» »

Carski rez kot primarna odločitev

Carski rez kot primarna odločitev

«
1
2

Vazelin ::

Priznam, nisem še googlav na točno to temo...

Zanima me naslednje:
Porod na ženski pusti precej posledic, od hudega matranja na dan poroda, prerezanega presredka in šivanja le tega, do spuščenih notranjih organov, nekontrolirano uhajanje urina. Nenazadnje do tega da ima tudi plod kar nekaj šans da se zaplete med popkovino in posledično ostane brez zraka.

Zato mi nekako ni jasno zakaj carski rez ni kar primarna izbira (ali vsaj ob protiplačilu). Bolj varno za otroka, splošna narkoza, nobenih bolečin (razen dva tri dni po porodu) in manj poškodb ženske. Jaz osebno bi imel raje ranico na trebuhu kot pol telesa raz€&@&€@&€.

Se zavedam da bi to pomenilo velik pritisk na anasteziologe in kirurge. Ampak vseeno tisti ki si privošči zakaj ne bi bila prva izbira? Niso že neke laserske tehnike za odstranjevanje brazgotin oz nepravilnosti kože?

Upam da ni preveč kar neki napisano.

Aquinas ::

Researchers have found that the neonatal mortality rate for Caesarean delivery among low-risk women is 1.77 deaths per 1,000live births, while the rate for vaginal delivery is 0.62 deaths per 1,000.

NY Times

jype ::

Večino neželenih posledic poroda je mogoče preprečiti s pravilno duševno in telesno pripravljenostjo nosečnice, ter z malo crkljanja. Pravilne masaže, predvsem presredka, lahko bistveno zmanjšajo tveganje za nastanek škodljivih posledic, še posebej pri prvem porodu, ki je glede tega tudi najbolj rizičen.

SimplyMiha ::

Carski rez je mišljen za rizične primere, kjer klasični porod predstavlja veliko tveganje za otroka ali mamo.

Žal se veliko ljudi tega ne zaveda predobro.

maco-maco ::

Pri carskem rezu kar nekaj zadev prerežejo, tako da tako nedolžno že ni. Drugače pa je že jype napisal, kako naj bi potekale priprave. Tisto masiranje z Weleda olji ali mandljevim oljem je pa itak zabavno, samo malo se je treba kontrolirati.
Kaj?

PrihajaNodi ::

Vazelin? Se ne bi ti raje posvetil kriptovalutam kot pa študiral o otrocih? Ali bo carski rez ali ne se dogovorita s partnerjem oziroma pretehtata možnosti fizična/mentalna stabilnost.
Kakorkoli prosim te da malo zapustiš forum, greš na zrak in še enkrat razmisli o mojih besedah, kjer sem ti dejal da ti je vlak že odpeljal. Pa brez zamere, ker pravi prijatelj te vedno postavi na trdna tla.

Massacra ::

Obstajajo še dodatni - tudi evolucijski razlogi, da je treba carski rez uporabljati le v življensko pomembnih situacijah.

https://m.delo.si/znanje/znanost/medici...

ginekk ::

Vazelin je izjavil:

Priznam, nisem še googlav na točno to temo...

Zanima me naslednje:
Porod na ženski pusti precej posledic, od hudega matranja na dan poroda, prerezanega presredka in šivanja le tega, do spuščenih notranjih organov, nekontrolirano uhajanje urina. Nenazadnje do tega da ima tudi plod kar nekaj šans da se zaplete med popkovino in posledično ostane brez zraka.

Zato mi nekako ni jasno zakaj carski rez ni kar primarna izbira (ali vsaj ob protiplačilu). Bolj varno za otroka, splošna narkoza, nobenih bolečin (razen dva tri dni po porodu) in manj poškodb ženske. Jaz osebno bi imel raje ranico na trebuhu kot pol telesa razEUR&@&EUR@&EUR.

Se zavedam da bi to pomenilo velik pritisk na anasteziologe in kirurge. Ampak vseeno tisti ki si privošči zakaj ne bi bila prva izbira? Niso že neke laserske tehnike za odstranjevanje brazgotin oz nepravilnosti kože?

Upam da ni preveč kar neki napisano.


Od kod taki hudi zaključki o posledicah? Porod je namreč naravni proces, niti ne moreš trdit da je invaziven ker ni kakšna degenerativna mutacijska zadeva kot je to rak. Obiskovalci (partner) so lahko zraven. Carski rez pa je umeten poseg v telo, rezanje in izvlačenje deteta, kirurgi v operacijski, partner ne more prisostovat, kaj šele sodelovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Rok Woot ::

Umeten poseg? Pa veš kdaj so že delal to? In ja otrok je tujek v telesu matere. Pa to, da je lahka partner zraven je itaq neka komercialna fora. Sploh je pa umetno iti v porodnišnico. Neha štihat njivo, rodi v bližnjem grmovju zraven doživi orgazem in to je to.

Aquafriend ::

Zenska, vsaj malo telesno v kondiciji in z sirokimi boki brez tezav rodi otroka, ponavad. Najvec tezav imajo ponavad zenske, telesno in psiholosko v ne prevec dobri kondiciji in tudi ozki boki ne pomagajo. Odvisno tudi od drugih dejavnikov in od primera do primera.

Nekatere "pisarniske" zenske s slabo kondicijo in z ozkimi boki prav obcudujejo dekline s kmetov, ki samo "prdnejo" in je otrok ze zunaj, medtem ko so se same morale muciti tudi po par ur :P

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Sej obstaja še drug rez kot carski, da pač malo razrežejo ustje fufle, to tudi ni za odmet, zdej pa zelo prakticirajo (ne vem če pri nes) carski rez v blagi U obliki, ki pa se praktično ne vidi, ker tudi suhice tam dobijo gube in dejensko spoloh ne veš eli je že rodila ali ni, prej so imeli prakso vetrikale ki je bila vidna na kilometer, sploh če je ženska zredila po porodu, zdej pa nima veze, se dejansko ne vidi razen budnemu očesu :)



In ja kok pa je nevarno pa ne vem ? verjetno nekaj je, ampak saj tudi vsaka preiskava predstavlja neko nevarnost, tko da suma sumarum in estetika (kar danes babe zlo dajo na to) ni zime bi rekl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

perci ::

Carski rez je operativni poseg, ki je last resort, nikakor ne boljša alternativa. Če pa pustimo posledice, ki jih carski rez pusti na materi, tovrsten porod pusti določene posledice tudi na otroku. Naravna pot je, da otrok pride ven počasi v nekaj urah matranja, ko se spušča v porodni kanal in potem po njem potuje ven. Pri carskem rezu iz čistega mira pride ven na zrak in je to zanj velik šok. Otroci, rojeni s carskim rezom, bolj jokajo kot ostali. Ker so rojeni na točno določen dan pred naravnimi popadki, obstaja verjetnost, da ne bodo v celoti razviti. Ker otroka ne bodo takoj dali mami tudi ne bo takoj občutil njene kože, kar otroku precej zmanjša stres. Pa še 101 razlog je, zakaj je naravni porod boljša izbira. Google it.

Moderna doktrina nikakor ne spodbuja carskega reza, če ni medicinskih indikacij.

Rok Woot je izjavil:

Umeten poseg? Pa veš kdaj so že delal to? In ja otrok je tujek v telesu matere. Pa to, da je lahka partner zraven je itaq neka komercialna fora. Sploh je pa umetno iti v porodnišnico. Neha štihat njivo, rodi v bližnjem grmovju zraven doživi orgazem in to je to.

Otrok je tujek? Da je partner zraven, je komercialna fora? Ti pa še nisi bil zraven pri porodu, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Aquafriend ::

+1

perci ::

Aquafriend je izjavil:

Zenska, vsaj malo telesno v kondiciji in z sirokimi boki brez tezav rodi otroka, ponavad. Najvec tezav imajo ponavad zenske, telesno in psiholosko v ne prevec dobri kondiciji in tudi ozki boki ne pomagajo. Odvisno tudi od drugih dejavnikov in od primera do primera.

Nekatere "pisarniske" zenske s slabo kondicijo in z ozkimi boki prav obcudujejo dekline s kmetov, ki samo "prdnejo" in je otrok ze zunaj, medtem ko so se same morale muciti tudi po par ur :P

To sem še hotu rečt. Ženski se med nosečnostjo in ob porodu medenica razširi, tako da lahko tudi ženske z "ozkimi" boki čist normalno rodijo.

nsa_ag3nt ::

Za sam poseg se porodničarji odločijo tudi, ko po +6 ur rojevanja otrok noče ven, kljub popadkom.

Je pa seveda odvisno, kje ženska rojeva, ponekod so bolj bukovi kot drugod.Bojda je Jeseniška med boljšimi.
https://www.dnevnik.si/1042761749
https://www.dnevnik.si/1042728823
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ja, jeseniška je najboljša za naravni porod. Smo imeli že dve punčki tam.

V primeru večjih komplikacij, UKCLJ.

Medtem ko je, kar se tiče samega naravnega poroda, ljubljanska porodnišnica 20 let za cajtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Scorpia ::

Kakor so rekli, vse je odvisno od fizicnega stanja zenske in tudi psiha. Moja ko je v prvo rodila je imela ogromne probleme in protibolecine ni da ni so dajali. Nato je prisla jutranja ekipa in zenska ki ve kako se rodi otroka sta v pol ure ven spravila. Presnja babica se mi zdi da ni toliko imela "pojma" pac iz ucbenikov. Pri drugem otroku je moja bila pripravljena na vse, ker je itak dala cez in je dobesedno v dveh urah ven spravila, brez kaksnih vecjih bolecin, obakrat ni bila niti sivana. In kolikor sem bil zraven pri porodu in kar je moja rekla, je vse v predihavanju in misicah. Marsikatera se med nosecnostjo razpusti, se manj telovadi in nima dovolj mocne trebusne misice, pol imajo bolj ali manj same probleme. Nato jim se sopajo umetne popadke, ker same niso sposobne stiskati.

Da bi se medenica med porodom razsirila pa prvic slisim. Ker med nosecnostjo voda pritiska na vse strani in kjer se kosti stikajo, jih boli kot sam vrag. Da bi se med porodom, pa mocno dvomim. Itak se otrok v porodnem kanalu rotira, tako da otrok brez tezav zleze ven.
////

Pika na i ::

O bog.........

perci ::

Sej sem napisal - med nosečnostjo in porodom. Relaxin se izloča v obeh fazah in logično je, da ko otrok leze dol, je pritisk na širjenje tudi iz notranje strani, tko da se tudi mehansko širi. Nazadnje se spomnim, da je moji med porodom ful pasalo, da sem ji skupaj tiščal boke, ker jo je raztegovanje medenice precej bolelo.

nsa_ag3nt ::

Za koliko % se je potem povečal obseg bokov ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

perci ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Za koliko % se je potem povečal obseg bokov ?

Za 26%. Kva jst vem za kolk %. Tolk, da ji kavbojke niso več prav, če je imela zlo ozke.

Alec999 ::

perci je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Za koliko % se je potem povečal obseg bokov ?

Za 26%. Kva jst vem za kolk %. Tolk, da ji kavbojke niso več prav, če je imela zlo ozke.

lol @ perci made my day :)

Aquafriend ::

Pika na i je izjavil:

O bog.........


naj te tole trolanje ne odvrne od bodocih narascajev. Malo treninga, medenicne vaje in bo slo na hitrco :)

maco-maco ::

O bog.........

Kako ti lahko pomagam?
Če je lahko Zaphod hobi moralist, bomo pa mi hobi porodničarji.
Mati otrok pravi, da se odločite za naravni porod. Imeli pa smo tudi hudičkinjo, ki so jo vrgli vn pri kilogramu. Videl in dotikal sem se jo kmalu po ekstrakciji. Potem sem šel materi gor poročat, pa se je vsa zadeta samo smejala. Otrok je bil podoben opici z veliko vulvo in nosom, doktor ji je v popek tlačil cevke. So pa zelo za kengurujčkanje, tako da imajo stika ker nekaj. Je pa za žensko težko, saj ima prerezan trebuh. porod na domu te pride 1.400€.
Ja, naj bi se zadeve raztezale, topile, razširjale. Kaj naj bi bilo tu tako nenavadnega?
Če je glih Pika tukaj. Tam je bila tudi mati narkomanka. Ljubeča, samo debili kot si ti, so ji dajali zelo slabe signale (pa ne da se mi zdi to super zadeva, samo lahko bi bili bolj obzirni).
Kaj?

poweroff ::

perci je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Za koliko % se je potem povečal obseg bokov ?

Za 26%. Kva jst vem za kolk %. Tolk, da ji kavbojke niso več prav, če je imela zlo ozke.

26,1 ali 25,9?

:))

Eni imate prav trapaste ideje. Kot rečeno, naravni porod je praviloma najmanj tvegan za žensko in otroka. Zato naj bi se carskega reza ne delalo, če zanj ni indikacij. Treba se je zavedati, da je carski rez operacija, vsaka operacija pa prinaša določeno tveganje. Od okužb, do anestezioloških zapletov.

Problem je, kot je opisano v tistem članku v DELU, da je v nekaterih delih sveta (npr. Brazilija), carski rez postal "modna muha".

Evolucijski znanstveniki so z matematičnim modelom pokazali, da se število žensk z ozko medenico glede na velikost zarodka povečuje - v zadnjih desetletjih med 10-20%. Posledično to pomeni porast možnih težavnih porodov.
Dokazali so torej, da nekritična uporaba carskega reza lahko spremeni tok evolucije v razmeroma kratkem času. Posledično se bo v prihodnosti lahko zgodilo, da naravnih porodov praktično ne bo več.

To seveda dokazuje, da ljudje nismo naravna bitja, pač pa kulturna bitja. Na našo evolucijo bolj vpliva kultura kot narava (kultura je tukaj mišljena kot človekova kultura, se pravi tehnika, umetnost, znanost, moralni sistemi, itd.).

Glede na to, da "nazaj k naravi" ne bomo šli (v bistvu se ljudje tudi nikoli nismo vračali k naravi), bo treba problem reševati še z več "umetnimi - nenaravnimi posegi". Se pravi še več tehnike, medicine, farmacije,...

Kar nas pripelje do... hja, mogoče pa čez nekaj stoletij res - umetnih maternic in izginevanjem materinstva.
sudo poweroff

Pika na i ::

maco-maco je izjavil:

O bog.........

Kako ti lahko pomagam?
Če je lahko Zaphod hobi moralist, bomo pa mi hobi porodničarji.
Mati otrok pravi, da se odločite za naravni porod. Imeli pa smo tudi hudičkinjo, ki so jo vrgli vn pri kilogramu. Videl in dotikal sem se jo kmalu po ekstrakciji. Potem sem šel materi gor poročat, pa se je vsa zadeta samo smejala. Otrok je bil podoben opici z veliko vulvo in nosom, doktor ji je v popek tlačil cevke. So pa zelo za kengurujčkanje, tako da imajo stika ker nekaj. Je pa za žensko težko, saj ima prerezan trebuh. porod na domu te pride 1.400€.
Ja, naj bi se zadeve raztezale, topile, razširjale. Kaj naj bi bilo tu tako nenavadnega?
Če je glih Pika tukaj. Tam je bila tudi mati narkomanka. Ljubeča, samo debili kot si ti, so ji dajali zelo slabe signale (pa ne da se mi zdi to super zadeva, samo lahko bi bili bolj obzirni).

Će je kdo tu debil, si to ti.

maco-maco ::

Hvala gospa frigidna.
Kaj?

Oberyn ::

Moja je rodila s carskim rezom, zaradi medicinskih razlogov. Še zdaj ji je žal, po 17 letih, da ni zmogla roditi otroka tako, kot je narava predvidela in predvsem, da ga ni mogla takoj prijeti. Tako da po moje je najbolje, da razpravo o tem prepustimo babam, ker mi nimamo niti najmanjšega pojma o tem.

PrihajaNodi ::

Moja je rekla da hoče carski rez, jaz nisem pristaš tega in sva se razšla.

perci ::

Oberyn je izjavil:

Moja je rodila s carskim rezom, zaradi medicinskih razlogov. Še zdaj ji je žal, po 17 letih, da ni zmogla roditi otroka tako, kot je narava predvidela in predvsem, da ga ni mogla takoj prijeti. Tako da po moje je najbolje, da razpravo o tem prepustimo babam, ker mi nimamo niti najmanjšega pojma o tem.

Kako, da ne, sej si ravnokar nekaj pametnega povedal. Jst recimo o tem vem precej več kot veliko žensk.

Oberyn je izjavil:

Moja je rodila s carskim rezom, zaradi medicinskih razlogov. Še zdaj ji je žal, po 17 letih, da ni zmogla roditi otroka tako, kot je narava predvidela in predvsem, da ga ni mogla takoj prijeti. Tako da po moje je najbolje, da razpravo o tem prepustimo babam, ker mi nimamo niti najmanjšega pojma o tem.

Kako, da ne, sej si ravnokar nekaj pametnega povedal. Jst recimo o tem vem precej več kot veliko žensk (predvsem tistih, ki še niso rodile).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

WhiteAngel ::

Vazelin je izjavil:

Porod na ženski pusti precej posledic, od hudega matranja na dan poroda, prerezanega presredka in šivanja le tega, do spuščenih notranjih organov, nekontrolirano uhajanje urina. Nenazadnje do tega da ima tudi plod kar nekaj šans da se zaplete med popkovino in posledično ostane brez zraka.


Carski rez ni nedolzen. Prerezejo te plast za plastjo in zenska se ~1 leto ne sme delati trebusnjakov, saj bi lahko kaksno kito pretrgala. Tudi dvigovat ne sme dolgo casa nicesar tezkega, saj lahko dobi kilo. Ker je maternica bila prerezana in ima brazgotino, obstaja nevarnost, da se tam maternica strga pri bodocih porodih. Ce je prisotna splosna anastezija, si tudi malo spremenjen v glavi. Vsaj tako moja pravi.

Pri naravnih porodih je nekaj neprijetnosti. Ampak tam doli je vse narejeno zato, da se rojeva in stvari se prej ali slej uredijo.

Aja, carski rez v LJ in KR delajo v crki U pod trebuhom, ja.

poweroff ::

Oberyn je izjavil:

Tako da po moje je najbolje, da razpravo o tem prepustimo babam, ker mi nimamo niti najmanjšega pojma o tem.

Ja, debate o norosti pa norcem. Psihiatre pa lahko ukinemo.
sudo poweroff

vostok_1 ::

WhiteAngel je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Porod na ženski pusti precej posledic, od hudega matranja na dan poroda, prerezanega presredka in šivanja le tega, do spuščenih notranjih organov, nekontrolirano uhajanje urina. Nenazadnje do tega da ima tudi plod kar nekaj šans da se zaplete med popkovino in posledično ostane brez zraka.


Carski rez ni nedolzen. Prerezejo te plast za plastjo in zenska se ~1 leto ne sme delati trebusnjakov, saj bi lahko kaksno kito pretrgala. Tudi dvigovat ne sme dolgo casa nicesar tezkega, saj lahko dobi kilo. Ker je maternica bila prerezana in ima brazgotino, obstaja nevarnost, da se tam maternica strga pri bodocih porodih. Ce je prisotna splosna anastezija, si tudi malo spremenjen v glavi. Vsaj tako moja pravi.

Pri naravnih porodih je nekaj neprijetnosti. Ampak tam doli je vse narejeno zato, da se rojeva in stvari se prej ali slej uredijo.

Aja, carski rez v LJ in KR delajo v crki U pod trebuhom, ja.


Po mojih izkušnjah kar sem slišal, videl itd. Je res velik del psihična in fizična priparvljenost.
Saj ste že povedali tukaj. V drugo je šlo brez problemov.

Torej psiha zjebe. Punce je strah, nima kondicije, ne ve kaj pričakovat in pol zakrknejo mišice. V bistvu rabiš pogum. In veliko modernih žensk tega nima več. Poženščenost se ni zgolj pojavila pri modernih moških.
Včasih so kmetice tud ble pri porodu krav, vajene krvi, truda itd.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Virjan ::

Moja je rodila dvojcice z CR 4 mesece nazaj in hvala bogu da je bilo tako, videl pa sem par zensk kako se je treslo pa bilo bledih od napora, kot da bi bile na robu smrti...ko vidis to potem CR kar naenkrat ni tako slab. Rez je vodoraven, dobila je epiduralno tako da je bila budna, iz operacijske je prisla vesela kot rozica, ti dajo nekaj za dobro voljo ;) Cez 3 dni smo sli domov, vse ok.
Partnerke od dveh mojih frendov so rojevale po vec kot 12h preden so se odlocili pa CR.
Taka je doktrina je razlozila zdravnica, ce res ne gre in so lahko komplikacije pa CR. Do takrat pa samo upaj da otroku ne zmanjka kisika...

next3steps ::

Hm, porod trajal 24 ur in to brez carskega reza. Že mora da bude hudo, če posplošujemo. Ali pač?

marsovcek ::

Ajej...

Carski rez je resna operacija, ki je lahko povezana z nemalo resnih zapletov. Obstajajo indikacije za to operacijo in k sreči želja nosečnice ni med njimi. Upam, da tudi ne bo.
90% nosečnosti in porodov gre brez kakršnihkoli zapletov, tako da ne trositi o nekih deformacijah žensk po porodu. Res pa je večina medicinske oskrbe nosečk/porodnic ciljana v tistih preostalih 10%.

Za vse ljubitelje porodov na domu in podobnih alternativnih oblik pa priporočam v branje L. Hory: Vse visi na popkovini ;)

MacoLa27 ::

Porod na hrbtu z nogami v luft in tečno babco, ki ti najeda, je vse prej kot naraven. Posledično se ženska ne sprosti, nima prave poze za pritiskat, porod traja cel dan in na koncu omaga -> CR. Iz takega scenarija pride potem fama, da je porod nekaj groznega, nemogočega, CR pa je najboljša iznajdba človeštva po toplem kruhu.

Če pa se do poroda pristopi kot do nečesa naravnega, do bolečine kot do nečesa, kar ženski pomaga pravilno tempirati pritiskanje, in do celotnega dogodka kot do nekega prvinskega prvega stika z otrokom, pa je celoten dogodek lahko čudovit in nepozaben. Pa ne samo za očeta, "ki nič ne rabi delat", pač pa tudi za mamo. Marsikatera ženska je porod primerjala z neke vrste orgazmom...

Pa ne da je CR nekaj slabega, zlobnega. V 10% primerov pač pride do komplikacije in takrat smo lahko hvaležni, da ne živimo v srednjem veku, ampak nam je na voljo poseg kot je CR. Ampak, kot je napisal že marsikdo pred mano, gre za operacijo, ki ne pusti samo posledice na telesu matere, pač pa vpliva tudi na otroka. Vzet mu je namreč prvi stik z materjo. V šoli za starše nam je patronažna sestra bodočim fotrom zabičala: V primeru CR imate najpomembnejšo vlogo očetje, saj morate zagotoviti otroku to, kar mu mama ne more. V praksi to pomeni, da si slečeš majico in daš otroka na golo kožo, da začuti toplino in bitje srca, kar mu je bilo po 9 mesecih vzeto.

Poleg materine topline je otrok, rojen s CR, prikrajšan tudi za "proaktivizacijo". Med potjo po porodnem kanalu namreč pride otrok v stik z materinimi bakterijami, ki so prva sestavina njegovega črevesnega bakterijskega "koktejla". Dejansko porodničarji resno razmišljajo o tem, da bi v protokol CR dodali pravilo, da je potrebno otroka, rojenega s CR, takoj po porodu namazati z brisom iz materine vagine, s čimer bi simulirali ta aspekt naravnega poroda.

Itd, itd...

Sicer se mi zdi, da je Vazelin vprašanje postavil kot malo provokacije, ampak če kdo v situaciji, da pričakuje otroka, in resno razmišlja o CR kot o neki legitimni, zgolj pozitivni opciji, potem naj si prebere knjigo Modrost rojevanja, pa bo morda spremenil mnenje...

Vazelin ::

Mnja sam tisto, da je večja smrtnost pri CR je tako tako. Verjetno je potrebno upoštevati, da so tisto hujši primeri. Potrebno bi bilo primerjat CR kot lastno izbiro in naraven porod, šele takrat bi verjetno dobili bolj prave rezultate. Se pa zavedam, da je lahko pri operaciji številni zapleti (narkoza, sama operacija, post operativno).


ps: sicer je pa priprava na splošno anastezijo zakon feeling (razen uno vstavljanje igle če je sestra šlampasta pa ne najde dobro žile je lahko precej neprijetno) - parkrat vdihneš in že te ni več.:D Se moram poučiti danes na wiki kaj za vraga je uni plin ki se ga vdihava da te pobere v par sekundah...

PrihajaNodi ::

Vazelin, resno te sprašujem od kje jih vlečeš? Mislim ne vem no ali ne bi vsaj malo počakal s temi temami vsaj dokler si ne najdeš babe?

Vazelin ::

Se je treba pripravti a:)

PrihajaNodi ::

Zivcnega me delas ko odpiras taksne in podobne teme, nimas pa pojma kako funkcionira glava od babe. Ce bo zelela carski rez ga bo dobila. Se enkrat kupi si pasjo hrano pa greva v zavetisce Horjul po psa. In to ti resno pisem brez podjebavanja. Meni je dolgcas ti pa si osamljen in to ni ok za tvoje dusevno zdravje.

kuall ::

hah še en primer, ko ljudi dela živčne dejstvo, ko nekdo hoče nekaj razumet. res zanimiv pojav.

fante je enostavno odprl temo z vprašanjem, ki ga zanima. ni zadaj nič drugega kot želja po razumevanju nejasnega vprašanja. človeški možgani pa so tako narejeni, da vedno iščejo neke skrite pomene. in tukaj so našli skriti pomen to, da hoče vazelin uveljaviti zakon, da morajo vse roditi s carskim rezom. v resnici samo sprašuje zanimivo vprašanje. to je živalska reakcija, značila za ljudi z nizko stopnjo zavesti.

meni se tukaj porodita dve ideji:
1. sigurno mora biti bolj zdravo roditi tako, kot so ljudje rojevali milijone let, kot pa da ti razrežejo trebuh. vedno je bolj zdravo tisto, ki je bilo večkrat stesrirano in nezdrave novosti, na katere telo ni navajeno skozi evolucijo.

2. smrt je del življenja, brez nje ne bi bilo evolucije in napredka. s tem ko zdravniki pri življenju ohranjajo ljudi, ki bi brez zdravnikov umrli povzročijo to, da ti rodijo še več takih ljudi, ki bodo rabili zdravniško pomoč za preživetje. in si delajo delo. podobno je s tistim, ko nekoga bolnega ohranjajo pri življenju, oni imajo delo, bolnik se matra. smrt sploh ni tako grozna in sigurno je zelo smiselno umreti, če človek/žival trpi, da bo dal prostor nekomu, ki bo znal uživat, tako kot je treba.

Invictus ::

perci je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Za koliko % se je potem povečal obseg bokov ?

Za 26%. Kva jst vem za kolk %. Tolk, da ji kavbojke niso več prav, če je imela zlo ozke.

Tu ni problem rojstvo, ampak predvsem nažiranje v nosečnosti(dobijo free food card :D) in ne delajo vaj za učvrstitev medenice, ki jih lahko delajo 14 dni po porodu.

Babe so lene, zjamrane, kile gredo pa gor... Nažiranje se dostikrat ne neha po porodu.

Če bi poslušale porodničarke, in ne žrle do onemoglosti, se ne bi nič zredile. Je pa prvi porod vedno najbolj naporen. Vsi naslednji so lažji pri večini žensk...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scorpia ::

Vazelin je izjavil:

Mnja sam tisto, da je večja smrtnost pri CR je tako tako. Verjetno je potrebno upoštevati, da so tisto hujši primeri. Potrebno bi bilo primerjat CR kot lastno izbiro in naraven porod, šele takrat bi verjetno dobili bolj prave rezultate. Se pa zavedam, da je lahko pri operaciji številni zapleti (narkoza, sama operacija, post operativno).


ps: sicer je pa priprava na splošno anastezijo zakon feeling (razen uno vstavljanje igle če je sestra šlampasta pa ne najde dobro žile je lahko precej neprijetno) - parkrat vdihneš in že te ni več.:D Se moram poučiti danes na wiki kaj za vraga je uni plin ki se ga vdihava da te pobere v par sekundah...


Skozi masko ti dajo samo kisik in po moznosti se smejalni plin za dobro voljo ali pomiritev. Skozi zilo ti dajo anestezijo, kjer te pobere v parih sekundah, samo da ti ne ves kdaj oni dajo, ker so ti kanal ze pred posegom ustavili. Ponavadi te uspavajo takrat ko udihavas kisik skozi masko, pa folk misli da je to zaradi "plina".
////

perci ::

Invictus je izjavil:

perci je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Za koliko % se je potem povečal obseg bokov ?

Za 26%. Kva jst vem za kolk %. Tolk, da ji kavbojke niso več prav, če je imela zlo ozke.

Tu ni problem rojstvo, ampak predvsem nažiranje v nosečnosti(dobijo free food card :D) in ne delajo vaj za učvrstitev medenice, ki jih lahko delajo 14 dni po porodu.

Babe so lene, zjamrane, kile gredo pa gor... Nažiranje se dostikrat ne neha po porodu.

Če bi poslušale porodničarke, in ne žrle do onemoglosti, se ne bi nič zredile. Je pa prvi porod vedno najbolj naporen. Vsi naslednji so lažji pri večini žensk...

Ne zdej po svoji babi sklepat na vse ostale.

Invictus ::

perci je izjavil:

Invictus je izjavil:

perci je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Za koliko % se je potem povečal obseg bokov ?

Za 26%. Kva jst vem za kolk %. Tolk, da ji kavbojke niso ;)več prav, če je imela zlo ozke.

Tu ni problem rojstvo, ampak predvsem nažiranje v nosečnosti(dobijo free food card :D) in ne delajo vaj za učvrstitev medenice, ki jih lahko delajo 14 dni po porodu.

Babe so lene, zjamrane, kile gredo pa gor... Nažiranje se dostikrat ne neha po porodu.

Če bi poslušale porodničarke, in ne žrle do onemoglosti, se ne bi nič zredile. Je pa prvi porod vedno najbolj naporen. Vsi naslednji so lažji pri večini žensk...

Ne zdej po svoji babi sklepat na vse ostale.

Saj ne. Moja je shujšala ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

Invictus je izjavil:

perci je izjavil:

Invictus je izjavil:

perci je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Za koliko % se je potem povečal obseg bokov ?

Za 26%. Kva jst vem za kolk %. Tolk, da ji kavbojke niso ;)več prav, če je imela zlo ozke.

Tu ni problem rojstvo, ampak predvsem nažiranje v nosečnosti(dobijo free food card :D) in ne delajo vaj za učvrstitev medenice, ki jih lahko delajo 14 dni po porodu.

Babe so lene, zjamrane, kile gredo pa gor... Nažiranje se dostikrat ne neha po porodu.

Če bi poslušale porodničarke, in ne žrle do onemoglosti, se ne bi nič zredile. Je pa prvi porod vedno najbolj naporen. Vsi naslednji so lažji pri večini žensk...

Ne zdej po svoji babi sklepat na vse ostale.

Saj ne. Moja je shujšala ;)

Ker si ji skakal po glavi:))...do nosečnosti je pa grebla futr.

;)
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

FTad ::

kuall je izjavil:

hah še en primer, ko ljudi dela živčne dejstvo, ko nekdo hoče nekaj razumet. res zanimiv pojav.

fante je enostavno odprl temo z vprašanjem, ki ga zanima. ni zadaj nič drugega kot želja po razumevanju nejasnega vprašanja. človeški možgani pa so tako narejeni, da vedno iščejo neke skrite pomene. in tukaj so našli skriti pomen to, da hoče vazelin uveljaviti zakon, da morajo vse roditi s carskim rezom. v resnici samo sprašuje zanimivo vprašanje. to je živalska reakcija, značila za ljudi z nizko stopnjo zavesti.

meni se tukaj porodita dve ideji:
1. sigurno mora biti bolj zdravo roditi tako, kot so ljudje rojevali milijone let, kot pa da ti razrežejo trebuh. vedno je bolj zdravo tisto, ki je bilo večkrat stesrirano in nezdrave novosti, na katere telo ni navajeno skozi evolucijo.

2. smrt je del življenja, brez nje ne bi bilo evolucije in napredka. s tem ko zdravniki pri življenju ohranjajo ljudi, ki bi brez zdravnikov umrli povzročijo to, da ti rodijo še več takih ljudi, ki bodo rabili zdravniško pomoč za preživetje. in si delajo delo. podobno je s tistim, ko nekoga bolnega ohranjajo pri življenju, oni imajo delo, bolnik se matra. smrt sploh ni tako grozna in sigurno je zelo smiselno umreti, če človek/žival trpi, da bo dal prostor nekomu, ki bo znal uživat, tako kot je treba.


Se popolnoma strinjam s teboj.

dope1337 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zivcnega me delas ko odpiras taksne in podobne teme, nimas pa pojma kako funkcionira glava od babe ...


Ce TI mislis, da si pogruntal, kako deluje zenska glava, si zelo naiven, da ne bom rekel aroganten.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

PrihajaNodi ::

dope1337 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zivcnega me delas ko odpiras taksne in podobne teme, nimas pa pojma kako funkcionira glava od babe ...


Ce TI mislis, da si pogruntal, kako deluje zenska glava, si zelo naiven, da ne bom rekel aroganten.


Far away from that....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kunilingus

Oddelek: Loža
499268 (7207) Vanich
»

Gibanje proti omadeževanju otrok! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7012143 (10235) donfilipo

Več podobnih tem