» »

vitamin b12

vitamin b12

tikitoki ::

Nekateri pravijo, da je priporocena vrednost vitamina b12v krvi prenizke, da bi bilo potrebno standarde popraviti.
Ima kdo kaksno informirano mnenje ali vir na to temo?

Sheteentz ::

Nekateri, kdo so ti nekateri?

nikjozo ::

Telo ti avtomatsko kopiči in skladišči B12 glede na tvoje potrebe, se ne ozira na standarde.

Mare2 ::

Največ tega vitamina se nahaja v mesu in v drobovini (predvsem v jetrih), pa tudi v školjkah in mlečnih izdelkih. Dobimo ga tudi z uživanjem jajc, vendar so v njih prisotne snovi, ki v črevesju zmanjšujejo absorpcijo tega vitamina. Vitamina B12 ne najdemo v nobeni rastlinski hrani.
https://www.bodieko.si/kako-dobiti-vec-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

imagodei ::

@tikitoki, sej si ti meni razlagal, kako je pomanjkanje B12 razširjeno. Na podlagi tvojih izvajanj sem si celo omislil tole:
B9, B12, železo.




Anyway, pomanjkanje železa, ali vitaminov B9 in B12 imajo zelo podobne simptome, vse od utrujenosti, depresije, slabokrvnosti, motnje vida, upad kognitivnih sposobnosti... Nekateri simptomi se pojavijo hitro, drugi šele čez leta kroničnega pomanjkanja.

Vitamin B12 or folate deficiency anaemia - Symptoms
Iron deficiency anaemia
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

@tikitoki, sej si ti meni razlagal, kako je pomanjkanje B12 razširjeno. Na podlagi tvojih izvajanj sem si celo omislil tole:
B9, B12, železo.




Anyway, pomanjkanje železa, ali vitaminov B9 in B12 imajo zelo podobne simptome, vse od utrujenosti, depresije, slabokrvnosti, motnje vida, upad kognitivnih sposobnosti... Nekateri simptomi se pojavijo hitro, drugi šele čez leta kroničnega pomanjkanja.

Vitamin B12 or folate deficiency anaemia - Symptoms
Iron deficiency anaemia


Moje trenutno vprasanje je glede referencnih vrednosti na podlagi katerih zdravnik domneva ali gre za pomankanje ali ne.

Na Japonskem naj bi bila minimalna vrenost 3x visja, kot je pri nas. Ker ne znam japonsko in tudi ne poznam njihovega sistema, ne vem ali gre za dezinformacije ali ne. Mogoce pa kdo tukaj ve, probati menda ni greh:).

BTW, ce slucajno imas pomankanje, potem so edina zanesljiva resite inekcije, lahko sicer tudi megadoze (v EU ni v prodaji), vendar bi si upal trditi, da so ampule, ki so registrirana, kot zdravila bolj regulirana in zanesljive sestave, kot kar je na voljo brez recepta preko spleta iz ZDA.

tikitoki ::

nikjozo je izjavil:

Telo ti avtomatsko kopiči in skladišči B12 glede na tvoje potrebe, se ne ozira na standarde.


mnja, telo kopici, ce ima na voljo. Ce nima, potem pac na koncu umres.

c3p0 ::

Rejene živali, ki ne vidijo pašnika, so precej low na B12. Če se ne motim, jim ga zato dodajajo v krmo.

harvey ::

Moje trenutno vprasanje je glede referencnih vrednosti na podlagi katerih zdravnik domneva ali gre za pomankanje ali ne.

Prenizke vrednosti klinično odrazijo in pripeljeno do slabokrvnosti (anemije). Pomanjkanje se lahko odraža kot nespecifični znaki - utrujenost, slabost, bleda koža, motnje v živčnem sistemu, povečano bitje srca,... vitamina B12 pa ne moreš predozirati.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

tikitoki ::

harvey je izjavil:

Moje trenutno vprasanje je glede referencnih vrednosti na podlagi katerih zdravnik domneva ali gre za pomankanje ali ne.

Prenizke vrednosti klinično odrazijo in pripeljeno do slabokrvnosti (anemije). Pomanjkanje se lahko odraža kot nespecifični znaki - utrujenost, slabost, bleda koža, motnje v živčnem sistemu, povečano bitje srca,... vitamina B12 pa ne moreš predozirati.


Anemija se ne izrazi v pimeru, da imas dovolj folata in v tem primeru prej pride do okvar zivcnega sistema, kar je bistveno tezje objektivno oceniti ali dokazati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7011569 (8374) c3p0
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415571 (10659) siddharta42
»

Letos bodo izpusti ogljikovega dioksida verjetno celo upadli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5920669 (17870) jype
»

Odpirač za smejalni plin v MB

Oddelek: Loža
144671 (4278) Matija82
»

Ali vitamin B ustavlja izgubo spomina pri Alzheimerjevi bolezni?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
146850 (6163) NazgulRR

Več podobnih tem