» »

Kateri Soundbar - je vredno nakupa?

Kateri Soundbar - je vredno nakupa?

1 2 3
4
5

sm1x ::

Zdravo, tudi jaz gledam soundbare ... Trenutno se odločam med JBL Soundbar 5.1 surround in pa Sony HT-G700. TV je Sony XH9005. Pri JBL mi je všeč, da dobiš zraven satelitke za "pravi" surround, Sonyev soundbar pa podpira Dolby Atmos. Sem pa totalen laik na tem področju, prosim za nasvete. :)
Lahko pa montiram tudi pravi 5.1 sistem, problem je le v tem, da imam dnevno sobo "nepravilne" oblike, in bi težko ustvaril pravi 5.1 surround sound - sedežno imam v kotu; ideja je, da bi te "zadnje" zvočnike montiral bol višje in obrnil malce navzdol. Bi bilo to v redu?

sm1x ::

Opcija 3: Sony HT-S20R; sedaj se nagibam k temu, da imam še zvočnike zadaj ...

rs1975 ::

Sam sem vzel Samsung 900T, sistem 7.1.2, podpira Dolby Atmos in dts-x. Na MV je bila akcija za 585 EUR, mislim da za ta denar težko dobiš kaj boljšega. Zaenkrat vse ok, SW je hud.

damirj79 ::

Pa je kaj efekta atmos iz visinskih zvocnikov?

Ce kupim sonos arc in dodam rear zvocnike npr ikea symphonics, obstaja opcija dodat tudi visinske zvocnike ali ti ostajajo v arcu?

scipascapa ::

sm1x: kaj si potem vzel?

axl13_27 ::

Kaj pa mnenje o sonyht-g700?

scipascapa ::

zelo hvaljen.

windigo ::

Z nekaj malega iskanja se da najti LG SN7Y (3.1.2 Dolby Atmos) za 300€ in par zadnjih zvočnikov SPK-8S za cca. 100€, s čimer kompletirate 5.1.2 sistem, ki podpira kar soliden prostorski zvok (zadnja zvočnika dodata kar precej k temu, ne pričakovat čudežev od sprednje projekcije pri kateremkoli soundbarju, nima BV naprimer Samsung rel. velike razlike v ceni med Q900T in Q950T).

scipascapa ::

LG SN7Y nekako v rangu G700 potem od Sony-ja.

windigo ::

Cena je morda primerljiva, dobiš pa lahko za podoben denar (nisem gledal, če je kje kakšna huda akcija za Sonya) pri LG dodatno 2 zvočnika usmerjena v strop in par zadnjih zvočnikov, kar precej spremeni kakovost prostorskega zvoka.

scipascapa ::

LG SN7Y pod 400 nikjer....

windigo ::

No, tukaj je vsaj bil: https://edigital.si/zvocni-projektorji/...
(pa zgleda res ni več, cena je zgleda celo še padala od mojega nakupa za 305€).
Sorry.

scipascapa ::

HW-Q60T vs HT-G700 ????

AaBoy ::

Hey, ima kdo mogoce kako izkusnje z Philips TAPB603? Na Amazonu je za 200€.

Edit: Ali bo mi ta Samsung HW-530 dal boljsi zvok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AaBoy ()

TOP ::

AaBoy je izjavil:

Hey, ima kdo mogoce kako izkusnje z Philips TAPB603? Na Amazonu je za 200€.

Edit: Ali bo mi ta Samsung HW-530 dal boljsi zvok?

Ma vse ti je isti drek,za tale denar,nekega presežka ni.

Konlov ::

Škoda denarja. Itak ugotoviš, da ne rabiš...

AaBoy ::

Kaj pa bi te priporočali za 200-300€? Ker trenutno imam Medion TV in zvok res ni nič posebnega...

Han ::

JackOdpirac ::

Kaj pravite, kateri se vam zdi boljsi nakup:

    Denon DHT-S316, 191e, @ComputerUniverse
    Samsung HW-A650, 260e @Mimovrste

Zgodovina sprememb…

Han ::

Samsung.

windigo ::

windigo je izjavil:

No, tukaj je vsaj bil: https://edigital.si/zvocni-projektorji/...
(pa zgleda res ni več, cena je zgleda celo še padala od mojega nakupa za 305€).
Sorry.

Atmos 5.1.2 za 400€ z rear speakerji (5.1.2 atmos spredaj za to ceno ves čas omogoča recimo SHARP SBW800) je spet dosegljiv, LG SN7Y stane trenutno dobrih 300€ in SPK-8S so pod 100. Sicer še vedno 100€ dražje kot SN7R v Walmartu, ampak tega zgleda ne bo sem.

bandidosss ::

Odlične cene imate do konca avgusta tukaj - https://www.mediamarkt.at/de/search.htm...
SN8YG za 340EUR (dodatnih 15% v trgovini oz. košarici), SN11RG pa recimo 680EUR, ampak to res rabiš plac. Ima kdo LINK do SPK8-S pod 100EUR? :)

Matej_K ::

Je DSN7CY tudi ok nakup? Če se išče soundbar brez nizkotonca?
... .. .

drzni86 ::

Glede na trenutno akcijo 50% vracila kupnine me zanima ali sta philips tab8205 za cca. 160€ oziroma tab8505 za cca 210€ vredna nakupa?

Na soundbar bo priklopljen tv in PC zato me zanima ce je med navedenimi dvemi velika razlika oziroma ali je smiselno dati 50€ vec za tab8505?

scipascapa ::

kje to?

one-half ::

Takole vam bom povedal, soundbari so malo bolje kot vgrajeni speakerji v televizor in to je to. Ce das enak denar za klasicne stereo/5.1 sistem bo zvok vsaj enkrat boljsi. Tako, da, razen tega, da ne morete napeljati kablov / zmontirati normalnih zvocnikov / imate tecno zeno, soundbari nimajo smisla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

energetik ::

Vedno isto, ja vemo da je boljši zvok na receiverju in dobrih zvočnikih, ampak imam ga točno zato, kar si napisal v zadnjem stavku. HDMI ARC, ON/OFF hkrati s TV, 1 kratek kabel do TV, lepo neopazno paše na omarico pod TV, zvok neprimerno boljši kot na TV zvočnikih. To je to.
Ko otroc zrastejo in bom imel morda celo kaj cajta, se bom pa morda lotil napeljave za dobre zvočnike in receiver. Do takrat pa soundbar dobro opravlja svojo vlogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Motion ::

one-half je izjavil:

Takole vam bom povedal, soundbari so malo bolje kot vgrajeni speakerji v televizor in to je to. Ce das enak denar za klasicne stereo/5.1 sistem bo zvok vsaj enkrat boljsi. Tako, da, razen tega, da ne morete napeljati kablov / zmontirati normalnih zvocnikov / imate tecno zeno, soundbari nimajo smisla.


Slušalek pomagajo proti tečni ženi :))

drzni86 ::

kot rečeno... Zadeva je lična, vse lahko povežem na eno enoto, vgrajen ima chromecast in podporo za spotify... Zanima me ali si kdo lasti omenjena dva modela (TAB8205 ali TAB8505), da lahko pove izkušnje iz prve roke.

gre pa za akcijo 50% vračila kupnine za soundbar pri nakupu določenih modelov televizije Philips.

Aja.. pa ni mi čisto jasna ta povezava soundbara in tečne žene??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

Matej_K ::

drzni86 je izjavil:

Aja.. pa ni mi čisto jasna ta povezava soundbara in tečne žene??


Predstavljaj si da imaš moderno opremljeno stanovanje. Mogoče v minimalističnem načinu. TV na steni, okoli njega brez omar.
Pokaži ženi spodnje zvočnike, da bi rad da stojijo poleg TVja.

 KEF LS50 Wireless II

KEF LS50 Wireless II


ali še kaj večjega
 Ultima 40 Surround

Ultima 40 Surround



Nič ne rečem, lahko so tam kot design kos pohištva, tudi lepo izpadejo.
... .. .

simnov ::

jaz sem kupu od dell za monitor nič posebnega ampak v tem hudiču skoz šumi .

katimm ::

https://www.amazon.it/dp/B083VH82MJ?m=A...

Je tole bestbuy do nekje budgeta 200€? Dvomim da bi za black friday se kaj cena padla ali se motim..

Han ::

Je, le model je star. A650 je novejši in ni bistveno dražji.

https://www.amazon.it/dp/B091Q7V5QD

Ashrack ::

Kaj pravite na tale soundbar in se ga da dobiti kje se ugodneje?
https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...
....

cresh ::

Za hišo imam plan:
dnevna: TV + soundbar
man cave: TV + 5.1 sistem

Zdej za dnevno iščem en soundbar
Kakšen je ta JBL 5.1 soundbar? Ali rajš kej drugega za manj keša?

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...

Ashrack ::

Odločil sem se za nakup Samsung hw-a650. Na MediaMarket je cena 240 EUR
https://www.mediamarket.si/ads/samsung_...

Se da dobiti se ceneje?
....

floyd1 ::

Geizhals pogledaš, pa dobiš aktualno informacijo o cenah.

Sicer je po mojem za sranje, imenovano soundbar, vsak € preveč. "Najprej design, potem kvaliteta" koncept mi nikoli ni bil blizu. Prav pride edino v primeru, ko ženska toliko teži glede receiverja in zvočnikov, da to sranje ostane edina rešitev, ali ko res ni prostora.

In ne govorim na pamet. Poslušal sem takšno zadevo, ki je bila krepko čez jurja (sonos s subwooferjem) zvok pa - ne bom komentiral. Lastnik (z 1,3k manj v denarnici) pa je po mojem precej razočaranem odzivu povedal, da ima zdaj doma vsaj mir pred žensko, ki ji kabli niso bili všeč :|. Tudi meni niso, ampak zvok pa je je za vsaj dve stopnički nad vsakim soundbarom.

Ashrack ::

floyd1 je izjavil:

Geizhals pogledaš, pa dobiš aktualno informacijo o cenah.

Sicer je po mojem za sranje, imenovano soundbar, vsak € preveč. "Najprej design, potem kvaliteta" koncept mi nikoli ni bil blizu. Prav pride edino v primeru, ko ženska toliko teži glede receiverja in zvočnikov, da to sranje ostane edina rešitev, ali ko res ni prostora.

In ne govorim na pamet. Poslušal sem takšno zadevo, ki je bila krepko čez jurja (sonos s subwooferjem) zvok pa - ne bom komentiral. Lastnik (z 1,3k manj v denarnici) pa je po mojem precej razočaranem odzivu povedal, da ima zdaj doma vsaj mir pred žensko, ki ji kabli niso bili všeč :|. Tudi meni niso, ampak zvok pa je je za vsaj dve stopnički nad vsakim soundbarom.

Hvala za tvoje mnenje.
Zadnjih 15 let uporabljam Genius SW-HF5.1 5000. Skozi leta sem iz tega 5.1 sistema odstranil zadnja zvocnika in prisel dejansko na 3.1 sistem. Zadnji dve leti pa dejansko samo se 2.1 sistem uporabljam doticnega sistema. Razlog ni v okvarah ali sitnih zenskah. Glavni razlog je moja osebna lagodnost.
Zelim sistem tipa Plug n Play. V idealnem scenariju, pritisnem na enem pilotu na 2 gumba in imama sliko kot se sika ter hud zvok.
....

Likalnik ::

To s pilotom in enim gumbom je lahko tudi pri AV reciverju...jaz recimo imam oboje=> soundbar...in zvočnike z AVR

v dnevni imam AV reciver in zvočnike (LCD )...vse skupaj priklopljeno na TV in, ko prižgem Darjo Zgonc se vklopi cel sistem..slika in zvok...z enim gumbom....lahko pa tudi brez slike...če je recimo spotify.

v splanici pa imam soundbar => tu pač ni toliko prostora, da bi dal 1m visoke zvočnike kot v dnevni sobi...zato sem se odločil za soundbar (brez TV-ja)...na steni je samo soundbar katerega upravljam preko mobitela (spotify, NAS, radio...itd).

glede kakovosti je razlika med enim in drugim sistemom...se ne da primerjati....ampak za tja kjer ga imam (spalnica) je za moje potrebe super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

TOP ::

Ashrack je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Geizhals pogledaš, pa dobiš aktualno informacijo o cenah.

Sicer je po mojem za sranje, imenovano soundbar, vsak € preveč. "Najprej design, potem kvaliteta" koncept mi nikoli ni bil blizu. Prav pride edino v primeru, ko ženska toliko teži glede receiverja in zvočnikov, da to sranje ostane edina rešitev, ali ko res ni prostora.

In ne govorim na pamet. Poslušal sem takšno zadevo, ki je bila krepko čez jurja (sonos s subwooferjem) zvok pa - ne bom komentiral. Lastnik (z 1,3k manj v denarnici) pa je po mojem precej razočaranem odzivu povedal, da ima zdaj doma vsaj mir pred žensko, ki ji kabli niso bili všeč :|. Tudi meni niso, ampak zvok pa je je za vsaj dve stopnički nad vsakim soundbarom.

Hvala za tvoje mnenje.
Zadnjih 15 let uporabljam Genius SW-HF5.1 5000. Skozi leta sem iz tega 5.1 sistema odstranil zadnja zvocnika in prisel dejansko na 3.1 sistem. Zadnji dve leti pa dejansko samo se 2.1 sistem uporabljam doticnega sistema. Razlog ni v okvarah ali sitnih zenskah. Glavni razlog je moja osebna lagodnost.
Zelim sistem tipa Plug n Play. V idealnem scenariju, pritisnem na enem pilotu na 2 gumba in imama sliko kot se sika ter hud zvok.

Tele Gnjuse zvočnike ne moreš govorit od 5.1 in kvalitete,ker tole sranje od zvočnikov potem bolje soundbar.

Permanent ::

Pozdravljeni!

Končno sem uspel mojo prepričat, da tako več ne gre zvočniki katere ima TV so res katastrofa, zato sem gledal te soundbar sisteme (enostavni za uporabo), ni potrebno vlečit kablov...
Torej gledam cenovni razred do cca 600€, če dodam še kakšen € ni problem, če se razlika res pozna.
Gledal sem naslednje komplete:

JBL Bar 5.1 599€ na mimovrste
LG DSN10YG Dolby Atmos Soundbar 5.1.2 545€ electronic4you
SAMSUNG 3.1.2 HW-Q800A 580€ mediamarkt
Denon DHT-S516 541€ electronic4you

Katerega uzmed teh izbrati nimam pojma, nebi pa rad da ga izberem ker lepo zgleda :D potem pa jamram da bi lahko dobil za ta denar kaj boljše.
Problem imam ker nizkotonec (zaradi postavitve dnevne sobe), nebo ravno ob TV elementu. bo ene 1,5m "na stran"

Zelo bi bil vesel vašega mnenja, ker saj veste v trgovini "vsaki **** svojega konja hvali" :))
lp

rs1975 ::

Permanent je izjavil:

Pozdravljeni!

Končno sem uspel mojo prepričat, da tako več ne gre zvočniki katere ima TV so res katastrofa, zato sem gledal te soundbar sisteme (enostavni za uporabo), ni potrebno vlečit kablov...
Torej gledam cenovni razred do cca 600€, če dodam še kakšen € ni problem, če se razlika res pozna.
Gledal sem naslednje komplete:

JBL Bar 5.1 599€ na mimovrste
LG DSN10YG Dolby Atmos Soundbar 5.1.2 545€ electronic4you
SAMSUNG 3.1.2 HW-Q800A 580€ mediamarkt
Denon DHT-S516 541€ electronic4you

Katerega uzmed teh izbrati nimam pojma, nebi pa rad da ga izberem ker lepo zgleda :D potem pa jamram da bi lahko dobil za ta denar kaj boljše.
Problem imam ker nizkotonec (zaradi postavitve dnevne sobe), nebo ravno ob TV elementu. bo ene 1,5m "na stran"

Zelo bi bil vesel vašega mnenja, ker saj veste v trgovini "vsaki **** svojega konja hvali" :))
lp


Jaz sem lani okoli novega leta na MM ujel akcijo za Samsung Q900T, 580 EUR. Zadovoljen z zvokom.

Xserces ::

Sam sem vzel philips tab8905 za 300e in zaenkrat sem zadovoljen. Sem imel priliko slisat 2 sistema istega cenovnega razreda cca 550e do 600e in ni bilo velike razlike. Tako da sem se odločil za philipsov soundbar. Edini minus je za en drek aplikacija. Drugo dela vse ok
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

katimm ::

Xserces je izjavil:

Sam sem vzel philips tab8905 za 300e in zaenkrat sem zadovoljen. Sem imel priliko slisat 2 sistema istega cenovnega razreda cca 550e do 600e in ni bilo velike razlike. Tako da sem se odločil za philipsov soundbar. Edini minus je za en drek aplikacija. Drugo dela vse ok


Imas kak link za filipsa po tej ceni? Sam razmisljam med samsung q60a soundbarom za 290€ ali pa sony gt700 za 290€ kaj je dejansko boljse? Vprasanje pa je tudi ali rabim dolby atmos... to so vstopni modeli... ali vzamem samo nekaj z dts in bom zadovoljen...

TOP ::

V tem cenovnem razredu,neke tople vode ne boš odkril,bi pa vzel Samsunga Q800 ali 900T model.

katimm ::

TOP je izjavil:

V tem cenovnem razredu,neke tople vode ne boš odkril,bi pa vzel Samsunga Q800 ali 900T model.


Rad bi cim boljse za to ceno.. ampak nekje max mi je budget 300 vec res ne dam tako da ta samsunga odpadeta itak

Xserces ::

katimm je izjavil:

Xserces je izjavil:

Sam sem vzel philips tab8905 za 300e in zaenkrat sem zadovoljen. Sem imel priliko slisat 2 sistema istega cenovnega razreda cca 550e do 600e in ni bilo velike razlike. Tako da sem se odločil za philipsov soundbar. Edini minus je za en drek aplikacija. Drugo dela vse ok


Imas kak link za filipsa po tej ceni? Sam razmisljam med samsung q60a soundbarom za 290€ ali pa sony gt700 za 290€ kaj je dejansko boljse? Vprasanje pa je tudi ali rabim dolby atmos... to so vstopni modeli... ali vzamem samo nekaj z dts in bom zadovoljen...


Vzel na firmo + 120€ imaš cashback od philipsa. dobis ga za cca 450 s cashbackom. Če lahko kje na firmo še toliko manj.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Matej_K ::

Jaz staršem podaljšal pri Telekomu vezavo za dve leti (+spremembo paketa) in vzel JBL Bar 5.0 Multibeam za 165€. Original cena po netu je cca 350€+.
Ga pa še čakam.
Samo v info komu zna prav pridt podobna situacija.
... .. .

scipascapa ::

katimm je izjavil:

Xserces je izjavil:

Sam sem vzel philips tab8905 za 300e in zaenkrat sem zadovoljen. Sem imel priliko slisat 2 sistema istega cenovnega razreda cca 550e do 600e in ni bilo velike razlike. Tako da sem se odločil za philipsov soundbar. Edini minus je za en drek aplikacija. Drugo dela vse ok


Imas kak link za filipsa po tej ceni? Sam razmisljam med samsung q60a soundbarom za 290€ ali pa sony gt700 za 290€ kaj je dejansko boljse? Vprasanje pa je tudi ali rabim dolby atmos... to so vstopni modeli... ali vzamem samo nekaj z dts in bom zadovoljen...


g700 za 290€ kje?

katimm ::

scipascapa je izjavil:

katimm je izjavil:

Xserces je izjavil:

Sam sem vzel philips tab8905 za 300e in zaenkrat sem zadovoljen. Sem imel priliko slisat 2 sistema istega cenovnega razreda cca 550e do 600e in ni bilo velike razlike. Tako da sem se odločil za philipsov soundbar. Edini minus je za en drek aplikacija. Drugo dela vse ok


Imas kak link za filipsa po tej ceni? Sam razmisljam med samsung q60a soundbarom za 290€ ali pa sony gt700 za 290€ kaj je dejansko boljse? Vprasanje pa je tudi ali rabim dolby atmos... to so vstopni modeli... ali vzamem samo nekaj z dts in bom zadovoljen...


g700 za 290€ kje?


https://www.amazon.it/Sony-HT-G700-Soun...

Malce so ga podrazili pa vseeno. Matej hvala za predlog to je res super cena za JBL, ampak dvomim da bom najdel kasnega narocnika za vezavo :D
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SoundBar (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
25148338 (4759) Gogo
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486576 (5329) edi45
»

Kakšno ozvočenje za filme v sobi?

Oddelek: Zvok in slika
365319 (4258) neo5468
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
476040 (4825) Bearrorist

Več podobnih tem