» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
34 / 34
»
»»

CoreySteel ::

Enkrat sem že računal v tej temi, da je še vedno bolje vlagati tudi po 30€ ali 50€ v ETF, kot pa v vzajemce, kljub vsemi provizijami, tako da se res ni za preveč sekirat, ker je vse bolje kot pa vzajemni skladi :)) :))
Twitter: @CoreySteel_

xeroxan44j ::

Hvala za vse odgovore, razmišljam da bi vložil nekaj denarja v zlato, ker glede na zgodovino je videti da bo vedno rastel. Nekaj investiranega v Crypto bom pustil tam, Bi pa odprl IBKR račun in sicer verjetno je zame 'laika' zadosti da odprem desktop verzijo in se tam osredotočim na nakupe ETF delnic. Kakor vem je FURSU potrebno prijaviti le v primeru izplačila, kar pa v mojem primeru ni opcija. pozna kdo kakšno spletno, kjer so dobro razložene špekulacije in ostale zadeve potrebne za investiranje ?

Me pa zanima iz vaše prve roke kaj vse rabim vedeti o IBKR, na kaj moram biti pozoren, kaj moram redno delati itd...

energetik ::

Jaz bi bil zdajle zelo previden pri zlatu. Bo res še rastel, glede na to da je ravno naredil nov ATH? Razen če se trenutne vojne še kaj razširijo. Če se pa pomirijo, pa pričakujem konkreten padec.

Pri IBKR je važno samo, da podaš vse svoje pravilne podatke, si zapišeš odgovore na varnostna vprašanja ter vpišeš trusted person. Ne rabiš niti desktop verzije, za redno nabavljat kak ETF je povsem zadosti že mobilna verzija oz. web verzija.
Če nočeš objavljati fursu, pazi samo na to, da bodo ETF-i accumulating. Pa priporočam nakupe na XETRA borzi (nemčija), ker so najnižje provizije.
Če boš nabavljal kake US delnice pazi, da EUR zamenjaš v USD v večjem znesku, ker je fiksna provizija 2$. Sam nakup US delnic je pa zelo poceni.
vires in numeris

Sparkxl ::

energetik je izjavil:

Jaz bi bil zdajle zelo previden pri zlatu. Bo res še rastel, glede na to da je ravno naredil nov ATH? Razen če se trenutne vojne še kaj razširijo. Če se pa pomirijo, pa pričakujem konkreten padec.


Raste že tisočletja. Zakaj bi zdaj bilo drugače?

Kanban ::

Če imaš čas čakati tisočletja je to odlična stvar, če pa je timeframe 10 let pa lahko padeš tudi v kakšno luknjo.

energetik ::

Kanban je izjavil:

Če imaš čas čakati tisočletja je to odlična stvar, če pa je timeframe 10 let pa lahko padeš tudi v kakšno luknjo.

Ravno to sem hotel reči. Sicer je moj timeframe za zlato bolj tam 20-30 let, pa vendar ne bom zdaj nabavljal na ATH.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

redtech ::

Na banki sem imel namesto "zavarovanja" kredita (za investiranje), varčevanje v Moorea Globalskladu (SKB) 30 EUR mesečno, sem zaprl sedaj in me je bančnica pohvalila, da imam 140 EUR plusa :)

Vmes sem naredil profit v višini celotnega kredita.

Splošno je znano, da DCA outperforma marsikaj. Sam sem mnenja, če se pojavi priložnost jo zgrabi na veliko, moraš tvegati, če želiš narediti razliko.

Cup & handle
Za zlato je dober entry pri $2200 ali $2000, GDX/GOLD je prebil trend, kar pomeni, da bodo minerji rasli hitreje od zlata.

Sparkxl ::

Imaš kaki predlog za minerje? Mislim da nižje ne morejo it in bi vrgel ene 5% v to.

@energetik če kupuješ za 30 let, kje se bo poznalo če si kupil pri 2300, 2100, ali 2400? Nikjer. Reskiraš pa, da zamudiš, če jutri skoči na 2500 in se nikoli več ne vrne nazaj

redtech ::

Mah nevem kaj bi izbral, vzel sem 10% v FNV.TO, ko je padel zaradi FM.TO (Cobre panama) pri C$148, par % imam v HOC.L še od p80, to je pa vse.

Ujel sem nekje v intervjuju z Rick Rulom, da recimo minerji niso imeli večjega CF, kot bi pričakoval v letih 2000+, ko je cena zlata rastla.

Sedaj pa vprašanje zakaj so minerji tako nizko, če je zlato na ATH, za vlagatelja je to dobro, ampak vseeno mislim, da je to sedaj bolj tek na dolge proge.

SSRM gledam, da bi dodal nekaj malega 1%, dolgoročno.

Drugače bi pa vzel tista imena, ki so v največjih ETF, tam bo največji gain.

Pomoje imam 90% vsega v kovini - fizični alokaciji (ne Au).

Bolj čakam kakšno priložnost za energijo, mogoče bo v jeseni pred US volitvam, tudi slabi podatki hodijo ven, recesija v US bi nafto dobro porinila navzdol - super scenarij za akumulirat.

Bomo videli..

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

@energetik če kupuješ za 30 let, kje se bo poznalo če si kupil pri 2300, 2100, ali 2400? Nikjer. Reskiraš pa, da zamudiš, če jutri skoči na 2500 in se nikoli več ne vrne nazaj
Res verjameš, da se nikoli ne bo več vrnil pod 2000?
Leta 2012 je bil 1800. Šele 8 let kasneje je bil spet na isti vrednosti, vmes pa je padel praktično na 1000! Jaz mislim, da ga bomo še videli kdaj pri 2k.
Priznam pa, da sem zamočil v 2022 in 2023 ko sem premalo vlagal vanj. Nekaj pa vseeno imam, nabavljal sem povprečno pri nekje 1650EUR/ozt.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Sparkxl ::

Kaj verjamem je stvar kristalne kugle. Sploh če se gre tu za desetletja, je pomoje pač brezpredmetno.
Isto pri delnicah. Če se greš igro na dolgi rok, sploh v podcenjenih sektorjih, čakanje na neke padce nima smisla.
Lep primer je moja košara. Sem ravno včeraj gledal, od junija lani leti samo gor brez enega samcatega pullbacka. Če bi vmes čakal na padce, bi se odpovedal res lepim donosom

xeroxan44j ::

Naredil acc na IBKR pa mi je ostal zadnji korak "fund your ACC" Zanima me kaj je boljša opcija Bank transfer SEPA are WISE ?
Imate valuto izbrano Euro al Usd?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

WISE je posrednik, SEPA je direktno bančno nakazilo.

Se pravi itak da greš preko SEPA če gre za nakazila znotraj EU (no tudi nekaj non-EU držav je notri, med drugim UK), ker so SEPA nakazila poceni oziroma velikokrat celo zastonj. Za nakazila izven EU je pa Wise zelo popularen, ker izven SEPA območja so obična bančna nakazila draga in/ali komplicirana.

Jaz sem se hotel izogniti konverziji med $ in EUR ko si kaj preračunavam (brezvezna komplikacija), zato imam in račun v EUR in tudi vse ETFje izbiram take ki so v EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

xeroxan44j ::

To je verjetno treba banko obvestit za poslovanje preko IBRK?
Kako je pa z revolutom ?

Gregor P ::

Ne, ne rabiš nobenega obveščati. Zakaj bi?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
34 / 34
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
759183494 (595) Vaseer
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547145534 (10237) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222524 (1265) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513853 (9705) zelenizmaj

Več podobnih tem