» »

Življenje v Ljubljani

Življenje v Ljubljani

Groot ::

Ko je argument proti življenju v Ljubljani dejstvo, da je tam več internacionalnih ljudi, potem veš kakšen je nivo te debate.

Sam za soseda zagotovo raje izberem Ahmeda iz bližnjega vzhoda, ki je prišel v Ljubljano po boljše življenje in se trudi za to, kot oa tipičnega podeželskega slovenclja, katerega edini smisel življenja je slediti kaj delajo sosedi in kateri avti so se danes pelali čez ulico.

Mato989 ::

estons je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

glejte skozi oči OPa. Nima nepremičnine. Bi mu svetovali selitev?


Jaz se osebno samo zaradi službe ne bi selil nikamor (ok, izjemoma zaradi kakšne res once in a lifetime priložnosti), ampak imam remote službo, tako da sem za ta del itak poskrbel.

Drugače pa, če odmislimo vprašanje službe, zakaj ne bi probal? Zakaj bi moral celo življenje ostati na enem mestu? Naj skešira par najemnin in sproba, pa bo videl. Vedno se lahko preseli nazaj.

Itak mi gre na živce to črno-belo gledanje, ali se voziš ali se preseliš... Zakaj se ne probaš zmeniti za remote delo? Zakaj ne bi poskusil živeti kje na pol poti? Ali je mogoče kakšen sorodnik z eno sobo viška kje bližje službi? Ali ti nova služba ponuja več možnosti za nadaljnjo kariero in ali bi v tem primeru lahko stisnil zobe in se tudi vozil iz trenutne lokacije, če je treba, za recimo 1 leto?

Vam je poznat, da živite na vasi in ne znate gledat širše. ;) (/provokacija)


Vsak pač ne more delat remote...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

estons ::

Ja Mato, zato so tudi druge opcije (selitev "na pol" ipd), ni se treba takoj obesiti na eno stvar, ki ne gre, in vse skupaj razglasiti za neizvedljivo. Eto, o tem govorim, tipična ozkoglednost.

ripmork ::

V temi opažam polariziranje - kot da je v Ljubljani možno živet sam tik ob prešercu / kongrescu, ljudje smo pa stereotipi (bodisi mladi žurerji ali pa starejši umaknjenci v naravo). V resnici popolnoma odvisno od življenjskega stila in karakterja, preferenc. Živim celo življenje v Lj pa tudi približno ni nič tako slabo, kot nekateri tule pišejo (sicer ne živim v centru, niti ne čutim želje po tem). Mesto ni veliko in je vse relativno hitro dosegljivo, koščkov narave je pa tudi povsod polno (kot je @Groot opisal) - idealna kombinacija. Nepremičnine so pa drage, to je res...

kow ::

Buggy je izjavil:

kow je izjavil:

Ne mores imeti vsega. Mir, naravo in kriticno maso inteligentnih ljudi. Tega v Sloveniji ni. Zal.


Ta "kriticna masa inteligentnih ljudi" se je kar lepo demonstrirala v stepancu, ko sem se zivel tam, mam raje mir in naravo ;)


Verjetno se nisi druzil s sosedi, ampak z ljudmi iz bazena 500k ljudi. O tem govorim.

Mato989 ::

ripmork je izjavil:

V temi opažam polariziranje - kot da je v Ljubljani možno živet sam tik ob prešercu / kongrescu, ljudje smo pa stereotipi (bodisi mladi žurerji ali pa starejši umaknjenci v naravo). V resnici popolnoma odvisno od življenjskega stila in karakterja, preferenc. Živim celo življenje v Lj pa tudi približno ni nič tako slabo, kot nekateri tule pišejo (sicer ne živim v centru, niti ne čutim želje po tem). Mesto ni veliko in je vse relativno hitro dosegljivo, koščkov narave je pa tudi povsod polno (kot je @Groot opisal) - idealna kombinacija. Nepremičnine so pa drage, to je res...


Ampak večina mest ima še hitreje dosegljivo kot v LJ večina življ pomembnih zadev... pa tudi zrak je praviloma boljši v večini delov SLO primerljivo z LJ... pa še nepremičnine so cenejše...

Pri odločitvi da greš in se PRESELIŠ v LJ moraš navest (po moje) nek smiseln razlog zakaj tja napram drugim opcijam torej kaj je v LJ kar ne moreš dobit drugje v podobni meri. Če je to šiht in je plača toliko višja da poskrbi da imaš več navkljub višjim stroškom potem je to popolnoma matematično racionalna odločitev.

Če greš finančno na slabše jaz ne bi nikdar šel.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

estons je izjavil:

Do 18. leta sem živel na vasi/predmestju in je totalen suffer. Vsi zaplankani, nobenih aktivnosti, če hočeš kamorkoli rabiš 2 dni z javnim prometom ali nujno avto. V LJ od študentskih let naprej uživam: vse je na dosegu roke, javni prevoz je funkcionalen, s kolesom greš lahko povsod ne da bi rabil biti športnik za tak podvig, trenutno v krogu 1km od sebe imam fitness, knjižnico, dva vrtca, pet otroških igrišč, dve šoli, pet trgovin z živili, nešteto manjših trgovin in lokalov, nekaj kulturnih ustanov, itd.

Po drugi strani ja, nepremičnine so drage, parking je problem, občina z veseljem dovoljuje izgradnjo stolpnic ne da bi pri tem rihtala infrastrukturo, turistov je cel kup, tradicionalni čefurji so pa super olikani in civilizirani v primerjavi z mladimi generacijami in novimi prišleki.

Mene nazaj na vas ne spraviš, ti pa se odloči.

To imamo mi vse na "vasi" pred mestom. Pa se mi ni treba drkati cez suffer v mestu, guzvo, smrad in sprehajati z vrecko po mestu in betonu. Otroke lahko pustim sam, ker je umirjen promet, vsi se poznamo, do vrtca in sole je 5 minut pesacenja, prometa prakticno ni.
Jaz sem sel po faksu ven iz mesta, pa ni sans, da grem nazaj. Casi, ko je treba vsak dan v diskoteko ali pa popivat so mimo. Ce pa ze moram, sem tam v 15ih minutah po AC.

Je res, da ce si student so prioritete povsem drugacne.
V mestu sem se vec sprehajal po mrazu in vrocini, se vozil z busom in prestapljal, kot pa se zdaj vozim v mesto z avtom.

Je pac ful odvisno iz katere vukojebine in v katero mesto/ del mesta se gre in od starosti, ter interesov. Ce je zuranje in nonstop galama priority nr.1 pol je center to to, kebab na vsakem vogalu.

Badwolff je izjavil:

Na Slo-Techu ne boš našel nikogar, ki ti bo svetoval, da se preseliš v Ljubljano.
Tisti, ki živimo tle, smo v večini zadovolnji in nimamo vseh teh problemov.
Čefurji... a sploh načenjamo to temo? Če si pripravljen zgolj na družbo klenih slovencev in čisto raso, potem se pač preseli v Zgornjo Kungoto.
Seveda pa se Ljubljanski okraji zelo razlikujejo med sabo. Sam bi ti svetoval obronke Golovca, ev kje pod Rožnikom ali Rašico, kar je že malo zunaj. Okolica Supernove je pogojno vredu, je že barje in vse njegove zabave.
Praktično vse je dosegljivo s kolesom, večina ljudi, ki so iz Lj, se v službo vozi s kolesom ali peš/skiro... Avtobusne povezave so kar ok, spet za kako specifiko znaš mal motovilit.
Naravo imaš skoraj sredi mesta.
Res pa mir, obilo prostora in osamljenost nista ravno v izobilju oz moraš za to kar plačat.
promet je tudi problem ob rush urah, ampak ne za veliko večino Ljubljančanov ampak za ostale, ki so takrat v avtomobilih.

Na kommentar:
Naravo imaš skoraj sredi mesta.

To ni k* od narave. Park okoli katerega se vozi cela Ljubljana in folk hodi srat z psi. Much wow, pa brez zamere.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

ripmork je izjavil:

V temi opažam polariziranje - kot da je v Ljubljani možno živet sam tik ob prešercu / kongrescu, ljudje smo pa stereotipi (bodisi mladi žurerji ali pa starejši umaknjenci v naravo). V resnici popolnoma odvisno od življenjskega stila in karakterja, preferenc. Živim celo življenje v Lj pa tudi približno ni nič tako slabo, kot nekateri tule pišejo (sicer ne živim v centru, niti ne čutim želje po tem). Mesto ni veliko in je vse relativno hitro dosegljivo, koščkov narave je pa tudi povsod polno (kot je @Groot opisal) - idealna kombinacija. Nepremičnine so pa drage, to je res...

Ni to. Če živiš v Ljubljani, boš pač po defaultu tam ostal. Če nimaš nekega razloga, da bi šel drugam, ne boš šel. Obratno je pa druga pesem. Moraš imet (dober) razlog. Če nekdo ne živi tam, pa bi rad, naj gre. Če noče živet v Ljubljani, naj ne gre. Če je pa tako-tako, potem pa mu mora ljubljanska plača pokrit razliko v nepremičninah. To je minimum. In še zmeraj se bo moral sprijaznit s stanovanjem, ker ni zelo verjetno, da si bo s plačo, katerokoli, kupil hišo znotraj obvoznice.

johnnyyy ::

Prednosti:
- kup trgovin, predstavništev itd. če nekaj rabiš je majhna verjetnost da boš moral iti kam drugam iskat
- precej je tudi živahen bolšji trg oz. prodaja in nakupi rabljenih stvari
- veliko stvari imaš blizu ali pa vsaj na dosegu nog
- če te zanima kultura imaš takšnih in drugačnih kulturnih dogodkov precej več kot drugje
- je skoraj geografsko središče Slovenije in če si po različnih koncih Slovenije je precej idealno izhodišče
- infrastrukrura je precej bolj razvita kot drugje po državi (LPP, bicikelj, optika etc.)

Slabosti:
- precej velika gužva in včasih rabš od enega konca do drugega precej časa, še posebej če greš ob konicah
- pozimi zna biti dolgotrajna megla - tudi kakšen teden ali več
- draga stanovanja
- večina stanovanj nima zagotovljenega parkinga, kaj šele garaže

estons ::

Otroke lahko pustim sam, ker je umirjen promet, vsi se poznamo, do vrtca in sole je 5 minut pesacenja, prometa prakticno ni.


To imam tudi v LJ.

Je pa zelo odvisno v katerem delu mesta si. In seveda, problem dosegljivosti nepremičnin je kar velik - kar se ti lahko zgodi tudi z drugimi deli SLO, ker pozabi, da boš našel parcelo ali nekaj za najet točno v tistem zaselku, za katerega si se odločil

m0LN4r ::

ripmork je izjavil:

V temi opažam polariziranje - kot da je v Ljubljani možno živet sam tik ob prešercu / kongrescu, ljudje smo pa stereotipi (bodisi mladi žurerji ali pa starejši umaknjenci v naravo). V resnici popolnoma odvisno od življenjskega stila in karakterja, preferenc. Živim celo življenje v Lj pa tudi približno ni nič tako slabo, kot nekateri tule pišejo (sicer ne živim v centru, niti ne čutim želje po tem). Mesto ni veliko in je vse relativno hitro dosegljivo, koščkov narave je pa tudi povsod polno (kot je @Groot opisal) - idealna kombinacija. Nepremičnine so pa drage, to je res...

Zakaj pa bi sel nekdo v center LJ, ki prej ni iz LJ, ce ne zaradi zuranja, obiskovanja trgovin in kofetkanja?

Eni pac ne morejo biti pri miru in morajo vsak dan skocit v trgovino, na pijaco, restavracijo, po butikih ali pa enostavno window shoppati po mestu. Zvecer pa obvezno se nekam it.
Jaz sem to tudi pocel, ko sem bil v centru in bil v 20ih. Kaj pa bos drugega, ce si zaprt v stanovanje med stirimi stenami, ko pa stopis ven si prakticno na cesti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Groot ::

Mato989 je izjavil:

pa tudi zrak je praviloma boljši v večini delov SLO primerljivo z LJ... pa še nepremičnine so cenejše...


Aha seveda povej to celotnemu Zasavju pa večjemu delu Celjske kotline pa Šoštanju in še kar nekaj krajem. Spet neko posploševanje na podlagi stereotipov. Po tej logiki potem velja tudi da v LJ ne boš vohal gnojnice kakor jo boš povsod drugje. Pa vsi vemo da to ne drži.

Sicer pa spet čudežno največ komentira trolček, ki po lastnih beseda že xy let živi v Romuniji in po tej logiki pojma nima kakšno je življenje kjerkoli v SLO. Jasen pokazatelj resnosti te teme.

lasyvy ::

Mato989 je izjavil:

Matheus je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

V Ljubljano sem hodil na faks in sem se tja vsak dan vozil z avtom. To je moja edina veza z Ljubljano. Ne bi pa tam nikoli živel. Folk je nekulturen, nadut. Najmanj polovica folka je iz Bosne, Slovence najdeš samo še na Žalah. V Ljubljano sem prisiljen iti enkrat na leto, ko imam eno kotrolo na Polikliniki. Zadnjič sem bil tam marca letos. Zaradi težav s parkiranjem sem uporabil javni prevoz. Na ljubljanski troli je bilo kakšnih 15 ljudi in vsi so govorili srbohrvaško. Počutil sem se kot v Doboju. Skratka... Ljubljana ne, hvala.


Tudi Ljubljančani smo presrečni, da smo se znebili takšnega nekulturnega neonacista kot si sam :)

In kot je napisal Groot, čez Ljubljano imajo vedno največ za povedati zgolj tisti, ki ne živijo v Ljubljani. Foušarija morda... Ma mi je ubistvu vseeno :)


Nima tu nič foušarija ampak je bistvo povsem matematično.


Ja, matematika prebivalcev na pol zapuščenih slovenskih regij, ki malo napasejo navoščljivost.

Če bi vsi, ki na slo-techu trdijo, da so kdaj živeli v Ljubljani, res kdaj živeli, bi imela Ljubljana miljon prebivalcev.

Razen tega, nisem še slišal, da bi se kdo izselil iz Ljubljane, bi pa imel tu spodobno stanovanje. Ven so pobegnili vsi, ki so ugotovili, da ne zmorejo za več kot garsoniero.

Groot je izjavil:

Ko je argument proti življenju v Ljubljani dejstvo, da je tam več internacionalnih ljudi, potem veš kakšen je nivo te debate.

Sam za soseda zagotovo raje izberem Ahmeda iz bližnjega vzhoda, ki je prišel v Ljubljano po boljše življenje in se trudi za to, kot oa tipičnega podeželskega slovenclja, katerega edini smisel življenja je slediti kaj delajo sosedi in kateri avti so se danes pelali čez ulico.


Se strinjam, pač polna tema nekih provincialcev, ki se bojijo lastne sence.

In tipičen opis teh oseb je:
- živeli oz. še živijo v Ljubljani (sicer jim kakšen "sn" in "tak" kdaj uide)
- se strogo zavzemajo za fašistične vrednote
- vsi jim nekaj kradejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

m0LN4r ::

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lasyvy ::

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

Polda ::

Če mi dajo 5k plače ne bi zivel v Ljubljani.
Danes sem se peljal čez Vič pa sem imel občutek kot, da sem v Afganistanu.
Sploh od azilnega, do filantropije to jih je bilo najmanj 50. Srhljivo

Scaramouche3 ::

Jure14 je izjavil:

No, mi pa ven iz Lj bežimo.
Čefurji in zafirnkane ninje na vsakem koraku.
Cigu migu muzika povsod.
Na trolah samo čefurščino slišiš. BTC isto.

Da najemnin in parkirnin ne omenjam.
Če si na obrobju rabiš avto za na drugo stran, al pa 1 uro s trolo.
Parkiranje 5-10€ na dan.


Čista laž, spet en avtohton, ki dobi vse novice iz youtuba in ostalih prijateljev, ki se na požiralnik in vrtač iz Ljubljane, vrnejo en krat na leto...

lasyvy ::

Polda je izjavil:

Če mi dajo 5k plače ne bi zivel v Ljubljani.
Danes sem se peljal čez Vič pa sem imel občutek kot, da sem v Afganistanu.
Sploh od azilnega, do filantropije to jih je bilo najmanj 50. Srhljivo


Ko se voziš v avtomobilu, gledaš skozi okno, ne v ogledalo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

m0LN4r ::

No saj pravim, odvisno kaj rabis, ce moras nonstop nekam it, pol je center mesta to to.
Meni doma na vrtu v lezalniku ni dolgcajt. V trgovino pa grem 1x na teden po hrano, drugace po trgovinah ne hodim ze par let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lasyvy ::

m0LN4r je izjavil:

No saj pravim, odvisno kaj rabis, ce moras nonstop nekam it, pol je center mesta to to.
Meni doma na vrtu v lezalniku ni dolgcajt. V trgovino pa grem 1x na teden po hrano, drugace po trgovinah ne hodim ze par let.


Seveda v Ljubljani tvojih visokoletečih ciljev ne moreš uresničiti. :))

Polda ::

lasyvy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.


Ti umreš zato ker ne znaš delat in si len kot fuks mestna srajčka zdaj pa pejt si nohte polakirat, da boš po zadnji modi žabar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: estons ()

lasyvy ::

Mimogrede, videli, boste, da tisti, ki ne bi nikoli prišli v Ljubljano živeti, redno sodelujejo v kriptovalutnih temah.

In kaj se je naučil kriptovalutar? Če vsem naloži kako je nekaj ful vredno, lahko drago proda, če pa vsem naloži, kako je nekaj bedno pa lahko poceni kupi... vidite grm in zajca? :))

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.


Ti umreš zato ker ne znaš delat in si len kot fuks mestna srajčka zdaj pa pejt si nohte polakirat, da boš po zadnji modi žabar.


Jah, ne vem kaj si taki kot si ti predstavljate za zadnjo modo. Ker veste o njej zagotovo ničesar. Če se pogledaš v ogledalo in vidiš v njem Afganistanca, potem je nekaj s tvojo percepcijo mode zagotovo narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

V-i-p ::

Vidim, da po Lj pljuvajo predvsem tisti, ki pojma nimajo ali po so do nekje 3x letno v Lj :). V 22ih letih sem se selil v tri soseske in povsod je bil mir ponoči, javni prevoz čisto ok, nobenega problema z raznimi na ić, ker jih je baje na tone. No, zadnja selitev je bila pa sploh zmaga, do službe 400m, do Petrola 150m, v oddaljenosti 300m imam pa še pošto, banko, lekarno, Hofer, DM in Lidl. Ljubljana je prav fina za živet, ni pa za vsakega, hvala bogu. Sem imel pa bivšo iz celjskih koncev kjer moraš še po liter mleka z avtom. Ne hvala. Ne rečem v starosti, zdaj pa sigurno ne.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Polda ::

lasyvy je izjavil:

Mimogrede, videli, boste, da tisti, ki ne bi nikoli prišli v Ljubljano živeti, redno sodelujejo v kriptovalutnih temah.

In kaj se je naučil kriptovalutar? Če vsem naloži kako je nekaj ful vredno, lahko drago proda, če pa vsem naloži, kako je nekaj bedno pa lahko poceni kupi... vidite grm in zajca? :))

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.


Ti umreš zato ker ne znaš delat in si len kot fuks mestna srajčka zdaj pa pejt si nohte polakirat, da boš po zadnji modi žabar.


Jah, ne vem kaj si taki kot si ti predstavljate za zadnjo modo. Ker veste o njej zagotovo ničesar. Če se pogledaš v ogledalo in vidiš v njem Afganistanca, potem je nekaj s tvojo percepcijo mode zagotovo narobe.


Ti samo pogledaš lopato pa imaš žulje po celem telesu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

lasyvy ::

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

Mimogrede, videli, boste, da tisti, ki ne bi nikoli prišli v Ljubljano živeti, redno sodelujejo v kriptovalutnih temah.

In kaj se je naučil kriptovalutar? Če vsem naloži kako je nekaj ful vredno, lahko drago proda, če pa vsem naloži, kako je nekaj bedno pa lahko poceni kupi... vidite grm in zajca? :))

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.


Ti umreš zato ker ne znaš delat in si len kot fuks mestna srajčka zdaj pa pejt si nohte polakirat, da boš po zadnji modi žabar.


Jah, ne vem kaj si taki kot si ti predstavljate za zadnjo modo. Ker veste o njej zagotovo ničesar. Če se pogledaš v ogledalo in vidiš v njem Afganistanca, potem je nekaj s tvojo percepcijo mode zagotovo narobe.


Ti samo pogledaš lopato pa imaš žulje po celem telesu.


Zakaj bi gledal lopato? Če jo rabim, za njo takega kot si ti najamem, v vmesnem času pa zaslužim z možgani 6x več, kot ti plačam. Bi bilo naravnost noro svoj čas kuriti za tako slabo plačana opravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

m0LN4r ::


Milina. Pa se v sluzbi sem ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Scaramouche3 ::

V-i-p je izjavil:

Vidim, da po Lj pljuvajo predvsem tisti, ki pojma nimajo ali po so do nekje 3x letno v Lj :). V 22ih letih sem se selil v tri soseske in povsod je bil mir ponoči, javni prevoz čisto ok, nobenega problema z raznimi na ić, ker jih je baje na tone. No, zadnja selitev je bila pa sploh zmaga, do službe 400m, do Petrola 150m, v oddaljenosti 300m imam pa še pošto, banko, lekarno, Hofer, DM in Lidl. Ljubljana je prav fina za živet, ni pa za vsakega, hvala bogu. Sem imel pa bivšo iz celjskih koncev kjer moraš še po liter mleka z avtom. Ne hvala. Ne rečem v starosti, zdaj pa sigurno ne.

Dobro napisano, podpišem..

Ponavad take pišejo tisti,ki bi radi tukaj živeli,pa si ne morejo privoščiti nakupa nepremičnine!
Ponoči se vsak dan z biciklom peljem en krog okol LJ, pa ne vidim to, kar radi te iz podeželja pišejo...

RedDrake ::

Alora, kakšne neumonsti tle vse prebereš.
Na eni strani, kako se cedijo mleko in med, lepota narave, super družba, kaj jaz vem kaj še vse.
Na drugi strani pa smrad, megla, gneča, turisti, ipd ...

Živim v LJ 40+ let.
Res, da se tistih prvih 5-6 zelo slabo spomnim, ampak začetek 80-ih itak ni relevanten za danes.
Živel sem v centru na obrežju Ljubljanice, kjer so danes stanovanja po 600k+ EUR, živel sem v hiški z manjšim vrtičkom znotraj AC obroča in sedaj živim v solidni hiši s solidno parcelo 20 min peš od Prešer'ca.

V LJ je _VELIKO_ odvisno od mikrolokacije in kaj so tvoje želje.
Recimo jaz, ki kot s.p. shajam z delom od doma oziroma občasnimi obiski mojih strank po LJ (in bližnji okolici), se počutim super. Ker ko je gneča in ljudje čakajo po 10-15 minut da prilezejo čez bližnji semafor, je super da ne rabim hodit daleč.
Ja, večinoma je vse dosegljivo s kolesom. Razen kadar je sneg. Pa kadar je naliv. Pa ni najbolj super ko je 35+.
Center proper (peš cona) itak ni več za živet. Tam živijo turisti študenti, žurerji in tisti ki ne morejo pobegniti zaradi financ ali kakšnih drugih razlogov.
En velik plus LJ je dostopnost droge. Smo nekje v top 10 po konzumaciji drog v EU, tako da to je kul.
Če rabiš horsa, LJ mesar'c, če rabiš pralni prašek, lokalni taksist, če rabiš domaćico je na vsakem vogalu, ipd ...

Dodaten velik plus je kulturna obogatitev. Ni ga lepšega kot poslušanje bosanskih karaok po kakšno uro dnevno, na glasnosti, ki zadovolji celotno soseko. Ali pa to, da se potencialno tvoji učenci, ki hodijo v OŠ v kakšnih mostah, štepancu, fužinah in še kje, naučijo še vsaj en ali morda celo več dodatnih tujih jezikov. Imajo izjemen head start proti redneckom, ki znajo samo slovensko in angleško po končani OŠ.

Megla je pa tak lep melanholičen pojav, ki sploh ne povzroča depresije in povišanih stopenj samomorov. To so zgolj laži redneckov.
V glavnem, v najlepših letih se na meglo lahko računa tudi po 5-6 tednov hkrati. Res najboljše vreme, ker sonce in vitamin D sta za kmetavze.

Je pa res, da se da dobiti dobre službe v LJ. Sicer večino za S-T zanimivih služb se nahaja bolj na obrobju same LJ, tiste v centru so itak za državne fikuse.

In res je, praktično nihče ne hodi z avtomobilom v službo ali po opravkih, kolone več deset avtomobilov mimo moje hiše v bližnjo industrijsko cono, vsi hkrati, pomenijo zgolj kvantno naključje, ne pa to, da se je tam neka stvar začela/zaključila. Podobno so tudi polni BTC parkingi zgolj fatamorgana, če le pogumno zapelješ v poln parking takoj postane jasno da tam ni nič, le prikazen.

In Janković je najboljši župan tega mileniuma. V Sloveniji pa i šire. Njegovo skrb za prebivalce LJ presega edino družinska ljubezen do svojih sinov in s tem povezano skrbjo za njuno dobrobit. Kot podjetnik lahko pričakuješ super pogoje za poslovanje in uporabo javnih prostorov, če spoštuješ staro postavo in odkartaš tisto desetino lokalnemu fevdalcu.

Drugače pa, če si pošten, slovenski fant, priporočam selitev v LJ. Več kot bo takih, prej se morda kaj spremeni.

lasyvy ::

m0LN4r je izjavil:


Milina. Pa se v sluzbi sem ?

Ti si še vedno predstavljaš mesta kot nekaj kar si videl v dokumentarcu iz industrializacijske dobe? Daj poglej malo ven iz kleti, pazi, da te ne bo šok, nismo več v SFRJ.

RedDrake je izjavil:

Alora, kakšne neumonsti tle vse prebereš.
Na eni strani, kako se cedijo mleko in med, lepota narave, super družba, kaj jaz vem kaj še vse.
Na drugi strani pa smrad, megla, gneča, turisti, ipd ...

Živim v LJ 40+ let.
Res, da se tistih prvih 5-6 zelo slabo spomnim, ampak začetek 80-ih itak ni relevanten za danes.
Živel sem v centru na obrežju Ljubljanice, kjer so danes stanovanja po 600k+ EUR, živel sem v hiški z manjšim vrtičkom znotraj AC obroča in sedaj živim v solidni hiši s solidno parcelo 20 min peš od Prešer'ca.

V LJ je _VELIKO_ odvisno od mikrolokacije in kaj so tvoje želje.
Recimo jaz, ki kot s.p. shajam z delom od doma oziroma občasnimi obiski mojih strank po LJ (in bližnji okolici), se počutim super. Ker ko je gneča in ljudje čakajo po 10-15 minut da prilezejo čez bližnji semafor, je super da ne rabim hodit daleč.
Ja, večinoma je vse dosegljivo s kolesom. Razen kadar je sneg. Pa kadar je naliv. Pa ni najbolj super ko je 35+.
Center proper (peš cona) itak ni več za živet. Tam živijo turisti študenti, žurerji in tisti ki ne morejo pobegniti zaradi financ ali kakšnih drugih razlogov.
En velik plus LJ je dostopnost droge. Smo nekje v top 10 po konzumaciji drog v EU, tako da to je kul.
Če rabiš horsa, LJ mesar'c, če rabiš pralni prašek, lokalni taksist, če rabiš domaćico je na vsakem vogalu, ipd ...

Dodaten velik plus je kulturna obogatitev. Ni ga lepšega kot poslušanje bosanskih karaok po kakšno uro dnevno, na glasnosti, ki zadovolji celotno soseko. Ali pa to, da se potencialno tvoji učenci, ki hodijo v OŠ v kakšnih mostah, štepancu, fužinah in še kje, naučijo še vsaj en ali morda celo več dodatnih tujih jezikov. Imajo izjemen head start proti redneckom, ki znajo samo slovensko in angleško po končani OŠ.

Megla je pa tak lep melanholičen pojav, ki sploh ne povzroča depresije in povišanih stopenj samomorov. To so zgolj laži redneckov.
V glavnem, v najlepših letih se na meglo lahko računa tudi po 5-6 tednov hkrati. Res najboljše vreme, ker sonce in vitamin D sta za kmetavze.

Je pa res, da se da dobiti dobre službe v LJ. Sicer večino za S-T zanimivih služb se nahaja bolj na obrobju same LJ, tiste v centru so itak za državne fikuse.

In res je, praktično nihče ne hodi z avtomobilom v službo ali po opravkih, kolone več deset avtomobilov mimo moje hiše v bližnjo industrijsko cono, vsi hkrati, pomenijo zgolj kvantno naključje, ne pa to, da se je tam neka stvar začela/zaključila. Podobno so tudi polni BTC parkingi zgolj fatamorgana, če le pogumno zapelješ v poln parking takoj postane jasno da tam ni nič, le prikazen.

In Janković je najboljši župan tega mileniuma. V Sloveniji pa i šire. Njegovo skrb za prebivalce LJ presega edino družinska ljubezen do svojih sinov in s tem povezano skrbjo za njuno dobrobit. Kot podjetnik lahko pričakuješ super pogoje za poslovanje in uporabo javnih prostorov, če spoštuješ staro postavo in odkartaš tisto desetino lokalnemu fevdalcu.

Drugače pa, če si pošten, slovenski fant, priporočam selitev v LJ. Več kot bo takih, prej se morda kaj spremeni.


Še en, ki si samo želi v Ljubljani živeti in potem fantazijske spise piše, kako bi mu bilo lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

Polda ::

lasyvy je izjavil:

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

Mimogrede, videli, boste, da tisti, ki ne bi nikoli prišli v Ljubljano živeti, redno sodelujejo v kriptovalutnih temah.

In kaj se je naučil kriptovalutar? Če vsem naloži kako je nekaj ful vredno, lahko drago proda, če pa vsem naloži, kako je nekaj bedno pa lahko poceni kupi... vidite grm in zajca? :))

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.


Ti umreš zato ker ne znaš delat in si len kot fuks mestna srajčka zdaj pa pejt si nohte polakirat, da boš po zadnji modi žabar.


Jah, ne vem kaj si taki kot si ti predstavljate za zadnjo modo. Ker veste o njej zagotovo ničesar. Če se pogledaš v ogledalo in vidiš v njem Afganistanca, potem je nekaj s tvojo percepcijo mode zagotovo narobe.


Ti samo pogledaš lopato pa imaš žulje po celem telesu.


Zakaj bi gledal lopato? Če jo rabim, za njo takega kot si ti najamem, v vmesnem času pa zaslužim z možgani 6x več, kot ti plačam. Bi bilo naravnost noro svoj čas kuriti za tako slabo plačana opravila.


Hahaha sploh nisem dvomil :| da moraš za vsako pizdarijo najeti nekoga.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

PumaLino ::

Sem živel v LJ nekje 1 leto. Meni je bil zelo všeč. Pa sploh nism mel kaj dosti denarja , še vedno sm se imel dobro. Rolal sem se po ljubljani po 6 ur na dan itd.
Izogibaj se 'sumljivih' sosesk za živet.

Ljubljana je zakon!
Je pa res to, da sem nedavno parkrat šel gor iz obale z avtom in mi je bil nek grenak priokus, ful nek slab občutek, samo to je blo samo tko na kratko.
Mislim da bi spet gor živel , samo ne morem si privoščit kupit ker je predrago. V najem pa ne mislim dajat 1000€ samo da mam kje spat.
Ravno v četrtek grem spet gor, po centru.
Folk je v LJ dosti bolj odprt kot na obali, tukaj so vsi zaprti večinoma, neprijazni do novih spoznanj.


FireSnake je izjavil:

Kakšne so pa najemnine pa ne vem.
Se za okoli 500 že dobi kaj pametnega?

ma koga ti hecaš? za 500 ne dobiš nič.

lasyvy ::

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

Mimogrede, videli, boste, da tisti, ki ne bi nikoli prišli v Ljubljano živeti, redno sodelujejo v kriptovalutnih temah.

In kaj se je naučil kriptovalutar? Če vsem naloži kako je nekaj ful vredno, lahko drago proda, če pa vsem naloži, kako je nekaj bedno pa lahko poceni kupi... vidite grm in zajca? :))

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.


Ti umreš zato ker ne znaš delat in si len kot fuks mestna srajčka zdaj pa pejt si nohte polakirat, da boš po zadnji modi žabar.


Jah, ne vem kaj si taki kot si ti predstavljate za zadnjo modo. Ker veste o njej zagotovo ničesar. Če se pogledaš v ogledalo in vidiš v njem Afganistanca, potem je nekaj s tvojo percepcijo mode zagotovo narobe.


Ti samo pogledaš lopato pa imaš žulje po celem telesu.


Zakaj bi gledal lopato? Če jo rabim, za njo takega kot si ti najamem, v vmesnem času pa zaslužim z možgani 6x več, kot ti plačam. Bi bilo naravnost noro svoj čas kuriti za tako slabo plačana opravila.


Hahaha sploh nisem dvomil :| da moraš za vsako pizdarijo najeti nekoga.


Seveda. Nekdo ti ponudi 1000 eurov za nekaj kar narediš v 1 uri, ti pa odkloniš in greš pa raje lopato vihteti, kjer zasluziš 20 eurov v eni uri. Izgleda, da si nor.

Namig, greš za tisto uro delat raje za 1000 eurov, 980 jih daš v žep, 20 pa takemu kot si ti, da mi preštiha vrt npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

PumaLino ::

še to, ko sem živel v LJ sem bil kar reven, pa užival totalno vsak dan. Na obali sem spet od 2016, mam dosti več denarja pa ni sploh pravi občutek življenja.
Ljubljana je zakon!

Polda ::

lasyvy je izjavil:

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

Mimogrede, videli, boste, da tisti, ki ne bi nikoli prišli v Ljubljano živeti, redno sodelujejo v kriptovalutnih temah.

In kaj se je naučil kriptovalutar? Če vsem naloži kako je nekaj ful vredno, lahko drago proda, če pa vsem naloži, kako je nekaj bedno pa lahko poceni kupi... vidite grm in zajca? :))

Polda je izjavil:

lasyvy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.


Ti umreš zato ker ne znaš delat in si len kot fuks mestna srajčka zdaj pa pejt si nohte polakirat, da boš po zadnji modi žabar.


Jah, ne vem kaj si taki kot si ti predstavljate za zadnjo modo. Ker veste o njej zagotovo ničesar. Če se pogledaš v ogledalo in vidiš v njem Afganistanca, potem je nekaj s tvojo percepcijo mode zagotovo narobe.


Ti samo pogledaš lopato pa imaš žulje po celem telesu.


Zakaj bi gledal lopato? Če jo rabim, za njo takega kot si ti najamem, v vmesnem času pa zaslužim z možgani 6x več, kot ti plačam. Bi bilo naravnost noro svoj čas kuriti za tako slabo plačana opravila.


Hahaha sploh nisem dvomil :| da moraš za vsako pizdarijo najeti nekoga.


Seveda. Nekdo ti ponudi 1000 eurov za nekaj kar narediš v 1 uri, ti greš pa raje lopato vihteti, kjer zasluziš 20 eurov v eni uri. Izgleda, da si nor.


Res ne vem kje ti pobiraš te zneske.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

m0LN4r ::

Ne rabim si nic predstavljat, sem zivel na Maistrovi 7 let.
Sem zgoraj napisal, been there, done that.
Zdaj pa si grem odtrgam paradiznik in zakljucim z delom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jure14 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Jure14 je izjavil:

No, mi pa ven iz Lj bežimo.
Čefurji in zafirnkane ninje na vsakem koraku.
Cigu migu muzika povsod.
Na trolah samo čefurščino slišiš. BTC isto.

Da najemnin in parkirnin ne omenjam.
Če si na obrobju rabiš avto za na drugo stran, al pa 1 uro s trolo.
Parkiranje 5-10€ na dan.


Čista laž, spet en avtohton, ki dobi vse novice iz youtuba in ostalih prijateljev, ki se na požiralnik in vrtač iz Ljubljane, vrnejo en krat na leto...

Leta 91 sem iz manjšega mesta prišel v Lj. Stanoval 2 leti v Šiški, 1 leto za Bežigradom, 1 leto sem se selil malo tu malo tam okoli centra, potem dobrih 10 let na Fužinah, trentno pa 15. leto na Viču.
Otroc hodijo na Prežiha, tako da sem dostikrat v centru.
In vem, kaj vidim in slišim.
It v BTC je vsaj 2 urni podvig.
Boh ne daj, da ima otrok kakšne popoldanske aktivnosti za Bežigradom.

lasyvy ::

Jure14 je izjavil:

Otroc hodijo na Prežiha, tako da sem dostikrat v centru.


Kakšne barve so vrata v notranjosti avle? ;) Učilnica česa je prva desno, na desni strani, ko vstopiš? ;) Aja si se zmotil, si mislil Majde Vrhovnik? :))

QED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

Invictus ::

Ah, Ljubljana je za preostalo Slovenijo kot Apple.

Vsi bi bili tam, pa si ne morejo privoščiti, pa je potem skupna točka Ljubljana Hate Klub...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

lasyvy ::

Invictus je izjavil:

Ah, Ljubljana je za preostalo Slovenijo kot ASpple.

Vsi bi bili tam, pa si ne morejo privoščiti, pa je potem skupna točka Ljubljana Hate Klub...


Mhm.

Scaramouche3 ::

Invictus je izjavil:

Ah, Ljubljana je za preostalo Slovenijo kot ASpple.

Vsi bi bili tam, pa si ne morejo privoščiti, pa je potem skupna točka Ljubljana Hate Klub...


This!

RedDrake ::

@lasyvy, ajde pa dajva, jaz ki očitno ne živim v LJ, in ti ki si proper LJ občan:
- katera trgovina je bila na lokaciji Zvezda trgovine na Wolfovi, preden so Wolfovo zaprli za promet?
- kje je na obrežju Ljubljanice lokacija, kjer pozimi kipajo sneg v vodo (če je dovolj snega, zadnja leta je to bolj redko)?
- kje je bil heliport za urgenco, preden so ga odprli na vrhu novega urgentnega bloka UKCLJ?
- kaj je bilo v bolnišnični stavbi na ambroževem trgu pred zdajšnjo ambulanto za diabetes (se mi zdi)? In kaj še pred tem?
- kako se imenuje stavba ki obsega naslove (Poljanski nasip 14 in 12, Gestrinova ulica 4 in 8 in še par drugih)?
- kje se nahajajo zobarji od ZDLJ-center?

No, dajmo, Ljubljančan.

lasyvy ::

RedDrake je izjavil:

@lasyvy, ajde pa dajva, jaz ki očitno ne živim v LJ, in ti ki si proper LJ občan:
- katera trgovina je bila na lokaciji Zvezda trgovine na Wolfovi, preden so Wolfovo zaprli za promet?
- kje je na obrežju Ljubljanice lokacija, kjer pozimi kipajo sneg v vodo (če je dovolj snega, zadnja leta je to bolj redko)?
- kje je bil heliport za urgenco, preden so ga odprli na vrhu novega urgentnega bloka UKCLJ?
- kaj je bilo v bolnišnični stavbi na ambroževem trgu pred zdajšnjo ambulanto za diabetes (se mi zdi)? In kaj še pred tem?
- kako se imenuje stavba ki obsega naslove (Poljanski nasip 14 in 12, Gestrinova ulica 4 in 8 in še par drugih)?
- kje se nahajajo zobarji od ZDLJ-center?

No, dajmo, Ljubljančan.


Kemo?
Pri zapornicah?
Tam kjer bi moral biti JJ še vedno zaprt?
Dosti bo... :))

Bom počakal Jure14, da mi pove, kako dober starš je... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

V-i-p ::

Še jaz, ki sem prišlek v lj po 22ih letih ne vem vseh teh vprašanj :). Vem pa kje je bil heliport prej. Tam zadaj blokov na Mesarski.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Scaramouche3 ::

V-i-p je izjavil:

Še jaz, ki sem prišlek v lj po 22ih letih ne vem vseh teh vprašanj :). Vem pa kje je bil heliport prej. Tam zadaj blokov na Mesarski.


Kot da to pove, kakšen je kulturen in socialen vajb.
Poznam take, živijo v enem malem mestu, kjer delaš izpit za avto, imajo dva semaforja, eno glavno ulico, vse si lahko zapomniš...

PumaLino ::

eno vprašanje, kaj parking pri želežniški je odprt al so dela tam trenutno? ker bi tam parkiral da se malo sprehodim

RedDrake ::

Kakšen Kemo neki.
Big Bang glasbila so bila tam.
Drugo je ipak kvazi prav.
Kaj je bilo na ambroževem potem tudi veš?
Poljanski nasip 12 in 14 tudi?
Tiste zobarje se da itak zguglat.

Tako da, ja, živim od rojstva tu.
In to so moje izkušnje. Sem realno napisal, da je vse odvisno od mikrolokacije.
Komot si v bloku v kakšni šiški, pa nisi videl niti 1% tega kar sem napisal.
Komot si tudi v bloku v fužinah, pa nisi tam živel leta 99 ko je bilo zelo pestro, pa se ti zdi vse normalno.
No, razen albanščine v šolah.
Nekdo je zgoraj omenjal ahmeda za soseda.
No, jaz sem imel v mostah soseda, ki je kot napisano eno uro dnevno pjeval karaoke v garaži da so se zidovi tresli.
Ker je bil građevinac in je imel dosti para, je pač plačeval kazni od policajev, ki so mu jih pisali za motenje reda in miru.
Hkrati sedaj živim v naselju hiš in se mi mimo bajte valijo šleparji in kolone avtomobilov. Delno zaradi tega, ker vsak dan starši svoje sončke vozijo z avtomobili v OŠ, ki je na koncu ulice in delno zaradi industrijske cone, ki je prav tako na koncu ulice.
To, da bi bil dostop do obojega možen tudi s precej večje štiripasovnice, če bi se en del že obstoječe ceste de-privatiziralo je zgolj stvar, ki kaže koliko se naš lokalni šerif zanima za svoje občane. Za tistih 30 glasov (17% od moje ocene prebivalstva na katerega to vpliva) se mu ne splača, očitno.
Megla je _KONKRETEN_ problem, nimava kaj. Od novembra do februarja je povsem normalno da je po teden ali dva skupaj brez sonca. Ne dolgo nazaj , kako leto-dve pred 'ronco, smo bili kot sem napisal skoraj 6 tednov brez pravega sonca.
Ampak še enkrat.
Vse je odvisno od mikrolokacije.
Preden kdorkoli želi v LJ, naj se tam pogovori s sosedi, po možnosti naj bo tam par uric dnevno v različnih obdobjih, ipd ...
Možno je vse.

PumaLino ::

Scaramouche3 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Še jaz, ki sem prišlek v lj po 22ih letih ne vem vseh teh vprašanj :). Vem pa kje je bil heliport prej. Tam zadaj blokov na Mesarski.


Kot da to pove, kakšen je kulturen in socialen vajb.
Poznam take, živijo v enem malem mestu, kjer delaš izpit za avto, imajo dva semaforja, eno glavno ulico, vse si lahko zapomniš...

meni se zdi ljubljana zelo enostavna za vozit, na obali ko delaš izpit pa ni niti pod razno tako težko kot če bi ga delal v LJ

Mato989 ::

lasyvy je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi imamo v najvecji vukojebini priseljenega odvetnika in zdravnico iz LJ. Uporabljata, kot oddih "vikend" da se spocijeta od mesta.
Pa tega imamo v okolici ogromno.


Ja, saj jaz imam tudi vikend v vukojebini. In? Ni šans, da se preselim tja, umrem od dolgčasa v pol leta.

Ljubljana je super za živeti, dokler se ne preseravaš z avtomobilom (ki ga dejansko ne rabiš), dokler ne živiš v strogem centru (ker so turisti postali obupni), ne živiš ravno v garsonieri in nimaš za soseda kakšnega vaškega hochstaplerja, ki se je preselil sem, zdaj pa misli, da je boga za jajca prijel in je najbolj fin med najbolj finimi.



Veliko cejev je tole
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Siso ::

Pa se je uredu debata ,sam men je bla pa Ljubljana ušeč k je bla na Wolfovi še trgovina z glasbili od Melodije...
Živu pa sm nasprot tiskarne Jožeta Moškriča u is tem bloku k Nina Gazibara n Boris Bele k je biu mulc..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

ripmork ::

Mato989 je izjavil:

Ampak večina mest ima še hitreje dosegljivo kot v LJ večina življ pomembnih zadev... pa tudi zrak je praviloma boljši v večini delov SLO primerljivo z LJ... pa še nepremičnine so cenejše...

Pri odločitvi da greš in se PRESELIŠ v LJ moraš navest (po moje) nek smiseln razlog zakaj tja napram drugim opcijam torej kaj je v LJ kar ne moreš dobit drugje v podobni meri. Če je to šiht in je plača toliko višja da poskrbi da imaš več navkljub višjim stroškom potem je to popolnoma matematično racionalna odločitev.

Če greš finančno na slabše jaz ne bi nikdar šel.


Utk je izjavil:


Ni to. Če živiš v Ljubljani, boš pač po defaultu tam ostal. Če nimaš nekega razloga, da bi šel drugam, ne boš šel. Obratno je pa druga pesem. Moraš imet (dober) razlog. Če nekdo ne živi tam, pa bi rad, naj gre. Če noče živet v Ljubljani, naj ne gre. Če je pa tako-tako, potem pa mu mora ljubljanska plača pokrit razliko v nepremičninah. To je minimum. In še zmeraj se bo moral sprijaznit s stanovanjem, ker ni zelo verjetno, da si bo s plačo, katerokoli, kupil hišo znotraj obvoznice.


Dobro napisano, se strinjam z obema. Za preselitev v LJ mora bit nek dober razlog - bodisi je to , da s potem blizu zadovoljive službe kjer je konkretna plača (da se ti finančno splača), oziroma če si finančno tam-tam, da vsaj občutek mestnega življenja (ki nekaterim ljudem zelo prija) to odtehta. Sicer res brezveze.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56253628 (14774) deco16
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520202 (12503) link_up
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25938595 (31464)          
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35179758 (70645) Unknown_001

Več podobnih tem