» »

Plačilo vrtca

Plačilo vrtca

««
13 / 13
»
»»

GupeM ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Delo prek s.p. z vsem elementi delovnega razmerja je utaja davka :).

This

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Delo prek s.p. z vsem elementi delovnega razmerja je utaja davka :).



Ja ko je dokazano ja... če pa ni pa ne moreš ti kot laik trdit da nekaj je... no trdiš lahko, ampak velja približno 0
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Vrtec je dober tudi za socializacijo otroka. Brez njega bi bilo v OŠ priseljencem še težje in potem nasrkajo vsi v razredu.

Mato je pa hinavec. Normiran sp je kul in po zakonu, brezplačen vrtec za brezposelne pa ni kul ampak po zakonu.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Vrtec je dober tudi za socializacijo otroka. Brez njega bi bilo v OŠ priseljencem še težje in potem nasrkajo vsi v razredu.

Mato je pa hinavec. Normiran sp je kul in po zakonu, brezplačen vrtec za brezposelne pa ni kul ampak po zakonu.


Mi smo se socializirali cele popoldneve po igriščih... ni bilo potrebe po vrtcu da bi se socializirali...

A sem kaj rekel da ni po zakonu... tam je nekdo omenil da je normiran sp UTAJA DAVKA, s čemer se pač ne strinjam... če pa je utaja davkov se naj to dokaže na sodišču kar tako pavšalno kot je izjavil.

Kar se pa tiče vrtca in plačila zanj pa jaz pravim da bi bilo TAKO BOLJE ne da je to trenutno proti zakonu ali karkoli.

Ne mešat pojmov prosim.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


Mi smo se socializirali cele popoldneve po igriščih... ni bilo potrebe po vrtcu da bi se socializirali...

To ti misliš, trpimo pa mi, ki te tukaj beremo.

Invictus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Delo prek s.p. z vsem elementi delovnega razmerja je utaja davka :).

Ni, so pač taka pravila, da se lahko dela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pat_MaGroin ::

Super, naj mato javi ime firme in ime svojega s.p. pa bo furs inspektor preveril :).

mihor ::

Magic1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

To že imaš. Imenuje se dohodninska olajšava za vzdrževanega družinskega člana. In znese ~100 eur na otroka za povprečno plačo. Kaj boš pa storil, če starš izgubi službo? Mu boš čez noč vrtec podražil na 700eur?


Zakaj bi oseba ki je brezposelna potrebovala VARSTVO za otroka v vrtcu???????????????

Problem je, da se težko dobi mesto za otroka v vrtcu. Po tvoje bi moral nekdo, ki izgubi službo izpisat otroka iz vrtca (ali plačat 700€:|). Kaj pa čez dva meseca, ko dobi službo, kar pripelje otroka nazaj v vrtec? Trenutno bi se mu samo nasmejali in rekli, da se naj prijavi za naslednje leto ali dve.


Ja to so te fore, ko je zakonodaja - večinoma zaradi skoraj popolne nesposobnosti uvida ministrstev in vlad ter birokratov v realno življenje populacije in realnih problemov le-te - povsem skregana z realnostjo in zaradi svoje okornosti meče polena pod noge normalnim ljudem. Kot tisto, da CSD zgolj enkrat letno računa prihodke družine za dodatke in vrtec, tako da če ti gre eno leto dobro in ti zaradi tega nabijejo ceno vrtca v plafon, nakar takoj zatem izgubiš službo, še celo leto plačuješ višjo ceno... Pa še marsikak podoben primer iz realnega življenja.

kriptobog ::

mihor je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

To že imaš. Imenuje se dohodninska olajšava za vzdrževanega družinskega člana. In znese ~100 eur na otroka za povprečno plačo. Kaj boš pa storil, če starš izgubi službo? Mu boš čez noč vrtec podražil na 700eur?


Zakaj bi oseba ki je brezposelna potrebovala VARSTVO za otroka v vrtcu???????????????

Problem je, da se težko dobi mesto za otroka v vrtcu. Po tvoje bi moral nekdo, ki izgubi službo izpisat otroka iz vrtca (ali plačat 700€:|). Kaj pa čez dva meseca, ko dobi službo, kar pripelje otroka nazaj v vrtec? Trenutno bi se mu samo nasmejali in rekli, da se naj prijavi za naslednje leto ali dve.


Ja to so te fore, ko je zakonodaja - večinoma zaradi skoraj popolne nesposobnosti uvida ministrstev in vlad ter birokratov v realno življenje populacije in realnih problemov le-te - povsem skregana z realnostjo in zaradi svoje okornosti meče polena pod noge normalnim ljudem. Kot tisto, da CSD zgolj enkrat letno računa prihodke družine za dodatke in vrtec, tako da če ti gre eno leto dobro in ti zaradi tega nabijejo ceno vrtca v plafon, nakar takoj zatem izgubiš službo, še celo leto plačuješ višjo ceno... Pa še marsikak podoben primer iz realnega življenja.


Ce izgubis sluzbo oddas vlogo za spremembo in naredijo nov izracun upostevajoc izgubo sluzbe...

matobeli ::

A pa naredijo? Ne upoštevajo bolj kot ne samo prihodke v preteklem letu/število članov? Nisem sicer nikol bil v taki situaciji tko da ugibam...

Magic1 ::

Seveda naredijo in izračunajo iz 11 starih plač in 1 brezposelne. Ne bo bistvena sprememba. Oziroma sploh ne veš, kaj bodo izbrali za izračun. Meni so enkrat vzeli kar eno mesečno plačo in jo pomnožili x12, ko sem imel vmes par mesecev nulo. Izgleda imajo zelo proste roke, kako naračunajo.
Magic

delavec44 ::

Ni res. Upoštevajo brez dohodkov.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

A pa naredijo? Ne upoštevajo bolj kot ne samo prihodke v preteklem letu/število članov? Nisem sicer nikol bil v taki situaciji tko da ugibam...


Naredijo. Sem lani kolegu pomagal to porihtati.

Magic1 je izjavil:

Seveda naredijo in izračunajo iz 11 starih plač in 1 brezposelne. Ne bo bistvena sprememba. Oziroma sploh ne veš, kaj bodo izbrali za izračun. Meni so enkrat vzeli kar eno mesečno plačo in jo pomnožili x12, ko sem imel vmes par mesecev nulo. Izgleda imajo zelo proste roke, kako naračunajo.


Kolega je padel 3 razrede nizje. Bi rekel, da kar je sprememba. Njegova je ostala brez sluzbe in je oddal vlogo za spremembo. V izracunu so bili upostevani samo njegovi prihodki zenini pa ne tudi za leto nazaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

krho ::

Ko dobiš službo, moraš dat pogodbo in kar izračunajo plača po pogodbi x12.
Evo V Kranju dražijo vrtce za 12%. V bistvu ~ enako kot lani. Pravijo da bodo starši v povprečju doplačali med 20 in 30€.. Jaz ne vem no. Pri jaslih, če plačuješ 53%, je to 40€. in ne njihovih povprečnih 20-30€...
AFAIk, ko izgubiš službo se to ne pozna takoj, ker vzamejo lansko dohodninsko napoved. To se ti pozna šele naslednje leto, ko imaš spet dohodnino.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

delavec44 ::

krho je izjavil:

AFAIk, ko izgubiš službo se to ne pozna takoj, ker vzamejo lansko dohodninsko napoved. To se ti pozna šele naslednje leto, ko imaš spet dohodnino.


Dajte prosim nehat z dezinformacijami. Vsako spremembo (novo zaposlitev ali izgubo rednega dohodka) moraš sporočiti in naslednji mesec dobiš novo odločbo. Že davno je bil sprejet zakon kjer upoštevajo trenutno stanje ob spremembah. Torej nova služba povprečena plača na celo leto, izguba pa pač nič.

skyline ::

delavec44 je izjavil:

krho je izjavil:

AFAIk, ko izgubiš službo se to ne pozna takoj, ker vzamejo lansko dohodninsko napoved. To se ti pozna šele naslednje leto, ko imaš spet dohodnino.


Dajte prosim nehat z dezinformacijami. Vsako spremembo (novo zaposlitev ali izgubo rednega dohodka) moraš sporočiti in naslednji mesec dobiš novo odločbo. Že davno je bil sprejet zakon kjer upoštevajo trenutno stanje ob spremembah. Torej nova služba povprečena plača na celo leto, izguba pa pač nič.


This. Potrjujem iz prve roke, vsako spremembo normalno upoštevajo.

kriptobog ::

krho je izjavil:

Ko dobiš službo, moraš dat pogodbo in kar izračunajo plača po pogodbi x12.
Evo V Kranju dražijo vrtce za 12%. V bistvu ~ enako kot lani. Pravijo da bodo starši v povprečju doplačali med 20 in 30€.. Jaz ne vem no. Pri jaslih, če plačuješ 53%, je to 40€. in ne njihovih povprečnih 20-30€...
AFAIk, ko izgubiš službo se to ne pozna takoj, ker vzamejo lansko dohodninsko napoved. To se ti pozna šele naslednje leto, ko imaš spet dohodnino.


Ne dasnobene pogodbe. Ko izgubis slizbo je to upostevano isti mesec ko si brez dohodka.

chucki ::

Ko izgubis sluzbo nisi brez dohodka, ker dobis nadomestilo na zavodu za zaposlovanje.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

GupeM ::

chucki je izjavil:

Ko izgubis sluzbo nisi brez dohodka, ker dobis nadomestilo na zavodu za zaposlovanje.

Odvisno od tega, koliko časa si bil zaposlen.

delavec44 ::

Ne posploševati. Če daš sam odpoved, ne dobiš nič.

GupeM ::

Saj res, še to.

Invictus ::

krho je izjavil:


AFAIk, ko izgubiš službo se to ne pozna takoj, ker vzamejo lansko dohodninsko napoved. To se ti pozna šele naslednje leto, ko imaš spet dohodnino.

Takoj moraš oddati vlogo na CSD zaradi spremwembe statusa, pa bo.

In zahtevati od tistega datuma.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delavec44 ::

Kot je tudi zakon, da moras vsako spremembo javiti v 14 dneh.
««
13 / 13
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imeti denar na računu ali ne? Furs,csd,vrtec

Oddelek: Loža
302367 (1008) LapD
»

Koliko dejansko "stane" otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37334674 (26141) WizzardOfOZ
»

Vpis v vrtec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010669 (8823) Daliborg

Zasebni vrtci? Hvala, ne!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12218705 (16557) jype
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15631208 (24976) krneki0001

Več podobnih tem