» »

Plačilo vrtca

Plačilo vrtca

««
4 / 13
»»

dope1337 ::

Bizkit45 je izjavil:



Vsak, ki ima vec kot enega otroka v vrtcu dobiva taksne poloznice vsak mesec. Tudi jaz. Ne vidim poante objave.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

tiborrr ::

Boktenimarat Mato, a res moraš stresat vse svoje frustracije in preslikavat vsako situacijo nase? Saj si v osnovi vredu dečko, daj malo širše glej in ne bodi tako preklemano pravičniški.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

arnecan1 ::

dope1337 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:



Vsak, ki ima vec kot enega otroka v vrtcu dobiva taksne poloznice vsak mesec. Tudi jaz. Ne vidim poante objave.

Ne rabiš se več bati, da boš še dolgo dobival 0 EUR: Bo vrtec za drugega otroka plačljiv? https://www.24ur.com/novice/svet/ponovn...

Eno od področij, kjer bo vlada skušala prihraniti, so vrtci, razmišlja Darjo Felda, minister za vzgojo in izobraževanje, ki pravi, da bi drugje finančne pasove težko zategovali, saj večino izdatkov predstavljajo plače in razni dodatki, ki jih morajo izplačevati. Na mizi je predlog, da bi začasno, poudarja Felda, prekinili brezplačno vključenost v vrtec za drugega otroka, če je istočasno v vrtcu še en sorojenec. Gre za ukrep Janševe vlade iz leta 2021, ki je bil namenjen povečanju vključenosti otrok v vrtce. Na starše bi po predlogu Felde padlo 30-odstotno plačilo. Subvencija bi znašala le 70 odstotkov.

P.S.: Drugače pa se strinjam, mogoče gospa dela in je to celo položnica za drugega otroka. Dokler ni jasna celotna zgodba se ne bi smelo nikogar nabijati na pranger. Še več, pravzaprav nikogar ni potrebno nabijati na pranger, ljudje izkoriščajo neumnost vlade. Potrebno je spremeniti zakonodajo na tem področju, kot sem zapisal zgoraj. Delo se mora splačati, nedelo pa ne, potem pa je vseeno, če vsi plačujemo 0 EUR za vrtec, oz. tisti, kateri delamo, pač plačamo preko davkov za vse, tudi za tiste doma.

Vsak se bo potem sam odločil, kako bo živel in če bo delal ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

dope1337 ::

arnecan1 je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:



Vsak, ki ima vec kot enega otroka v vrtcu dobiva taksne poloznice vsak mesec. Tudi jaz. Ne vidim poante objave.

Ne rabiš se več bati, da boš še dolgo dobival 0 EUR: Bo vrtec za drugega otroka plačljiv? https://www.24ur.com/novice/svet/ponovn...

Eno od področij, kjer bo vlada skušala prihraniti, so vrtci, razmišlja Darjo Felda, minister za vzgojo in izobraževanje, ki pravi, da bi drugje finančne pasove težko zategovali, saj večino izdatkov predstavljajo plače in razni dodatki, ki jih morajo izplačevati. Na mizi je predlog, da bi začasno, poudarja Felda, prekinili brezplačno vključenost v vrtec za drugega otroka, če je istočasno v vrtcu še en sorojenec. Gre za ukrep Janševe vlade iz leta 2021, ki je bil namenjen povečanju vključenosti otrok v vrtce. Na starše bi po predlogu Felde padlo 30-odstotno plačilo. Subvencija bi znašala le 70 odstotkov.


Kaj naj recem … it was fun while it lasted? Na sreco (trenutno) nisem socialni problem in bom pac placal teh 30%. Upam pa, da tistim, ki tezko shajajo iz mesca v mesec ne bo potrebno.

Obregnil sem se na sliko, ki najbrz izpostavlja poreklo (ne)placnika in namiguje, da za vrtec ne placuje za nobenega otroka - niti prvega. Pac ... povsem mogoce je, da je to poloznica za stroske vrtcevskega varstva drugega otroka.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

matobeli ::

Sej je jasno da se ta položnica ne bi objavila če bi bila pisana na Janeza Novaka.

arnecan1 ::

Posplošuješ popolnoma enako kakor Bizkit45.

GupeM ::

nisahe je izjavil:


Ampak slabo razumeš realnost, enako kot on.

Res? Koliko otrok imaš, koliko od teh je v vrtcu? Pa ali si zaposlen?

GupeM ::

johnnyyy je izjavil:

Jaz sem začel full-time delati od doma in mi je sredi zime totalno odveč si vzet 30 min časa samo zato da ga peljem tja "spat".

Dolg post, ampak tole mi je najbolj padlo v oči. Zakaj bi ga pa peljal tja samo "spat"? Saj ga lahko ob 6:30 odpelješ tja, pa ga greš ob 15:30 iskat. Ali pač vmes enkrat med tem časom. Mi je pa čudno, da jih dajo že ob 11:00 spat. Naš vrtec začne že pred 6:00, mislim da 5:45, zajtrk ob 8:00, kosilo ob 11:30, počitek pa po kosilu, okrog 12:00 (jasli). Starejši imajo pa kosilo in počitek pol ure ali eno uro kasneje.

johnnyyy ::

GupeM je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Jaz sem začel full-time delati od doma in mi je sredi zime totalno odveč si vzet 30 min časa samo zato da ga peljem tja "spat".

Dolg post, ampak tole mi je najbolj padlo v oči. Zakaj bi ga pa peljal tja samo "spat"? Saj ga lahko ob 6:30 odpelješ tja, pa ga greš ob 15:30 iskat. Ali pač vmes enkrat med tem časom. Mi je pa čudno, da jih dajo že ob 11:00 spat. Naš vrtec začne že pred 6:00, mislim da 5:45, zajtrk ob 8:00, kosilo ob 11:30, počitek pa po kosilu, okrog 12:00 (jasli). Starejši imajo pa kosilo in počitek pol ure ali eno uro kasneje.

Sva tudi to poizkušala, a to je pomenilo jutranje budenje, jok, oblačenje, vožnjo do vrtca (sem poizkušal tako z avtom kot z vozičkom) in nazaj. Ko pa sem prišel domov, pa sva z mojo še zajtrkovala. Popoldne pa podobna scena, če ga je moja pobrala ko je še spal, se ni dovolj naspal in je bil popoldne/proti večeru tečen. Če ne, sva ga morala iti samo za to iskat.

In tudi moj delovnik je precej dinamičen, saj je vezan na UK time in so moje vroče ure za sestanke med 10-12 in 15-17. Na koncu je bil vsak dan nekaj posebnega, kdaj in kdo ga pelje in kdaj/kdo ga pobira. Zraven pa še neznanke, kot so zastoji na AC in moji popoldanski sestanki.

Vanadium ::

Moe_Lester je izjavil:

Znanca, recimo da srednji sloj, sta ostala brez placa v vrtcu, ker je pač vsa "sociala" imela prednost


S "socialo" misliš ljudi z nizkimi dohodki, ki si veliko težje privoščijo plačilo vrtca ali celo privat varstvo? Praviš, da ljudje na minimalcu niso koristni člani družbe?

Drugače vsaj v moji okolici še nisem slišal, da bi kak otrok ostal brez vrtca, je pa res, da nekateri ne dobijo prostora v najbližjem vrtcu.


Kot je bilo napisano "sociala" (v navedkih):
- mutibariči: - vlečejo socialne transferje cele dneve pa fušajo,
              - take ki iščejo šiht pa molijo boga da ga ne dobijo,
              - raznorazni uspešni podjetniki z vrhunskimi avti uradno pa na minimalcu, (poznam iz prve roke pred cca 25 leti sošolca,
                ki je z mercedesom hodil v srednjo šolo, ko je naredil izpit + najvišja štipendija, ker je foter mutil kot privatnik
                mi plebejci pa javni prevoz in brez štipendije pri enem staršu (medicinska sestra),
                ker smo presegali takrat cenzus za mislim, da celih 500 SIT)
              - ...


Država spodbuja mutenje vode nažalost, kakor rečeno videno na lastne oči kot srednješolcu in videno sedaj kot izobraženem koristnem členu družbe...

Prava sociala in revščina me ne moti (revščina je nasploh jeba in je to železna srajca katere se zelo težko losaš, se ne govori zastonj " revščina vzgaja in rojeva revščino"), kjer se trudijo bit koristni člen družbe, pridno delajo pa magari za minimalca in je prav tako, da se jim omogoči socialni transferje in pomoč, ker smo namreč tudi po ustavi socialna država (seveda kakor predlagano pri dohodnini), raznorazni invalidi, ki bi z največjim veseljem delali pa ne zmorejo ali pa ne dobijo me tudi ne motijo, pa taki tudi ki se jim pač ponesreči v lajfu pa tudi ne najdejo šiht, pač neki neki, so pač situacije v življenju. Motijo pa me mutibariči in mi grejo pa na falus...

Bizkit45 ::

Nikakor nisem zaradi imena tega prilimal, napačno sklepate. Narobe je samo to, da imajo nekateri 0€ drugi 500+ eur. Nisem pa vedel da dobiš za drugega otroka takšno položnico. Ampak ne glede na drugega otroka, nekateri imajo takšno ceno že pri prvem.

Če je naša želja povečevanje natalitete, bi morali biti vrtci zastonj in to naredimo lahko le tako, da prispevek za vrtec plačuje VSAK! Če bi vsi plačevali in če je višanje natalitete naš interes, bi bil to še najbolj opravičljiv DAVEK. Pomeni, da bi verjetno vsakega državljana prišlo na mesec 2€ (ugibam, številka bi bila zanemarljiva), pa ima otroke ali ne. Saj je interes vseh, da imamo nekoga za seboj ki bo pokrival naše pokojnine, mar ne?

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

Nikakor nisem zaradi imena tega prilimal, napačno sklepate. Narobe je samo to, da imajo nekateri 0EUR drugi 500+ eur. Nisem pa vedel da dobiš za drugega otroka takšno položnico. Ampak ne glede na drugega otroka, nekateri imajo takšno ceno že pri prvem.

Če je naša želja povečevanje natalitete, bi morali biti vrtci zastonj in to naredimo lahko le tako, da prispevek za vrtec plačuje VSAK! Če bi vsi plačevali in če je višanje natalitete naš interes, bi bil to še najbolj opravičljiv DAVEK. Pomeni, da bi verjetno vsakega državljana prišlo na mesec 2EUR (ugibam, številka bi bila zanemarljiva), pa ima otroke ali ne. Saj je interes vseh, da imamo nekoga za seboj ki bo pokrival naše pokojnine, mar ne?



NIKAKOR... meni je interes da izplačamo vse prispevke in si sami vplačujemo pokojnino, ta ponzi bismarckov sistem je nateg prejšnjih generacij za naslednje...

Izplačajmo vsem TOLARJE in DINARJE nam pa vrnimo EUR bomo videli kdo bo na boljšem...

GLAVNI IN EDINI INTERES mora biti da odmotamo ta klobčič ko se eno prepleta z drugim... ne pa da je delovno prebivalstvo tisto ki plačuje penzije onim ki so kao plačevali prejšnjim itd... DOVOLJ JE TEGA...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Vanadium je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Znanca, recimo da srednji sloj, sta ostala brez placa v vrtcu, ker je pač vsa "sociala" imela prednost


S "socialo" misliš ljudi z nizkimi dohodki, ki si veliko težje privoščijo plačilo vrtca ali celo privat varstvo? Praviš, da ljudje na minimalcu niso koristni člani družbe?

Drugače vsaj v moji okolici še nisem slišal, da bi kak otrok ostal brez vrtca, je pa res, da nekateri ne dobijo prostora v najbližjem vrtcu.


Kot je bilo napisano "sociala" (v navedkih):
- mutibariči: - vlečejo socialne transferje cele dneve pa fušajo,
- take ki iščejo šiht pa molijo boga da ga ne dobijo,
- raznorazni uspešni podjetniki z vrhunskimi avti uradno pa na minimalcu, (poznam iz prve roke pred cca 25 leti sošolca,
ki je z mercedesom hodil v srednjo šolo, ko je naredil izpit + najvišja štipendija, ker je foter mutil kot privatnik
mi plebejci pa javni prevoz in brez štipendije pri enem staršu (medicinska sestra),
ker smo presegali takrat cenzus za mislim, da celih 500 SIT)
- ...


Država spodbuja mutenje vode nažalost, kakor rečeno videno na lastne oči kot srednješolcu in videno sedaj kot izobraženem koristnem členu družbe...

Prava sociala in revščina me ne moti (revščina je nasploh jeba in je to železna srajca katere se zelo težko losaš, se ne govori zastonj " revščina vzgaja in rojeva revščino"), kjer se trudijo bit koristni člen družbe, pridno delajo pa magari za minimalca in je prav tako, da se jim omogoči socialni transferje in pomoč, ker smo namreč tudi po ustavi socialna država (seveda kakor predlagano pri dohodnini), raznorazni invalidi, ki bi z največjim veseljem delali pa ne zmorejo ali pa ne dobijo me tudi ne motijo, pa taki tudi ki se jim pač ponesreči v lajfu pa tudi ne najdejo šiht, pač neki neki, so pač situacije v življenju. Motijo pa me mutibariči in mi grejo pa na falus...



Tocno to. In ko popizdis ko gledas to, zacnes se sam mutit, ker ti drugega ne preostane. In tako vedo vec ljudi muti. Soseda je dala odpoved, ker se jima ne splaca, da sta oba zaposlena, ker jih tako opalijo pri vrtcu. Pravi, da gre nazaj na siht ko bo otrok sel v solo.

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:



NIKAKOR... meni je interes da izplačamo vse prispevke in si sami vplačujemo pokojnino, ta ponzi bismarckov sistem je nateg prejšnjih generacij za naslednje...

Izplačajmo vsem TOLARJE in DINARJE nam pa vrnimo EUR bomo videli kdo bo na boljšem...

GLAVNI IN EDINI INTERES mora biti da odmotamo ta klobčič ko se eno prepleta z drugim... ne pa da je delovno prebivalstvo tisto ki plačuje penzije onim ki so kao plačevali prejšnjim itd... DOVOLJ JE TEGA...


Takih vas je malo, skratka lahko takoj nehaš, ker nikamor ne bos prišel. Praviloma pa ste taki ravno tisti reveži, ki bi kot skupina imeli še največji minus.

Realnost je le taka, da če se ne bo delalo na nataliteti ne bomo dolgo konkurirali. Če ne bomo in bomo postali v tem smislu šibki bodo tudi prihranki, investicije bore malo vredni že samo zato ker bo lokalno sistem propadal. Rešitev pa upam, da za take kot si ti ni, da se zadeve izmolze, ves denar investira drugam v tujino, da bo denar še kaj vreden, potem pa odideš.

Za take svinjarije pač nimaš konsenza, ker večina je pač rada doma.

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Mato989 je izjavil:



NIKAKOR... meni je interes da izplačamo vse prispevke in si sami vplačujemo pokojnino, ta ponzi bismarckov sistem je nateg prejšnjih generacij za naslednje...

Izplačajmo vsem TOLARJE in DINARJE nam pa vrnimo EUR bomo videli kdo bo na boljšem...

GLAVNI IN EDINI INTERES mora biti da odmotamo ta klobčič ko se eno prepleta z drugim... ne pa da je delovno prebivalstvo tisto ki plačuje penzije onim ki so kao plačevali prejšnjim itd... DOVOLJ JE TEGA...


Takih vas je malo, skratka lahko takoj nehaš, ker nikamor ne bos prišel. Praviloma pa ste taki ravno tisti reveži, ki bi kot skupina imeli še največji minus.

Realnost je le taka, da če se ne bo delalo na nataliteti ne bomo dolgo konkurirali. Če ne bomo in bomo postali v tem smislu šibki bodo tudi prihranki, investicije bore malo vredni že samo zato ker bo lokalno sistem propadal. Rešitev pa upam, da za take kot si ti ni, da se zadeve izmolze, ves denar investira drugam v tujino, da bo denar še kaj vreden, potem pa odideš.

Za take svinjarije pač nimaš konsenza, ker večina je pač rada doma.


zato pa investiramo izven Slovenije... Slovenija je propadla država... to boste spoznali v naslednjih 10-15 letih... zdaj živite še na inerciji 90tih in zgodnjih 20tih... zato pa treba čimveč utajit in izmolzt da ne bodo pobrali socialci, ilegalci, NVOji itd... pol pa spizdit vi pa žrite davke zaradi kreditov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

teslam2 ::

Najdite mi en vrtec, kjer imajo pri vpisu prednost nezaposleni pred zaposlenimi starsi ali kjer majo prednost druzine z manjsimi dohodki proti ostalim.

arnecan1 ::

Bizkit45 je izjavil:

Nikakor nisem zaradi imena tega prilimal, napačno sklepate. Narobe je samo to, da imajo nekateri 0€ drugi 500+ eur. Nisem pa vedel da dobiš za drugega otroka takšno položnico. Ampak ne glede na drugega otroka, nekateri imajo takšno ceno že pri prvem.

Če je naša želja povečevanje natalitete, bi morali biti vrtci zastonj in to naredimo lahko le tako, da prispevek za vrtec plačuje VSAK! Če bi vsi plačevali in če je višanje natalitete naš interes, bi bil to še najbolj opravičljiv DAVEK. Pomeni, da bi verjetno vsakega državljana prišlo na mesec 2€ (ugibam, številka bi bila zanemarljiva), pa ima otroke ali ne. Saj je interes vseh, da imamo nekoga za seboj ki bo pokrival naše pokojnine, mar ne?

Zame nisi ne rasist ne fašist, saj niis nič takega napisal. Pač imamo nekatere woke prenapeteže in snežinkice na tem forumu.

Glede tega, da bi vsi prispevali za zastonj vrtce, je na žalost le pobožna želja.

Za vrtce pripevamo tisti, kateri delamo. In to za naše otroke in otroke tistih, kateri ne prispevajo nič. Tudi osnovna šola in srednja šola ter fakultete so brezplačne za vse otroke, tiste katerih starši delajo in katerih starši ne delajo. Financirajo se iz proračuna. No, tako bi lahko tudi naredili za vrtce. In potem lahko zaradi mene ukinemo otroške dodatke. Če imam zastonj vrtec in šolo, jih ne potrebujem. Nenazadnje tistemu, kateremu plačujem jaz zastonj vrtec, ponavadi plačujem še maksimalne otroške dodatke.

Ljudem dajte službe in zastonj vrtce ter stanovanja, pa bodo imeli več otrok. Marginalcem dajte velike otroške dodatke in imeli bodo več otrok. In ti otroci v veliko primerih tako ali tako od tega denarja dosti nimajo, potem pa kradejo okoli in izsiljujejo vrstnike.

Neon87 ::

Ko sem jaz imel oba otroka hkrati v vrtcu, sem lepo plačeval za drugega.
Prej in po tem pa jim ni bilo treba. Jaz zmeraj padem čez vse ugodnosti. Isto zakaj oni s tremi otroki dobijo dodatek, ostali z dvema pa ne?
Zakaj je srednji razred zmeraj na najslabšem, nizki otroški dodatki, drag vrtec, itd., glede na prejete dohodke? To srednji razred enači z minimalnimi plačami.

kriptobog ::

Neon87 je izjavil:

Ko sem jaz imel oba otroka hkrati v vrtcu, sem lepo plačeval za drugega.
Prej in po tem pa jim ni bilo treba. Jaz zmeraj padem čez vse ugodnosti. Isto zakaj oni s tremi otroki dobijo dodatek, ostali z dvema pa ne?
Zakaj je srednji razred zmeraj na najslabšem, nizki otroški dodatki, drag vrtec, itd., glede na prejete dohodke? To srednji razred enači z minimalnimi plačami.


Saj bodo zdaj tudi placevali za drugega. In tako je prav.

Bizkit45 ::

Dokler bo folk tko razmišljal "Če sem jaz plačal/trpel, naj sedaj še ostali", se nikoli ne bo nič spremenilo.
Ni to ok razmišljanje, ker potem naslednje generacije nikoli ne bodo na boljšem.

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

Dokler bo folk tko razmišljal "Če sem jaz plačal/trpel, naj sedaj še ostali", se nikoli ne bo nič spremenilo.
Ni to ok razmišljanje, ker potem naslednje generacije nikoli ne bodo na boljšem.


Problem je ker mamo spet neko mutibarjenje... plače naj bodo visoke in tisti ki ma froce naj od plače plača... tisti ki pa nima pa naj da več na stran za penzijo, eni majo višjo penzijo iz prihtankov, drugi pa froce ki bodo delali za njih... ne vem zakaj moramo vse prepletat... samo komplicirate.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:



zato pa investiramo izven Slovenije... Slovenija je propadla država... to boste spoznali v naslednjih 10-15 letih... zdaj živite še na inerciji 90tih in zgodnjih 20tih... zato pa treba čimveč utajit in izmolzt da ne bodo pobrali socialci, ilegalci, NVOji itd... pol pa spizdit vi pa žrite davke zaradi kreditov...


Ampak ne moreš pričakovati od večine in države, ki imamo neke vrste moralno obvezo delati v korist prijateljev, družine, družbe, da bomo s tabo šli uničevati državo. Posebej, ker lahko tvoja manjšina spoka že danes, ne pa, da sleparite ostale samo zato, da bi lažje realizirali neko svojo deloma bolano in absolutno egoistično vizijo.

Načeloma pa tudi jasno pišeš, da je tvoj namen uničenje države, ker pač ne verjameš v svojo domovino. Dokler si nepomemben kakor si to ni problem, če pa boš kadarkoli karkoli vreden in bo kdo dejansko poslušal kaj meniš, pa se lahko znajdeš tudi v navzkrižju z zakonom.

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Mato989 je izjavil:



zato pa investiramo izven Slovenije... Slovenija je propadla država... to boste spoznali v naslednjih 10-15 letih... zdaj živite še na inerciji 90tih in zgodnjih 20tih... zato pa treba čimveč utajit in izmolzt da ne bodo pobrali socialci, ilegalci, NVOji itd... pol pa spizdit vi pa žrite davke zaradi kreditov...


Ampak ne moreš pričakovati od večine in države, ki imamo neke vrste moralno obvezo delati v korist prijateljev, družine, družbe, da bomo s tabo šli uničevati državo. Posebej, ker lahko tvoja manjšina spoka že danes, ne pa, da sleparite ostale samo zato, da bi lažje realizirali neko svojo deloma bolano in absolutno egoistično vizijo.

Načeloma pa tudi jasno pišeš, da je tvoj namen uničenje države, ker pač ne verjameš v svojo domovino. Dokler si nepomemben kakor si to ni problem, če pa boš kadarkoli karkoli vreden in bo kdo dejansko poslušal kaj meniš, pa se lahko znajdeš tudi v navzkrižju z zakonom.


Pa kdo pravi uničenje... samo nehat moramo s prakso kjer prepletamo zadeve.

1. DDV in Dohodnina naj bosta tisto kar drži gor državo, ostalo naj bo individualno...

2. z DDVjem in Dohodnino naj država poskrbi za varnost, infrastrukturo, osnovno in srednje šolstvo (ker nek nivo znanja želimo), osnovno zdravstvo (urgenca!, pregledi pri zdravniku do 18tega leta) kot je elektrika, vodovod, internet, kanalizacija) s Cestnino pri registraciji avtov naj poskrbi za ceste ipd...


Nato pa naj država vzpostavi pravilen okvir kaj morajo privatniki nuditi glede

1. osnovnega zdr. zavarovanja, naj zahteva nek paket in zahteva da celoten paket vsak koncesionar ponudi (tu je predvsem pomembno da so notri tudi storitve ki so slabše plačane in da morajo nudit vse ne samo kar hočejo) enako zavarovalnice pakete ki jih nudijo morajo biti v nekih okvirjih in potem premium..

2. fakultete plačljive in privat

3. Vrtec enako plačljiv ampak olajšava na plači da 2 zaposlena starša plačata 0

itd...




NIČ ni bolj glupega kako se po eni strani derejo nekateri da je LJUDI preveč da ne bo DELA za njih zaradi napredka po drugi strani pa nabijate kako rabimo ljudi da plačajo pokojnine... to DVOJE NE GRE SKUP... enkrat bo treba presekat... če je res prvo, potem je drugo debilizem, če je res drugo potem je prvo v navzkrižjo z logiko druge teze...

Now pick one in se dajmo po tisti odločat

1. Če je res da bodo ljudje v nekaj 10 letih BREZ SLUŽB ker bo napredek ITja avtomatizacije, potem moramo NEHAT producirat in subvencionirat rojstva, ker bodo brezposelni in ne bodo nič prispevali za penzijo ampak črpali socialo (ali UTD)

2. Če je res da rabimo več ljudi ker bo tako več zaposlenih in več pokojninskih prispevkov, potem pa ukinimo subvencije ker bodo plače šle gor in bodo pokrile povečanje rojstva ko bo zmanjkalo delovne sile ampak potem UTD odpade pa sociala, ker bo baje velika zaposlenost ker rabimo po vaše toliko več ljudi

Torej katera točka zdaj? 1. ali 2. meni je ok oboje, samo če 1. potem ukinimo subvencijo doklad, vrtcev itd... če pa 2. pa ukinimo socialo in subvencije za nedelavne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:


Pa kdo pravi uničenje... samo nehat moramo s prakso kjer prepletamo zadeve.


Ti?

Mato989 je izjavil:



zato pa investiramo izven Slovenije... Slovenija je propadla država... to boste spoznali v naslednjih 10-15 letih... zdaj živite še na inerciji 90tih in zgodnjih 20tih... zato pa treba čimveč utajit in izmolzt da ne bodo pobrali socialci, ilegalci, NVOji itd... pol pa spizdit vi pa žrite davke zaradi kreditov...


Aktivno in zavedno jo uničuješ. Vsi tvoji predlogi so taki, da bi konkretno korsitili tebi, govoriš pa na način kakor, da imaš nek kompromis, ko pa je jasno, da si bolj kot ne sam. Govoriš kaj mora biti o zadevah za katere je večini jasno, da nimaš pojma. To je jasno že samo zato, ker postavljaš točne trditve na toliko področjih, da ni možno biti tak strokovnjak.

Neka skromnost, ki je praviloma pokazatelj inteligence manjka pri tvojih postih.

Mi pa ni jasno zakaj ti odpisujem, samo najedaš, ker predobro igraš to persono, ki podira vse kar ustvarjajo drugi in sebe prodajaš v absolutnem nezmotljivem smislu. Zelo OK trol, zelo zelo OK. Čestitke!

matobeli ::

Temu pri nas pravimo "zaplankanost".

Invictus ::

Mato tako nima otreok, zato se v te debate sploh nima kaj vtikat.

Bo pač mrtva veja slovenskega naroda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Moe_Lester ::

Tocno to. In ko popizdis ko gledas to, zacnes se sam mutit, ker ti drugega ne preostane. In tako vedo vec ljudi muti. Soseda je dala odpoved, ker se jima ne splaca, da sta oba zaposlena, ker jih tako opalijo pri vrtcu. Pravi, da gre nazaj na siht ko bo otrok sel v solo.


A nimaš ti nekih silnih dohodkov, ki presegajo prag normiranca? Pa se sekiraš za 200€ razlike pri vrtcu in zaradi tega mutiš?

To, da se ne splača v službo hodit je pa tudi bullshit. Iz finančnega vidika ni primerljivo. Če mož hodi v službo ona dobi drobiž od socialne.

Invictus ::

Ja, skoraj se ne splača hodit v službo.

Če eden dobi nekje okoli jurja plače, drugi pa dobro zasluži, se prvemu ne splača hodit v službo in je ceneje in bolj finnačno efektivno, če ostane doma.

Cenejši bo vrtec zaradi tega, več olajšav pri dohodnini, poleg tega tisti partner doma poskrbi za dom in otroke. Če pa še malo dela na črno, recimo počisti eno stanovanje na dan ali malo pazi otroker, si pa že v plusu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chucki ::

Ce je eden v sluzbi pa dobi 1.000eur place, potem drugemu socialna ne pripada. Tako kot so rekli da potem je bolje da sta oba brez in fusata ko so otroci zastonj v vrtcu.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Pa kdo pravi uničenje... samo nehat moramo s prakso kjer prepletamo zadeve.


Ti?

Mato989 je izjavil:



zato pa investiramo izven Slovenije... Slovenija je propadla država... to boste spoznali v naslednjih 10-15 letih... zdaj živite še na inerciji 90tih in zgodnjih 20tih... zato pa treba čimveč utajit in izmolzt da ne bodo pobrali socialci, ilegalci, NVOji itd... pol pa spizdit vi pa žrite davke zaradi kreditov...


Aktivno in zavedno jo uničuješ. Vsi tvoji predlogi so taki, da bi konkretno korsitili tebi, govoriš pa na način kakor, da imaš nek kompromis, ko pa je jasno, da si bolj kot ne sam. Govoriš kaj mora biti o zadevah za katere je večini jasno, da nimaš pojma. To je jasno že samo zato, ker postavljaš točne trditve na toliko področjih, da ni možno biti tak strokovnjak.

Neka skromnost, ki je praviloma pokazatelj inteligence manjka pri tvojih postih.

Mi pa ni jasno zakaj ti odpisujem, samo najedaš, ker predobro igraš to persono, ki podira vse kar ustvarjajo drugi in sebe prodajaš v absolutnem nezmotljivem smislu. Zelo OK trol, zelo zelo OK. Čestitke!



Daleč od trola... jaz ti povem kako je res, ne spuščam se v mikro detajle, ne vem vsega, ampak vem pa kaj je overall... ti pa hočeš sistem ki je zakompliciran in služi predvsem to da srednji sloj plačuje za reveže...
Jaz pa to hočem ukinit, naj srednji sloj bolje živi, reveži pa še malo slabše ker nočem da se srednji sloj stiska za reveže... naj se stiska uber bogate, samo teh v SLO ni... (beri 100 mil premoženja ki ni v firmi ampak privat lasti)

chucki je izjavil:

Ce je eden v sluzbi pa dobi 1.000eur place, potem drugemu socialna ne pripada. Tako kot so rekli da potem je bolje da sta oba brez in fusata ko so otroci zastonj v vrtcu.



Seveda, ker si neumen, prijaviš se pri starših v svojo gospodinjstvo pol opa naenkrat ti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:



Daleč od trola... jaz ti povem kako je res, ne spuščam se v mikro detajle, ne vem vsega, ampak vem pa kaj je overall... ti pa hočeš sistem ki je zakompliciran in služi predvsem to da srednji sloj plačuje za reveže...
Jaz pa to hočem ukinit, naj srednji sloj bolje živi, reveži pa še malo slabše ker nočem da se srednji sloj stiska za reveže... naj se stiska uber bogate, samo teh v SLO ni... (beri 100 mil premoženja ki ni v firmi ampak privat lasti)


Aha. In naj uganem si v bistvu zelo bogat poslovnež, ki tukaj zastonj deli svojo intuicijo? :D Sicer nisi nič preštudiral, ne poznaš podatkov, ne poznaš izračunov, veš pa si sigurnostjo samo kaj so rešitve. Tu je tvoja skromnost? :D Pri takem intelektu ti verjetno podatki in znanje prej škodijo, ker te zmedejo?

Ajde k dober trol dodam še smisel za humor. Ni slabo, ni slabo...

Super šala, da podjetja niso privat premoženje. Kaj to je v tistem stilu, da ti ponovno investiranje ni v interesu, ker je edino bogastvo to, kar porineš v davčne oaze, ker Slovenija je tako ali tako končana? :D

Kaj poste ti piše AI ali dejansko vlagaš trud, da zabavaš oziroma zajebavaš druge?

chucki je izjavil:

Ce je eden v sluzbi pa dobi 1.000eur place, potem drugemu socialna ne pripada. Tako kot so rekli da potem je bolje da sta oba brez in fusata ko so otroci zastonj v vrtcu.


Samo, če si popolnoma obupan in ne verjameš, da je lahko boljše. Če pa nisi popolnoma obupan, pa vzameš tisto za 1000€ in iščeš boljšo. Če tega ne narediš ti vsi brez problema ponujajo 1000€, če pa to imaš pa ti morajo več. In učiš se in držiš delovne navada in si zgled za otroke, lahko si obetaš pokojnino, če državo ne bodo zavzeli troli ...

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Moe_Lester je izjavil:

Tocno to. In ko popizdis ko gledas to, zacnes se sam mutit, ker ti drugega ne preostane. In tako vedo vec ljudi muti. Soseda je dala odpoved, ker se jima ne splaca, da sta oba zaposlena, ker jih tako opalijo pri vrtcu. Pravi, da gre nazaj na siht ko bo otrok sel v solo.


A nimaš ti nekih silnih dohodkov, ki presegajo prag normiranca? Pa se sekiraš za 200€ razlike pri vrtcu in zaradi tega mutiš?

To, da se ne splača v službo hodit je pa tudi bullshit. Iz finančnega vidika ni primerljivo. Če mož hodi v službo ona dobi drobiž od socialne.


Jaz se ne sekiram, placujem privat in polno ceno. Niti nimam drugega otroka. Ja ni bullshit. Ce gleda samo skozi denar pol se ti ne splaca. Ce gledas skozi to, da 8ur zabijes na sihtu, vstejes se pot itd. in izracunas kolika casa previzivis z otrokom, potem je pa no brainer. Ostanes doma. Je delala po 4 ure zaradi starsevstva. Ko se je to izteklo sta padla v visji razred in je dla odpoved in sta padla za dve mesti dol. Koliko sta naslabsem? Nekaj 100eur, ampak na racun tega je doma, vec z otrokom, vikende frej. Pa ko je mulo v sluzbi obcasno kaj pofusa in je na boljsem, kot v sluzbi.

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Daleč od trola... jaz ti povem kako je res, ne spuščam se v mikro detajle, ne vem vsega, ampak vem pa kaj je overall... ti pa hočeš sistem ki je zakompliciran in služi predvsem to da srednji sloj plačuje za reveže...
Jaz pa to hočem ukinit, naj srednji sloj bolje živi, reveži pa še malo slabše ker nočem da se srednji sloj stiska za reveže... naj se stiska uber bogate, samo teh v SLO ni... (beri 100 mil premoženja ki ni v firmi ampak privat lasti)


Aha. In naj uganem si v bistvu zelo bogat poslovnež, ki tukaj zastonj deli svojo intuicijo? :D Sicer nisi nič preštudiral, ne poznaš podatkov, ne poznaš izračunov, veš pa si sigurnostjo samo kaj so rešitve. Tu je tvoja skromnost? :D Pri takem intelektu ti verjetno podatki in znanje prej škodijo, ker te zmedejo?

Ajde k dober trol dodam še smisel za humor. Ni slabo, ni slabo...

Super šala, da podjetja niso privat premoženje. Kaj to je v tistem stilu, da ti ponovno investiranje ni v interesu, ker je edino bogastvo to, kar porineš v davčne oaze, ker Slovenija je tako ali tako končana? :D



Daleč od tega da sem bogataš... jaz samo poznam podatke da trenutno imamo v blagajni MINUS, vsako leto damo med 700 in 1,5 milijarde EVROV iz proračuna za penzije torej iz skupnih vplačil, kar je ABSURD, in bi penzije morali za toliko znižat da bi se same plačevale od prispevkov... hkrati razumem da se zadolžujemo za POVIŠICE v JS kar bi moralo biti PREPOVEDANO... ampak ja, verjetno ima vlada in TI tako dobro preračunano da imamo vsako leto VEČ davkov in vsako leto hkrati VEČJI MINUS...

Verjetno ste vi geniji jaz pa nimam pojma
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:


Daleč od tega da sem bogataš... jaz samo poznam podatke da trenutno imamo v blagajni MINUS, vsako leto damo med 700 in 1,5 milijarde EVROV iz proračuna za penzije torej iz skupnih vplačil, kar je ABSURD, in bi penzije morali za toliko znižat da bi se same plačevale od prispevkov... hkrati razumem da se zadolžujemo za POVIŠICE v JS kar bi moralo biti PREPOVEDANO... ampak ja, verjetno ima vlada in TI tako dobro preračunano da imamo vsako leto VEČ davkov in vsako leto hkrati VEČJI MINUS...


Težko rečeš kajneda. :D Potem pa se to vleče, se razvijamo, živimo naprej, rešujemo kompleksne probleme ampak delamo usodno napako, da ne enostavno vprašamo tebe, ker ti pa vse veš in imaš vse rešitve. Aplavz aplavz! Če se samo še naučiš baldirati tekst, potem pa bo zadnji čas, da nehamo delati kar delamo, nehamo analizirati, nehamo slediti, ker je vse brezveze, če imaš nekoga, ki pozna vse rešitve.

Edino kar mi ni jasno je kako je možno, da nekdo, ki zmore po intuiciji podati rešitve na probleme katere rešujejo horde visokoizobraženih za vsako tematiko posebej, še vedno revež? Ok ok, mora biti neka druga rešitev? Ti v bistvu potuješ skozi čas in razlagaš kar si že doživel. Sicer tega ne razumeš ampak ker si videl končne rezultate nam znaš povedat kaj je nujno!!! :D

Mato989 je izjavil:


Verjetno ste vi geniji jaz pa nimam pojma


To pa se ne sliši zelo verjetno. Še caps-locka nismo osvojili, še enega področja nas večina ne pozna tako dobro, da bi rešitve stresali iz rokava.

Koliko pa potem služiš? Ker če nisi vsaj malo bogat in večini gre boljše, prodajaš pa sistemske rešitve za blaginjo, potem pa je to nek trol nivo, ki je tako neumen, da zopet lahko samo rečem aplavz aplavz!! Hvala, ker to pa je fit za kakšen lik v kakšni knjigi.

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Daleč od tega da sem bogataš... jaz samo poznam podatke da trenutno imamo v blagajni MINUS, vsako leto damo med 700 in 1,5 milijarde EVROV iz proračuna za penzije torej iz skupnih vplačil, kar je ABSURD, in bi penzije morali za toliko znižat da bi se same plačevale od prispevkov... hkrati razumem da se zadolžujemo za POVIŠICE v JS kar bi moralo biti PREPOVEDANO... ampak ja, verjetno ima vlada in TI tako dobro preračunano da imamo vsako leto VEČ davkov in vsako leto hkrati VEČJI MINUS...


Težko rečeš kajneda. :D Potem pa se to vleče, se razvijamo, živimo naprej, rešujemo kompleksne probleme ampak delamo usodno napako, da ne enostavno vprašamo tebe, ker ti pa vse veš in imaš vse rešitve. Aplavz aplavz! Če se samo še naučiš baldirati tekst, potem pa bo zadnji čas, da nehamo delati kar delamo, nehamo analizirati, nehamo slediti, ker je vse brezveze, če imaš nekoga, ki pozna vse rešitve.

Edino kar mi ni jasno je kako je možno, da nekdo, ki zmore po intuiciji podati rešitve na probleme katere rešujejo horde visokoizobraženih za vsako tematiko posebej, še vedno revež? Ok ok, mora biti neka druga rešitev? Ti v bistvu potuješ skozi čas in razlagaš kar si že doživel. Sicer tega ne razumeš ampak ker si videl končne rezultate nam znaš povedat kaj je nujno!!! :D

Mato989 je izjavil:


Verjetno ste vi geniji jaz pa nimam pojma


To pa se ne sliši zelo verjetno. Še caps-locka nismo osvojili, še enega področja nas večina ne pozna tako dobro, da bi rešitve stresali iz rokava.

Koliko pa potem služiš? Ker če nisi vsaj malo bogat in večini gre boljše, prodajaš pa sistemske rešitve za blaginjo, potem pa je to nek trol nivo, ki je tako neumen, da zopet lahko samo rečem aplavz aplavz!! Hvala, ker to pa je fit za kakšen lik v kakšni knjigi.


Problem je da če ne nardiš drastičnih sprememb se ne bo spremenilo nič v naši zapletenosti samo ti tega nočeš uvidet, drugi pa nalašč ne... Saj je preprosto, lahko tudi rečemo 1 zadev, država se ne sme več za nič zadolžit in imet vsako leto plus...

Pa da vidimo kako boste vi to raziskovali in urejali in razvijali... ne boste mogli ker brez pufov niste sposobni ene zadeve.

Ti pa držiš štango namesto da bi zahteval konkretne spremembe bluziš in se usajaš nad tistimi ki hočemno efektivne spremembe ki bodo nekaj spremenile drugo leto ne čez 35 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:



Problem je da če ne nardiš drastičnih sprememb se ne bo spremenilo nič v naši zapletenosti samo ti tega nočeš uvidet, drugi pa nalašč ne... Saj je preprosto, lahko tudi rečemo 1 zadev, država se ne sme več za nič zadolžit in imet vsako leto plus...

Pa da vidimo kako boste vi to raziskovali in urejali in razvijali... ne boste mogli ker brez pufov niste sposobni ene zadeve.

Ti pa držiš štango namesto da bi zahteval konkretne spremembe bluziš in se usajaš nad tistimi ki hočemno efektivne spremembe ki bodo nekaj spremenile drugo leto ne čez 35 let...


Seveda, ker vse kar je potrebno je, da je drastično. Butasto, pametno, to ni važno, mora biti drastično. :D Čeprav nam v bistvu gre vedno boljše, čeprav se razvijamo, čeprav konkuriramo.

In ja, pufi so super orodje in naša država ima dobre pogoje. Ampak raje kot da koristimo finančna orodja dajmo poslušati tebe in naredimo kaj drastičnega. Ne bom špekuliral kaj, ker si že dal seznam. Za začetek sigurno odpustiti vse ekonomsite, ker to je kot prvo drastično in kot drugo je en fiksni strošek manj in menda ja vsi vemo, da so ekonomisti šamansko sektaška druščina katero mora zamenjati nefaktično intuitivna logika trola. :D

In za konec se ti opravičujem, da nisem pristaš streljanja v prazno in ostalim, ker se zabavam s trolom.

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Problem je da če ne nardiš drastičnih sprememb se ne bo spremenilo nič v naši zapletenosti samo ti tega nočeš uvidet, drugi pa nalašč ne... Saj je preprosto, lahko tudi rečemo 1 zadev, država se ne sme več za nič zadolžit in imet vsako leto plus...

Pa da vidimo kako boste vi to raziskovali in urejali in razvijali... ne boste mogli ker brez pufov niste sposobni ene zadeve.

Ti pa držiš štango namesto da bi zahteval konkretne spremembe bluziš in se usajaš nad tistimi ki hočemno efektivne spremembe ki bodo nekaj spremenile drugo leto ne čez 35 let...


Seveda, ker vse kar je potrebno je, da je drastično. Butasto, pametno, to ni važno, mora biti drastično. :D Čeprav nam v bistvu gre vedno boljše, čeprav se razvijamo, čeprav konkuriramo.

In ja, pufi so super orodje in naša država ima dobre pogoje. Ampak raje kot da koristimo finančna orodja dajmo poslušati tebe in naredimo kaj drastičnega. Ne bom špekuliral kaj, ker si že dal seznam. Za začetek sigurno odpustiti vse ekonomsite, ker to je kot prvo drastično in kot drugo je en fiksni strošek manj in menda ja vsi vemo, da so ekonomisti šamansko sektaška druščina katero mora zamenjati nefaktično intuitivna logika trola. :D

In za konec se ti opravičujem, da nisem pristaš streljanja v prazno in ostalim, ker se zabavam s trolom.


V zadnjih 30 letih nismo nič drastičnega naredili in pričakovanja so vsako leto slabša, le zakaj... težav je vedno več ne vedno manj... le zakaj... pufa je vedno več ne vedno manj, le zakaj... penzičev je vedno več ne vedno manj, le zakaj... vsega slabega je vedno več v tej državi...

Vsako leto je naša plača obdavčena BOLJ ne manj... sploh odkar je prihitel Golobnjak...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Moe_Lester ::

penzičev je vedno več ne vedno manj, le zakaj.


Med drugim zato, ker nimamo brezplačnega vrtca.

link_up ::

Otroc bi pac morali imeti vse zastonj. Tukaj sploh ni debate...
In and Out

Bizkit45 ::

Saj vsi razumemo stanje, tu mislim da ni dvoma. Ni nujno da so vrtci popolnoma zastonj, ampak naj se ne delajo takšne razlike - samo to. To da nekdo, ki se je malce izobraževal in bil priden nasplošno, marljiv itn. Ti sedaj plačujejo 500+ eur za otroka v vrtcu. Ne rečem tudi da naj se ne poskrbi za socialno problematične, samo ne na plečah prej omenjenih. Naj se to regulira tako da bodo razlike manjše, nisem dovolj pameten, ampak se sigurno da..

matobeli ::

Vrtci so tudi ena izmed zadev ki se je precej podražila. Še 5 let nazaj je bilo praktično pol ceneje.

Rešitev je ogromno, zaradi mene naj na račun vrtcov im šol obremenijo plače, premoženje, bilokaj, samo da si ne bomo čisto zajebal prihodnosti.

Invictus ::

No ja, sam sem 2011 že plačevalč 380 EUR. Pa takrat nisem blazno služil...

Sam 2 plači sta bili, nič posebnega, pa sva bila že čez cenzus...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nikonja ::

Meni pa ne bo nikoli jasno zakaj imamo fakultete za đaba (razen skandinavije edini v EU) vrtce pa plačujemo!
A ni mal bolj logično kontra, ker pri vrtcu ni izbire, otroka moraš nekamor dat ko si v službi, na faks pa res ni treba vsakem idiotu it, posebej ko veš da jih je 30% tam samo zaradi statusa, polovica pa nikoli niti ne konča.
A Mesecu in vsem ostali ki pridejo na oblast predlagam da mal spucajo javne uslužbence, ukinijo 13000 občin, delajo transparente razpise.... in bo dovolj denarja za brezplačne vrtce in fakultete in zdravstvo!

Ampak, ko treba kaj naredit za nekaj kaj dejansko nekaj pomeni se delajo fejsbuk skupine, ko nas maske motijo pride 20.000 ljudi na cesto.... tragedija

uomostolto ::

Mato989 je izjavil:



V zadnjih 30 letih nismo nič drastičnega naredili in pričakovanja so vsako leto slabša, le zakaj... težav je vedno več ne vedno manj... le zakaj... pufa je vedno več ne vedno manj, le zakaj... penzičev je vedno več ne vedno manj, le zakaj... vsega slabega je vedno več v tej državi...

Vsako leto je naša plača obdavčena BOLJ ne manj... sploh odkar je prihitel Golobnjak...


Kaj pa vem, kolikor gledam jaz nam gre kar na boljše. Oziroma kateri makroekonomski pokazatelji so vedno slabši na dolgi rok?

Penzičev pa je seveda vedno več, ker imaš boomerje in trole, ki ne bi podpirali natalitete, ker bi kapital furali v tujino, ker je njihov edini cilj izčrpavanje države.

Take trole, ki škodijo vsem razen sebi:

Mato989 je izjavil:


zato pa investiramo izven Slovenije... Slovenija je propadla država... to boste spoznali v naslednjih 10-15 letih... zdaj živite še na inerciji 90tih in zgodnjih 20tih... zato pa treba čimveč utajit in izmolzt da ne bodo pobrali socialci, ilegalci, NVOji itd... pol pa spizdit vi pa žrite davke zaradi kreditov...


Kolegus trolus, malo se ponavljš, boš pa ja postal nezanimiv. Prelahko te je demantirati, dej no vloži še malo truda.

Zgodovina sprememb…

uomostolto ::

Nikonja je izjavil:

Meni pa ne bo nikoli jasno zakaj imamo fakultete za đaba (razen skandinavije edini v EU) vrtce pa plačujemo!
A ni mal bolj logično kontra, ker pri vrtcu ni izbire, otroka moraš nekamor dat ko si v službi, na faks pa res ni treba vsakem idiotu it, posebej ko veš da jih je 30% tam samo zaradi statusa, polovica pa nikoli niti ne konča.


Ni nujno, je kar odvisno od situacije. Zna biti, da je zadeve iz časov, ko nataliteta ni bila tako velik problem izobrazba pa. Verjetno še iz juge. Sedaj pa težko menjaš tudi ker ti potem v praksi gredo mladi študirati ven, kar pa je še največji strel v koleno, ker jih potem sigurno dosti ostane zunaj. En zaposlen, produktiven, študiran pa ti b.p. posredno sfinancira desetine otrok v vrtcu.

arnecan1 ::

uomostolto je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Meni pa ne bo nikoli jasno zakaj imamo fakultete za đaba (razen skandinavije edini v EU) vrtce pa plačujemo!
A ni mal bolj logično kontra, ker pri vrtcu ni izbire, otroka moraš nekamor dat ko si v službi, na faks pa res ni treba vsakem idiotu it, posebej ko veš da jih je 30% tam samo zaradi statusa, polovica pa nikoli niti ne konča.


Ni nujno, je kar odvisno od situacije. Zna biti, da je zadeve iz časov, ko nataliteta ni bila tako velik problem izobrazba pa. Verjetno še iz juge. Sedaj pa težko menjaš tudi ker ti potem v praksi gredo mladi študirati ven, kar pa je še največji strel v koleno, ker jih potem sigurno dosti ostane zunaj. En zaposlen, produktiven, študiran pa ti b.p. posredno sfinancira desetine otrok v vrtcu.

Kolikor vem jaz, hodijo ven študirat v glavnem na študentske izmenjave. Za semester ali dva. Ker je študij v tujini načeloma plačljiv.

Za Harvard ali Oxford pa so tako ali tako štipendije, drugače 99 % Slovencev nima denarja za študij tam. Tistih par mladih, kateri dobijo štipendije za prestižne univerze v tujini, doma z brezplačnim študijem ne bomo zadržali. To je tako, kakor da bi hoteli zadržati mladega nogometaša v Bravu, da ne bi šel igrat za Real Madrid.

Kot rečeno, koliko damo za osnovno šolo in srednjo šolo ter fakultete, pri vrtcih pa se zaustavi. Zakaj? To je eden redkih davkov, katerega bi rad plačal, pa nimam več otrok v vrtcu. Upam, da bom kdaj imel vnuke. In, da mi bo kdo plačal penzijo.

Mato989 ::

arnecan1 je izjavil:

uomostolto je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Meni pa ne bo nikoli jasno zakaj imamo fakultete za đaba (razen skandinavije edini v EU) vrtce pa plačujemo!
A ni mal bolj logično kontra, ker pri vrtcu ni izbire, otroka moraš nekamor dat ko si v službi, na faks pa res ni treba vsakem idiotu it, posebej ko veš da jih je 30% tam samo zaradi statusa, polovica pa nikoli niti ne konča.


Ni nujno, je kar odvisno od situacije. Zna biti, da je zadeve iz časov, ko nataliteta ni bila tako velik problem izobrazba pa. Verjetno še iz juge. Sedaj pa težko menjaš tudi ker ti potem v praksi gredo mladi študirati ven, kar pa je še največji strel v koleno, ker jih potem sigurno dosti ostane zunaj. En zaposlen, produktiven, študiran pa ti b.p. posredno sfinancira desetine otrok v vrtcu.

Kolikor vem jaz, hodijo ven študirat v glavnem na študentske izmenjave. Za semester ali dva. Ker je študij v tujini načeloma plačljiv.

Za Harvard ali Oxford pa so tako ali tako štipendije, drugače 99 % Slovencev nima denarja za študij tam. Tistih par mladih, kateri dobijo štipendije za prestižne univerze v tujini, doma z brezplačnim študijem ne bomo zadržali. To je tako, kakor da bi hoteli zadržati mladega nogometaša v Bravu, da ne bi šel igrat za Real Madrid.

Kot rečeno, koliko damo za osnovno šolo in srednjo šolo ter fakultete, pri vrtcih pa se zaustavi. Zakaj? To je eden redkih davkov, katerega bi rad plačal, pa nimam več otrok v vrtcu. Upam, da bom kdaj imel vnuke. In, da mi bo kdo plačal penzijo.



Dobro jaz takoj podpišem da nehamo financirat fakultete in programe na faksih na 0 EUR in damo v vrtce brezplačne... ampak še vedno ne za vse... samo za državljane RS... tisti ki majo samo delovno dovoljenje naj plačujejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

arnecan1 ::

Mato989 je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

uomostolto je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Meni pa ne bo nikoli jasno zakaj imamo fakultete za đaba (razen skandinavije edini v EU) vrtce pa plačujemo!
A ni mal bolj logično kontra, ker pri vrtcu ni izbire, otroka moraš nekamor dat ko si v službi, na faks pa res ni treba vsakem idiotu it, posebej ko veš da jih je 30% tam samo zaradi statusa, polovica pa nikoli niti ne konča.


Ni nujno, je kar odvisno od situacije. Zna biti, da je zadeve iz časov, ko nataliteta ni bila tako velik problem izobrazba pa. Verjetno še iz juge. Sedaj pa težko menjaš tudi ker ti potem v praksi gredo mladi študirati ven, kar pa je še največji strel v koleno, ker jih potem sigurno dosti ostane zunaj. En zaposlen, produktiven, študiran pa ti b.p. posredno sfinancira desetine otrok v vrtcu.

Kolikor vem jaz, hodijo ven študirat v glavnem na študentske izmenjave. Za semester ali dva. Ker je študij v tujini načeloma plačljiv.

Za Harvard ali Oxford pa so tako ali tako štipendije, drugače 99 % Slovencev nima denarja za študij tam. Tistih par mladih, kateri dobijo štipendije za prestižne univerze v tujini, doma z brezplačnim študijem ne bomo zadržali. To je tako, kakor da bi hoteli zadržati mladega nogometaša v Bravu, da ne bi šel igrat za Real Madrid.

Kot rečeno, koliko damo za osnovno šolo in srednjo šolo ter fakultete, pri vrtcih pa se zaustavi. Zakaj? To je eden redkih davkov, katerega bi rad plačal, pa nimam več otrok v vrtcu. Upam, da bom kdaj imel vnuke. In, da mi bo kdo plačal penzijo.



Dobro jaz takoj podpišem da nehamo financirat fakultete in programe na faksih na 0 EUR in damo v vrtce brezplačne... ampak še vedno ne za vse... samo za državljane RS... tisti ki majo samo delovno dovoljenje naj plačujejo.

Evo, smo prišli skupaj. Z plačljivimi fakultetami bi tudi študentje bolj izbirali, kaj bodo študirali, da bodo lahko vrnili kredit za študij. Ali pa starši, če bodo vlagali v bodočega inženirja, sociologa ali keramičarja. Ker bo keramičar zaslužil več od sociologa. In predvsem prej.

P.S.: Pa recimo, da se jaslice še doplačajo nekaj. Tam do 2 leta starosti. Tisti, kateri nimajo, se jim odvzame od otroškega dodatka, če ga slučajno ne bi ukinili zaradi brezplačnih vrtcev. Če ne, pa to leto davkoplačevalci še to razliko plačamo, da se le dvigne nataliteta. Kvalitetna nataliteta.

uomostolto ::

arnecan1 je izjavil:


Kolikor vem jaz, hodijo ven študirat v glavnem na študentske izmenjave. Za semester ali dva. Ker je študij v tujini načeloma plačljiv.

Za Harvard ali Oxford pa so tako ali tako štipendije, drugače 99 % Slovencev nima denarja za študij tam. Tistih par mladih, kateri dobijo štipendije za prestižne univerze v tujini, doma z brezplačnim študijem ne bomo zadržali. To je tako, kakor da bi hoteli zadržati mladega nogometaša v Bravu, da ne bi šel igrat za Real Madrid.


Ja ven hodijo na izmenjave, ker je v Sloveniji zastonj. Spremeniš ta faktor, pa imaš verjetno odliv točno tam, kjer ga nočeš imeti. Marsikoga v odhod prisiliš.

Seveda za večino ne bo ZDA, se pa zna hitro takega ukrepa okoristiti kakšna Avstrija, morda Italija itn. Oni pač niso taki bizgeci, da bi pustili kakšen potencial. In tu pač ne govorimo o zvezdnikih ampak klasičnih izobražencih, ki kakor večina delajo po liniji najmanjšega odpora, so pa vseeno vredni zelo veliko. Za te ljudi se v industriji bije morda največja bitka. Ko pa jih enkrat izgubiš, kar pride z zamikom, pa se zelo načakaš, da jih ponovno izobraziš. Pa še manj imaš človeškega kapitala in na koncu verjetno delaš še večje in bolj boleče kompromise, da je zadeva zopet brezplačna.

Mato989 je izjavil:



Dobro jaz takoj podpišem da nehamo financirat fakultete in programe na faksih na 0 EUR in damo v vrtce brezplačne... ampak še vedno ne za vse... samo za državljane RS... tisti ki majo samo delovno dovoljenje naj plačujejo.


Ja te razumem, saj hočeš samo čim več črtati, da bi te čim manj stalo pri plači, da boš imel čim več, ko greš v tujini kamor trenutno vlagaš. Še sreča, da večinoma nismo tako sebični. Trolololo :D

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

uomostolto je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Kolikor vem jaz, hodijo ven študirat v glavnem na študentske izmenjave. Za semester ali dva. Ker je študij v tujini načeloma plačljiv.

Za Harvard ali Oxford pa so tako ali tako štipendije, drugače 99 % Slovencev nima denarja za študij tam. Tistih par mladih, kateri dobijo štipendije za prestižne univerze v tujini, doma z brezplačnim študijem ne bomo zadržali. To je tako, kakor da bi hoteli zadržati mladega nogometaša v Bravu, da ne bi šel igrat za Real Madrid.


Ja ven hodijo na izmenjave, ker je v Sloveniji zastonj. Spremeniš ta faktor, pa imaš verjetno odliv točno tam, kjer ga nočeš imeti. Marsikoga v odhod prisiliš.

Seveda za večino ne bo ZDA, se pa zna hitro takega ukrepa okoristiti kakšna Avstrija, morda Italija itn. Oni pač niso taki bizgeci, da bi pustili kakšen potencial. In tu pač ne govorimo o zvezdnikih ampak klasičnih izobražencih, ki kakor večina delajo po liniji najmanjšega odpora, so pa vseeno vredni zelo veliko. Za te ljudi se v industriji bije morda največja bitka. Ko pa jih enkrat izgubiš, kar pride z zamikom, pa se zelo načakaš, da jih ponovno izobraziš. Pa še manj imaš človeškega kapitala in na koncu verjetno delaš še večje in bolj boleče kompromise, da je zadeva zopet brezplačna.

Ok, razumem. Potem pa naj država deficitarne poklice, oz. študije subvencionira. In šolnine ne bi rabile biti tako drage kakor v ZDA. Saj zadnje čase sploh ne vem, zakaj mladi silijo v nekatere študije, če pa jih vsak vodovodar nese pri denarju. Ene punce z magisteriji pa potem delajo računovodstvo na servisih, za kar definitivno ne potrebuješ fakultet. Vsaj za podjetnike in manjše firme ne.

Pri iskanih poklicih prekarnih zaposlitev ni!

Ampak na koncu mi to ni tako pomembno. Naj dajo vrtce zastonj. Vsaj od jaslic naprej. To je važna stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()
««
4 / 13
»»