» »

kaj če ne plačam obroka zavarovanja

kaj če ne plačam obroka zavarovanja

CleanPower ::

imam problem da trenutno nisem pri denarju, in če ni ravno nujno, nebi plačal obroka zavarovanja, cca. €60. Glede na to da so mi poslali že prvi opomin, me zanima kaj se zgodi če še naprej ne plačam? Vem da ima zavarovalnica v svoji bilanci neko rezervo in odpis premij, za katere predvidijo da se jih nikoli ne plača. Zanima me ali lahko gre zadeva na sodišče, oz. kakšen je postopek če še naprej ne plačam?

mmcmmc ::

Mislim, da ne bo šlo na sodišče, bodo pa ti zagotovo čez en čas pogodbo prekinili. Potem pa upaj, da ne boš imel kakšne nezgode.

Utk ::

Odvisno kaksno zavarovanje.

M-XXXX ::

Zavarovanje ni veljavno. Njim niti ne greš kaj v minus, zgolj sebi...

IL_DIAVOLO ::

Dobil se bos en opomin v priporoceni kuverti, nato pa se zadnji korak-obvestilo o prekinitvi pogodbe.

Utk ::

Se enkrat, odvisno kaksno zavarovanje.

CleanPower ::

sem pozabil napisati, gre se za zavarovanje za avto. obvezno, nič drugega.

Zavarovanje ni veljavno. Njim niti ne greš kaj v minus, zgolj sebi...

sebi grem v plus.. glede na to, da se zaletel ne bom

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Pozabljaš, da bo zavarovalnica mirno vložila izvršbo na podlagi verodostojne listine. In ti bodo namesto 60€ pač trgali 100€.

kamiKaZaA ::

Priporočam ti, da greš na zavarovalnico, se narediš malo bogega in jim pojasniš zadevo, ter prosiš, da ta če ti grejo na roko, da ta mesec ne plačaš obroka in jim boš potem naslednji mesec plačal 2 obroka ( ta zapadli + novi ) in obstaja velika verjetnost, da ti ugodijo.

Če pa ne plačaš, pa ti lahko sledi prekinitev pogodbe, v končni fazi pa še blokada bančnega računa in izvršba, kar bo na koncu privedlo do ne malih dodatnih stroškov.

CleanPower ::

St235 je izjavil:

Pozabljaš, da bo zavarovalnica mirno vložila izvršbo na podlagi verodostojne listine. In ti bodo namesto 60€ pač trgali 100€.

lahko greš malo bolj v detajle?

Pobes ::

Jooj. A nevem a obstaja kakšna šola za take kot ste vi, a ne bi raje avta prodal če si ne moreš zavarovanja privoščit? Kako pa tankaš?
Če ne boš plačal bo izvršba, če boš še tam zavlačeval bo še kaj hujšega. In plačal boš stroške, obresti in vse kar pripada zraven.
Zakaj moramo eni plačevat vse redno, drugim pa bi kar odpisovali dolgove?? Potem pa lahko tudi meni kaj odpišejo, ker redno plačujem že 15let. Vsaj za nagrado

St235 ::

Če račun ne bo plačan, bo zavarovalnica pač vložila izvršbo na podlagi verodostojne listine (torej računa). Sodišče bo nato odredilo blokado tvojega TRR kjer ti bodo trgali 60€, zakonske zamudne obresti, stroške postoka in ponavadi še banka zaračuna svoj del.

Izvršba na podlagi verodostojen listine je zelo hiter postopek v katerem ni potrebno upniku pred sodiščem kaj dosti dokazovati, ti pa kot je razvidno iz teme niti pod razno nimaš razloga da bi oporekal izvršbi.

Na to, da bi pa kar tako pozabili na dolg in ga odpisali pa ni za računat.

Pa ne pozabit, da če slučajno pride do nesreče in ne boš imel veljavnega zavarovanja te bo zavarovalnica stožila za vso škodo, ki bo nastala.

GregiB ::

S tem, ali ima zavarovalnica naknjižene rezervacije za slabe terjatve, se ti ne obremenjuj. Ne boš prvi niti zadnji, ki ne plača obroka zavarovalne premije in verjemi, postopek izvržbe imajo naštudiran v nulo, zadaj pa armado pravnih stručnjakov, ki zadevo peljejo.
V oči pa bode drug moment. Brez urejenega obveznega zavarovanja, kjer so v bistvu zaščiteni (tudi) drugi udeleženci v prometu zoper škodo, ki jim jo lahko povzročiš, ne smeš na cesto. In vsakič, ko se oz. boš usedel v avto brez urejenega zavarovanja, smo vsi ogroženi...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

harvey ::

Glede na to da so mi poslali že prvi opomin, me zanima kaj se zgodi če še naprej ne plačam?

Boljše kot pasiven pristop in čakati na pošto z izvršbo je aktiven pristop. Pač prosiš za odlog in navedeš razlog, ter se s tem izogneš dodatnim stroškom. Najmanj kar je, da ti ne odobrijo in si na starem. Če pa ti odobrijo novo dinamiko odplačevanja si si pa prihranil dodatne stroške. Mail s prošnjo te ne stane nič.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mikhaair ::

Za samo tvona banka ima verjetno na ceniku trganje izvršbe 20 ali 30€. Plačaj, bo najbolj poceni. Ce se kaj dogovoriš naj bo pisno. Sicer pa, če ne plačaš obroka, zavarovanje ne velja. Ampak pri obveznem zna biti kaj drugače.

St235 ::

GregiB je izjavil:

S tem, ali ima zavarovalnica naknjižene rezervacije za slabe terjatve, se ti ne obremenjuj. Ne boš prvi niti zadnji, ki ne plača obroka zavarovalne premije in verjemi, postopek izvržbe imajo naštudiran v nulo, zadaj pa armado pravnih stručnjakov, ki zadevo peljejo.
V oči pa bode drug moment. Brez urejenega obveznega zavarovanja, kjer so v bistvu zaščiteni (tudi) drugi udeleženci v prometu zoper škodo, ki jim jo lahko povzročiš, ne smeš na cesto. In vsakič, ko se oz. boš usedel v avto brez urejenega zavarovanja, smo vsi ogroženi...


Na srečo smo sistemsko zaščiteni pred bedaki, ki vozijo brez urejenega zavarovanja.

Alien123 ::

dejansko greš samo v sebi minus.. njim še je boljše da ne plačaš, pogodba ti se prekine, ti se ponesrečiš oni pa bodo tebe terjali za več denarja ki si jim ga dolžan.. pa še sam si boš mogo plačat če pride do česa :P

Phantomeye ::

KOMUNIKACIJA model. Če ne moreš plačat, jih kliči za odlog plačila. Obnašaj se kot odgovoren posameznik. Nisi otrok, da boš ignoriral pozive, če se pa lahko zmeniš.

Miha 333 ::

Izvršba bo, sicer ne čez 3 dni, ampak čez kak mesec ali dva in po še kakšnem opominu, poslanem priporočeno.

Avta pa med tem ne uporabljaj, saj ima večina zavarovanj klavzulo, da zavarovalnica krije škodo v razmerju med plačano premijo in premijo, ki bi morala biti plačana v trenutku nastalega škodnega dogodka. Se pravi, če imaš plačana 2 obroka, morali bi biti pa trije, bo zavarovalnica krila le 2/3 višine škode.

Smurf ::

Prodaj kriptovalute, problem solved. (oz. res ne razumem zakaj taki "trgujete" potem pa nimate denarja za zavarovanje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

tryhard ::

Sam sem ponavadi, v kolikor sem imel sklenjeno na 6 obrokov, prva dva plačal, nato drugi, tretji mesec ne. Četrti mesec sem plačaš vse štiri skupaj (se pravi za drugi, tretji, četrti mesec in še enega zadnjega v naprej).
Nikoli nisem imel problemov zaradi tega.

Miha 333 je izjavil:

Izvršba bo, sicer ne čez 3 dni, ampak čez kak mesec ali dva in po še kakšnem opominu, poslanem priporočeno.

Avta pa med tem ne uporabljaj, saj ima večina zavarovanj klavzulo, da zavarovalnica krije škodo v razmerju med plačano premijo in premijo, ki bi morala biti plačana v trenutku nastalega škodnega dogodka. Se pravi, če imaš plačana 2 obroka, morali bi biti pa trije, bo zavarovalnica krila le 2/3 višine škode.

Če kdo ne bo imel v času nesreče zavarovanega avtomobila, se da avtomobil zavarovati tudi za do 30 dni nazaj - če se ne motim in če še niso odpravili luknje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

St235 ::

Če kdo ne bo imel v času nesreče zavarovanega avtomobila, se da avtomobil zavarovati tudi za do 30 dni nazaj - če se ne motim in če še niso odpravili luknje.

nimaš prav in te luknje nikoli ni bilo. Zavarovat vozilo po tem ko nastane škodni dogodek pač ne moreš.

tryhard ::

To je res. Luknja pa je obstajala, a je šlo za napako pri vnosu pričetka zavarovanja s strani ene izmed zavarovalnic v kolikor se je sprožilo eno dejanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

fosil ::

St235 je izjavil:

Če kdo ne bo imel v času nesreče zavarovanega avtomobila, se da avtomobil zavarovati tudi za do 30 dni nazaj - če se ne motim in če še niso odpravili luknje.

nimaš prav in te luknje nikoli ni bilo. Zavarovat vozilo po tem ko nastane škodni dogodek pač ne moreš.

Avto seveda lahko zavaruješ po nesreči.
Je pa en pogoj, od poteka tvojega zavarovanja ne sme miniti več kot 30 dni, v tem primeru ti zavarovalnica dovoli podaljšati zavarovanje za nazaj.
Tako je!

kunigunda ::

Pred izvrsbo bo zavarovalnica prekinila pogodbo in to javila UE. Od UE bos potem dobil obvestilo, da v dolocenem roku odjavis avto iz prometa.
Skratka mel bos kup dodatnih stroskov. Raj si sposodi, ce ze.

St235 ::

fosil je izjavil:

St235 je izjavil:

Če kdo ne bo imel v času nesreče zavarovanega avtomobila, se da avtomobil zavarovati tudi za do 30 dni nazaj - če se ne motim in če še niso odpravili luknje.

nimaš prav in te luknje nikoli ni bilo. Zavarovat vozilo po tem ko nastane škodni dogodek pač ne moreš.

Avto seveda lahko zavaruješ po nesreči.
Je pa en pogoj, od poteka tvojega zavarovanja ne sme miniti več kot 30 dni, v tem primeru ti zavarovalnica dovoli podaljšati zavarovanje za nazaj.


Mesas hruske in jabolka, zavarovanje ti pokriva skodo tudi 30 dni po preteku. Ne mores pa kar tako sklenit zavarovanja za nazaj.

tryhard je izjavil:

To je res. Luknja pa je obstajala, a je šlo za napako pri vnosu pričetka zavarovanja s strani ene izmed zavarovalnic v kolikor se je sprožilo eno dejanje.


Mogoce ti ves o cem govoris ampak si vec kot ocitno edini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jernejl ::

Nekaj potrpljenja zavarovalnice že imajo, ko je zamuda dovolj velika, pa se zgodi tole (iz Zakona o obveznih zavarovanjih v prometu):
Če zavarovalnica ugotovi, da je lastnik prometnega sredstva prenehal izpolnjevati obveznosti iz zavarovalne pogodbe in je ta zato prenehala veljati, obvesti o tem pristojno upravno enoto oziroma drug pristojen organ, ki mora lastniku, če se ne izkaže z zavarovanjem, sklenjenim pri drugi zavarovalnici, odvzeti registrske tablice oziroma druge registrske oznake.

V tem primeru lahko pričakuješ dodatne stroške (odjava iz prometa in ponovna prijava).

Looooooka ::

Avto je luksuz. Pa tud ce so jajca za 200 eur. Treba je met za obvezne stroske ce ne se ga proda. Ce bos cez 1 teden mel denar si sposodi, ce je pa stvar taka, da za naslednja dva meseca nisi 100% oz se tole ponavlja...prodaj, ker again...avto je luksuz. Vedno je bil in vedno bo. Zaradi tekocih, nepricakovanih a vseeno obveznih stroskov. Prva v igri sta registracija in zavarovanje. To je se poceni glede na to, da mora biti avto tudi po tem tehnicno brezhiben.

Baja ::

jaz sem konec aprila plačal položnico za februar (sem jo zalozil). dobil sem samo en opomin nazmes.

drugače pa plačaj čimprej, lahko mas resne štale, če boš udeležen v prometni, prekinitev pogodbe pa na pošti.

čeprav bo treba za prekinitev ne plačati več kot kakšen mesec, imo.

edit, edit, edit: typo typo typo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

jero_no1 ::

CleanPower je izjavil:

sebi grem v plus.. glede na to, da se zaletel ne bom


Tudi če že 10 let nisi imel prometne, verjemi, da zna karma poskrbet, da jo boš imel 1 teden po tistem, ko ti bo zavarovalnica prekinila pogodbo.
Ne želim nič slabega, ampak ne s ezanšat ne to, da se boš vozil okrog z 'neregistriranima' avtom in se ti ne bo nič zgodilo.

tikitoki ::

CleanPower je izjavil:

imam problem da trenutno nisem pri denarju, in če ni ravno nujno, nebi plačal obroka zavarovanja, cca. €60. Glede na to da so mi poslali že prvi opomin, me zanima kaj se zgodi če še naprej ne plačam? Vem da ima zavarovalnica v svoji bilanci neko rezervo in odpis premij, za katere predvidijo da se jih nikoli ne plača. Zanima me ali lahko gre zadeva na sodišče, oz. kakšen je postopek če še naprej ne plačam?


Kaj se bo zgodilo? Slo bo v izterjavo in na koncu bos placal veliko vec. Jaz se s trem nebi zajebaval, ker bo na oncu precej drazje.

CleanPower ::

Ok, sem sedaj plačal opomin z 10 dnevno zamudo. A sedaj zavarovanje velja normalno?

shadeX ::

Ja če si plačal in poravnal račune, logično.

Mare2 ::

CleanPower je izjavil:

Ok, sem sedaj plačal opomin z 10 dnevno zamudo. A sedaj zavarovanje velja normalno?


Lahko preveriš n linkih:
InfoCenter https://raz.zav-zdruzenje.si/infocenter...

https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odgovornost iz obveznega zavarovanja in civilna tožba

Oddelek: Na cesti
244537 (3665) MrStein
»

Zavarovanje na dogovorjeno vrednost ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5910668 (9324) AndrejO

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469490 (7811) Gandalfar
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630909 (28929) D3m
»

Dolžan zavarovalnici čeprav vse plačal

Oddelek: Loža
132715 (1840) SkIDiver

Več podobnih tem