» »

Uvaja se obvezno cepljenje

Uvaja se obvezno cepljenje

««
10 / 10
»
»»

Notnow ::

6151 je izjavil:


Bolezni so dokazano nevarne, cepiva pa so dokazano varna.
Res je, lahko, vendar je ta oblika bolezni prakticno brez tveganja ker je virus oslabljen in so v telesu ze prisotna protitelesa. Si se vprasal tudi koliko okuzb, smrti in trajnih posledic bi bilo ce nebi bilo cepiv? Imas statistiko na voljo preden so cepiva prisla na trg


A to misliš tisto statistiko,ko kaže da je že itak blo večino bolezni v upadu?
Ni važno,da je bil virus oslabljen,bisvto je,da so experimentiral na ljudeh..zakaj ni blo že prej preverjeno,če se pa opravi na tisoče študij predno se cepivo izda na trg..
Drugače pa,kje je dokaz da so varna?

lahko tudi tole pogledaš..
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

res pri nas cepiva z tiomersalom nej ne bi bilo,ampak spet..a so kr na ljudeh testiral? a ne opravjo na tisoče testov predno dajo cepivo vn?

HappyPills ::

Eno vprašanje za nasprotnike cepiv. A nobenih zdravil ne jeste. Prav nobenih ali sem ter tja kej?

Notnow ::

HappyPills je izjavil:

Eno vprašanje za nasprotnike cepiv. A nobenih zdravil ne jeste. Prav nobenih ali sem ter tja kej?


Jem jem..pa zdravniku tudi hodim...sam se sam odlocim za to...

Ka je tvoj point tle?

feryz ::

Cepivom lahko zaupaš toliko, kot politikom in zdravnikom, ki imajo po 300 nadur in 10 jurjev bruto mesečno. Farmacije rajši niti ne omenim.

6151 ::


A to misliš tisto statistiko,ko kaže da je že itak blo večino bolezni v upadu?

Ja, v majhnem upadu zaradi večje higiene, ter izjemen padec zaradi cepljenja


Ni važno,da je bil virus oslabljen,bisvto je,da so experimentiral na ljudeh..zakaj ni blo že prej preverjeno,če se pa opravi na tisoče študij predno se cepivo izda na trg..
Drugače pa,kje je dokaz da so varna?

lahko tudi tole pogledaš..
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

res pri nas cepiva z tiomersalom nej ne bi bilo,ampak spet..a so kr na ljudeh testiral? a ne opravjo na tisoče testov predno dajo cepivo vn?


Thimerosal se ne uporablja v cepivih že en lep čas (mislim da že 20 let). stranski učinki takrat niso bili dovolj izraziti da bi se pokazali na testiranih. Tehnologija in znanje napreduje in sedaj je možno tudi odkriti marsikaj več. Tudi če bi vsa cepiva uporabljala Thimerosal bi bilo cepljenje še vedno velikostne razrede bolj varno kot bolezen ki jo preprečujejo.
Glede primerov otroške paralize: v omenjenih državah se izvaja masovno cepljenje, zaznali pa so le 150 primerov. To je sicer 150 primerov preveč od popolne "varnosti" vendar je na območjih prisoten tudi divji virus. Zakaj uporabljajo to cepivo je pa vprašanje za njihov zdravstveni sistem
Mislim da je matematično incidenca pod 1 na 3000 cepljenj, zato tudi v študijah kjer je vedno samo nekaj tisoč in ne na tisoče testov tega niso odkrili.

Tvoja definicija varnosti je verjetno "harmless" - vsako cepivo ima stranske učinke, ki so pa v skoraj vseh primerih nenevarni. Tveganje za hujše stranske učinke pri cepljenju je nekaj velikostnih razredov manjše od tveganja zapletov pri okužbi. Tveganje za okužbo pa se povečuje z deležem necepljenih.

Jaz sem lani dobil obnovitveno dozo za KME. Roka me je bolela še 1 teden po cepljenju. Najresnejši možen zaplet je alergijska reakcija, zaradi tega moraš 10 min po cepljenju čakati v ambulanti, kjer te lahko oskrbijo. Raje to kot pa 2% tveganje za smrt, mar ne?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

St235 ::

Mato989 je izjavil:

6151 je izjavil:

Notnow je izjavil:

https://www.facebook.com/dejan.zidan/po...

Res ne vem kako še lahko kdo zagovarja obvezno cepljenje..
Z takimi zakoni je preveč preprosto zlorabljat kakovosti cepiv.

Pa če ma ker od vas strokovnjakov kje tiste navzkrižne študije,o varnosti,
nej prpopa kak link prosim.


Absolutno podpiram obvezno cepljenje. Cepiva so dokazano varna, kakovostna in učinkovita (drugače ne bi dobila dovoljenja za promet, postopki so izjemno strogi, zahteve so postavljene zelo visoko).
Žal mi je, da obstajajo ljudje, ki želijo sebi in svojim otrokom resne zaplete ki se zgodijo pri boleznih, ki jih z cepivi z lahkoto preprečimo.




https://ourworldindata.org/exports/Deat...


Cepiva so dokazano varna, učinkovita itd... dokler več niso... dovolj je ena crap serja in će zmaličijo mojega sorodnika ali znanca kaj šele otroka, kdo mu bo vrnil življenje pred tem?

Poznam osebo ki je pred cepljenjem proti gripi bila VSA LETA zdrava, od cepljenja naprej pa je bila v 2 letih 4x bolana... pa ima enak življenski slog...


Poznam osebo, ki si je od kar je bila cepljena proti gripi že dvakrat zlomila nogo. Prej nikoli ne, pa ima enak življenski slog.

feryz je izjavil:

Cepivom lahko zaupaš toliko, kot politikom in zdravnikom, ki imajo po 300 nadur in 10 jurjev bruto mesečno. Farmacije rajši niti ne omenim.


na srečo cepivo deluje neodvisno od tega kakega cepca cepijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

vostok_1 ::

Side note:

Jz res mislim, da s tem covid-19 masovnim cepljenjem resno mislijo. Preveč denarja, retorike in sestankov je šlo v to, da sedaj bi kar pozabili na vse skupaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
««
10 / 10
»
»»