» »

Evrosong da ali ne?

Evrosong da ali ne?

lynxslo5 ::

Ali se vam ne zdi, da v Sloveniji mediji pretiravajo z Evrosongom. Še posebej nacionalka nam že tri mesece teži s tem boy bandom Joker Out, ki je na koncu pogorel tako kot ostali naši predstavniki. Kljub vsakoletnemu dabaklu naših predstavnikom, nas to nič ne izuči in nasledje leto vedno ponavljamo isto zgodbo, namesto da bi odstopili iz tega dekadentnega kič tekmovanja kjer že naslednji dan nihče ne ve več, kdo je prejšnji dan zmagal.

Zmaga Tadeja Pogačarja na Touru mi tisočkrat več pomeni kot, če bi se zgodil čudež in bi zmagali na Evrosongu.

Jaz sem za to, da se Evrosongu odpovemo za vse večne čase.
  • zaklenil: bluefish ()

WizzardOfOZ ::

To kar je sedaj evrosong, je totalna bedarija in vse kar lahko z njo počneš je, da ugibaš ali je oseba, ki poje, moškega ali ženskega spola.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

energetik ::

Meni gre na živce izključno to, da se take in podoben zadeve napajajo iz našega denarja. Naj si najdejo svoje vire financiranja.
RTV prispevek bi moral biti samo za nujne vsebine, torej informativni program, za manjšine ipd. Kako je možno, da se lahko zlorablja naše nujne prispevke za zabavne oddaje, mi nikakor ni jasno.

Kar se tiče samega izbora pesmi, mi gre pa na bruhanje že vsaj 30 let. Le na vsakih X let se pojavi kakšen komad, ki je celo poslušljiv.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Slopek ::

Evrosong je nekdaj vseeno nekaj veljal in bil je predvsem glasbeni event, kjer so med drugimi nastopali tudi Abba, celine Dione, Johny Logan. Kdo ne pozna komada Waterloo? Hold me now? Đuli? Ja, 50 let po Abbi na Evrosongu, je njihov takratni komad še vedno poslušljiv in to celo veliko bolj, kot vse kar je ta kvazi festival izpljunil v preteklih 25.-30. letih, saj je postala ta prireditev velika zabava mavričnih, kateri so festival ugrabili in ga izkoriščajo za svoje namene in cilje.

Sem za to, da Slovenija neha plačevati sodelovanje, če pa kakšen band to vseeno hoče, mu pa seveda ne bi smeli braniti udeležbe v lastni režiji.
Pa še to. Iz glasbenega vidika, bi komad, ki je letos zastopal Slovenijo, moral biti najmanj med top 10, če že ne top 5, ker je vseeno nekaj, čemu lahko rečeš glasba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Miki N ::

"Evrovizija" je bila vedno gej. Večini folka je to postalo jasno nekje do Sester. Še iz šole se spomnim, da si bil težko frajer, če si to spremljal. Preprosto nekul in staro. Samo to je bilo v časih, ko je bila popularna kultura relativno "skupna zadeva" v smislu, da če so ti recimo naslednji mesec vrteli zmagovalno pesem povsod po radiu 10x na dan tega nisi moral ignorirati in si se moral opredelit nekako. Danes na srečo jo srečam najpogosteje na Slotechu. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mojsterleo ::

Ne morem se strinjat z iztočnico. Potem je najbolje, da sploh ne hodimo na nobena tekmovanja.... svetovna prvenstva, olimpijske igre, razen če je naš tekmovalec zagotovljeno med top 3. Če ti tekmovanje Eurosonga ni všeč (kot tudi meni ni), pač ne gledaj.
Jaz tudi ne gledam atletike pa ne vpijem v nebo da je tekmovanje v atletiki brezveze.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Problem tukaj je, da to ni (samo) tekmovanje - vsaj ne na način, da bi se dalo rezultate absolutno meriti in da bi bili 100%, da zmaga najboljši. Še pri disciplinah, kjer imamo sodnike, imajo ti določen vpliv na razplet (čeprav ne absolutnega). Najbolj čiste so zadeve, kjer je ura glavni sodnik.

Utk ::

Niti ne vem, če obstaja tekmovanje, v katerga bi država vsako leto direktno vložila milijon ali več, ali kolk že stane ta hec z evrovizijo.

energetik ::

mojsterleo je izjavil:

Ne morem se strinjat z iztočnico. Potem je najbolje, da sploh ne hodimo na nobena tekmovanja.... svetovna prvenstva, olimpijske igre, razen če je naš tekmovalec zagotovljeno med top 3. Če ti tekmovanje Eurosonga ni všeč (kot tudi meni ni), pač ne gledaj.
Problem je, da moj denar pa vseeno porabijo. Kot rečeno, RTV bi morala za naš prispevek nuditi samo nujne vsebine za delovanje države, s tem manjši prispevek, ostalo naj bo komercialno in naj dobijo denar kjer hočejo.
vires in numeris

Horas ::

seveda se pretirava. ampak tako je danes ko se deva lgbt+++ pozornost. če ne nisi in. nisi z njimi.

eurosong pa ja. eurocircus lgbt+++. tako se bi moralo imenovati to sranje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

RedDrake ::

Miki N je izjavil:

"Evrovizija" je bila vedno gej. Večini folka je to postalo jasno nekje do Sester. Še iz šole se spomnim, da si bil težko frajer, če si to spremljal. Preprosto nekul in staro. Samo to je bilo v časih, ko je bila popularna kultura relativno "skupna zadeva" v smislu, da če so ti recimo naslednji mesec vrteli zmagovalno pesem povsod po radiu 10x na dan tega nisi moral ignorirati in si se moral opredelit nekako. Danes na srečo jo srečam najpogosteje na Slotechu. :))

No no.
Nekje do srede 90ih ni bilo čisto nič gej, vsaj na ven ne. Tudi komadi so bili čisto prebavljivi, marsikak hit je prišel na tekmovanje, nekako tako kot kakšne MMS, pa San Remo, pa Slovenska popevka, pa YU popevka, pa ...
Danes so pa smeti. Zdaj ne vem, ali je to moj okus, ampak ne vem če je od teh 25+ pesmi bilo več kot 5 takih ki so sploh "poslušljive".
Saj načeloma se vidi po posnetkih. Dokler je bil enak stage za vse in pevec + band (+ orkester) so bili komadi še kar na nivoju. Od kar je v igri karneval in "audiovizualna" umetnost je šlo vse v spolni organ.

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Ne morem se strinjat z iztočnico. Potem je najbolje, da sploh ne hodimo na nobena tekmovanja.... svetovna prvenstva, olimpijske igre, razen če je naš tekmovalec zagotovljeno med top 3. Če ti tekmovanje Eurosonga ni všeč (kot tudi meni ni), pač ne gledaj.
Problem je, da moj denar pa vseeno porabijo. Kot rečeno, RTV bi morala za naš prispevek nuditi samo nujne vsebine za delovanje države, s tem manjši prispevek, ostalo naj bo komercialno in naj dobijo denar kjer hočejo.


Za teh 3.78€ pa bomo ze malo potrpeli :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MIHAc27 ::

Se strinjam z RedDrakom. Dokler je bil oder skoraj povsod enak je bilo več dobrih pesmi. Nekako od Lordov naprej so pa pogruntale države, da je treba izstopat (ker med 20 baladami, je pač teško izbrat najboljšo. Isto če imaš 15 rock komadov).
Ampak če ima tvoja pevka brado, to si pa folk zapomni. Ali pa maškare (Lordi) in razni rainbow odtenki.

Potem so še prijateljske vezi. Je bilo letos prvič, da Hrvatom nismo dali vsaj 8 ali več? Oni pa nam v zahvalo kako 5,6.
Lani je itak zmagala Ukrajina samo zaradi podpore.

Pač kuhinja. Sam na žalost ne dobra. Se je fino prismodilo vse skupaj.

Slopek ::

To se je začelo že deset let pred Lordi.
Sestre so bile na Evrosongu leta 2002, al 03, pa niso bile prve s to agendo.
Pravim, v sredini 90ih je zadeva bila ugrabljena. Najprej so ukinili orkester, potem je pa zelo hitro šlo samo navzdol.
Saj nikoli ni bil ta festival glasbeni presežek, ampak zdaj se je pa spremenil v neko groteskno neprebavljivo zadevo, ampak taka je po mojem opažanji postala vsa glasbena industrija. Prav tako filmska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EMA 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712781 (10922) Spc
»

EMA 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410692 (6804) Matev
»

A bo Karmen peta nocoj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1119481 (7226) Vlady
»

EuroSong 2001

Oddelek: Loža
411847 (1442) R0K

Več podobnih tem