» »

Otroci MORILCI

Otroci MORILCI

««
10 / 11
»»

dexterboy ::

Tole "bogatunje" me vsakič spomni na utopično prihodnosti, ki se jo kar malo bojim, da bo zares prišla, zagotovo v drugačni obliki;
https://www.imdb.com/title/tt1535108/
Sem tole že limal tukaj...

@adsf_jklc; že ena tema tukaj na ST bi bila dovolj, da se odpre folku pogled na stanje v šolstvu kokoške, seveda pa admini ne bi smeli zbrisati, ker gre potlej ves trud po vodi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

D3m ::

Elizij sem pravkar na USB ruknu.

Bomo s tamalimi pogledali enkrat.

Največkrat smo gledali Edge of tommorow.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Horas ::

kkašni ste eni tule res, eni ste direkt za v čuzo.

skrajni čas da se v razvitih državah uvede tečaj in izpit za starševstvo kot za avtomobil.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

D3m ::

In kdo bo postavljal kriterij?

Jype?
|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

D3m je izjavil:

Elizij sem pravkar na USB ruknu.

Bomo s tamalimi pogledali enkrat.

Največkrat smo gledali Edge of tommorow.

pri nas smo si pa lansko leto pogledal skupaj Idiocracy.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

D3m ::

Ufffffff.

Dobra ideja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bbbbbb2015 ::

Opažam sicer, da ima POP-TV in ostala PRO PLUS združba "posebno poročevalko" iz Beograda. Ki sicer, po moje, sprašuje neumna vprašanja, od kod recimo tistemu 21-letnemu orožje. Ali kaj dogaja v Beogradu. Ker tam imajo po vaseh vsaj eno avtomatsko puško, če ne še več njih. Pri večini hiš.

Ko se pa dogaja kaj groundbreaking, recimo "zeleni prehod" v Bruslju, pa ne pisnejo. Ali ne vedo, kaj se dogaja ali ne razumem, zakaj nas tile vlečejo (hočejo vleči) v nek šithole. Od tega Beograda smo šli stran, da nas ne jebava** vsajih 5 minut, kot se jim zdi.

No, samo moj rahel komentar, ne da bi me to posebej tangiralo.

dexterboy ::

Horas je izjavil:

kkašni ste eni tule res, eni ste direkt za v čuzo. skrajni čas da se v razvitih državah uvede tečaj in izpit za starševstvo kot za avtomobil.
:) :D :))
In to pravi nekdo, ki ima naziv na forumu in pozabi na velike črke... ja, RES niso VSI dobri kot starši ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

borut_p ::

Tako je ... ze tako ljudje v razvitih drzavah nimajo otrok, zdaj naj jih imajo pa se manj al kaj?
Tezave so in bodo, s priseljevanjem panse vecje.

lynxslo5 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Opažam sicer, da ima POP-TV in ostala PRO PLUS združba "posebno poročevalko" iz Beograda.


V Srbiji je že par sto tisoč ljudi podpisalo peticijo, da se prepove Pink tv , ki z resničnostnimi šovi poneumlja ljudi v Srbiji. Enako pri nas počne POP TV. Morali bi tudi pri nas resno razmisliti o prepovedi Pop tv, ki poneumlja ljudi pri nas enako pot to počne Pink v Srbiji.

IL_DIAVOLO ::

Eno je poneumljati, drugo je približevati kriminalce širši javnosti, ki baje celo delijo avtograme.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

asdf_jklc ::

lynxslo5 je izjavil:

V Srbiji je že par sto tisoč ljudi podpisalo peticijo, da se prepove Pink tv , ki z resničnostnimi šovi poneumlja ljudi v Srbiji. Enako pri nas počne POP TV. Morali bi tudi pri nas resno razmisliti o prepovedi Pop tv, ki poneumlja ljudi pri nas enako pot to počne Pink v Srbiji.

Vsak mesec je naročnina na 200 kanalov dražja za 5, 6 € zaradi monopola PopTV in Kanal A. Slednje je tudi eden od razlogov, zakaj sem odjavil TV. Če bo kdo zbiral podpise, takoj podpišem, da se ta smet od TVja prepove. Potem pa še samo RTVSLO ukinemo pa je.

yayo ::

Močno dvomim, da bodo Pink ukinili. Ravno dan, dva nazaj sem se režal, ko sem malce pobrskal po tabloidu kurir.rs. Bil je en članek v katerem so pluvali po "hinavski in oportunistični" opoziciji, ki nič koristnega ni naredila ampak izkorišča tragični dogodek za nesramno sampopromocijo in šinfanje. Opozicija pa je tista, ki že nekaj let predlaga, da naj Pink in Happy pristrižejo peruti. Po čemu sem zaključilo, da kurir drži z Vučičem, normalno pa je, da z oblastjo držita tudi obe privatni televiziji, ki drugače ne bi uživali takega monopola. Jaz sem drugače boomer in se nekoliko spominjam vzpona Pink tv v Srbiji. Ko se je začelo kreganje v poznih osemdesetih in je Milošević začel ciljati na pozicijo novega Tita je Beograd imel progresivno študentsko subkulturo katera je bila med ostalim prijateljsko povezana s študenti v drugih republikah in je kurila rock'n'roll (kot smo ga vsi razen kmetavzov). Slobo je študentske medije z radiom na čelu videl kot neko peto kolono in jih je popolnoma onemogočil ter odprl prostor turbofolk populistični sceni, da bi publiko in mlade odvrnil od bolj intelektualnih tem in razmišljanja in vrnil v bolj "patriotske" okvire. To je bil začetek glamour turbofolka, botoksiranih pevaljk in dolče&gabana + Diesel zbildanih gangsta narodnjak pevačev. Seveda zahvaljujoč Pinku katerega so odprli Miloševićevi prijatelji, žal se ne spomnim podrobnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

xseki ::

Po tragediji odstopil srbski minister za izobraževanje
Kot poročajo srbski mediji, je po strelskem pohodu na osnovni šoli v Beogradu odstopil minister za izobraževanje Branko Ružić.
https://www.24ur.com/novice/tujina/po-t...

tikitoki ::



Poglejte kak stevilo tovrstnih dogodkov narasca skozi cas, malo verjetno, da bo cez 10 let bolje, pravzaprav bo skoraj zagotovo slabse.

blay44 ::

Zanimivo.
Edino kar najdem v 90 letih je začetek uvedbe ekonomije obsega
in začetek selitve proizvodnje v/na? Kitajsko.

LeQuack ::

Predvsem je posledica kapitalističnega sistema, kjer je denar številka ena, človeška življenja pa so nepomembna.
Quack !

PacificBlue ::

LeQuack je izjavil:

Predvsem je posledica kapitalističnega sistema, kjer je denar številka ena, človeška življenja pa so nepomembna.


Hm…po eni strani clovestvo skozi spremlja nasilje..skozi zgodovino..suznjelastnistvo, kolonizacije, vojne, seziganje carovnic, gladiatorske igre itd..Nasilje je vedno bilo prisotno. Le kaj človeka žene v taksna dejanja, kapitalizem ni verjetno vzrok, nasilje je se vedno prisotno samo usmerili smo ga drugam.

WizzardOfOZ ::

Kruha in iger!
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

borut_p ::

PacificBlue je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Predvsem je posledica kapitalističnega sistema, kjer je denar številka ena, človeška življenja pa so nepomembna.


Hm…po eni strani clovestvo skozi spremlja nasilje..skozi zgodovino..suznjelastnistvo, kolonizacije, vojne, seziganje carovnic, gladiatorske igre itd..Nasilje je vedno bilo prisotno. Le kaj človeka žene v taksna dejanja, kapitalizem ni verjetno vzrok, nasilje je se vedno prisotno samo usmerili smo ga drugam.


Predvsem je porocanje postalo sirse dostopno. Seveda mediji samo cakajo take kosti. Veliko je krivde na medijih - je pa tudi seveda kapitaliaticno ozadje - cim vec klikov, ceprav so novice bz.

Tudi ce se je vcasih kaj divjega zgodilo, o tem skoraj nihce ni vedel, razen ce si odprl papirnat casopis.

yayo ::

xseki ::

Trinajstletnik, ki je na beograjski osnovni šoli vzel devet življenj, krvavega pokola niti najmanj ne obžaluje. Napad je načrtoval mesec dni vnaprej, zanj pa se je odločil po tem, ko je na spletu podrobno preučeval srbsko zakonodajo in ugotovil, da ga zaradi starosti ne morejo kazensko preganjati, ugotavljajo na Policiji.

blay44 ::

Saj res, internet sem pozabil.
Verjetno pa mi v teh primerih poznamo samo tožilčevo videnje.

borut_p ::

blay44 je izjavil:

Saj res, internet sem pozabil.
Verjetno pa mi v teh primerih poznamo samo tožilčevo videnje.


Mi vidimo samo videnje medijev - najslabso resnico ze dolgo casa

asdf_jklc ::

@borut_p , blay44: medijem se gre samo za čimbolj "ekskluzivno" zgodbo, samo da folk buli, pogleda čimveč reklam in spet buli - resnica jih ne zanima. Sem bil enkrat gost in sodeloval v oddaji preverjeno: kar smo snemali je bilo eno, kar so pa potem povedali - je bilo pa njihovo videnje resnice in ničesar drugega. Danes pa so taki mediji skupaj s socialni omrežji gonilo resnice, ki paše eliti. Folk je postal tako butast, da če bodo jutri začeli objavljat, da je med 12 to in 13 to uro tema, bo folk verjel.

Medtem pa: https://www.slovenskenovice.si/novice/s.... Glede na zadnje dogodke v slovenskih šolat, sploh v razredu kakšrnega obiskuje moj otrok (pa je v šolah v velenju in novem mestu še slabše), rabi policaja vsak razred, ne šola. Sicer pa to je šele začetek, vedno več ljudi, ki je niso nikol dobil za bučo in so vzgoji v sonček stilu, stopa v svet, ki kroji usodo celotne populacije in države. Vedno slabše je, vidim tudi po kandidatih, ki pridejo na razgovor in delat. Počasi resno razmišljam, da bi dal v prijavni za zaposlitev obrazec neto dohodek staršev (manjši kot je, večja je šansa, da je kandidat normalen) in par vprašanj povezanih z vzgojo. Preserator sam skoz vrata stopi, pa že veš kuk je ura.

tikitoki ::

blay44 je izjavil:

Zanimivo.
Edino kar najdem v 90 letih je začetek uvedbe ekonomije obsega
in začetek selitve proizvodnje v/na? Kitajsko.


Ce zelis dogodek s katerim sovpada. Ni nujno, da je povezava, sam razslojevanje druzbe je en izmed moznih faktorjev.

Beginning in the early 1980s, the Reagan administration implemented a series of neoliberal economic reforms to counter the chronic stagflation the United States had experienced throughout the 1970s.

borut_p je izjavil:

blay44 je izjavil:

Saj res, internet sem pozabil.
Verjetno pa mi v teh primerih poznamo samo tožilčevo videnje.


Mi vidimo samo videnje medijev - najslabso resnico ze dolgo casa


Imas na voljo statisticne podatke, se nikoli niso bili tako enostavno dosegljivi. Lahko pa seveda trdis, da ne vemo kaj se je vcasih dogajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

borut_p ::

Statistika je dobra toliko, kot so dobri vhodni podatki.
Toliko kot imamo zdaj nekih agencij ki spremljajo kao neke podatke se nikoli ni bilo. Vsaka agencija pa mora producirat neke podatke.
Zadnjic sem poslusal, da so imeli ameri letos ze 175 mass shootings - ampak kaj oni stejejo pod to pa je zelo redko omenjeno - torej lahko statistiko vrtis cisto po svoje.

Manipulacija javnosti preko medijev je zelo jasna in tisti podatki ki jih najdes, ne povejo nicesar

tikitoki ::

borut_p je izjavil:

Statistika je dobra toliko, kot so dobri vhodni podatki.
Toliko kot imamo zdaj nekih agencij ki spremljajo kao neke podatke se nikoli ni bilo. Vsaka agencija pa mora producirat neke podatke.
Zadnjic sem poslusal, da so imeli ameri letos ze 175 mass shootings - ampak kaj oni stejejo pod to pa je zelo redko omenjeno - torej lahko statistiko vrtis cisto po svoje.

Manipulacija javnosti preko medijev je zelo jasna in tisti podatki ki jih najdes, ne povejo nicesar


Seveda, statisticne urade imajo zgolj za zavajanje javnosti.

borut_p ::

Tako je ... sami sebi so namen. Tisti ki pa povzemajo podatke pa pojma nimajo kaj povzemajo, saj graf brez ozadja zajema in namena zajema ni vreden pol k
Si ze kaj porabil statistiko vrednosti zivil? Ful uporabno? Zajeto le 5% trgovin ... in to je sedaj benchmark za gibanje cen? Seveda, za tistega, ki je vzel graf zdravo za gotovo. V bistvu pa ne pove nista
Gibaje cen goriv? Ful uporabno, vsake 14 dni prepisano iz table in zdaj lahko delas trend? Itak, ker cena na slo trgu je ful prosta in se giblje skladno s trgom? Cena na trgu najnizja, mi imamo najvisjo ceno ... in kaj ti sedaj statisticni urad pomaga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

fulk ::

borut_p je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Dodatek;
sem vprašal pamža, če so imeli v šoli kakšen pogovor z razredničarko na temo dogajanja v Srbiji, ker se mi je zdelo prav, da je to temo, ne glede nato, kako neprijetna je za debato, treba obdelati, da se iz tega kaj naučijo, pa sta odvrnila, ni NIHČE na šoli to sploh ne omenja. Niti učiteljski zbor niti vrstniki! Smo prišli tako daleč, da bo na koncu izpadlo, da je bil Fric al kva je že bil tisti "kletar", vzoren starš, ker je skrbel, da se deklici (sta bili dve?) ni nič zgodilo, saj ju ni izpostavljal zunanjemu svetu ?!?!?!


Kaj pa mislis da so sposobni predebatirat v soli? Da se je nekaj zgodlo pa se to ne sme?
Se ti ki so kao struckoti pojma nimajo, bo imel pa nek ucitelj v soli? Boljs da so tih


S tem delom bi se skoraj strinjal. Danes imamo celo znanost pri vzgoji otrok, strokovnjake, institucije itd. pa kljub vsemu napredku se otroci tolčejo s kladivi, pozivajo, da naj se sošolko vrže čez rob garaže, in streljajo med seboj.

To ne bo rešil noben strokovnjak ali šola. To je širši družbeni problem.
V ZDA, do 80' je bilo polno avtomatsko orožje dovoljeno, šolskih pokolov skoraja ni bilo. Sedaj so na tedenski ravni.

Noben modernež ne zna razložiti zakaj. Jaz sicer sklepam zakaj, ampak jaz nisem pristojen, baje.

blay44 ::

tikitoki je izjavil:


Ni nujno, da je povezava,... je en izmed moznih faktorjev.

borut_p je izjavil:


Mi vidimo samo videnje medijev - najslabso resnico ze dolgo casa

Imas na voljo statisticne podatke, se nikoli niso bili tako enostavno dosegljivi. Lahko pa seveda trdis, da ne vemo kaj se je vcasih dogajalo.


Glede na to, da gre za človeška bitja, verjetno inteligentna, bo po moje statistika bolj neuporabna.
Jaz bi stavil na motive, ki so jih imeli ali so jih privedli do teh dejanj.
Vsi motivi pa ostajajo prikriti. Zdej, za primere ko ni kriva neka resnična psihična bolezen.
V zgodovini so objavljali manifeste. Da so onemogočili tiho pokritje.

fulk ::

Zakaj 30 let ni bilo teh motivov izvesti masovnega pokola?

panthaa ::

Tako kot v ZDA je tudi v Srbiji orožje lahko dostopno (s tem ne mislim, da se lahko enači z ZDA, ampak je v primerjavi s Slovenijo orožje veliko bolj dostopnejše).
Mislim, da se v Sloveniji (za zdaj) to ŠE ne more zgoditi, za prihodnost pa nisem ravno gotov glede na razmere po svetu...

asdf_jklc ::

fulk je izjavil:


S tem delom bi se skoraj strinjal. Danes imamo celo znanost pri vzgoji otrok, strokovnjake, institucije itd. pa kljub vsemu napredku se otroci tolčejo s kladivi, pozivajo, da naj se sošolko vrže čez rob garaže, in streljajo med seboj.

To ne bo rešil noben strokovnjak ali šola. To je širši družbeni problem.
V ZDA, do 80' je bilo polno avtomatsko orožje dovoljeno, šolskih pokolov skoraja ni bilo. Sedaj so na tedenski ravni.

Noben modernež ne zna razložiti zakaj. Jaz sicer sklepam zakaj, ampak jaz nisem pristojen, baje.

Včasih se je za preproste stvari uporabljajo zdravo "kmečko pamet" in mal logike. Danes pa rabi vsak učitelj 25 pravilnikov, 98 seminarjev, 200 izobraževanj da ugotovi, da itak nič ne more (starši, nadrejeni, zakonodaja), ampak na papirju je pa skoraj usposobljen za otroškega kirurga in prevoz otrok na mars. V praksi pa smo pripeljali družbo do naslednjega: krij si hrbet in btk za druge (brutalen invidualizem), zakomplicirali trivialne stvari in oddelaj kar je nujno, pa pojd domov - in slednjega se učitelji držijo kot pijanec plota (pustimo redke izjeme). Večina zdravnikov isto - če pa plačaš, ti ga pa še pofafa med pregledom.

Moje mnenje zakaj so otroci taki:
- toleranca nasilja v šolah (spolno, psihično in fizično)
- terorizem šolskega sistema nad otroci (to ni več učenje, ampak eno samo jebeno nabiranje točk od prvega razreda do zadnjega letnika faxa)
- pelješ otroke na sladoled - se usedejo dol in pišejo text msgje namesto, da bi se pogovarjali (obsedenost s elektroniko). Ne govorim o tem, da odpišejo kolegici če prleti sms, pa pregledajo omrežja - ampak 24/7 checking msgjev. Dajte se pogovarjat budale.
- promocija nasilnega vedenja in povzdigovanje nasilništva (socialna omrežja so tu sploh dober dodatek)
- ogromno otrok je samih: starši garajo, pridejo sfukani iz službe pritiskajo na otroke + dodajte še 258 popoldanskih aktivnosti + našteto iz zgornjega
- k temu dajte še iskanje samega sebe v občutljivih letih, hormansko neravnovesje.
- ogromno otrok je samih: starši garajo, pridejo sfukani iz službe pritiskajo na otroke + dodajte še 258 popoldanskih aktivnosti + našteto iz zgornjega seznama, kaj se zgodi. Ja zmeša se ti - in pride kdo koga zaklat na šolo... ja sej ni čudn.

Kako so se stvari spremenile: pri meni smo pri telovadbi igrali rokomet, košarko, odbojko, mal gimnastiko, hokej, med dvema ognjema, tekl. Telovadbo sem sovražil, ampak vsaj odklopil si. Telovadba je bila kljub vsemu odklop za eno uro. Danes: test pri telovadbi iz znanja posameznega športa, cel kurikulom + s 250 pojmi, spraševanje, etc... Ja pa kdo je tukaj bolan. Pa če se med telovadbo muloti lovijo po dvorišču je čist dost, sam da se premikajo. V takih stvareh so odgovori, kaj se je spremenilo.

A. Smith ::

Slab 1% populacije je psihopatov. Rojeni so brez sočutja, imajo še ostale posebne lastnosti. Treba bo vzpostavit mehanizme, da se take posameznike identificira in dobijo strokoven tretma. Ker takemu ne bo pomagalo, če mu bo foter dal kakšno okol kepe. Čez par let bo fotra preprosto ubil. Isto velja za vrstnike - če ga bodo sekirali, bo pridobil orožje in jih pokosil.
Saj nekaj mesecev nazaj je bila tudi po naših medijih razprava o teh posameznikih. Samo ne vem, če je kam pripeljala.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

fulk ::

Zakaj 40 let nazaj niso tej 1% psihopati izvajali masovne pokole otrok po šolah?

A. Smith ::

Zato, ker so jih ob nesodelovanju zabrisali ven iz osnovne šole, tako kot npr. Trobca.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kriptobog ::

fulk je izjavil:

Zakaj 40 let nazaj niso tej 1% psihopati izvajali masovne pokole otrok po šolah?


Ker niso imeli orozja. Je pac koga konkretno nalomil pa je bil mir. Danes pa vzame pistolo.

feryz ::

asdf_jklc je izjavil:

Moje mnenje zakaj so otroci taki:
- toleranca nasilja v šolah (spolno, psihično in fizično)
- terorizem šolskega sistema nad otroci (to ni več učenje, ampak eno samo jebeno nabiranje točk od prvega razreda do zadnjega letnika faxa)
- pelješ otroke na sladoled - se usedejo dol in pišejo text msgje namesto, da bi se pogovarjali (obsedenost s elektroniko). Ne govorim o tem, da odpišejo kolegici če prleti sms, pa pregledajo omrežja - ampak 24/7 checking msgjev. Dajte se pogovarjat budale.
- promocija nasilnega vedenja in povzdigovanje nasilništva (socialna omrežja so tu sploh dober dodatek)
- ogromno otrok je samih: starši garajo, pridejo sfukani iz službe pritiskajo na otroke + dodajte še 258 popoldanskih aktivnosti + našteto iz zgornjega
- k temu dajte še iskanje samega sebe v občutljivih letih, hormansko neravnovesje.
- ogromno otrok je samih: starši garajo, pridejo sfukani iz službe pritiskajo na otroke + dodajte še 258 popoldanskih aktivnosti + našteto iz zgornjega seznama, kaj se zgodi. Ja zmeša se ti - in pride kdo koga zaklat na šolo... ja sej ni čudn.

Kako so se stvari spremenile: pri meni smo pri telovadbi igrali rokomet, košarko, odbojko, mal gimnastiko, hokej, med dvema ognjema, tekl. Telovadbo sem sovražil, ampak vsaj odklopil si. Telovadba je bila kljub vsemu odklop za eno uro. Danes: test pri telovadbi iz znanja posameznega športa, cel kurikulom + s 250 pojmi, spraševanje, etc... Ja pa kdo je tukaj bolan. Pa če se med telovadbo muloti lovijo po dvorišču je čist dost, sam da se premikajo. V takih stvareh so odgovori, kaj se je spremenilo.
Kakšni da so otroci? Taki, kot so? Ja, res so.
Ni pa niti en tvoj razlog podlaga za masovno streljanje v šolah.

Edina realna podlaga za masovna streljanja je dostopnost do orožja. Kdor ima dostop do orožja, lahko postreli xxx ljudi.
Kdor nima, ne more. To je vsa umetnost.

asdf_jklc ::

@feryz: ti se kar tolazi. Pri nas je orozje enostavno dostopno, lokaln diler za pol ure. Dober rpg ne fobus, pistolo za vrtec postrelit za brez problema. Eni res zvite na luni...

Zgodovina sprememb…

kow ::

Moje mnenje zakaj so otroci "taki"? Vedno so bili. Vcasih pac ni bilo tehnologije, da bi 13 letnik izvedel kaj takega. Predvsem pa ne bi bil dovolj izobrazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

A res? Kar v pol ure dobiš kanon? Si pa optimist.
Sploh 13 let stari mulci ga komot nabavijo, prav imaš. Baje imajo avtomate branjevke na trgu, zraven solate.

Dobro da vem, kaj se klati na tem forumu. Ljudje, ki imajo prost dostop do orožja v pol ure.
Potem res lahko samo še čakamo, da se zadeva ponovi v Ledinah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Horas ::

kow je izjavil:

Moje mnenje zakaj so otroci "taki"? Vedno so bili. Vcasih pac ni bilo tehnologije, da bi 13 letnik izvedel kaj takega. Predvsem pa ne bi bil dovolj izobrazen.


tehnologije?? kaj vse ne prebereš.

pištola obstaja 500let.

edina razlika med danes in včasih je da so včasih bili serijski morilci, danes so pa masovni morilci.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Mato989 ::

Problem je PERMISIVNA VZGOJA... ne razumete da je naša civilizacija nastala kot posledica vzgoje ki je temeljila na kaznovanju in postroju... zadnjih 40 let pa imamo permisivno vzgojo in rezultat je kot je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PacificBlue ::

Permisivna vzgoja je posledica manjse smrtnosti med otroci zaradi boljse zdravstvene oskrbe in ker so ljudje zaceli bolj ceniti zivljenje.
Vcasih je bila smrtnost tudi 30% ali več in starsi niso imeli taksne navezanosti na otroke, kot danes. Otroci so bili podvrzeni delu ze v rani mladosti. V sredneveskih casih so otroka imeli kot za nepopolneva odraslega in tudi po tedanjih zakonih ni bilo razlike med otrokom in odraslo osebo.

nejclp ::

Mato989 je izjavil:

Problem je PERMISIVNA VZGOJA... ne razumete da je naša civilizacija nastala kot posledica vzgoje ki je temeljila na kaznovanju in postroju... zadnjih 40 let pa imamo permisivno vzgojo in rezultat je kot je

Nisem vedel, da je del permisivne vzgoje vceplanje ljubezni do orožja in omogočanje dostopa do orožja.

primoz4p ::

Vojta, Zarja: Kako lahko pride do množičnega sodelovanja pri genocidu?

Poleg tega je režim hotel doseči čim večjo distanco med družinskimi člani. Otroci so se morali udeleževati posebnih učnih ur, kjer so bili deležni konstantnega pranja možganov, Angkar jim je bil prikazan kot starševska figura, ki je za njih naredila več dobrega kot pa biološki starši.
Mladim kadrom je bilo naročeno, da morajo ovaditi lastne starše, če se jim zdi, da se dovolj sumljivo vedejo. Ob takih priložnostih so bili posebej nagrajeni. Svojemu novemu dobrotniku so morali izkazati toliko spoštovanja in predanosti kot nekoč svoji družini. Poleg učenja osnovnih matematičnih veščin in branja je bil cilj novega izobraževalnega sistema otrokom vcepiti revolucionarne vrednote. Na ta način so jih spreminjali v fanatične komuniste.
Za režim, ki je bil sprt s kamboškimi tradicionalnimi vrednotami, je to pomenilo potrebo po ustvarjenju razkoraka med vrednotami mladih in ''ne-revolucionarnih'' starejših ljudi, zaradi česar se je zdelo predstavnikom režima otroke nujno pripraviti do vohunjenja za odraslimi. Otroška prožnost je bila glavni adut v Angarjevih rokah. Hkrati so jih imeli za čiste in neomadeževane s kapitalistično miselnostjo in družinskim vplivom.
Utrjeni mladi kadri, nekateri stari komaj 12 let, so bili navdušeni pomagači pri nekaterih najhujših grozodejstvih, storjenih v imenu režima.
Z zadostno mero indoktrinacije so bili otroci spodbujani k igranju krutih igric z mučenjem živali.
Ponavadi so otroci, ki so zgubili vse družinske člane v navalu revolucije in ki so jim primanjkovale budistične vrednote, imeli malo zadržkov pri udejstvovanju krutih Angkarjevih ukazov (War History in Cambodia, Civil War in Cambodia, History of Cambodia 2015).Tudi princ Sihanouk je med svojim hišnim priporom opazil nemoralna dejanja mladih.
Režim se je posluževal veliko različnih metod za zmanjšanje in posledično uničenje družinskih vezi.

yayo ::

Ne pozabit, da je nasilje v pop kulturi postalo veliko bolj ekstremno kot je bilo pol stoletja nazaj. John Wick, Hostel filmi, internet z vsemi mogočimi gore videi in posnetki nasilja ter sadizma. Prisotnost drog, sadistična pornografija. Pomislite samo na gledalske profi športe tipa MMA, pa saj tam gledamo dva človeka, ki si skušata zdrobiti betico in polomiti kosti. Ne pravim, da je to direktno krivo za nasilje, pravim pa, da so mulci (lahko) izlozeni količini nasilja v medijih, posebno z dostopnostjo na internetu, katero si moja generacija ni mogla niti sanjati. Ljudje smo otopeli in kot vedno starši nimajo popolne kontrole nad vsebinami katere mulci konzumirajo, ker so mulci radovedni in prebrisani. Jaz bom malodane kozlal ob posnetku, ko nekomu režejo glavo, mularija si bo to pošiljala na telefončke. Ne vsi hvala bogu.

Osprey ::

njyngs je izjavil:

Drugače piše, da so je bil tamali teroriziran s strani sošolcev najprej v enem razredu. Kasneje naj bi ga zaradi početja sošolcev premestili v drug razred, kjer se mu je dogajalo enako. Zdaj starši ubitih jokajo za svojimi malimi hudodelci, morilca bodo pa zaprli, ker se je na internetno-ameriški-ekstremen način postavil sebi v bran.

Divje. Butterly effect.


Baje je pobil večinoma punce. Dvomim, da so ga te terorizirale.

Horas ::

yayo je izjavil:

Ne pozabit, da je nasilje v pop kulturi postalo veliko bolj ekstremno kot je bilo pol stoletja nazaj. John Wick, Hostel filmi, internet z vsemi mogočimi gore videi in posnetki nasilja ter sadizma. Prisotnost drog, sadistična pornografija. Pomislite samo na gledalske profi športe tipa MMA, pa saj tam gledamo dva človeka, ki si skušata zdrobiti betico in polomiti kosti. Ne pravim, da je to direktno krivo za nasilje, pravim pa, da so mulci (lahko) izlozeni količini nasilja v medijih, posebno z dostopnostjo na internetu, katero si moja generacija ni mogla niti sanjati. Ljudje smo otopeli in kot vedno starši nimajo popolne kontrole nad vsebinami katere mulci konzumirajo, ker so mulci radovedni in prebrisani. Jaz bom malodane kozlal ob posnetku, ko nekomu režejo glavo, mularija si bo to pošiljala na telefončke. Ne vsi hvala bogu.


jaja kot da 30-40let nazaj ni blo grozljivk in trilerjev:D

moj foter (in veliko drugih ljudi) je mojo mamo, kos ta se spoznala, vozil gledat petek 13, teksaški pokol z motorko, mrtvo zlo in pdoobne. nehajte že z temi nebulozami.

filmi, igre, niso povod za take pokole. tako kot tudi porniči niso povod za posilstva.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pritožba staršev zaradi zloma umetnega nohta!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596765 (3899) Horas
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929321 (24804) solatko
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596108397 (93599) mailer

Več podobnih tem