demonstrated that people who take in a minimum of 100 mg of caffeine per day (about the amount in one cup of coffee) can acquire a physical dependence that would trigger withdrawal symptoms that include headaches, muscle pain and stiffness, lethargy, nausea, vomiting, depressed mood, and marked irritability.[3] Professor Roland Griffiths, a professor of neurology at Johns Hopkins in Baltimore strongly believes that caffeine withdrawal should be classified as a psychological disorder.[3] His research suggested that withdrawals began within 12–24 hours after stopping caffeine intake and could last as long as nine days.

nikjozo ::

Odvajanje od kofeina? Ne me smejati. Avtor a si baba ali imaš kaj med nogami? Govora je o odvajanju kofeina, ne pa metamfetamina.

Razpolovna doba kofeina je nekje 6ur, torej po 24-48 urah ga je le še minimalna količina v telesu. Takrat nastopi glavobol, slabo počutje in zaspanost. Po še dveh dneh mine.

In to je to. Ne rabiš nobenih nadomestkov,čajev, tablet,forumov...

Greš "cold turkey" v sredo. Do petka se spucaš kofeina, vikend preležiš in v ponedeljek si že mnogo boljši.

To je to.

Dieu ::

nikjozo je izjavil:

Odvajanje od kofeina? Ne me smejati. Avtor a si baba ali imaš kaj med nogami? Govora je o odvajanju kofeina, ne pa metamfetamina.

Razpolovna doba kofeina je nekje 6ur, torej po 24-48 urah ga je le še minimalna količina v telesu. Takrat nastopi glavobol, slabo počutje in zaspanost. Po še dveh dneh mine.

In to je to. Ne rabiš nobenih nadomestkov,čajev, tablet,forumov...

Greš "cold turkey" v sredo. Do petka se spucaš kofeina, vikend preležiš in v ponedeljek si že mnogo boljši.

To je to.


6 ur? Torej če v povprečju začnem z prvo šalco ob 9.00, druga ob 10.00 če ne morem prit k sebi če ne 11.00, potem 13.00 tretja, 15.00 ali pa 17.00 četrta, če je pride do kakšnega problema pa se s tem tempom nadaljuje do 21.00 ali pa 1.00. Vsak dan, tudi vikende in tako nekako je izgledal moj dan od aprila letos (pred tem pa *malenkost* boljše). Dnevno je to liter, liter pa pol, mislim, da tedensko mi je cel 500g Barcaffè šel... 375g pa zagotovo.

1 in 2 dan brez kave sem pobit, 3, 4, 5 in potem vedno manj čutim posledice fizično, ne vem glavobol taki, da zaspat ne moreš par ur, krči, zategnjenost v predelu vrata. Včeraj sem komaj glavo obrnil, ker sem bil tak zategnjen v vratu, danes še nič ne čutim.

Vikendov ne preležim, praviloma je workload bolj lahkoten, kakšno malenkost še doma naredim, da se cel dan ne spravim s postelje ali pa samo "meditiram" pa ni opcija. V bistvu sem vse skupaj celo lažje prenašal ko sem začel spet z fizično aktivnostjo malo...
I was blind but now I see!

nikjozo ::

Avtor, lahko kompliciraš, lahko pa preprosto mehaš piti kavo. Takoj zdaj.

Dieu ::

Sej to sem tudi storil in sem vedel kaj sledi zato sem se vmes tolažil s kofeinskimi tabletami, ki niso delovale po pričakovanju in zato sedaj sprašujem kako je s tem oziroma kakšne izkušnje imate drugi.
I was blind but now I see!

perci ::

Jst sem kak mesec nazaj nehal piti kavo, ki sem jo konzumiral v heavy dozah in velikokrat na prazen želodec. Skratka, kot si napisal, šlo je čez vsako mero.

Nehal sem jo pa piti kar tako, čez noč. Dva dni me je bolela glava (ajde, recimo tri), potem pa sem čudežno ozdravel.

zmaugy ::

Mene je precej redno bolela glava predno sem začel piti kavo (od otroštva). Kava mi je bila po okusu odvratna in zato mi nikoli do poznih dvajsetih ni prišlo na misel piti tiste rjave brozge.
Nato sem na predlog kolegice v službi namesto tablete poskusil kavo in lej ga zlomka, glava me je nehala boleti.
Boljše kava kot tablete. Škoda, da nisem poslušal mnenja kupa ljudi že pred tem, bi si prihranil precej glavobolov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Superboyy ::

zmaugy je izjavil:

Škoda, da nisem poslušal mnenja kupa ljudi že pred tem, bi si prihranil precej glavobolov.


Si siguren, da glavoboli niso bili posledica dehidracije?

Druače pa sam pijem samo čaje - brez vrečk, pod pravo temperaturo in brez sladkorja. Se mi zdi, da imamo pri nas nizke standarde, kar se kave tiče. Sploh doma narejenih zakurjenih zvarkov, v katere potem vsi nakladajo cuker in mleko, da skrijejo grenkobo, ki je posledica napačne priprave. Ni zastonj cel kup kemijskih raziskav na tem področju in mašin, ki stanejo toliko kot avto:



Če se zgodi, da včasih par dni v kosu pretiravam s čaji (pijem samo doma), si pustim kakšen dan brez. Ko potujem, ga pa tudi ne pogrešam in nimam nobenega withdrawal efekta.

joni_fego ::

Ne primejo ti zato ker not ni skor nic kofeina.. 30 mg, kar je ena ornk svoh kava, ti pa si verjetno pil 'malo' vec.

Izvijač ::

Mogoče te glava boli zaradi premalega pritiska,z zaužitjem kave ga povečaš,priporočam ti da se začneš ukvarjati z športom,se boš takoj bolje počutil.

imagodei ::

Čisto resno: glavobol je pogosto simptom blage do zmerne dehidriranosti. Ljudje, ki so recimo prekinili s pitjem kave, prej pa so jo popili v enormnih količinah, imajo lahko težave z glavobolom prav zaradi premalo pitja tekočine. Če izhajam iz sebe: moj standardni odmerek kave je 4 dl čajna skodelica. Med 8h in 15h popijem povprečno 3 take skodelice, torej 1,2 litra tekočine. Glede na to, da že vrabci čivkajo, da je treba na dan popiti vsaj 2 l tekočine, je to očitno več kot polovica priporočenega dnevnega vnosa, kar pa se nekje že mora poznat.

Predvidevam pa, da se pogovarjamo resni pivci kave - tisti, ki popijejo eno kratko kavo z mlekom ob 10h pri malici in mogoče še eno po kosilu, pač niso ista liga in res ne razumem, kako bi se lahko oni pritoževali nad "odtegnitvenim sindromom".
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Glede na to, da že vrabci čivkajo, da je treba na dan popiti vsaj 2 l tekočin


to so miti in pravljice .. pijes ko si pac zejen, edino otroci in starostniki mogoce nimajo pravega obcutka

sicer pa je kofein diuretik

Dieu ::

blackbfm je izjavil:

Glede na to, da že vrabci čivkajo, da je treba na dan popiti vsaj 2 l tekočin


to so miti in pravljice .. pijes ko si pac zejen, edino otroci in starostniki mogoce nimajo pravega obcutka

sicer pa je kofein diuretik


Pa ješ ko si lačen? Na konjsko dozo kofeina lahko greš 10 ur skupaj brez hrane, pa še potem ti nebo nič posebej ugajalo. Vse v mejah normale, občutek kaj ti tisti trenutek paše te lahko vara, iz raznoraznih razlogov.
I was blind but now I see!

imagodei ::

blackbfm je izjavil:

Glede na to, da že vrabci čivkajo, da je treba na dan popiti vsaj 2 l tekočin


to so miti in pravljice .. pijes ko si pac zejen, edino otroci in starostniki mogoce nimajo pravega obcutka

sicer pa je kofein diuretik

Ma, kakšni miti in pravljice. Človek potrebuje kar okoli 3, 3.5L vnosa vode dnevno, v kar je všteta vsa tekočina, ki jo zaužijemo v obliki pijač + voda iz hrane. Če kaj, potem je treba prej piti več kot 2L vode dnevno.

Kar se tiče občutka žeje: raziskave kažejo, da ljudje v splošnem popijemo premalo tekočine. Do 3/4 Američanov naj bi bilo kronično dehidriranih, kar je tudi razlog, da sploh govorimo o neki arbitrarno določeni količini dnevnega vnosa vode. Nekateri ljudje enostavno ne čutijo žeje, dokler niso že res zelo dehidrirani, mnogi ne prepoznajo blage dehidracije.

In, BTW, kofein je res blag diuretik.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

blackbfm ::

Ma, kakšni miti in pravljice. Človek potrebuje kar okoli 3, 3.5L vnosa vode dnevno, v kar je všteta vsa tekočina, ki jo zaužijemo v obliki pijač + voda iz hrane. Če kaj, potem je treba prej piti več kot 2L vode dnevno.


cist odvisno kaj pocnes cez dan


Kar se tiče občutka žeje: raziskave kažejo, da ljudje v splošnem popijemo premalo tekočine. Do 3/4 Američanov naj bi bilo kronično dehidriranih


ne bi se cudu ce take raziskave sponzorira cocacola:P

kar je tudi razlog, da sploh govorimo o nekNekateri ljudje enostavno ne čutijo žeje, dokler niso že res zelo dehidrirani, mnogi ne prepoznajo blage dehidracije


nekateri, manjsina.. povprecno zdrav clovek pa ve kdaj je zejen.. pa dej vklopi common sense, cudno da smo po tvoje dehidrirani prezivel zadnjih par 10000 let pa ni blo raziskav in appov ki te opominjajo kdaj moras jest pit spat

OmegaM ::

No, sam sem se psoebaj letos imel veliko potrebo po kofeinu in ker sem itak kar kofetar, sem si raje vzel kofeinske tablete, ker mi kava sama po sebi ni dala podobnega ucinka.
Sam imam doma zato kofeinske tablete iz ene izmed "fitnes trgovin".
Tako, ko sem nekje bil zabubljen v teoriji sem si pač vzel kofein od nuitritiona. Sicer sem poizkusil ostale, ampak recimo od maxximuma mi je bilo po njihovih kapsulah slabo.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

imagodei ::

blackbfm je izjavil:

Ma, kakšni miti in pravljice. Človek potrebuje kar okoli 3, 3.5L vnosa vode dnevno, v kar je všteta vsa tekočina, ki jo zaužijemo v obliki pijač + voda iz hrane. Če kaj, potem je treba prej piti več kot 2L vode dnevno.


cist odvisno kaj pocnes cez dan

Imaš prav. 2L vode je optimalno, če ne delaš nič. Če švicaš, je treba pit več. To, da človeško telo zna šparat in zmanjšat izločanje vode, ko si dehidriran, ne pomeni, da je to pretirano zdravo. IOW, boljše je iti 10x dnevno na malo potrebo kot 4x. To, da ledvica ne odvajajo metabolitov iz telesa, ker šparajo z vodo, ni ravno optimum.

blackbfm je izjavil:


Kar se tiče občutka žeje: raziskave kažejo, da ljudje v splošnem popijemo premalo tekočine. Do 3/4 Američanov naj bi bilo kronično dehidriranih


ne bi se cudu ce take raziskave sponzorira cocacola:P

Verjamem, da se ti ne bi čudil, a nič ne kaže, da jih je. Dej si dopovedat, da dehidriranost ni samo tisto stanje, ko se v puščavi komaj še vlečeš po tleh in z zadnjimi močmi hropeš: "Vode, vode..."

blackbfm je izjavil:

kar je tudi razlog, da sploh govorimo o nekNekateri ljudje enostavno ne čutijo žeje, dokler niso že res zelo dehidrirani, mnogi ne prepoznajo blage dehidracije


nekateri, manjsina.. povprecno zdrav clovek pa ve kdaj je zejen.. pa dej vklopi common sense, cudno da smo po tvoje dehidrirani prezivel zadnjih par 10000 let pa ni blo raziskav in appov ki te opominjajo kdaj moras jest pit spat

Dal sem ti link, kjer piše, da je blaga kronična dehidracija problem pri 3/4 Američanov. Kako je to manjšina?
Prevalence of Inadequate Hydration Among US Children and Disparities by Gender and Race/Ethnicity: National Health and Nutrition Examination Survey, 2009–2012:
Results. The prevalence of inadequate hydration was 54.5%.

Obstaja dovolj kliničnih študij, da je jasno, da ne gre samo za medijski hype oz. za Coca Colo, ki bi rada prodala več pijače. Jasno je, da ni potrebno popiti 5, 6, ali celo 12L vode na dan, kar pa je v rangu 2-3L je pa čisto OK. Gre seveda za neko oceno "čez palec". Individualne potrebe so različne in odvisne od več dejavnikov, ampak če se zavedamo, da gre za oceno "čez palec", je 2L čisto zdrava številka.

Še enkrat: blaga dehidracija nastopi že relativno hitro. Simptomi so npr. žeja (ja, žeja je že znak dehidracije), suha usta, suha koža, glavobol, pomanjkanje energije. Če tekočine ne nadomestiš, si pač blago dehidriran. V praksi mnogo mnogo mnogo preveč ljudi ne pije takoj ob prvem občutku žeje, in tako iz dneva v dan, s čimer po eni strani "trenirajo" svojo neobčutljivost za občutek žeje, po drugi strani pa postajajo kronično blago dehidrirani.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

To, da človeško telo zna šparat in zmanjšat izločanje vode, ko si dehidriran, ne pomeni, da je to pretirano zdravo


tut liter in več kave na dan ni pretirano zdravo pa nekateri vseeno to počnejo :p

imagodei ::

Ampak vprašanje, ki se je pojavilo, je, ali je glavobol lahko posledica dehidriranosti, morda tudi zato, ker je nekdo v preteklosti 4x dnevno pil kavo in s tem v 8 urah vase spravil vsaj 4 dl vode (morda pa še več, če si pripravlja večje količine ali pa če pri kavi popije tudi kozarec vode), zdaj pa nenadoma ne pije ničesar več.
- Hoc est qui sumus -

ProGo ::

Ne, glavobol je posledica odtegnitvenega sindroma. Sem preizkušal.

Drugače pa do 4 skodelice kave na dan je zdravo, potrjujejo znanstvene raziskave.

Superboyy ::

Pogovarjali smo se tudi o tem, ko je nekoga dnevno mučil glavobol preden je začel piti kavo. IMO posledica jutranje dehidracije.

imagodei ::

ProGo je izjavil:

Ne, glavobol je posledica odtegnitvenega sindroma. Sem preizkušal.

Drugače pa do 4 skodelice kave na dan je zdravo, potrjujejo znanstvene raziskave.

Ja, in ker govorimo o anekdotah, sem tudi jaz povedal svojo: dnevno popijem cca 3 velike čajne skodelice kave: instant, prave, včasih namesto kave Red Bull ali Monster ali kar je še teh pripravkov. Občasno, ko je treba lovit kakšne roke, ko delam pozno v noč ipd, pridem tudi na 5-6 takšnih kav dnevno.

Recimo, da dnevno na ta način zaužijem 500-1000 mg kofeina:
- dolga kava ima cca 100mg kofeina, moja običajna doza je velika čajna skodelica, verjetno okoli 200 mg
- mala žlica instant Nescafeja ima cca 57mg (v veliko čajno skodelico dam 3-4 žlice)
- 250ml pločevinka Red Bulla vsebuje 80mg kofeina
- Pločevinka Monsterja vsebuje cca 150mg kofeina (odvisno od vrste)

Ponavljam, da kljub temu preko vikenda, če se le dobro naspim, zlahka "pozabim" piti kavo. Ne čutim nobenih glavobolov in slabe volje. Še več, na dopustu kave niti najmanj ne pogrešam. Pijem jo, če nanese prilika, iz navade, sicer pa sploh ne.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Dieu ::

Jaz pa ne, meni je bila prva stvar zjutraj to če pa ne pa prva stvar h kateri sem strmel. Sem napisal, da sem že večkrat poskušal nehati in so praktično vedno sledili vsej dva, trije dnevi glavobolov - ki si se praviloma kar hitro po prvi zaužiti šalci nehali. Prav tako je bil problem razdražljivost in "utrujenost".

Zdaj bosta počasi dva tedna mimo in praviloma se počutim boljše, spim boljše, me pa včasih še malo muči pritisk (kr postanem utrujen ali pa sem sredi lepega naspidiran). Fizična aktivnost pomaga, glavobolov več ni, ...

Drugače sem pa jaz pil črno, brez mleka, brez sladkorja.

Koliko kofeina so imele moje šalce pa pojma nimam, na litersko posodo so letele noter vsej 2, 3 velike žlice (zvrhane, da težko več gor spraviš), mah včasih sem tudi kar sipal noter... :))
I was blind but now I see!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dieu ()

imagodei ::

@Dieu,

pa saj... ;(( Točno o tem je govora: prej si popil ogromno tekočine. Koliko je popiješ sedaj? Govoriš o literski posodi, torej si na račun kave dobil v telo vsaj liter tekočine. Kako ta manjkajoči liter sedaj nadomeščaš? Piješ čaj? Vodo? A zagotovo popiješ ta manjkajoči liter?
- Hoc est qui sumus -

Jst ::

Poslušal sem o teoriji, da je toliko predebelih ljudi tudi zaradi tega, ker premalo pijejo in žejo zamenjujejo z lakoto.

Jaz sem tudi pil po litre kave na dan. Dobesedno litre. Tiste majhne iz avtomata - to zame sploh ni bila kava. Kdaj ali zakaj sem nehal, pa res ne vem. Enkrat se je zgodilo, da nisem nekaj dni pil kave (verjetno dopust) in potem sem ugotovil, da je ne pijem že par tednov in da ne čutim nobene razlike.

Res pa je, da ker sem hodil s psom na eno urne sprehode (hitra hoja - okoli 5km na sprehod) zgodaj zjutraj in zvečer, sem že takoj zjutraj spil pol litra vode, ko sem šel na sprehod. (Ker sem imel pol literske kozarce.)

Sedaj do 12ih spijem več kot liter tekočine, od tega 3/4 vode. Samo pri hrani ne morem piti vodo; takrat spijem ene 3 dcl (ker imam sedaj takšne kozarce) soka.

Sedaj, ko ne kadim več, tudi ne pomislim na kavo. Pijem jo občasno, učinka name nima. Recimo pol ure pred kolesarjenjem, če spijem RedBull ali Monster, je povprečna hitrost enaka. (+/- par km/h)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

xmetallic ::

Osebna raziskava je pokazala, da sta seks in tuš zjutraj pred službo bolj učinkovita kot kava :)) Kava ima pri meni kratkotrajen učinek, 2h, pijem samo čez teden 2dcl na dan. Opažam da je kava pri večini ljudi bolj navada kot potreba.

Kofeinske tablete niso nikoli pomagale. Svoj čas sem jemal 800 - 1200mg kofeina skozi te tablete in ni bilo nobenega pozitivnega učinka razen da zvečer ni šlo zaspat.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Svaka ti čast, da ti paše seksat zjutraj. Jst sem zjutraj čist zaliman in mi pred 10h ne potegne.

Imagodei:

Lej, jst sem po prenehanju pitja kave, začel (v enakih količinah) piti zeleni čaj (brez mleka). Torej vnos tekočine se ni zmanjšal, vnos kofeina pa. Posledica je bilo 2-3 dni boleče glave. Lahko pa, da je bilo kaj drugega ampak se mi je zdela kar dobra korelacija.

imagodei ::

Glede na to, da zeleni čaj ravno tako vsebuje kofein (in sicer nezanemarljive količine, res pa cca 2-3x manjše kot v primerljivi količini kave), pa sploh težko potegnem zaključek, da gre pri pojavu glavobola za kofeinski deficit.
- Hoc est qui sumus -

ProGo ::

perci je izjavil:

Svaka ti čast, da ti paše seksat zjutraj. Jst sem zjutraj čist zaliman in mi pred 10h ne potegne.


Ti ne res potegne pred 10h? Pa potem tekom dneva nadoknadi? :))

Kofein iz zelenega čaja kemično ni 100% identičen kofeinu iz kave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

perci ::

imagodei je izjavil:

Glede na to, da zeleni čaj ravno tako vsebuje kofein (in sicer nezanemarljive količine, res pa cca 2-3x manjše kot v primerljivi količini kave), pa sploh težko potegnem zaključek, da gre pri pojavu glavobola za kofeinski deficit.

imagodei, primerjat zeleni čaj s kavo je res genialno. Če dozo heroina zmanjšaš za 80 procentov, boš tudi imel abstinenčno krizo.

imagodei ::

Primerjat kofein s heroinom je še za kakšno magnitudo bolj genialno ane? ;)

BTW, če boš nekomu, ki je šel cold-turkey iz heroina, po 24 urah končno vbrizgal 20% odmerek, mu boš močno olajšal simptome odtegnitvene krize.
- Hoc est qui sumus -

perci ::

Zamisli si, koliko bi me šele bolela glava, če ne bi niti zelenega čaja pil :)

imagodei ::

Moja motivacija tle je samo, da bi čim bolj objektivno ugotovili, a je glavobol posledica pomanjkanja kofeina, ali je lahko vzrok tudi v manjši količini vnesene tekočine. Na vzorcu enega (mislim sebe) pač ne morem delati zaključkov. Mene glava ne boli, če dan, dva ali 7 dni ne pijem kave. Ampak to v veliki sliki nič ne pomeni. Možno je, da drugi reagirajo (reagirate) drugače in da odtegnitev kofeina pač slabše prenašajo (prenašate).

Nočem bit zatežen, res bi rad mal bolj objektivno pogledal na to, ker so izkušnje očitno različne.

ProGo je izjavil:

Kofein iz zelenega čaja kemično ni 100% identičen kofeinu iz kave.

URL?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

[D]emon ::

ProGo> Kofein iz zelenega čaja kemično ni 100% identičen kofeinu iz kave.

Zatlaci si to nazaj v rit, ker nima nobene logicne osnove.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

perci ::

Ni 100% identicen, ker ima drugo komercialno ime - tein :)

Razlike prblizn toliko kot me dizlom in kurilcem - nic :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava in tesnoba

Oddelek: Loža
243331 (2197) imagodei
»

Dnevno zaužitje kofeina. Se s časom efekt zmanjša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609575 (7893) Jakka
»

Pitje kave brezpredmetno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7723693 (20119) ABX
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366681 (6127) shark_nm
»

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

Oddelek: Loža
246832 (6325) mojsterleo

Več podobnih tem