» »

Rezervistka policist ali rezervistka vojak?

Rezervistka policist ali rezervistka vojak?

1
2
»

destroyer2k ::

Tvsu in ovsu je plačano po enakem načinu pač refundacija plače in vsa usposablanja naprej.

mancini ::

Prišli ste vse do samega podpisa pogodbe in vse do sem nisi uspel vprašati, kaj te zanima in kaj je najpomembneje zate.

Ti vprašaj kaj pomeni tole: Pogodbenim pripadnikom pripada še pravica do povračila razlike do osnovne plače, ki mu jo je izplačal delodajalec v mesecu pred nastopom vojaške službe (brez prevoznih stroškov, stroškov prehrane, itd.), vendar največ do vrednosti najvišjega plačnega razreda z napredovanji za vojaka, podčastnika ali častnika, glede na formacijsko dolžnost pogodbenega pripadnika.

sodeč po tem, boš morda te tri mesece finančno na slabšem. Dolgoročno pa bi se ti moralo vse povrnit

patriot10 ::

Je šlo zelo na hitro vse to čez. Ampak sem vprašal, seveda, pa mi je bilo ob milijon informacijah razloženo zelo pavšalno in ker si želim to opraviti, sem se fokusiral preveč na druge stvari.
Sedaj tik pred podpisom, sem dobil pa dejansko pogodbo v predogled in imam pač dodatna vprašanja. :)
In kar se dodatnih vprašanj tiče, jih bom vprašal tik pred podpisom, ko bom dobim možnost do teh vprašanj.

Hvala.
FORZA JUVE!

Gospod ::

neram je izjavil:

Zdravo,
razmišljam, da bi šla za rezervistko, ali v policijo, ali v vojsko. Zanima me, koliko je dejansko dela s tem, če ima kdo kakšne izkušnje?
Bolj se mi gre za to, da dobim tistih 250 € na mesec dodatka, delati mi ni problem, edino zaradi prvotne zaposlitve ne vem, če bo kaj sitnob zaradi tega rezervističnega dela.

Zanima me torej, ali je več dela kot rezervist v policiji ali rezervist v vojski, kakšni so odnosi, kaj dejasko počneš itd.?
Pa prosim brez kakšnih zgodb iz prejšnjega tisočletja, zanimajo me aktualne informacije.

Takih rezervistov, ki jim gre samo za 250€ Slovenija ne potrebuje sramuj se.
Lp.

denabiker ::

Vojska ni več to kar je bilo včasih, zdaj vzamejo debeluhe, slabiče, idiote, ...in potem vidiš deklino ene 45-50kg, pa drugo ene dobrih 100 kg, ko diha, da ne veš ali jo bo kap ali kaj, pa malega bradatega pigzigmarja pa zraven velikega debelega...skratka vse je en kaos, potem pa gledaš ko gredo na pohod, vse razštelano...stari se spomnimo kako je bilo včasih? Red, disciplina, sposobnost,...

Zgodovina sprememb…

NuMaN ::

Nima smisla objokovati preteklost. Kako si opisal protagoniste, jim malo rekreacije ne more škoditi.

WizzardOfOZ ::

denabiker je izjavil:

Vojska ni več to kar je bilo včasih, zdaj vzamejo debeluhe, slabiče, idiote, ...in potem vidiš deklino ene 45-50kg, pa drugo ene dobrih 100 kg, ko diha, da ne veš ali jo bo kap ali kaj, pa malega bradatega pigzigmarja pa zraven velikega debelega...skratka vse je en kaos, potem pa gledaš ko gredo na pohod, vse razštelano...stari se spomnimo kako je bilo včasih? Red, disciplina, sposobnost,...


Alarm ob treh zjutraj, peš z vso opremo iz Bohinjske bele do vojašnice na Rudnem polju (18km), Tam smo večino opreme pustili, vzeli samo tisto kar rabiš za v hribe in naprej do vrha Triglava, pa nazaj do Rudnega polja, tam smo spet skompletiral vso opremo in so nas kamioni pobrali pa odpeljali do Bohinjske bele. Naslednje jutro pa spet telovadba - tečt do vrha Babjega zoba in nazaj.
Me zanima koliko teh je danes tega sposobno?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

NuMaN ::

Večina teh.
Mogoče ne v kratkem času, postopoma pa.
Potrebna sta samo volja, vztrajnost in čas.

Je pa res, da se večini ne da ...

Comandante ::

Smo zvagali. Nekaj opreme po spominu:
- bivak 3 kg.
- spalna vreča 3 kg.
- spalna podloga 1 kg.
- neprebojni jopič cca. 10 kg.
- čelada cca. 2 kg.
- puška 3 kg
- voda vsaj 7 l
- hrana 1 kg
- komunikacijska postaja 12 kg (ena na oddelek)
- oprtnik z RKBO opremo
- ostala osebna oprema


Kaj imajo to neko predpotopno kamping opremo? Bivak za DVE osebi je okoli 2kg ali manj. Spalna vreca 3kg? Blizje 0,3kg pa res, 0,5kg ce je zimska. Sodobna celada ima cca 1,5kg, podobno kot tipicna motoristicna.

Jopic odvisno od tega kaksne plosce so not (jeklo, keramika/kompozit, razlicne debeline). Lahko ima 5kg, lahko ima 15kg+. 10kg ni nic nenavadnega.

Alfa Dog ::

Je že tako da vojska ponavadi nima najnovejše najlažje najboljše opreme. Sploh slovenska ?
Ampak ja, v treh mesecih te lahko natrenirajo da vse to lahko hitro in učinkovito daleč prineseš. Velja tudi za današnjo digitalno mladež.

aviator ::

Ej mimogrede, je kdo od vas v rezervni sestavi?

Kako izgledajo ta usposabljanja-je to 2 tedna v kosu in par vikendov, ali te res vpoklicejo za 1 mesec?

gruntfürmich ::

aviator je izjavil:

Ej mimogrede, je kdo od vas v rezervni sestavi?

Kako izgledajo ta usposabljanja-je to 2 tedna v kosu in par vikendov, ali te res vpoklicejo za 1 mesec?

je kar nekaj teh kosov. preveč da bi se to lahko šel. sem dal povpraševanje, in je preveč v enem kosu. kakšen mesec ali dva si tam.
so pa me pred parimi leti gladko zavrnili. sedaj pa očitno še boomerje sprejemajo, da jim trosijo pravljice o jekleni jna in boomerski superiornosti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

Gospod je izjavil:

Takih rezervistov, ki jim gre samo za 250€ Slovenija ne potrebuje sramuj se.
odjebi satan!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

chucki ::

Alfa Dog je izjavil:

Je že tako da vojska ponavadi nima najnovejše najlažje najboljše opreme. Sploh slovenska ?
Ampak ja, v treh mesecih te lahko natrenirajo da vse to lahko hitro in učinkovito daleč prineseš. Velja tudi za današnjo digitalno mladež.


To imate se kar razmisljanje za 50 let nazaj ko ni bilo logistike, da rabis toliko opreme nositi. Drzava je mala in ce mene vprasas je bolj smiselno usposabljanje kako preziveti z osnovo in kako najdti hrano.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

fikus_ ::

Ni to Bear Grllys show, kjer loviš hrano v naravi, ampak moraš imeti zraven opremo za nekaj dnevno preživetje. V SLO je bolj malo virov v naravi ob določenih obdobjih in poleg vojskovanje se težko greš lovstvo in loviš divje živali.
Poleg tega je vprašanje, ali znaš pripraviti npr. z ustreljeno srno za prehranjevanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

WizzardOfOZ ::

Ker obramba Slovenije še vedno bazira na jugoslovanskih standardih malo prirejenih po NATO standardih, bo Slovenija v primeru vojskovanja imela večinoma samo obrambne položaje in bodo najdlje do eno uro umaknjeni od zalednih enot. To pa pomeni, da ti zaledne enote dostavljajo večino zadev. Od hrane, streliva,... Torej rabi imeti enota s sabo samo toliko, da se enota vkoplje in tam brani položaj. V jugi je to bilo nekje 150 metkov in 2 ročni granati za pešaka, 600 metkov za puškomitraljezca, 120 metkov za ostrostrelca, 6 granat za minomet 60mm, za netrzajca (82mm) pa ne vem koliko so s sabo vozili/nosili. Danes je mogoče malo več streliva ampak taka četa lahko brani položaj s tem strelivom nekje 2 uri in pol, vmes mora pa že zaledna enota dostaviti orožje in hrano.

Mogoče je pozimi za vegetarjance malo težje, ker je bolj malo virov hrane. Ostali se bomo pa zadovoljili s pečeno srno ali pa golažem iz srne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

aviator ::

Torej je kdo v Rezervni sestavi ali ne?

ReRMh ::

menda se nove nabornike že preliminarno vabi?

Colt1911 ::

Navali narod, ne dajte da vojna mine brez vas.:P

cvalsr ::

Ostali se bomo pa zadovoljili s pečeno srno ali pa golažem iz srne

:))
Hvala za tale vic.
V Ukrajini so se baje že popolnoma preobjedli golaža, pa so hoste še vedno polne srnjadi in jim kar sama skače v kotle...
Tako da ti vsaj še trnek vzemi s seboj, da boš med topniškim obstreljevanjem nalovil rib za cel pešpolk; pa pazi, da se ne boste tudi brodeta preobjedli...
:))

WizzardOfOZ ::

V ukrajini že leta 2017 ni bilo prav veliko srnjadi, ko smo bili tam na offroad raidu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojak 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818665 (14860) Unknown_001
»

Prostovoljno služenje vojaškega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615451 (10387) kriko07
»

[razcep] Vojak kot poklic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313853 (12586) Keyser Soze

Več podobnih tem