» »

Kako odstraniti Googlove storitve z Android telefona?

Kako odstraniti Googlove storitve z Android telefona?

Temo vidijo: vsi

Mavrik ::

The truth is rarely pure and never simple.

Spiky28 ::

Mislim, da bi marsikdo rad googlove service zamenjal za alternative. Ampak dokler ni vsaj približno user-friendly (ni potrebno vedet vsega drobovja OSa in porabit 100ur za na koncu pol delujoč izdelek), se bojim da je prag enostavno previsok. Lahko kdo napiše kaj več info kako namestit lineageos oz microg? Ali pa vsaj kak link -- instructions for dummies.

Edit: imam P30 lite

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spiky28 ()

neboben ::

samo omenim še eelo https://e.foundation/
Lineageos si pa že tko omenil.

jest mam eelo, zanj vse piše na e.foundation linku. Za lineage je zlo podobn, samo predlagam, da pač poiščeš lineageos forum in se tam pozanimaš o postopku namestitve.
Najprej se itak pozanimaš, če tvoja naprava je na spisku podprtih telfonov in če so kakšne težave. Več o tem se mi ne da pisat, ker je res vse na prej omenjeni spletni strani.

Master_Yoda ::

Jaz se druge resitve kot da namestis ROM brez prednalozenih google servisov nisem uspel spraviti telefona v delujoce stanje, ce sem service odstranil z ROMa, ki jih ima vkljucene. Po odstranitvi z root aplikacijo za odstranjevanje in rebootu telefona se mi telefon ni nikoli zbootal.
Dovie'andi se tovya sagain.

Spiky28 ::

Update: Kolikor sem raziskoval na Huawei ni možno namestit unofficial ROM-ov, ker se ne da odklenit bootloaderja. True?
Sem si namestil f-droid za alternativne aplikacije, ampak google core service-om se pač ne morem izognit.

Mavrik ::

Rdeči, FYI, tema je bila odprta za pomoč Android uporabnikom in ne drkanje okoli iOS vs. Android ali drugega nabijanja.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416923 (11726) pirlo
»

Se da narediti Android flagship privacy friendly?

Oddelek: Mobilne tehnologije
131793 (1205) Macketina
»

Porazna ponudba mobilnih OS - kam sploh, če ne na Android in iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10013786 (10330) tryhard
»

Google ve, kje smo, ne glede na nastavitve v Androidu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6418515 (13022) MrStein
»

LineageOS živi!

Oddelek: Novice / Android
96942 (4640) zzbil

Več podobnih tem