» »

Epson in nadzor nad črnilom kartuše

Epson in nadzor nad črnilom kartuše

Cokolesnik ::

Na računalniku imam nameščen Windows XP Pro, ki sicer že imajo vključen gonilnik za moj tiskalnik (Epson Stylus Color 440), nimajo pa funkcije, ki bi omogočala vpogled v količino črnila, ki je še na voljo v kartuši. Ta vpogled naj bi omogočal programski dodatek od Epsona - Status Monitor, ki je dosegljiv na tem naslovu.

Ali lahko morda kdo preveri oz. sporoči na osnovi lastnih izkušenj, ali ta programski paket to res omogoča (prikaz stanja v kartuši) in ali to deluje pod Windows XP.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

bobby ::

no ti bom kr jst odgovoru iz prve roke, če lahk seveda :D zadeva deluje tko kot bi morala. 440 imajo "kvazi" števec. ko ti po postopku zamenjaš črnilo se ta števec postavi na polno, potem pa odšteva brizge šob in čistilne procedure in od tega potem programsko znižuje količino črnil v tem status monitorju.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ssokec ::

jaz imam epson SC 680, pa mi v XP ne dela, probal sem že ful stvari, nove driverje, vse vglavnem sem se sprijaznu, da mi status monitor ne dela v XP.

bobby ::

ssokec: a si probal ta status monitor inštalirat???

status monitor za sc680 WinXp
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ssokec ::

problem imam že s samo namestitvijo status monitorja, računalnik zmrzne!

bobby ::

hm, zanjimivo.
najbrž imaš tiskalnik priklopljen na LPT?? dej probaj na USB ga priklopit pa probaj še enkrat. sam jst mislim da tle ni problem v status monitorju ampak v win. ne vem, sam ugibam. probaj,...
.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ssokec ::

priključenega mam na USB

Cokolesnik ::

>> boby: potem zadeva (števec) ne deluje, če črnilo zamenjaš na svojo pest (brez uporabe uradnega postopka zamenjave črnila prek status monitorja) ?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

bobby ::

Čokolešnik: v bistvu zadeva deluje ampak se dejansko stanje črnila v kartuši pa stanje ki ga bo status monitor prikazoval, se ne bo ujemal.
une kartuše pa ki imajo čip na sebi, une pa prikazujejorelativno pravilno stanje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sash ::

dokler jih ne resetiraš >:D , saj ko tam pokaze da tinte ni več not, lahko zagotovo natiskaš še vsaj 100 strani (preverjeno na Epson C20 al kolk je že)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

bobby ::

sash: ok, jst govorim o uradnih postopkih. neuradno pa se mi sanja ne, kako si ti lahk stiskal še 100 strani?? najbrž na vsaki strani par besed, v tem primeru ja, drgač pa NO WAY. vsaj ne na ta način, če si se držal postoka menjav. no sicer je pa to že druga štorija in ne bom "kregal" o tem,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sash ::

ko mi je un Epsonov Monior pokazal a ni več tinte, sem prvič menjal kartužo z novo ker sem jo pač imel doma, a staro sem z alfa nožem demuliral in ugotovil da je not blo še tolk farbe da je kr curljala ven, in ko mi je naslednjič javljo isto stvar sem kao menjal kartušo in natiskal še še 100 strani (res morda niso bile vse 5% pokrite, a vendar) in šele nato je pršla na vrsto menjava

tus jaz se nimam namena kregat s tebo, samo taka so pač dejstva, podobno je voljalo tudi za Epsone 440-480 pa še kaki bi se najdo - sicer pa sem se tega sranja od epsona k sreči rešo :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

bobby ::

ja to bo držalo, da je še neki črnila notr ko javi da je črnilo prazno. to pa zato, da zrak ne pride v šobe, ker če bi čist do konca porabu črnil bi potem sam še zrak vleku čez šobe in sej pol pa veš kako naj bi blo pri epsonu,.glava zasušena,... Če bi neuradne postopke (he he) upošteval potem se da tko lepo predelat vsazga epsona za skor zastonj printaš. en tak lep primer ma Brane, k je tud na tem forumu,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako tiskat brez ena kartuŠe

Oddelek: Pomoč in nasveti
194576 (4005) SG_101
»

Epson 680 gorijo lučke čeprav.....

Oddelek: Pomoč in nasveti
14814 (671) ToniT
»

epson(odčitavanje črnila)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61071 (1000) borut67
»

Epson stylus color 680 problem

Oddelek: Strojna oprema
91444 (1404) Brane2
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433800 (3224) TheJack

Več podobnih tem